"Nabildane" punce

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 08. Jul. 2014 20:40

Seveda sodijo, ampak nimajo anabolnih učinkov, o anabolikih se pa bojim, da niso ravno med ibr strokovnjaki. Aja, a ti si dr? a nimaš ti neke srednje medicinske, sem kaj pomešal?

Ti je pa tisti tip lepo razložil glede mišic in steroidov. Mišična masa, ki je zgrajena ob uporabi steroidov (ali rastnega hormona ali IGF-1), je prav tako naravna kot mišična masa, ki jo zgradiš brez uporabe anabolikov...konec koncev tudi slednjo gradimo ob pomoči testosterona in rastnega hormona, ki ju že imamo v telesu.

'Umetna mišica' pa je recimo takšna, ki v katero so vbrizgaš olje, torej ne gre za mišična vlakna, ampak za olje.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 08. Jul. 2014 20:57

Srednjo zdravstveno sem koncala ze ogromno casa nazaj...umes sem ze veselo dostudirala..in ne mores vrjet, tam so mas ucili tudi o AAS.

ne mi govort, da je misica na kemiji enaka misici, pridobljeni po naravni poti. Po naravni poti taka ne bi nikoli mogla postati. NIKOLI.
Sploh pa nevem, kako lahko primerjas naravni testosteron s sinteticnim. In tudi v zdravstvene namene se uporablja precej manjse kolicine.

Zame je vse, kar ni pridobljeno na naraven nacin, torej kemija, umetno.
Zakaj potem takem sploh uporaba steroidov? Mislim, da je ze un decko povedal, da po naravni poti take misice niso mozne.


Dejstvo je, da steroidne vsi prepoznamo, ampak vidva sta se zapicila v besedo umetne...kar sploh ni bil point
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 08. Jul. 2014 23:45

Green Cookie napisal/-a:Srednjo zdravstveno sem koncala ze ogromno casa nazaj...umes sem ze veselo dostudirala..in ne mores vrjet, tam so mas ucili tudi o AAS.

ne mi govort, da je misica na kemiji enaka misici, pridobljeni po naravni poti. Po naravni poti taka ne bi nikoli mogla postati. NIKOLI.
Sploh pa nevem, kako lahko primerjas naravni testosteron s sinteticnim. In tudi v zdravstvene namene se uporablja precej manjse kolicine.

Zame je vse, kar ni pridobljeno na naraven nacin, torej kemija, umetno.
Zakaj potem takem sploh uporaba steroidov? Mislim, da je ze un decko povedal, da po naravni poti take misice niso mozne.


Dejstvo je, da steroidne vsi prepoznamo, ampak vidva sta se zapicila v besedo umetne...kar sploh ni bil point



In sedaj si doktorica medicinskih ved, ka-li? Brez zamere, ampak sama si dejala, da zelo veliko veš o khm, steriodih, ampak iz tvojega pisanja ni zaznati nekega osupljivega znanja.

O, mišica lahko po 'naravni' poti postane še večja...grinkuki poha, grinkuki je čips, grinkuki je vsak vikend pijana, grinkuki nekaj hodi v fitnes, pa ne ve, kaj bi točno delala, grinkuki jemlje 2000 mg recimo Trenbolona na teden...pa bo imela grinkuki v tem primeru zelo verjetno manj mišične mase kot če bo grinkuki imela porihtano prehrano, počitek in trening. Pa ne bo v svojo seksi ritko zapičila nobene igle...

Ja, kot je že tisti tip napisal, steroidi ti omogočijo, da s trdim treningom prideš do mišične mase , kakršne sicer ne bi dobil to je res, ampak mehanizem izgradnje je povsem enak.

Kar se tiče preoznavanja steroidnih, pa takole...ni to tako enostavno, kot si ti to predstavljaš...če ti povem, da poznam vsaj dve osebi, ki sta bili na 'kemiji', pa noben od njiju po mišični masi ni dosegal mene. Pa niti nisem bil zelo mišičast...(za znalce...roka 42 centi, recimo 15% telesne maščobe ali še malo več...)

Torej, grini, saj vem, da se ponavljam pa vseno, bodo slikani legsi ali pač ne?
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 08. Jul. 2014 23:50

Aja, zdravstevni nameni...''brezjajčnikom'' so, vsaj pred leti, dajali mislm da 200 mg testosterona na 14 dni...

s škodljivostjo je pa tako...pri nekaterih že dokaj majhne količine anabolikov kvarno vplivajo na ledvice in jetra, nekateri pa klub megadozam veselo harajo naprej leta in leta brez posledic...no vsaj nekje do starih let
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 8:07

Daj preberi si se enkrat svoj post in bos videl protislovja. Meni se ne da vec ukvarjati z napihnjenci ki veselo zagovarjajo svoje (kot narkoman drogo in pijanec alkohol). V istem postu pises namrec, da je mozno dobit po naravni poti vecje misice, hkrati pa v drugem odstavku to zanikas.
Ce imas mrtvega cloveka in mu "odpres" npr. roko,, takoj prepoznas "kemicarja"



Aja, kaj sploh je brezjajcnik? Tega izraza namrec ne poznam (sicer je pa doza prepogosta)
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 09. Jul. 2014 9:58

Povedal sem, da ti anaboliki nič ne pomagajo, če imaš ostale stvari (prehrana, trening, počitek) totalno razštelane in da so steroidi samo pika na I. In ja, ob vseh enakih faktorjih ima tisti z anaboliki prednost.

In kdo točno je napihnjenec, ki zagovarja svoje? Če s tem cikaš name, naj ti povem, da še v življenju nisem posegel po anabolikih in tudi nimam namena. Pač pa povem stvari tako, kot so. nam alhko prosim razložiš, po čem prepoznaš kemičarjevo roko? Mišična vlakna (v mečih) ima povsem enaka kot so v tvojih nadvse mišičastih mećih. Isto drugje.

'Brezjajčnik' je oseba moškega spola, ki nima mod, bodisi kot posledica travme oz operativne odstranitve v primeru določenih bolezni (npr. rak) oziroma se je rodila brez njih.

Kakšna doza je prepogosta?
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 11:27

Testosteron se v doloceni meri tvori tudi v nadledvicni zlezi (npr. zenske). Sicer s primerki brez mod nisem seznanjena, vem pa, da se pri pomanjkanju testosterona pika 4x letno. Sicer se uporablja kreme. Sportniki uporabljajo veliko vecje odmerke.

Po cem se prepozna uporabnike aas? Ne govorim samo o misicah, ampak o kosteh in kitah. Sploh pri mladih, pri katerih se ni zakljucen razvoj, se epifiza predcasno zapre in povzroci zaostalost v rasti. Zloraba lahko povzroci celo zlome kosti. Zaradi prehitrega povecanja skeletnih misic se kite nemorejo prilagoditi razmeram; postanejo neelasticne (u skrajnih primerih tudi njihovo pretrganje). Lahko pride celo do akutnega razpada skeletne misice.
Potem so tu se strije. Strije BB so drugacne.

Medtem ko so tu se aterosklerozne spremembe arterij (povisan LDL, HDL znizan).
Zaradi povisanih vrednosti trombocitov lahko pride do tromboze. Spremembe simpaticnih nevronov lahko privedejo do aritmije, poskodbe kardiomiocitov pivzrocijo nenadno srcno smrt.
Znizanje gonadotropina ima za posledico atrofijo mod. Hormonsko neravnovesje je lahko trajno.
Pri zenskah se poveca raven testosterona v serumu, kar povzroci amenorejo, hirsutizem, atrofijo prsi ter vilizacijo.
AAS povzrocajo tudi mitnje v delovanju ledvic in bolezni jeter, npr koleostazo, hepatitis.

Pri bolniku, katerega telo ne proizvaja (dovolj) testosterona, je smiselna uporaba sinteticnega testosterona, saj bi pomanjkanje le tega lahko povzrocilo vecje zaplete, kot pa sami stranski ucinki zdravil. Sicer se aas kot zdravila predpisujejo pod strogim nadzorom.

Da povzamem vse skupaj, zdrav clovek vse te kemije nikakor ne potrebuje in si samo skodi. Sicer pa ima pojem zdravje precej sirok obseg, in ocitno je oseba oz sportnik, ki posega po steroidih, vse prej kot zdrava oseba.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 11:44

Sem pozabila omenit, da je pri uporabi aas opaziti "nova" misicna vlaka, kar seveda po naravni poti ni mozno (stevilo vlaken je prirojeno in s treningi ne narasca). Tudi zato vecja oz. umetna misica
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 09. Jul. 2014 13:27

Mene sam zanima, v čem je torej smisel uporabe steroidov, če so itak vsi na njih in torej se itak razlikujejo med sabo enako kot bi se, če ne bi bili na njih...le v širino bi vsi skupaj malo manj merili?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Jul. 2014 14:19

Verjetno podobno kot obstoj umetnih nohtov ali lasnih podaljškov (čeprav je vsem jasno, da niso naravne dolžine) :D Zadeva jih tako nadušuje / zasvoji, da nimajo nikoli dovolj in radi pretiravajo do skrajnosti, ne vem :nixweiss:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 14:32

Steroidi omogocajo hitrejse okrevanje misic, posledicno lahko trenirajo vec. Nekdo se trudi tudi po vec let, medtem ko na steroidih ta cas znatno skrajsas.

Poveca se tudi tekmovalnost in agresija, kar je v sportu zelo dobrodoslo.


Kot imajo nekateri anoreksijo, imajo drugi povsem kontra motnjo, imenovano bigoreksija. Oboji grejo v skrajnosti, sebe vidijo drugace kot okolica njih.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 09. Jul. 2014 14:55

Mladd napisal/-a:Pa upam, da se ne najde še kakšna cvetka, ki zamenjuje prehrambene dodatke in anabolične steroide oz. je zanj/zanjo to eno in isto... ker to pa je višek žalosti.




S tem se popolnoma strinjam. Svoje spet dodajo mediji, ko imajo prispevek o steroidih, zraven pa ves čas kažejo whey in creatin na policah trgovin. Ptem pa nek fant kupi kanto whey-a in njegovo mamo kap zadane, ker so ji na pop tv povedali, da je njen sin na steroidih. :rolleyes:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 15:17

Nevem pa, zakaj je v citiranem postu napisano " SE kaksna cvetka", kot da je letelo name, ceprav nikjer nisem napisala, da so to iste stvari (proteine uzivam tudi sama).
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 09. Jul. 2014 15:45

Tega dela stavka nisem dojela kot napada nate in ga tudi citirala nisem v tem smislu.

Mislim, da je Mladd to napisal (in tako sem tudi sama citirala) kot na splošno "še kakšna cvetka na tem svetu, ki to zamenjuje".

Bi pa na splošno napisala (ne leti nate osebno), da naši dr niso najbolj osveščeni o uporabi steroidov in o prehrani. Imam nekaj prijateljev, ki so popolni naturalci, vendar jim dr. vedno očitajoče prigovarjajo, naj opustijo uporabo steroidov. In to samo na podlagi videza. Pa niso hudi mišičnjaki, samo fantje, ki obiskujejo fitnes in imajo par kg mišic več kot običajen, suh fant.

Glede prehrane imam pa jaz izkušnjo svoje dr. Enkrat sem mimogrede omenila, da sem vegetarijanka in sem dobila lekcijo, kako je to nevarno za zdravje, bla bla bla. Sem ji vsa navdušena povedala, da ne jem samo solate in sem še posebej pozorna na minerale in vitamine, ki so večinsko zastopani v mesu, da pijem laneno olje za omega 3 maščobe in pazim na beljakovine oz. esencialne aminokisline, saj imajo rastline slabši aminokislinski profil. Dr me je začela gledati, kot da ji razlagam o atomski fiziki. Na koncu mi je nestrpno rekla, do o teh beljakovinah ne ve veliko, ampak naj čimprej začnem jesti meso. :nein:

Ne vem, ali imate sedaj na medicini več poudarka glede teh tem, ampak to je bila pa res žalost.
Mladd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 2. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mladd » 09. Jul. 2014 17:31

Picatinny napisal/-a:Kar se tiče preoznavanja steroidnih, pa takole...ni to tako enostavno, kot si ti to predstavljaš...če ti povem, da poznam vsaj dve osebi, ki sta bili na 'kemiji', pa noben od njiju po mišični masi ni dosegal mene. Pa niti nisem bil zelo mišičast...(za znalce...roka 42 centi, recimo 15% telesne maščobe ali še malo več...)



Se strinjam. Kot sem že napisal... Men je samo žal za tiste naturalce s solidno genetiko in trdim delom, ki so označeni za uporabnike AS. Ponavadi s strani ljudi, ki ne trenirajo oz. je posledično logično, da se manj spoznajo na trening (kaj je mogoče, kaj ni) ali pa tudi tistih, ki trenirajo in ne dosegajo istih rezultatov (faušija). So pa tudi takšni, ki v sebe dajo na tone kemije in niso nič posebnega...razlogi za tako rekoč neuspeh oz. slab napredek so drugje...

Green Cookie napisal/-a:Po cem se prepozna uporabnike aas? Ne govorim samo o misicah, ampak o kosteh in kitah. Sploh pri mladih, pri katerih se ni zakljucen razvoj, se epifiza predcasno zapre in povzroci zaostalost v rasti. Zloraba lahko povzroci celo zlome kosti. Zaradi prehitrega povecanja skeletnih misic se kite nemorejo prilagoditi razmeram; postanejo neelasticne (u skrajnih primerih tudi njihovo pretrganje). Lahko pride celo do akutnega razpada skeletne misice.
Potem so tu se strije. Strije BB so drugacne.


Saj zato pa se AS naj ne bi uporabljalo pred dosegom naravnega genetskega potenciala oz. več letnega trdega, resnega treninga. In NE pred 25. letom starosti... Zakaj načeloma ne pred 25 letom? Ker se do nekje 24., 25. leta pri moškem endokrini sistem še vedno razvija. Uporaba AS v mladih letih še bolj poviša možnost za trajne posledice na endokrinem sistemu, kljub "pravilni" uporabi... z vsemi zaščitnimi zdravili oz. post ciklični terapiji.

Kar se tiče strij,... ko sem jaz začel trenirati v najstniških letih, sem jih tudi dobil. Predvsem na notranji strani nadlahti (pa nisem samo rok treniral :D). Torej tudi natural, si strije lahko pridelaš. Seveda, če grejo obsegi hitro gor, potem jasno, da so strije tudi hitro tukaj.

Green Cookie napisal/-a:Medtem ko so tu se aterosklerozne spremembe arterij (povisan LDL, HDL znizan).
Zaradi povisanih vrednosti trombocitov lahko pride do tromboze. Spremembe simpaticnih nevronov lahko privedejo do aritmije, poskodbe kardiomiocitov pivzrocijo nenadno srcno smrt.
Znizanje gonadotropina ima za posledico atrofijo mod. Hormonsko neravnovesje je lahko trajno.
Pri zenskah se poveca raven testosterona v serumu, kar povzroci amenorejo, hirsutizem, atrofijo prsi ter vilizacijo.
AAS povzrocajo tudi mitnje v delovanju ledvic in bolezni jeter, npr koleostazo, hepatitis.


Vse je res. Naj povem samo to, da pri uporabi AS, se lahko med ciklusom dodaja hormon humani horionski gonadotropin, ki vzdržuje senzitivnost oz. delovanje testisov in tako prepreči atrofijo mod oz. je atrofija minimalna. Posledično boljše, hitrejše okrevanje po ciklusu z uporabo post ciklične terapije.

Green Cookie napisal/-a: Da povzamem vse skupaj, zdrav clovek vse te kemije nikakor ne potrebuje in si samo skodi. Sicer pa ima pojem zdravje precej sirok obseg, in ocitno je oseba oz sportnik, ki posega po steroidih, vse prej kot zdrava oseba.


Seveda, se strinjam. Sicer pa ni noben hotel nikogar prepričati, da je AS uporaba zdrava. Saj že sam šport na profesionalni ravni, brez dopinga, ni višek zdravja.

Sicer bi se pa dalo tukaj debatirati tudi o hormonski kontracepciji... kot sem že omenil v enem iz med prejšnih postov. A je zdravo in naravno 15 letni punci, ki se ji prav tako še razvija endokrini sistem z uporabo hormonske kontracepcije (torej dodajanju sintetičnih hormonov) prekiniti normalni menstrualni cikel in spremeniti naravno hormonsko ozadje...A mislite, da pa je to čisto brez posledic?

HuDoBa napisal/-a:Mene sam zanima, v čem je torej smisel uporabe steroidov, če so itak vsi na njih in torej se itak razlikujejo med sabo enako kot bi se, če ne bi bili na njih...le v širino bi vsi skupaj malo manj merili?


Jah... v osnovi ni smiselno ne. Tako je bilo pred pojavom AS. Potem pa so nekateri začeli goljufati in je prisililo tudi ostale v uporabo. Tako je tudi danes. Vedno bo nekdo uporabljal... oz. naredil vse za zmago. Tako morajo delovati tudi vsi ostali, da postanejo oz. ostanejo konkurenčni. Tako kot sem že rekel... tisti, ki so najboljši na dopingu bi v večini primerov bili najboljši tudi v svetu brez dopinga. So pa izjeme, saj nekdo lahko preprosto zelo dobro reagira na neko substanco in pri njemu omogoča to dosti večji napredek kot večini.

Znanost napreduje, v športu pa se bodo vedno iskale luknje za goljufijo oz. čim boljše rezultate. Kaj vemo, kaj vse nas še čaka... Genski inženiring in stvari, ki si jih trenutno niti misliti ne moremo.

Green Cookie napisal/-a:Sem pozabila omenit, da je pri uporabi aas opaziti "nova" misicna vlaka, kar seveda po naravni poti ni mozno (stevilo vlaken je prirojeno in s treningi ne narasca). Tudi zato vecja oz. umetna misica


Število mišičnih celic je tako kot praviš prirojeno. Pridobivanje mišične mase deluje na osnovi hipertrofije torej povečanje mišice na osnovi povečanja velikosti celic... vendar sem bral raziskavo, da naj bi z dolgoletnim, težkim treningom po naravni poti tudi prišlo do nekaj hiperplazije, so pa tudi nasprotujoče raziskave... Zato pa tako kot praviš še vedno bolj velja, da je pri ljudeh število mišičnih celic prirojeno. Do hiperplazije prihaja v večji meri pri živalih (dokazano). Res je, da z AS "prej pride" do hiperplazije ampak kolikor je meni znano, je za povečanje mišične mase na osnovi hiperplazije najboljši IGF1.

Green Cookie napisal/-a:btw, kortikosteroidi spadajo med steroide...
nevem po čem misliš, da imam o njih zmotno mišljenje. Povej kaj sem o steroidih povedala narobe.


Ja spadajo, vendar ne med anabolične steroide (pa saj vem da to veš). Če bi bilo tako, bi marsikdo takoj letel po Medrol :mrgreen: Hecam se. :lach:

delfinchek napisal/-a:S tem se popolnoma strinjam. Svoje spet dodajo mediji, ko imajo prispevek o steroidih, zraven pa ves čas kažejo whey in creatin na policah trgovin. Ptem pa nek fant kupi kanto whey-a in njegovo mamo kap zadane, ker so ji na pop tv povedali, da je njen sin na steroidih. :rolleyes:


Haha... ja to je čisto res ja. Sploh ni za komentirat o teh novinarjih :rolleyes: Kot pravijo... res ne veš, če bi se smejal ali jokal.

Green Cookie napisal/-a:Nevem pa, zakaj je v citiranem postu napisano " SE kaksna cvetka", kot da je letelo name, ceprav nikjer nisem napisala, da so to iste stvari (proteine uzivam tudi sama).


Ne nisem mislil nate. :alright: Tako na splošno sem rekel.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov