Preseliti, ali ne preseliti se

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 20. Avg. 2010 13:19

barbie_girl, zelo prav sta naredila, da sta se odselila. In še dobro, da je bil tvoj partner toliko priseben, da je bil na tvoji strani. Poznam primere, ko je mlada družina ostala v taki hiši, in ja - ostati v taki situaciji se je izkazalo za težko, življenjsko napako.

Fantastično, da ste se izognili taki usodi, in upam, da vas ne začne kdo vlečt nazaj. :)
marjancax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 12. 3. 2010
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a marjancax » 20. Avg. 2010 14:08

barbie_girl_85 napisal/-a:Marjanca, nadzor ni zdrav. Tista, ki prenaša "nadzor" s strani partnerja, je bolana, ne tista, ki ga ne prenese.


Nisem nikjer napisala, da je zdrav. Niti ne kako morata partnerja prenašati nadzor. Ampak nobenih oči ne bo prisotnih samo, če boš živela sama. Imam pa občutek, da si se do tašče tudi sama nesramno obnašala.
Rhea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 2. 10. 2004
Kraj: Frigate Bay

Neprebrana objavaNapisal/-a Rhea » 20. Avg. 2010 14:34

marjancax napisal/-a:
barbie_girl_85 napisal/-a:Marjanca, nadzor ni zdrav. Tista, ki prenaša "nadzor" s strani partnerja, je bolana, ne tista, ki ga ne prenese.


Nisem nikjer napisala, da je zdrav. Niti ne kako morata partnerja prenašati nadzor. Ampak nobenih oči ne bo prisotnih samo, če boš živela sama. Imam pa občutek, da si se do tašče tudi sama nesramno obnašala.


Postavljanje mej med eno in drugo druzino ni nesramno temvec potrebno. Iz njenega posta sem razbrala samo to, da se je trudila postavit meje, ter da je to storila odlocno (tako, kot je treba). Glede na to, da sta se iz hise kasneje dejansko odselila pa samo kaze na to, da niti ostrejsi odgovori in odlocno zacrtavanje meja med druzinami niso pomagali.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Avg. 2010 16:56

Trenutno sem res brez sluzbe ja. Stanovanje je kupil on in tudi on vlaga noter (jaz dala nekaj prisparanega denarja), koliko je pac mogoce (pocasi gre....zato se pa ze to dela par let), ampak potem ko bova, ce bova zivela skupaj in bom dobila sluzbo, bom pa jaz odplacevala kredit in placevala stroske.
Ja...je pac eden tistih srecnezev, ki si je to lahko privoscil. Drugace bi bila verjetno v najemu.

Je pa definitivno lazje, ce v flet vlagata dva, kot ce si sam vse kupis...
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 20. Avg. 2010 17:36

Če torej nisi bla v tem, da se morš zapufat do konca, je pač lahko govorit, da samo in samo na svoje. Maš res full srečo, da maš tipa, ki si je flet lohk prvošču. Svaka čast. Ker sama mam full dobrga kolega, k ma odlično plačo, pa si ne upa it v to.

Ko boš pa enkrat dejansko zaposlena, pa dojela, kak je strošek za hrano, položnice, avto, pa še kak otrok, s svojimi potrebami, vrtcom pa še igračkami, boš pa dojela, da le ni tko lahko. Dokler živiš na račun fanta, je pa lahko govort.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Avg. 2010 17:55

Ne zivim na racun fanta!!! To naj ti bo jasno....zdaj zivim sama v podnjemniskem fletu, zivim od prihrankov in vem kako je s poloznicami, hrano in podobnim sranjem....tezko si sploh se kaj privoscim. In vem da tudi potem ne bo kja drugace, pa ceprav bom tudi jaz imela sluzbo.
Edino kar je razlika, je morda to, da zasluzi nadpovprecno dobro....in mu je bilo zato lazje v vse to it.
NIKOLI pa ne bom zivela na racun fanta in tudi sedaj ne delam tega...to je 1x1!!!!!
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 20. Avg. 2010 18:02

Peace honey!

Ne rabš se dret tle po forumu, ampak- če mački stopiš na rep, zacvili! :wink:

Vse, v tej temi, kar sem sama napisala, ima smisel. In to je, da pač vsaka ženska nima te sreče, da najde tipa z nadpovprečno hudo plačo in svojim stanovanjem, zato si pač raje uredita stanovanje pri tašči, če je to mogoče.

In še za info- sodelovka je zdele uredila stanovanje pod taščino streho. Vsa oprema ju je koštala okol 30 000 eurov. Že za to je potreben kredit! Kaj šele kupt flet!

In še enkrat- peace, noben ti nč noče, v končni fazi mene baš boli uvo, al te preživlja fant al se sama, sj te ne jst
:P
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 20. Avg. 2010 19:25

Stripy napisal/-a:Ko boš pa enkrat dejansko zaposlena, pa dojela, kak je strošek za hrano, položnice, avto, pa še kak otrok, s svojimi potrebami, vrtcom pa še igračkami, boš pa dojela, da le ni tko lahko.

Poznam mamo samohranilko z nizko plačo, ki velik del svojega dohodka porabi za najemnino, in vendar živi drugje od staršev.

Poanta je v tem, da je ne glede na dohodek vredno. Če ima vsaj en del para višje prihodke, si je to valda laže privoščit. Ampak tudi če noben ni pri denarju, je še vedno na dolgi rok vredno.

Duševno zdravje in samostojnost odtehtata kredit ali najemnino.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 20. Avg. 2010 19:38

Stripy napisal/-a: Rajš si zakreditiran do amena, da se vn ne vidš, kot pa si urediš stanovanje pr starših, če maš to možnost?


absolutno. zavoljo lastne sreče. moja družina bo moja. in ne mamina ali taščina. pa se razumemo. imam srečo, da ni ne v moji, ne v fantovi bajti prostora za še eno stanovanje, da ne bo treba razlagat. lažje je reči "ni prostora" kot pa "nočeva živeti z vami".
nočem, da mi tašča hodi po bajti kakor se ji zljubi, nočem, da vedo kdaj vstajam, nočem, da gledajo kako obešam perilo, kaj kuham. ne ne. niti mama, niti tašča.

jaz bom sicer dobila eno stanovanje (upam), ki ga bo foter prepisal name. tadrugo stanovanje in bajto lahko ima brat. za svojo hiško se bom pa zakreditirala- vsaj dokler me loto ne zadane. ;)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 20. Avg. 2010 22:13

v-e-s-n-a napisal/-a:Trenutno sem res brez sluzbe ja. Stanovanje je kupil on in tudi on vlaga noter (jaz dala nekaj prisparanega denarja), koliko je pac mogoce (pocasi gre....zato se pa ze to dela par let), ampak potem ko bova, ce bova zivela skupaj in bom dobila sluzbo, bom pa jaz odplacevala kredit in placevala stroske.
Ja...je pac eden tistih srecnezev, ki si je to lahko privoscil. Drugace bi bila verjetno v najemu.


Ti si nekaj našparanega denarja dala za fantovo stanovanje pa čeprav živiš sama v drugem stanovanju? In četudi nimaš službe imaš toliko našparanega, da lahko od tega živiš v svojem stanovanju + da si nekaj prihrankov vložila še v fantovo stanovanje. A mi izdaš recept v kolikem času si toliko zaslužila, ker midva s fantom varčujeva že kar nekaj let pa nama še vedno ne znese kupit stanovanja.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 21. Avg. 2010 7:43

Jaz sem pa za življenje na svojem (izzvzemimo kmetije kjer to skoraj ni mogoče). Govorim sicer zase, ker 100 ljudi 100 čudi. Ampak jaz sem tako samotarski človek, da imam preprosto rada, da imam čim manj ljudi okrog sebe. Pa mi nikoli ni nihče utrujal, ne starši, ne tašče, nihče, ampak vseeno sem rajši sama, ker se tako bolje počutim. Sicer v mestu ni nekega miru, ampak v stanovanju sem vseeno sama. Imam možnost, da se preselim k fantu v hišo, a me zaenkrat še ni zamikalo.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 21. Avg. 2010 8:32

Stripy napisal/-a: Rajš si zakreditiran do amena, da se vn ne vidš, kot pa si urediš stanovanje pr starših, če maš to možnost?


Tako ponavadi govorijo taki, ki še niso bli v situaciji kakega zidanja hiše al pa rihtanja stanovanja, čeprav je hiša neprimerno hujša zadeva....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 21. Avg. 2010 9:12

^^To je pa res in potem še za kruh nimajo. Poznam punco, ki se je približno takrat kot jaz odločila it na svoje, no v bistvu je prijateljica, ne tista najboljša, ampak vseeno se kdaj dobiva. Ostala je brez službe, ni imela ne za najemnino, ne za odplačevanje kredita in niti za hrano. Ostalo ji ni nič drugega kot, da je spokala nazaj domov, da se je rešila vsaj stroškov in prekinila najemno pogodbo, čeprav za 6 mesecev jo je vseeno morala odplačati čeprav tam sploh ni več želela. Ko je dobila novo službo so ji rubili od plače za kredit + zamudne obresti. Ženska je padla v takšno godljo, da še sedaj nima nič.
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 21. Avg. 2010 23:19

Prvo: zidanja hiše si ne predstavljam v današnjem času, ko ni nobena služba 100%, so stroški veliki, potem časovno ne vem kako bi zneslo, problem kredita,...

Drugo: Tašče so različne. Mojo sem morala prvo kar dobro spoznat, da sem ugotovila, da se zna zelo resno hecat. Sedaj pa bolj, ko jo poznam bolj mi je všeč. Tast mi je nekoliko manj priljubljen kot ona, a vseeno nikoli ne teži in ne komplicira.
Nikoli pa ne bi živela pri bivši tašči v istem gospodinjstvu, ker nikoli ne bi prišle skupaj pri kuhanju in pospravljanju. Jaz hočem imeti veliko bolj pospravljeno od nje in bolje kuham od nje in tu bi se zapletlo.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Avg. 2010 19:33

marjancax napisal/-a:
barbie_girl_85 napisal/-a:Marjanca, nadzor ni zdrav. Tista, ki prenaša "nadzor" s strani partnerja, je bolana, ne tista, ki ga ne prenese.


Nisem nikjer napisala, da je zdrav. Niti ne kako morata partnerja prenašati nadzor. Ampak nobenih oči ne bo prisotnih samo, če boš živela sama. Imam pa občutek, da si se do tašče tudi sama nesramno obnašala.



Seveda. Odkrito nesramno je odklonit pasulj, ki ti ga nekdo skuha.
To, da nekomu proti njegovi volji vsiljuješ pasulj in si na smrt užaljen, ko ga ta človek odkloni, je pa bolj prikrita oblika nesramnosti. Slovenke, starejše od 45 let to odlično obvladajo. Naj vas samo spomnim na gospo Cankar.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov