Reinkarnacija

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali verjamete v reinkarnacijo?

Da
37
79%
Ne
10
21%
Skupaj glasov : 47

Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 12. Avg. 2006 21:50

bolj ja kot ne.

no, recimo za vsak slučaj ja :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 12. Avg. 2006 23:27

greyangel napisal/-a: da se energija ne more iznilčit, torej se nekaj gotovo zgodi s tabo
Kera energija to? Bioelektricna? Toplotna?

greyangel napisal/-a:Pomojem je vsako življenje le nabiranje izkušenj za naslednje...
Kako pa naj imamo izkusnje iz prejsnjih zivljenj, ce se jih ne spomnimo? To ni logicno.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 13. Avg. 2006 0:04

sm slišala za primer, da se je v angliji ena spominjala starih oblek k jih je našla v eni stari hiši... in je pač vedela, da so to njene obleke. Kaj več se pač ni mogla spomniti.

Naj bi se človek reinkarniral na približno 100 let tako da ga je nemogoče najti. Izkušnje so v naši arhetipski zasnovi, kakor je ta del nezavednega poimenoval Carl Gustav Jung.

Veliko povezav s sedanjimi ljudmi je karmičnih. Od ljudi s katerimi se družiš, kateri so ti blizu, se morš nekj naučit. Ampak ne dojameš takoj kaj.

Moja mami se ukvarja z regresijo, ta naj bi te vrnila v dogodek iz preteklega življenja. Če pač uspe. Jaz sem to že prakticirala in je bilo super, čeprav s tem nisem rešila sedanjih težav.

Njena kolegica je imela velike težave z bolečinami v želodcu, dolgotrajne seveda, s tem ko je v regresiji ''spet'' doživela dogodek iz življenja pred tem, ko jo je nekdo zabodel v trebuh. Od takrat teh večletnih težav nima več. Nekateri verjamejo, da je v tem resnica, tudi jaz verjamem v to.

Spet druga je podoživela požig čarovnic. U bistvu je bila ena izmed njih in je čutila to, kako je takrat gorela na grmadi. :D Ampak to ni nobena zajebancija, to so precej resne stvari. Ker so občutki ob tem zelo močni in lahko pustijo posledice, če se postopek ne izvede pravilno in v celoti!

S tem se ukvarjajo psihoterapevti in ostali, ki se bolj zanimajo na tem področju. Za to obstaja posebna šola, ni pa nujno da vsakemu znanje le tega uspe. Prav tako je pomembno da se oseba popolnoma sprosti in zaupa v to.

Reinkernacija je bila tudi del svete zaveze, pravc tako tudi astrologija (s tem pa ne mislim vsakodnevni horoskop v časopisu), ampak sta bili ti dve ''točki'' izbrisani. O tem pričajo številni dokazi, javnost pa to prikriva zavoljo cerkve.

Nekoč sem imela kaplana, ki je verjeL v reinkernacijo. Tega mi ni dobesedno priznal, saj bi ga lahko stalo službe, prav tako ni odločno zanikal kot vsi ostali duhovniki.

Prav tako je to kar se moramo naučiti iz prejšnjega življenja nemogoče odkriti. Lahko le s pomočjo sedanjih KARMIČNIH povezav odkriješ kaj si se iz tega naučil, čeprav zelo redko!

Karmična povezava je vidna v t.i. astrološki karti, jaz jo imam s svojim fantom in šele po treh letih sem ugotovila kaj sem se morala naučiti od njega, oz. kaj mi je bil mogel razkriti o meni, oz o mojih zmotah po vsem tem kar sva prestala.
vedezevalci.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vedezevalci.com » 13. Avg. 2006 0:12

Verjamem.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 13. Avg. 2006 1:56

Mahagonij napisal/-a:
greyangel napisal/-a:Pomojem je vsako življenje le nabiranje izkušenj za naslednje...
Kako pa naj imamo izkusnje iz prejsnjih zivljenj, ce se jih ne spomnimo? To ni logicno.


Majhni otroci se pogosto spominjajo. Potem pa ocitno to sposobnost izgubimo. Obstaja knjiga, katere naslova se ne spominjam, ker sem jo brala precej let nazaj, v kateri so zbrane zgodbe o otrocih, ki so se spominjali.
Mene je najbolj fascinirala zgodba o malem Indijcu, ki se je rodil v muslimanski druzini (torej v vero, ki reinkarnacije ne priznava) in se je spominjal svojega prejsnjega zivljenja v hindujski druzini. Ker je govoril tako prepricljivo, so ga starsi naposled le peljali tja, kjer naj bi pred tem rojstvom zivel. Obe druzini sta bili sokirani, ko je vedel stvari, ki jih nebi nihce drug, kot ze pokojni otrok.

Jaz, ocitno, verjamem. Mislim, da sem verjela se preden sem sploh vedela, kako se ji rece.
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 13. Avg. 2006 8:28

js verjamem :)
to infinity and beyond!
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 13. Avg. 2006 8:39

Hudo, ej jozica1, kaj konkretno naj bi pa s tem ko se vrneš v prejšnje življenje rešili? Mislim zakaj naj bi se tisti gospej, ki je ugotovila da je bila zabodena prenehale bolečine?

Tudi če ni nekih bajnih rešitev v sedanjem življenju me zanima ta občutek. Tudi jaz bi poskusila. Kje pa to dela tvoja mami?
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 13. Avg. 2006 9:40

tut jst verjamem, ker v enem življenju res ne moreš nardit vse kar hočeš, pa ko umreš ne more bit to TO in kr konec. Pomoje se pojaviš v kakšni drugi obliki in živiš naprej... Ko bom umrla, bom zihr še pisala na forum :lol:
neron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 11. 8. 2006
Kraj: gorenska-kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a neron » 13. Avg. 2006 11:09

boš pisala ja,sam komu svetmu petru!!!
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 13. Avg. 2006 11:10

jaz tud verjamem. In se strinjam z rastalove..)
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 13. Avg. 2006 12:42

Recimo da verjamm :juggle: . sem sa pa odločila da bom v kratkem prebrala to knjigo, ki jo je priporočila frenkie :razz: .
Zadnjič spremenil ushergirl, dne 13. Avg. 2006 12:48, skupaj popravljeno 1 krat.
vedezevalci.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vedezevalci.com » 13. Avg. 2006 14:06

Knjigi na to temo:
Usoda duš ter
Potovanje duš. Micheal Newton Duff.

Zanimivi.
2good4u
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 5. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a 2good4u » 13. Avg. 2006 20:11

Vsi upamo da ni kr konec vsega, zato si tud izmišljamo takšne stvari kot so reinkarnacija in podobne stvari. Je pa dejstvo da tega ne more in nikoli ne bo noben dokazu...

Če bi bilo to res, bi bila žalostna, ker se nebi spominjala vseh moji preteklih prijatejev, staršev, svojih otrok, družine, bratov sestr, fantov, možev,...po eni strani je to dost žalostna zadeva
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 17. Okt. 2010 11:18

Mahagonij napisal/-a:
greyangel napisal/-a: da se energija ne more iznilčit, torej se nekaj gotovo zgodi s tabo
Kera energija to? Bioelektricna? Toplotna?

greyangel napisal/-a:Pomojem je vsako življenje le nabiranje izkušenj za naslednje...
Kako pa naj imamo izkusnje iz prejsnjih zivljenj, ce se jih ne spomnimo? To ni logicno.



mogoče se ti ne spomnš, obstaja pa veliko resniičnih zgodb, ki govorijo o otrocih, ki so se že od malega vedli , drugače, kar ni bilo v skladu z njihovim sedanjim življenjem. Drugače pa vsaka duša nosi v sebi izkušne,... potem pa je tud od družine odvisno kolk odprta je za take stvari. Bolj je dovzetna, verjetneje je , da se bo otrok spomnil česa.

Meni se reinkernacija zdi še najbolj verjetnan razlaga, in mi ta način razmišlanja v marsičem olajša to življenje. Mism, d je poslanstvo usakega, da preide na neko višjo raven, in da bi to postopoma dosegel se mora prebiti skozi številne preizkušne.Te izkušnje pa se nalagajo potem za naprej. Zato pa je zelo pomembno, da naredimo čim več iz sebe, da delamo dobr, kajti enkrt se use povrne.
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov