Mamin sinko

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Jan. 2009 16:34

jullia_ napisal/-a:A pa se tebi to, da 26-letnik ne zna sam pospravit postelje, ne zdi problem?


Tri stvari so, ki se mi zdijo nepotrebne:
1. postiljanje postelje in
2. pranje avtomobila ter
3. pometanje dvorišča
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Jan. 2009 16:47

Mogoče sem tradicionalist, ker sem, kar se seljenja tiče zelo nenavdušen tudi sam, tako da fanta od *lilice* precej razumem. Zame osebno bi bilo zelo veliko razočaranje, če bi moral zapustiti dom, kjer nas je živelo že toliko generacij in upam tudi, da bodo tu živele nadaljnje generacije. Tudi pri nas imamo 2 hiši v kateri so tri stanovanja. Sem tudi potencialni dedič enega stanovanja v bloku.

Jaz ne vidim razloga, da bi se selil, če imam vse tukaj na dosegu rok. Nič ni predaleč. Poleg tega imam rad parcelo na kateri stanujemo že 150 let. Mi je pa vseeno, če se odselijo moji starši, le da meni pustijo hiše in parcele. :D
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 10. Jan. 2009 17:04

Pontifex Maximus napisal/-a:Zame osebno bi bilo zelo veliko razočaranje, če bi moral zapustiti dom, kjer nas je živelo že toliko generacij in upam tudi, da bodo tu živele nadaljnje generacije.

Jaz ne vidim razloga, da bi se selil, če imam vse tukaj na dosegu rok.


Potem ti niti na miesl ne pride, da bi upošteval želje partnerice, če bi pa ona strogo bila proti, da pri vas ne bo živela?
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Jan. 2009 17:09

Saj je stanovanje na svoje. Pri vsem sem prpravlen popustit, sam glede selitve pa ne. Mislim, da bi mi bilo lažje živet brez noge, kot pa da bi moral iti živet drugam. :(
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 10. Jan. 2009 17:14

^^ Hmmm, kaj pa če bi tudi tvoja partnerica imela stanovanje doma in bi se ji zdelo brez veze hodit od doma, ker ima tam vse kar rabi in tam živi že 5 generacij njene familije?
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Jan. 2009 17:19

Peterca18 napisal/-a:^^ Hmmm, kaj pa če bi tudi tvoja partnerica imela stanovanje doma in bi se ji zdelo brez veze hodit od doma, ker ima tam vse kar rabi in tam živi že 5 generacij njene familije?


Ne vem. Po mojem bi kar samomor naredil.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 10. Jan. 2009 18:35

Pontifex Maximus napisal/-a:
Peterca18 napisal/-a:^^ Hmmm, kaj pa če bi tudi tvoja partnerica imela stanovanje doma in bi se ji zdelo brez veze hodit od doma, ker ima tam vse kar rabi in tam živi že 5 generacij njene familije?


Ne vem. Po mojem bi kar samomor naredil.


:lol: dober razlog za samomor
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 10. Jan. 2009 19:35

Pontifex Maximus napisal/-a:Saj je stanovanje na svoje. Pri vsem sem prpravlen popustit, sam glede selitve pa ne. Mislim, da bi mi bilo lažje živet brez noge, kot pa da bi moral iti živet drugam. :(


Se pravi, če bi punca hotela, da gresta drugam, ker se recimo z vašimi RES ne bi razumela, potem bi raje z njo zaključil (Se pravi storil samomor, ali pa jo pustil) kot pa da bi prisluhnil njeni želji, da se odselita)....hm..ti si pa pripravljen na kompromise v zvezi ja :?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Jan. 2009 20:09

Pontifex je očitno precej povezan s svojo družino, tako da dvomim, da bi zveza z žensko, ki se z njimi res ne razume, v njegovem primeru sploh funkcionirala.
Pri meni verjetno tudi ne bi, ker se ne predstavljam, da bi prenašala konflikte celo življenje, sama hodila k staršem na obisk,...
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 10. Jan. 2009 21:46

Pa saj ni nič narobe, če se dobro razumeš s svojo familijo - to je super. Ampak normalno je, da otroci grejo enkrat na svoje (ponavadi takrat ko se zaposlijo in imajo svoj vir dohodka, nekateri že prej). Ok, če se vsi dobro razumejo, sta lahko dva nekaj časa pri enih od staršev, dokler nimata pogojev da gresta na svoje. Ampak kasneje pa je normalno, da funkcionirata kot samostojna familija.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 11. Jan. 2009 10:58

Mene bi sigurno zelooo motilo, če bi mela zajedalsko taščo ki se vtika povsot kamor ni potrebno...

Ampak včasih pa pomislim, da bi rada ostala in živela (pa tudi delala glede na to da se šolam v smer "domače firme"...) kar doma.. Zaenkrat se še ne mislim odselit
:P
Če pa bi bila že na tem, da začnm skupno življnje s fantom, bi upoštevala njegovo mnenje, če npr nebi želel ostati pri nas... (če bi seveda imel dobre razloge in kakšen boljši prostor za živet...)

Se pravi, če bi punca hotela, da gresta drugam, ker se recimo z vašimi RES ne bi razumela, potem bi raje z njo zaključil (Se pravi storil samomor, ali pa jo pustil) kot pa da bi prisluhnil njeni želji, da se odselita)....


to je po mojem mišljno tako, da so njegovi starši vredu tudi do punce, in on pač ne vidi razloga zakaj bi šla živet drugam... nevem :P
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Jan. 2009 16:52

Pontifex Maximus napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:A pa se tebi to, da 26-letnik ne zna sam pospravit postelje, ne zdi problem?


Tri stvari so, ki se mi zdijo nepotrebne:
1. postiljanje postelje in
2. pranje avtomobila ter
3. pometanje dvorišča

Se strinjam :D
Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj postiljati posteljo, če zvečer itak spet ležeš vanjo. Pa še dobro je, da se prezrači ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 11. Jan. 2009 17:33

^ Jao, jst sm ista, nikol ne pospravim postelje, zjutri še celo čist do konca odgrnem kovtr dol k nogam, da se postla lufta :) in tudi kasneje, ko pridem domov, ponavad ne posteljem postelje nazaj, včasih mogoče mal pogrnem površno...
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 12. Jan. 2009 11:22

Tri stvari so, ki se mi zdijo nepotrebne:
1. postiljanje postelje in
2. pranje avtomobila ter
3. pometanje dvorišča


men je pa pranje avtomobila tolk odveč,rajši vedno počakam na dež :D glede postelje se tud strinjam da ni nujno da je postlana,ker greš v spalnico itak samo spat. no v svoji sobi mam večinoma postlano ampak se v sobi itak velik zadržujem in pogosto kšno stvar odložim na posteljo
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 12. Jan. 2009 11:44

:)
Jaz ne prenesem, da postelja ni postlana. Ko se vstanem, jo odgrnem, odprem okno, da se fanj prezračim, potem pa jo postlam. Ne prenesem, da je razmetano :)

Pa tudi lepše mi je zvečer, ker so vse rjuhe ravne in niso zmečkane. Ne vem no, vsakemu svoje :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov