Domače stvaritve (nakit, broške, obleke, voščilnice...)

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Dec. 2008 18:45

Letaaaa nazaj sm kopičla dost te mase po predalih. Vem, da sm zlo naudušeno šejpala srfe :D .

Nakita (u smislu ogrlc in zapestnc) pa nism marala delat, kr kroglc nikol nism znala narest tko, da bi ble u celoti gladke in lepo okrogle, šlamparije pa ne maram :P . Pa še mami ni marala pečt teh zvarkou, kr baje zna bit zadeva strupena.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 10. Dec. 2008 9:08

Mene je bla mama skor zadrgnila ko sm včeraj to pekla in sm mela preveč stopinj ( napačne info od kolegice ) in pol je bla cela kuhna v črnem dimu pa še smrdelo je. Sm misla da bo vrgla ven mene pa še tiste kroglice:)
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 10. Dec. 2008 10:31

Aha to mene zanima. Mojo boljša polovica se navdušuje nad fimo maso in seveda to ona hoče pečt v najini pečici. Ampak glede na to da sem jst šefe v kuhinji ji zaenkrat tega ne pustim ker nisem ziher če lahko po tem tudi pečem hrano v tej pečici. A je to izvedljivo ali samo pretiravam. Kako se sploh fimo masa peče?
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 10. Dec. 2008 13:27

Daš na papir ( peko papir ) in potem pečico segreješ na 110 ali na 140 stopinj. Na vsaki fimo masi je na koncu napisano, na kolk se peče,kr so različne. In potem pečeš 30 min. Če pečeš na pravih stopinjah ( 110 ) nma kaj bit in ja, pečica je še vedno uporabna. Jaz sem pač vse skupaj malo sežgala in smo meli malo prazničnega dima :) Ampak pečica je še kr uporabna:) Tako da ni straha.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 10. Dec. 2008 13:30

Hvala lepa za informacijo.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 10. Dec. 2008 15:09

a v murski soboti majo kje fimo? Napr. Maksimus al pa btc? Ker centra tak ne poznam. :?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 10. Dec. 2008 15:10

Jaz material naložim na pekač, dam v pečico ogreto na 110 stopinj, pečem 30 minut in smo še vsi živi. Pekač potem dobro umijem in čez x časa v njem delam pico :D Fimo je strupen, ga pač ne ješ, pečeš pa brez skrbi.
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 10. Dec. 2008 17:27

theNinna napisal/-a:a v murski soboti majo kje fimo? Napr. Maksimus al pa btc? Ker centra tak ne poznam. :?

Se najde v kakšni knjigarni, ampak so cene precej zasoljene. Če je že sila, se raje odpeljem do Ljutomera v Office One Superstore, ali pa jo kupim v Mariboru.
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Dec. 2008 11:37

Je katera kdaj delala s črnim fimom? Jaz sem porabila en paketek in mislim, da se črne več ne lotim, ker me je prav groza, kako pušča sledi - črne roke, nohti, če jo mešaš z drugimi barvami, pa se vsaka navzame črne :roll:
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 11. Dec. 2008 11:41

FairyAngel napisal/-a:Se najde v kakšni knjigarni, ampak so cene precej zasoljene. Če je že sila, se raje odpeljem do Ljutomera v Office One Superstore, ali pa jo kupim v Mariboru.


E, super. Nesem znala ka jo v lotmerki tui majo :) No, če jo majo v lotmerki v tem Office One Superstore, pol bi mogli met na Ptuji v Qlandiji isto, fejn fejn. Hvala
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 11. Dec. 2008 15:41

[quote="MsN"]Je katera kdaj delala s črnim fimom? Jaz sem porabila en paketek in mislim, da se črne več ne lotim, ker me je prav groza, kako pušča sledi - črne roke, nohti, če jo mešaš z drugimi barvami, pa se vsaka navzame črne :roll:

Jaz delam z črno in mi je super. Je pa res da moreš prvo zmest črno barvo, potem si nujno umit roke in potem še druge barve. Pa črne daš res več kot pol majn kot ostalih.
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 21. Dec. 2008 20:53

Punce, eno vprašanje. Včeraj sem si nabavila to fimo in zdaj mam željo da bi za božična darila naredla te zapesnice

Slika

.. in nimam pojma kak se naj lotim zadeve :? Tak da, vsaka pomoč bo mi prišla peklensko prav. Hvala
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 21. Dec. 2008 22:35

Jaz predlagam da poskusiš, potem pa boš že videla, kako je boljše. Po moje nekih ultimate navodil ni ... Šele ko z maso delaš, vidiš, kako gre. Poskusi narediti nekaj podobnega, maso lahko gneteš z rokami ali (kar je predvsem fajn pri mešanju različnih mas) s strojčkom za rezance (narediš tiste, ki ne grejo v trake, ampak samo sploščiš do najtanjšega in potem spet gneteš), nožem, kakšnim valjarjem ali kozarcem, palčkami (za ražnjiče ali ročna dela) itd.

Ta zapestnica je črno-bela, ampak ne vidimo dobro če je res masa bela ali je pobarvano ... :?: Obliko in luknjice je lahko narediti (nožek, palčke in tvoji pridni prsti :wink:), celo ploskev lahko malo prilagodiš zapestju oz. ukriviš, po moje je krog v sredini narejen s kakšnim modelčkom (zamašek, pokrovček), oblika v njem pa s palčko ... Malo improviziraj pa bo.
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 21. Dec. 2008 23:10

^^ uu, najlepša ti hvala. Sam jaa, pomojem je tudi tista bela površina pobarvana (jas pa sem že tuhtala, kak za vraga bi naj to izvedla :) )
Glede tistega strojčka pa sem gleala na netu posnetke - dobra ideja in še dobro da ga mamo doma.
No, se spravim jutri zraven, pa če mi bo uspelo pripopam my mastepiece gor :P
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 21. Dec. 2008 23:25

pobarvano je. upam, da vidita to:

Slika
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov