Ali bo Amerika napadla Iran

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj mislite ali bo Amerika v naslednjih mesecih res napadla Iran?

DA
21
60%
NE
9
26%
Nevem
5
14%
Skupaj glasov : 35

opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 14. Mar. 2006 16:39

Applebitecc napisal/-a:Američani kot mentaliteta naroda so poden, pa sorry...


kok pa jih poznaš? enga? nobenga?
heh
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 14. Mar. 2006 19:45

Upam, da ne bodo. :)
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Mar. 2006 20:46

L_E_P_I napisal/-a:
Če so Američani poden, potem je Evropa pod tem podnom; recimo v kleti ali bolje rečeno na dnu grezne jame. :P In, ni ti potrebno daleč v zgodovino (le dobrih 10 let nazaj, v čas razpada bivše Jugoslavije), da ugotoviš, da se Evropa iz zgodovine ni naučila prav nič. Ni bila sposobna niti preprečiti, niti zaustaviti mesarskega klanja takorekoč v srcu Evrope. In spet jo je pred lastnim propadom reševal "striček Sam". Še dobro, da Američani trdno stojijo na svojem PODNU, kdo bi nas sicer vedno znova reševal iz lastnega dreka.


Vojna je itak šla proti koncu, ko so se odločili bombardirat... Bosna je bila že razdeljena. In Evropa ni bila prav nič pred lastnim propadom.
Pa pustimo to. Koga pa naj bi po tvoje "reševali" v Iranu? In kaj zaboga imajo za počet v Iraku?
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 15. Mar. 2006 7:40

opium napisal/-a:
Applebitecc napisal/-a:Američani kot mentaliteta naroda so poden, pa sorry...


kok pa jih poznaš? enga? nobenga?
heh


Kar nekaj osebno, kar nekaj iz pričevanj sošolcev, ki so bli v ZDA, pa tut zelo veliko ameriške zgodovine poznam. (pač študiram angleščino) :wink:
Nisem rekla, da so vsi taki... Sam če pa gledamo en skupek osebkov...

Ko smo že pri tem, koliko jih pa vi osebno poznate? :lol:
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 15. Mar. 2006 14:45

Chomsky, eden največjih lingvistov in kritik ameriške politike, pa meni tole:
http://www.zmag.org/content/showarticle ... temID=3712
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 17. Mar. 2006 7:59

Mah teli američani so meni čist :stupid:
Oni so itak najbolj pametni,vse so naj naj,..lahko odločajo kdo bo kaj počel,..oz. hočejo bit ta glavni na celem svetu,kot da so ne vem kaj,...mah škoda besed za te kekce
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 03. Maj. 2006 22:22

[ignore]Zakaj bi Američani napadli Iran? Jst jim plačam, da napadejo Hong Kong. :) :flower:[/ignore]
This too shall pass.
Uporabniški avatar
Hardstyler
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Hardstyler » 06. Maj. 2006 11:20

V primeru Ameriškega napada na Iran, se bo prozvodnja iranske nafte ustavila (Iran ima okrok 5 % svetovnih zalog nafte), kar pomeni da se bo cena nafte dvignila nad 100 USD, to pa bi pomenilo, do bo lahko pri nas liter bencina (95 oktanski) stal okrok 500 tolarjev! Vse to je lahko realnost že letos!

Po drugi strani pa bodo visoke cene nafte spodbudile znanstvenike in raziskovalce v avtomobilski industriji k pospešenemu razvijanju alternativnih, obnavljajočih se virov energije za pogon avtomobilov. Trenutno je še razvoj te tehnologije predrag saj je nafta še vedno "prepoceni". Prelomna cena nafte za razvoj novih tehnologij je okrok 90-100 USD! Trenutno je okrok 73 USD!
Uporabniški avatar
**bonita**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 22. 4. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a **bonita** » 10. Jun. 2006 10:41

Kako se vam zdi to, da iranski predsednik Ahmadineschad ni povabljen na SP v Nemčijo, čeprav je sam izjavil, da bi si rad ogledal tekme svoje reprezentance?

Mislite, da ne bi smeli politiko in šport med seboj mešati? Moje mnenje je, da ni pravično, da ne sme priti tja- šport je vendarle šport...
You were there for summer dreamin',
And you gave me what I need.
And I hope you'll find your freedom,
For eternity, for eternity.
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 14. Jul. 2006 9:00

[/quote]"Evropejci" nimamo nobene pravice srati Američanom po glavi. V zadnjih 100 letih so nas najmanj trikrat vlekli iz lastnega dreka.
In tudi njihovi "kiksi" v Vietnamu,Iraku in Afganistanu so nič v primerjavi s kupom Evropskega gnoja iz katerega so zrastli dika evropske kulture Adolf, Đugašvili, Radovan in ostali mesarji.[/quote]

mislim kake ti klatiš... živimo v 21. st. in ne v času Hitlerja.... to je zgodovina... ampak to kr se zdej dogaja...zadnje vojne je vse bush zmutil tko da ga komot lahko smatramo za novega Hitlerja?.... a se ti zavedaš kolko ljudi je zarad njega umrlo?....pa ne štet na prste ! :evil:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov