slovenski pisatelji

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

wezalka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 14. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wezalka » 07. Avg. 2007 15:57

nejka omahen, vitan mal, matjaž pikalo- LUŽA, jo je kdo bral??? meni je všeč način kako je napisana... najprej si misliš da je knjiga za otroke, ampak ko dojameš bistvo... fajna je!!!
*alessandra*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 16. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *alessandra* » 11. Avg. 2007 10:48

Meni je pa zadnje čase najbolj berljiv slovenski pisatelj/etc Vinko Möderndorfer. Sem bla kar začudena, ker ga še nihče ni omenil, ker ma res fenomenalne knjige, ki jih kar požiram. Še najbolj všeč mi je bil roman Ljubezni sinjebradca, takoj za tem Nespečnost, zdej sem se pa lotila zbirke novelet Druga soba. Ja, pa včeraj sem prebrala Tek za rdečo hudičevko. Priporočam.

Všeč mi je bil tud roman od Nejca Gazvode Camera obscura. Sicer pa ugotavljam, kako kvalitetne pisce premore Slovenija, posebno všeč mi je prav mlada generacijo in generacija 50ih, 60ih,...

Lp
Uporabniški avatar
bluebell
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bluebell » 11. Avg. 2007 12:40

Všeč mi je Tomo Snoj (Koledar Evinih razpoloženj), Kermauner Aksinja (Dnevnik Hiacinte Novak) - pri teh dveh knjigah si nisem mogla pomagat, da se ne bi naglas smejala :) Všeč mi je tudi Moškrič Marjana (Ledene magnolije - to je itak meni ena najljubših knjig).
Kdor se smehlja, namesto da bi besnel, je vedno močnejši.
Uporabniški avatar
Emily
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 29. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Emily » 11. Avg. 2007 13:13

Milan Dekleva - Pimlico, Oko v zraku...

od pesnikov pa Aleš Šteger :hearts:
...ostati moraš lačen, da bi bog lahko še naprej dajal.
In kar tvoj bog enkrat da, neskončnokrat vzame. (A.Šteger)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Sep. 2007 14:07

*alessandra* napisal/-a:Meni je pa zadnje čase najbolj berljiv slovenski pisatelj/etc Vinko Möderndorfer. Sem bla kar začudena, ker ga še nihče ni omenil, ker ma res fenomenalne knjige, ki jih kar požiram. Še najbolj všeč mi je bil roman Ljubezni sinjebradca, takoj za tem Nespečnost, zdej sem se pa lotila zbirke novelet Druga soba. Ja, pa včeraj sem prebrala Tek za rdečo hudičevko. Priporočam.
Lp

Sem pravkar prebrala Nespečnost in mi je bila všeč. Nisem se mogla zadržati, da se ne bi spraševala, koliko je notri avtobiografskega (glede na trače izpred par let :wink: ), ampak konec koncev me nič ne briga, kajne ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Okt. 2007 10:44

Gabriela Babnik: Koža iz bombaža
Dobra knjiga, sicer ne čisto po mojem okusu. Ni pomembno dogajanje, ampak stil, prispodobe ... Na trenutke mi ni bilo nič jasno in sem skoraj obupala, potem sem pa vztrajala in začela uživat v bogatem jeziku ...
Priporočam, če imate radi poetičen jezik poln prispodob in uživate v samem ritmu besedila.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Avg. 2008 13:50

Andrej E. Skubic: Popkorn
Se kar strinjam s prilinkano kritiko.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
passiflora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 18. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a passiflora » 09. Sep. 2008 21:17

Kaj si pa mislite o Brini Svit?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Sep. 2008 21:29

Od nje sem prebrala le Odveč srce in bila sem navdušena, res mi je bila všeč ta knjiga.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Sep. 2008 23:43

Priznam, da nisem neka blazna poznavalka slovenskih del- nekak so mi tuje bolj pri srcu. Moj najljubši slovenski avtor mi je pa definitivno Cankar. Se moram spravt enkrat spet kaj njegovega prebrat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 10. Sep. 2008 0:35

passiflora napisal/-a:Kaj si pa mislite o Brini Svit?

Nekaj sem brala od nje; ne spomnim se, katero knjigo. Spomnim se, da mi je bila kar všeč, ne pa toliko, da bi hitela brati vse, kar je napisala. Je preveč drugih knjig na spisku trenutno.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 10. Sep. 2008 8:25

*alessandra* napisal/-a:Meni je pa zadnje čase najbolj berljiv slovenski pisatelj/etc Vinko Möderndorfer. Sem bla kar začudena, ker ga še nihče ni omenil, ker ma res fenomenalne knjige, ki jih kar požiram. Še najbolj všeč mi je bil roman Ljubezni sinjebradca, takoj za tem Nespečnost, zdej sem se pa lotila zbirke novelet Druga soba. Ja, pa včeraj sem prebrala Tek za rdečo hudičevko. Priporočam.Lp


Edina knjiga, ki sem jo jaz prebrala od njega je Ležala sva tam in se slinila ko hudič iz leta 1996. Glede na to, da je tu not samo sex itd. si ne predstavljam, da bi pisal kakšne drugačne knjige. Bom pa vzela kakšno iz knjižnice in se javim takrat :)
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 10. Sep. 2008 14:15

Bulma napisal/-a:
*alessandra* napisal/-a:Meni je pa zadnje čase najbolj berljiv slovenski pisatelj/etc Vinko Möderndorfer. Sem bla kar začudena, ker ga še nihče ni omenil, ker ma res fenomenalne knjige, ki jih kar požiram. Še najbolj všeč mi je bil roman Ljubezni sinjebradca, takoj za tem Nespečnost, zdej sem se pa lotila zbirke novelet Druga soba. Ja, pa včeraj sem prebrala Tek za rdečo hudičevko. Priporočam.Lp


Edina knjiga, ki sem jo jaz prebrala od njega je Ležala sva tam in se slinila ko hudič iz leta 1996. Glede na to, da je tu not samo sex itd. si ne predstavljam, da bi pisal kakšne drugačne knjige. Bom pa vzela kakšno iz knjižnice in se javim takrat :)


Od Vinka je super tudi Ljubezni sinjebradca, Nespečnost pa me ni tako prepričala.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 10. Sep. 2008 14:25

Aha. Ok, si bom vzela nekaj, da vidim kakšen je v neerotičnih vodah :)
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 10. Sep. 2008 14:30

Vitomil Zupan... :zustimm:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov