Najstniške/mladoletne mamice

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 05. Mar. 2016 15:18

LoveIvy napisal/-a:Čudno.. Vi ste neka tehnologija ki poznate človeka preko ekrana... SVAKA ČAST.


o ne :D mi smo ljudje :) samo način komunikacije pač ni na 4 oči. in kadar ti noben ne gleda direktno v oči, imaš več poguma, da si popolnoma iskren tudi pri neznancih.
hej norci :)
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 05. Mar. 2016 18:36

Ne igram žrtve samo smejem se ''ODRASLIM'' ki počnejo tisto kar počnejo tudi 15letniki. sodijo po platnicah.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 05. Mar. 2016 19:19

Slika

Na nekaterih platnicah je dovolj informacij. ;)

(ja, dejansko se mi je dalo.)
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 05. Mar. 2016 19:29

Mam dnar, mam delo, šolo še delam, ne sovražim staršev ampak ji spoštujem, cenim in rada jih imam. ;)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 05. Mar. 2016 22:28

se strinjam s tem da velik odraslih še zdaleč ni zrelih.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sand Castle.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 10. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Sand Castle. » 10. Mar. 2016 19:06

No... Jaz sem rodila pri 20ih. In ko sem povedala doma za nosečnost je mami sprva bla razočarana ( tudi ona me je imela pri 18) pač bala se je da bom ostala sama na koncu z otrokom kot je ona , šola, finačno je blo slabo... ;( Ja so bli dobri in slabi momenti kaj hočemo... Ni mi žal.
Only dead fish go with the flow.
neka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 10. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a neka » 10. Mar. 2016 20:02

Ja še tega nism doživela, ampak poznam nekoga ki je. No ona je bla stara 19 njen fant pa 23, ampak zdej sta zelo srečna. Starši ne bojo na začetku zelo veseli ampak čez čas bojo postali. O je tud mogel na začetku plačevat use za otroka ker ona je bila v šoli. Zato ne skrbi, dam ti pa en nasvet da če maš otroka živita blizu tvojih staršev ker mama ti bo lahko zelo pomagala ker ima že s tem izkušnje. In če hočete imet otroka mejte ga, sm prej se morte zavedat kakšno odgovornost prinaša otrok. :)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 13. Mar. 2016 15:26

Ja, vsak se na forumu lahko zgovarja na dejstvo ''ne poznate me, obsojate me brez prave podlage'' ampak že stil pisanja te punce je tako otročji, da ji niti 18 let ne bi pripisala. Potem samo dejstvo, da punca po forumu sprašuje, ali je pametno pri teh letih imeti otroka, meni pove, da niti približno ni zrela. Ko si zrel in ko je želja dovolj velika, je nekako logično, da ne boš šel preko interneta spraševati za nasvet.

In ne, danes najstniki pri 18ih letih niso zreli za otroka. Včasih je bilo to nekaj normalnega, ker obdobje mladostništva praktično ni obstajalo. Bil si otrok, naslednji dan že odrasel in si si moral služit svoj kruh in ustvarit družino, kar pa še ne pomeni, da so bili mladi ljudje dejansko zreli za opravljanje starševske vloge. Seveda so tudi danes nekateri najstniki neprimerljivo bolj zreli kot drugi, ampak v današnjem krutem svetu, ki je vse prej kot naklonjeno mladim družinam, je vsakemu povprečno pametnemu človeku jasno, da je bolje počakati kot hiteti, sploh če govorimo o tako rosnih letih kot pri avtorici te teme.

Tako da jaz srčno upam, da je bilo avtorici te teme malo dolgčas.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 13. Mar. 2016 18:19

Pa recimo, da nea gre za provokacijo...

dejstvo1: ženska je peišla sem gor samo zato, ker išče potrditev 'imej otroka'...argumente proti oz tiste, ki se ne strinjajo in ji ne nudijo potrditve, ne zmore kritično vrednostiti.
dejstvo2: ljudje pri nekje 25 letih po neki teoriji, ki ji jaz poklanjam precej vere, še zadnjič 'spremenijo', saj preidejo v tkim, relativistično mišljenje. Idealno je, da očeta/mati tvojih otrok spoznaš, ko sta oba stara vsaj 26 let. dejstvo3: rejniških družin je k sreči v slo dovolj
dejstvo4: imam tako službo, da rabim stalen dotok 'svežih' strank
dejstvo5: tale '18-letnica' ima meča kot fižolovke. Ziher.

Moj nasvet...z otrokom še malo počakati in kot so rekli, vsaj 2 leti skupnega življenja (priporočil dr. Rugelj) in ko bo to mimo, pa ga naredita, sicer se bojim, da zna priti do točke 3 ali celo kaj več.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Mar. 2016 19:51

Sej pa ni prisla po nasvet, ce naj ma otroka al ne, ne? Kolk sem razbrala iz prvega posta, je ze odlocena da ga bo mela in jo zanimajo samo zgodbice mladih mam.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 13. Mar. 2016 22:57

Išče potrditev, to je to.

Dejstvo je, da smo bili mi stari 18 in vemo nekako, kako je, ko si 18. Vemo tudi, kako je, ko si 20, 25 nekateri, 30 itd. Mi to izkušnjo imamo, ona pa ne. Zato ji svetujemo, kot ji pač svetujemo.

Jaz sem pri 18-tih mislil, kako sem blazno 'pameten'. Nekaj let kasneje sem vedel, kako zelo sem se tedaj motil. :D

Ampak okej, naj pač ima otroka, bomo pač čez 5 let tu gor ji dajali nasvete, ko bo odrpla temo 'na pomoč'...pa ne pravim, da se ne da imeti otroka pri 18-ih. Da se, samo ona...bi dejal, da raje (še) ne :twisted:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Mar. 2016 23:21

eno je, kaj je napisala, zakaj je prišla na forum vprašat, drugo pa zakaj je dejansko prišla na forum. želi potrditev, ker ima še vedno dvome. in prav je tako.
hej norci :)
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 14. Mar. 2016 8:57

Če bi imela dvome nebi s fantom delala na tem. Torej, sem upoštevala samo samo sebe.


Še vedno bom vesela če boste tu gor lahko povedali svoje mnenje.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 16. Mar. 2016 11:25

Sem otrok 18-letnice in bi rekla - ne.

Z mamo sva skupaj odraščali, se šolali (istočasno delali srednjo šolo), z očetom sta seveda šla narazen zelo hitro, zato sva tudi istočasno iskali vsaka svojo sorodno dušo.
Mogoče se v serijah in filmih sliši fajn, ampak ni, pa ne toliko zaradi mene, ampak zaradi nje.

Ker si v 20h ni imela časa zgraditi življenja, vsaj neke okvirne sigurnosti, ampak borba za službo, šolo, podnajemniška stanovanja, računi, nesigurnost, osamljenost...
Pa je na srečo moj tata bil 100% prisoten in v podporo, zlat človek, AMPAK, del njenega življenja je izpuhtel. Ker ženska mora biti pripravljena na to, da bo lahko svojega otroka tudi SAMA preživela, da bo ZMOGLA. To zanašanje na moške, kao - sej ma on šiht pa to,odpiši draga. Enkrat ko si mama, si levinja. Si ziher, da si pripravljena biti vse to pri 18h?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Mar. 2016 12:29

Tudi jaz sem otrok 18 letnice ampak je bilo v njenem primeru drugače- zrela kljub mladosti, urejena nepremičnina in dohodek.
In nasprotno od tega da bi skupaj odraščali je bila vedno zelo stroga, nepopustljiva in najboljša mami, s katero sva si zelo blizu.
Po prebranem sodeč pa za avtorico tega ne morem trditi. Dandanes je 18 let dobra starost za spoznavanje samega sebe, za rast, za utrditev svoje osebnosti, ne pa za ustvarjanje nove.
Sama sem stara 26 let in lahko mirno rečem, da 18 letnice pač niso za otroke, sploh pa tako na horuk-kdo pa bo skrbel za otrokove potrebe če gresta narazen in si ti brez službe? Otroški, preživnina in ljubezen ne bodo dovolj.
The world is as you are.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov