Današnja vojska

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 27. Okt. 2008 11:33

Jaz sem izreden zagovornik brezvojnega življenja in delovanja.
Vse vojne ki so bile povzročene so bile zaradi pohlepa in denarja kjer so nastradali nedolžni ljudje in se bojevali v imenu države v kateri so živeli.
Bojevati se za svojo državo je iluzija...tako na eni strani kot na drugi. Vsi se borimo za življenje tako oni kakor mi zaradi enih motenih oseb...mislim, da so morda bolj motene osebe, ki tem motenim osebam sledijo!
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 27. Okt. 2008 11:35

the big red machine napisal/-a:sej jst se bi boril, samo ne za par takih smotanih bab kot so tle gor (take bi se kvečjemu s švajserji počakalo na letališčih) in imajo tako neandertalske izjave (Tryanna, floribunda) ampak samo za domovino, ki je samo ena. Sicer bi pa v takem primeru osnovala neka "partizanska vojska" ker redna vojska ne bi bla dovolj. Sicer pa se ni za bat, da bi do česa takega prišlo...


zakaj pa neandertalske? zakaj bi blo dejstvo, da se na vsak način hočeš izognit vojni in vsem njenim grozotam neandertalsko. patriotka nisem, ljubi mir mi pomeni dosti več kot domovina.
in zato sem neandertalka al kaj? če bi bla, bi se najbrž s sulicami in kopji borila za svojo jamo.
vojna je neumnost in js ne mislim trpet in se borit zaradi pohlepnosti določenih krogov in političnih sfer.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 27. Okt. 2008 20:32

ryu10kyu napisal/-a:Jaz sem izreden zagovornik brezvojnega življenja in delovanja.
Vse vojne ki so bile povzročene so bile zaradi pohlepa in denarja kjer so nastradali nedolžni ljudje in se bojevali v imenu države v kateri so živeli.
Bojevati se za svojo državo je iluzija...tako na eni strani kot na drugi. Vsi se borimo za življenje tako oni kakor mi zaradi enih motenih oseb...mislim, da so morda bolj motene osebe, ki tem motenim osebam sledijo!

V bistvi da.Sam kaj ko brez vojne nikakor ne gre.Vsak dan se porarajo nove vojne.Res bi blo lepo,če o tem ne bi rabli razmišlat.Ok res sm bla v prvem komentarju tu mač borbeno nastrojena,sorry.Jasno mi je,da vsi ne moremo vsega znat.
Vojne...V zgodovini smo se naučili 3 tipe vojn:verske nacionalistične in gospodarske.Sam tu svetniki ne uslišijo prošenj svojih vernikov,nacionalisti ne poslušajo,bogataše pa itak boli ono za reveže.Ja pr vsaki pa nadrapa revni slij prebivalstva,in sam zato,da bi vrh lahko obdržal svoje razkošje,samo tudi fleksibilno dno počasi poka in seveda na koncu poči.Trenutno nam je najoblj poznana vojna v Iraku,ki divja že enih 5 let.George.W.Bush je reku da je to vojna za človekove pravice.Ma kake pravice nekdi,če padajo otroci.In Bush je delalplan za to vojno še preden je prišel na stolček v Beli hiši,ker je kao Sadam hotel ubit njegovega očeta.Smehi.Pa da kao Irak poseduje nuklearno orožje,a kakor vemo,je sAdam uničil kemijsko orožje in je malal verjetnost,d abi ga spet nabavu,ker je imel raje prestol kakor maščevanje.
In vsaka vojna pribnese NEŠTETO MRTVIH CIVILISTOV,kar je moj največji razlog proti militarizaciji.
Zdaj je Irak zlata dolina,kjer se borijo najbogatejši svetovljani za zadnje kapljice nafte,nedolžni pa umirajo.

Bojevat se v imenu države v keri živiš...Ma ni šans.In kaj dobiš za to...Metek v glavo,če pa preživiš te pa itak noben ne j 5 posto.

HM...Folk ne oreveč upat na NATO...jaz glih ne vrjamem preveč,zat ki jim se j za slovenijo...smo premajhni da bi meli od nas kake koristi.

Jaz vem le eno:DOSTA JE RATOVA!!!!!
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Okt. 2008 0:42

the big red machine napisal/-a:sej jst se bi boril, samo ne za par takih smotanih bab kot so tle gor (take bi se kvečjemu s švajserji počakalo na letališčih) in imajo tako neandertalske izjave (Tryanna, floribunda) ampak samo za domovino, ki je samo ena. Sicer bi pa v takem primeru osnovala neka "partizanska vojska" ker redna vojska ne bi bla dovolj. Sicer pa se ni za bat, da bi do česa takega prišlo...


smotane smo ker nam naša žiulenja in žiulenja naših bližnjih več pomenijo, kot pa neka glupa domovina, ki nam itak samo odžira, da pa nič?
ma zarad mene če bi mogla živet pol v avstriji, al hrvaški, pa magar v albaniji, men je useen, sam da mam svoje da smo živi in da se imamo radi.Ostalo pač se že uredi sčasoma.

in prosm, boj za domovino je na začetku, potem je pa samo še boj za svoje življenje.Misliš, da so se partizani strelali, ker so želeli obvarovati domovino in vsi ostali.ja res ja :roll: življenje je bilo v igri ne pa domovina!

baretta, kaj pa veš kdaj kšn bombnik s hrvaške uleti nad nas :D
načeloma jst ne vidm nekih možnosti, razen če nas kdo drug ne potegne vmes.
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 28. Okt. 2008 10:38

*purple* napisal/-a:baretta, kaj pa veš kdaj kšn bombnik s hrvaške uleti nad nas :D


če bi lahko, bi že zdavnej, verjemi :D
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 04. Nov. 2008 9:16

karlija bomo poslal u napad...pa ce bo jansa se mau dnarja dau bomo mrbit se wolfa dobl na svojo stran :lol:
Zivljenje je piskotek!
Janez5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 9. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Janez5 » 05. Nov. 2008 21:20

Tryanna napisal/-a:v primeru vojne pač kupiš enosmerno letalsko vozovnico do Kanade pa je ;) braniti domovino? ne hvala


:) Ne, ni tako. V primeru vojne se pač meje zapro :).
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 09. Nov. 2008 18:29

slovenija pa vojna.. porazzz :D hehehe
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 09. Nov. 2008 18:41

Ja, res smešno...
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 09. Nov. 2008 19:15

marypa napisal/-a:slovenija pa vojna.. porazzz :D hehehe

Hmmm....srbe, ki so imeli parkrat večjo vojsko smo pa vseeno premagali.....HEHEHEHEHAHAHAHAHAHEHEHEHE pojejte se ići!
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 12. Nov. 2008 14:23

/\/\4t3j napisal/-a:
marypa napisal/-a:slovenija pa vojna.. porazzz :D hehehe

Hmmm....srbe, ki so imeli parkrat večjo vojsko smo pa vseeno premagali.....HEHEHEHEHAHAHAHAHAHEHEHEHE pojejte se ići!


:roll: fora no, tisto o zmagi nad srbi bi se pa dalo razpravljat;) glavn, da ni blo nekega hudega boja..
pač dejstvo je, da je slo vojska bolj maloštevilna, sploh zdaj ko je poklicna ane
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 12. Nov. 2008 14:53

Kaj bi razpravljala srpikinja a, to da ste poslali par šiptarjev v tanke in mislili, da nas boste prmagali? Bedniki. Itak pa je bila specialiteta vaše vojske pobijanje nedolžnih in neoboroženih ljudi :roll: .
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 12. Nov. 2008 15:09

the big red machine napisal/-a:Kaj bi razpravljala srpikinja a, to da ste poslali par šiptarjev v tanke in mislili, da nas boste prmagali? Bedniki. Itak pa je bila specialiteta vaše vojske pobijanje nedolžnih in neoboroženih ljudi :roll: .


čak jst sm med unmi, ki so poslal šiptarje v tank? sooorrrrriiii :lol:

slovenska vojska je pač majhna haha, če bi bla srbska kaj manjša državica, bi tudi mela manjšo vojsko, pač dejstvo;);).. NoRO.. :?

Sm pa drugače proti vojni, vojskam in podobnem sranju.. pač sm pripomnila neki za foro, ne pa zato da bi vzbudila slovensko dušo v vas :roll: (kdor ne skače ni slovenec, še manj pa slovenka, poskoči človek lol...); mi grejo pa ful na jetra neki zavedni slo, srbi in bilokeri ''narodi že.... :hallo: relaxirajte se malo, ker ste s takimi že mal... da ne bom rekla....omenjaš bednike ;)
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 12. Nov. 2008 16:27

marypa napisal/-a:
the big red machine napisal/-a:Kaj bi razpravljala srpikinja a, to da ste poslali par šiptarjev v tanke in mislili, da nas boste prmagali? Bedniki. Itak pa je bila specialiteta vaše vojske pobijanje nedolžnih in neoboroženih ljudi :roll: .


čak jst sm med unmi, ki so poslal šiptarje v tank? sooorrrrriiii :lol:

slovenska vojska je pač majhna haha, če bi bla srbska kaj manjša državica, bi tudi mela manjšo vojsko, pač dejstvo;);).. NoRO.. :?

Sm pa drugače proti vojni, vojskam in podobnem sranju.. pač sm pripomnila neki za foro, ne pa zato da bi vzbudila slovensko dušo v vas :roll: (kdor ne skače ni slovenec, še manj pa slovenka, poskoči človek lol...); mi grejo pa ful na jetra neki zavedni slo, srbi in bilokeri ''narodi že.... :hallo: relaxirajte se malo, ker ste s takimi že mal... da ne bom rekla....omenjaš bednike ;)


In kaj je narobe, če si zaveden Slovenec?
Domoljublje je lepa stvar...

Pretiran patriotizem in nacionalistično - rasistični izpadi so pa druga stvar.

ps Slovenska vojska temelji na kvaliteti in ne kvantiteti. :wink:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 04. Jul. 2009 8:18

Silver girl napisal/-a:Mene pa zanima, sedaj ko ni več obveznega vojaškega roka, kdo se gre boriti v primeru vojne? Vsi fantje in moški, četudi "nimajo pojma" o bojevanju in prvič vidijo v živo orožje? Mislim kaj velja za Slovenijo, ne za tuje države


Sem zasledil tole, sicer že mal staro temo, ampak ok...

Ja, v primeru sranja lahko vpokličejo vse polnoletne fante, saj smo po dopolnjenem 18. letu vsi vpisani v evidenco SV, kar smo mogli tudi vsi podpisat....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov