Stil oblačenja

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Sep. 2010 20:24

Jaz imam, kot opažam, zelo visoke standarde za eleganten stil. Kavbojke, balerinke, škornji brez pete, jeans mini krila, T-shirti (pa magari ful lepi),... niso niti E od elegance. To so lahko lepi, zapeljivi, kjut kosi, elegantni pa nikakor.
Tudi pri teh oblačilih, ki jih je positive vibration nalimala, ne vidim niti delčka elegance.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 20. Sep. 2010 16:17

Jaz imam pa dosaden still, I guess :D Nič posebnega, v moji garderobi prevladujejo hudiji, hudiji in še enkrat hudiji, puliji, razvlečeni žempri, navadne kratke neoprijete majce, večina brez potiska, če pa že, pa od bendov, od hlač navadne kavbojke in žametne hlače, nič preveč oprijetega, zokni obvezno temni ali ful pisani. To kombiniram s teniskami (cheap bastard Vans varijante) al pozimi škornji, pozimi pridejo v poštev tako bunde kot plašč. Valda, za posebne priložnosti imam tudi jaz v omari eno oblekico, ene čevlje z visoko peto in eleganten plašč. Za doma pa sem itak skoz v trenerkah, ki so po večini sive, ostala garderoba pa je večinoma v črnini, nekaj je vmes rdečih, vijoličnih in sivih kosov.

Vizualno so mi pa všeč še taki bolj odpiljeni stili, kot na primer cybergoth, punk-rock in gothic.

Dober stajling mi ima pa Cristina Scabbia.
Uporabniški avatar
Hailey
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 3. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Hailey » 21. Sep. 2010 19:47

casual hobo/boho je torej trenutno ful priljubljen stil, nekak street style?

js sem pa bol samosvoj tip; skinny jeans (in te ta nove verzije baggy hlač, ki majo samo 'podaljšek' med nogami, ampak so mi tak kul!), navadne enobarvne majčke, mogoče kak potisk ampak čist bolj klasično, čim manj vsega, pulovri, jopce (najraj tanke pletenine), šal na tisoč in en način, zapestnice (na perlice, ne neke žvenketajoče or so), obujem pa najraje oldschool vanske (cheap bastard vans varijante, če kopiram tearjerker), nogavice pa obvezno čim temnejše, najraj črne. :D aja in nažalost sem ena izmed ogromn 17 letnikov, ki se navdušuje nad plugi (širjenje luken v ušesu), čeprav se zdi enim to popolnoma ogabno. ;D
aja in, še vedno se iščem glede stila!
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 22. Sep. 2010 9:06

Hja kaj pa vem, včasih se nisem ločla od oprijetih črnih/rjavih/ modrih hlač in zanimivih majic, srajčk. Obvezno petke, zlo redko superge, mogoče balerinke, poleti pa obvezno japanke in čim ko je hladno rutke, rute, šali. Zdej sem pa ful pristaš haremk, pa ne tistih k majo do kolen blago na sredini, občasno oblečem tut kkšno krilce. Od nakita mam najrajš velike uhane (večji so, bolje je) in (preveč) zapestnic. Evo moj stil dandanes je najbolj podoben temu:

Slika
Slika
Slika
Ne kadim, a vedno vžgem.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 22. Sep. 2010 19:15

emanuela napisal/-a:No ja, saj imaš prav.Ker jaz vem,da je E=mc na 3 in ne na kvadrat.Pa naj Einstein reče kakor hoče, jaz si to itak po svoje razlagam, kar pomeni da imam prav.


Funney. Ker res lahko enačiš dokazljivo izpeljano fizikalno enačbo s hipotezo neke žnj modne revije, da športno-elegantni stil ne obstaja.
Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 23. Sep. 2010 19:32

Vam je pa res dolgčas, da tolk komplicirate :roll:
hja sicer pa praktiricam večinoma casual stil.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Sep. 2010 19:47

positive vibration napisal/-a:Športno elegantno...jaz to razumem takole:
Slika

To ni niti izključno športno niti izključno elegantno. Pač malo lepša športna oblačila. Ne pa trenerka in svilena oblekca :roll:
Ni pa to casual stil, ker je preveč športno za casual.


:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 23. Sep. 2010 21:04

Po mojem (ne strokovnem, skreganem z modo) mnenju je športno eleganten kos oblačila tisti, ki ga lahko kombiniraš ali z športnim kosom, ali z elegantnim. Torej, primer, navadne črne hlače. Oblečeš zraven mikico in superge in si športen, al pa srajčko in salonarje, pa si eleganten.

Torej - "večnamenske" hlače, krila ipd. Vsaj tko si jst predstavljam svoje športno - elegantne stvari v omari.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 23. Sep. 2010 22:02

Še moj piskrček.
Športna eleganca je (vsaj tam, kjer sem jaz 'gor rasla' :D) taka pol-eleganca. Nima NIČESAR skupnega s športom, izraz pride verjetno zaradi malenkost večjega udobja. To so oblačila, ki jih oblečeš v službo recimo v ne preveč zategnjeno pisarno.
Hlače so lahko jeans le če je temen ali črn in ne spran. Zgoraj pride srajca, bluza, lepša majica, čez njo pa kak blazer ali pulovrček/jopa. Obutih nimaš superg, ampak petke ali balerinke ipd., moški pa npr. pol-eleganten čevelj (tole vam težko razložim, Geox in Hilfiger imata velikokrat take modele).
To je približno enakovredno temu, kar drugače imenujejo smart casual.
Eleganca, po drugi strani, ima več "stopenj", začne pa se z business casual, kar je po domače povedano stil ene tajnice ali nekega tipota, ki dela na malo višjem mestu v pisarni. Nadaljevanje so pa formalne obveznosti, ki seveda zahtevajo več elegance.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Sep. 2010 19:06

Moj stil je športen. Najbolj všeč so mi športna oblačila, ker se v njih počutim udobno. Sicer nikoli ne grem v trenirki v trgovino, ampak v kavbojkah. Doma pa imam vedno trenirko in nikoli kavbojk. Vsako oblačilo pri meni najde svojo lokacijo. To pomeni, da na en pogreb, poroko ipd grem vedno elagantno urejena.
Oblačim se torej priložnosti primerno, ampak najrajši in če se le da je to športno.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 24. Sep. 2010 19:12

Casual, najraje nosim kavbojke pa adidaske. Za na delo pa kaj zimproviziram na temo elegantnejše oprave, krila, oblekce, balerinke. Rada pa mešam stile, npr. elegantna srajca na kavbojke ali obična bombažna majčka na krilo.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 25. Sep. 2010 20:43

Js se pa še iščem. Zaenkrat pač normalno, street fashion, casual.. nč posebnega... Bi pa rada malo spremembe.
Obožujem pa vse, ki so neki posebnega in imajo svoj stil.. Tudi js si želim da bi bla taka :D
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 25. Sep. 2010 20:58

Trenutno se v moji omari najde vse.. od casual do elegance in vse kar je vmes. Je pa res da prevladuje veliko črnine in korzetov - ne vem eni bi to poimenovali goth stil ampak ni 'over the top'. Zadnje čase se pa navdušujem nad raznimi leder jaknicami itd. :P
Breakfast is my religion! (The Mask)
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 26. Sep. 2010 9:42

Jaz pri sebi ugotavljam, da ne morem nosit več kot dveh, eventuelno treh barv naenkrat (ne štejem spodnjega perila, ker se itak ne vidi) in nikoli več kot enega vzorčastega kosa naenkrat, ker se 'bojim', da bi izpadlo cirkuško. :lol:
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 26. Sep. 2010 13:25

Veerle napisal/-a:Jaz pri sebi ugotavljam, da ne morem nosit več kot dveh, eventuelno treh barv naenkrat (ne štejem spodnjega perila, ker se itak ne vidi) in nikoli več kot enega vzorčastega kosa naenkrat, ker se 'bojim', da bi izpadlo cirkuško. :lol:

Še ena taka :D Pri meni se celo spodnje perilo in nogavice ujemajo z ostalim... sicer me moti :D

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov