14 slovenskih pokrajin

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slovenija naj bi se razdelila na 14 slovebskih pokrajin. Ste:

za
4
14%
proti
15
52%
mi je čisto vseeno
10
34%
Skupaj glasov : 29

Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 22. Jun. 2008 20:35

yes :D
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 22. Jun. 2008 20:56

kr.ena napisal/-a:No, torej?
Ste šli na referendum?


Ja, sm šla na referendum in sm delala tm ... udeležba je bla skor sramotna, sam se še ne morm odločt, za koga bolj ... al za tiste, k se niso udeležil referenduma al za posrančke, k so ta referendum izglasoval pa razpisal.

Na našo volilno enoto jih je od 800 pršlo samo 70, pa še to večina ni vedla, zakaj se glasuje.

Za moje pojme je bil tale referendum čist brezvezn, res.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Jun. 2008 21:01

jest nisem šla ker se mi zdi brezveze. itak se bodo po svoje odločili, kakor jaz vem jih odločitev sploh nič ne obvezuje - pomoje so že odločeni da bo do tega prišlo. sploh pa se mi zdi škoda denarja zapravljat za te referendume. lohka bi ga dali k naslednjim volitvam, ta denar pa vložili v bolj pametne zadeve.
tako da me veseli da je bila udeležba slaba... :)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 22. Jun. 2008 21:30

Sem bila na referendumu.

Treba je opraviti državljansko dolžnost. :D
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 22. Jun. 2008 21:37

Tale referendum je po mojem mnenju bil nepotreben in potrata denarja. Vlada je hotela ukrep o pokrajinah izvesti za vsako ceno.

Moje mnenje je, da bo uvedba pokrajin le povečala birokracijo, ljudje bodo še bolj zmedeni, kot so, kje je treba urediti posamezne zadeve, poleg tega pa črpanje denarja iz sredstev EU pomeni samo to, da tisti, ki imajo denarja zadosti, bodo imeli še več, in namesto, da bi res denar dali v razvoj pokrajin, si bojo polnili lastne žepe.

Če so že hoteli uvesti pokrajine, jih je po mojem mnenju 12 preveč.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 22. Jun. 2008 21:40

Po mojem mnenju sploh ne rabiš uvajat nobenih pokrajin, ker jih imam že: Gorenjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje, Primorska. In to je to.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 23. Jun. 2008 7:44

Še dobro, da na nas zmeri pozabjo v vseh kurčevih pokrajinah. :roll:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Jun. 2008 8:42

Pontifex Maximus napisal/-a:Po mojem mnenju sploh ne rabiš uvajat nobenih pokrajin, ker jih imam že: Gorenjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje, Primorska. In to je to.


kam spada Ljubljana? ter Postojna? Kam bi pa Krško uvrstil???

da vidim, če je to to! :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Jun. 2008 8:47

Pontifex Maximus napisal/-a:Po mojem mnenju sploh ne rabiš uvajat nobenih pokrajin, ker jih imam že: Gorenjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje, Primorska. In to je to.

Pri tej razdelitvi je problem le, da sta Prekmurje in Koroška nesorazmerno veliko manjša od ostalih. In seveda kam dati predel od Logatca do Domžal in še kam, vključno z Ljubljano.

Zanimiv je pogled na zemljevid pokrajin ... vzhod države razdrobljen na razne vzhodno-zahodno savinjsko-šaleške in podobne miniature, Primorska bi pa še najraje bila enotna od Kopra do Bovca. :) A so Štajerci tako skregani, da hoče vsako mestece svojo pokrajino? Ali je v vladnih strankah toliko Štajercev, ki hočejo vsej svoji žlahti zrihtat službe v pokrajinski upravi?

Na prvi pogled bi bilo najbolj logično združiti vse od Maribora do Murske Sobote v Vzhodnoštajersko s Prekmurjem, Celje, Koroško in Velenje skupaj in tisti posavski košček zraven Dolenjske. Potem bi bile vse pokrajine približno enako velike.

Pri vsem kreganju okoli števila in obsega pokrajin nam pa ni nobeden povedal, kakšne bodo sploh pokrajinske pristojnosti, koliko nove birokracije, tajnic in fikusov bo potrebno itd. To bi bilo bistveno, ne pa spodbujati vsake Micke, "da naj bo Spodnja Kungota samostojna in neodvisna, ker Maribora ne maramo". (kraj izbran popolnoma naključno :wink: - saj veste, kaj sem hotela povedat) Provincializem v najbolj pritlehni obliki. :roll:

Edit: Jochie, Postojna gre še najbolj pod Primorsko, če ni Notranjske pokrajine. Krško pa verjetno pod Dolenjsko (saj se lahko imenuje Dolenjsko-posavsko-kočevsko-belokranjska :wink: )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 23. Jun. 2008 9:22

Jaz nisem šla na referendum ker je brez veze...
Namest da bi ta dnar kam drugam vložil ga pa tkole razmetujejo...lahko bi se sami v parlmentu zmenil....ne ampak Janša kr rine z glavo skozi zid... :roll:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 23. Jun. 2008 9:43

Jochie napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:Po mojem mnenju sploh ne rabiš uvajat nobenih pokrajin, ker jih imam že: Gorenjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje, Primorska. In to je to.


kam spada Ljubljana? ter Postojna? Kam bi pa Krško uvrstil???

da vidim, če je to to! :)

:gut: Tole pojmovanje nekih regij je res malo diskriminatorno. Spustu je namreč cel srednji del Slovenije, pa še kej druzga.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
_vampirk'ca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _vampirk'ca » 23. Jun. 2008 9:51

jz nism šla ker me ni blo doma.
niti nimam pojma za kaj se sploh gre.
vsak dan gledam poročila pa tolk govorijo o tem pa nč ne povejo...in nimam pojma.
vem no, da hočjo regije poimenovat pa če se strinjamo sam ej, če nimajo politiki kj druzga delat nj grejo pa na morje.whatever...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Jun. 2008 10:01

kr.ena napisal/-a:
Krško pa verjetno pod Dolenjsko (saj se lahko imenuje Dolenjsko-posavsko-kočevsko-belokranjska :wink: )


naj malo razjasnim položaj Krškega...skozi Krško teče reka Sava, ki ga deli na levi in desni breg. domačini imamo desni breg (kjer je tudi staro mestno jedro) za Kranjsko, levi breg pa za Štajersko. tako se Krčani delimo na Štajerce in Kranjce (o Dolenjski se nikoli ne pogovarjamo).

drugače pa se imamo Krčani skupaj z Brežičani, Sevničani in po novem tudi Radečani za Posavce in ne bi bili zadovoljni, če nas bi uvrstili med štajerce ali med dolenjce...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Jun. 2008 10:14

Saj razumem te čustvene variante, kam kdo spada itd.
Ampak če je dejstvo, da je bolje imeti manj pokrajin in to večje, je pač treba nekaj združiti ... lahko se pa potem imenuje Jugovzhodna pokrajina - če Dolenjska ne ustreza celoti. Na primer.
Sicer priznam, da ne vem, če je res bolje manj pokrajin, ampak glede na to, da imajo druge države precej večje pokrajine, se mi zdi nesmiselno imeti pri nas miniaturne s 100.000 prebivalci. Tudi zaradi kupa birokracije, ki jo potegne za sabo.

Tudi Ajdovščina je bila nekoč v zgodovini razdeljena na Primorsko in Kranjsko. Ampak danes se imajo vsi za Primorce.
In tudi Ajdovščini ali Posočju ne diši najbolj, da bi bila Nova Gorica njihovo glavno mesto. Ampak pač - tako je. Bolje nam bo, če bomo sodelovali kot pa se ograjevali vsak v svoje planke.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 23. Jun. 2008 15:14

Tigi napisal/-a:Jaz nisem šla na referendum ker je brez veze...
Namest da bi ta dnar kam drugam vložil ga pa tkole razmetujejo...lahko bi se sami v parlmentu zmenil....ne ampak Janša kr rine z glavo skozi zid... :roll:
Pa kaj ima Jansa tle zraven? Referendum je zahtevala opozicija, natancneje skupina Zares. Dej nehi gobcat o politiki, ker ocitno ne znas druzga povedat kot to, da ne maras janse.
Med januarskimi političnimi pogajanji o pokrajinah je poslanska skupina Zares vložila zahtevo za razpis posvetovalnega referenduma. Politika naj bi volivce povprašala, ali so za to, da se Slovenija razdeli na 14 območij tako, kot je predlagala vlada. Janez Janša je 28. januarja 2008 v intervjuju za POP TV dejal, da takšnega referenduma ne potrebujemo. »Torej, če opozicija podpira pokrajine, potem ne potrebujemo referenduma, ker imamo dvotretjinsko večino. Če pa ne podpirajo pokrajin, potem pa pokrajin ne bo, ker potrebujemo dvotretjinsko večino za izglasovanje najpomembnejše zakonodaje.« Premier je šel celo dlje, po njegovem je predlagani posvetovalni referendum, ki ni obvezujoč, »zgolj trošenje denarja in zavajanje ljudi«.

Zakaj se oglasa folk ki nima pojma in samo steklino proti jansi? Jansa je prav povedal, da je referendum nepotreben, ker tako ali tako nimajo dvotretinjske vecine, torej ce so Zares proti zakonu jim itak ni treba met referenduma. Tigi se torej strinja z janso ampak ve zraven se z ocmi zavijat pa povedat da rine z glavo skozi zid.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov