PAULO COELHO

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 14. Avg. 2006 22:45

on je meni čist zakon!!

alkimist prva njegova ki sem jo prebrala... ljubezen na prvi pogled!!
veronika se odloči umreti res zakon knjiga, pa še v lj se dogaja! vsaka mu čast!
11 minut o tej sem še dooolgo razmišljala ko sem jo odložila
demon in gospodična prym moja najljubša, prebrala že večx in vedno znova me navduši

eč jih nisem prebrala, ker jih v naši knjižnjici več enostavo ni... :( :cry: čakam ka sem me kdo usmili pa v naši knjižnjici nabavi zahir

vešč so mi zgodbice, ki jih vplete v zgodbo... najbolj sem si zapomnila zgodbo ki je na prvi strani alkimista, tista zgodbica o narcisu in jezeru... totalno popolna!!
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 15. Avg. 2006 23:11

btw...Coelho je brazilec samo živi v Parizu :francais: in ne v Braziliji...
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 17. Avg. 2006 20:45

Men je Coelho eden izmed najljubših pisateljev sploh.
Zelo mi je všeč njegov preprost a vseeno živ slog pisanja, izbira besed ...
Skratka vse knjige, ki ste jih naštele, sem prebrala, najboljša izmed vseh mi je pa Ob reki Piedri sem sedela in jokala...
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 18. Avg. 2006 8:26

Men so všeč Alkimist, 11 minut in Veronika se odloči umreti... No, te sm prebrala :oops: , ostale pa še bom!
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 18. Avg. 2006 8:51

Nad Alkimistom sm bla tud jaz cist navdusena, mogoce je cas da ga se enkrat preberem...pa prebrala sm se Ob reki Piedri sm sedela in jokala, pa Veronika se odloci umreti.

Hm zdele grem prov na cobiss pogledat ce je v nasi knjiznci se kej pametnga od njega...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Avg. 2006 22:45

Alkimista sem prebrala, ko je izšel in mi je bil ful všeč. Sploh osnovna ideja- tip prepotuje puščavo, da bi našel zaklad in na koncu ugotovi.... ajde, ne bom povedala, ker vidim, da ene še niste brale :wink: Tiste, ki ste, pa veste, kaj mislim.

Ob reki Piedri mi pa sploh ni bila všeč. Potem sem prebrala še Veroniko in sklenila, da imam dovolj Coelha. Nekako sem dobila občutek, da je po uspehu z Alkimistom sklenil kovati železo, dokler je vroče in začel nakladat. Ne vem, zdi se mi, da je v Alkimistu povedal vse ključne stvari in vsaj jaz ne potrebujem nič več od njega.

Tako nekako kot Mali princ- saj je podoben stil. Si ne predstavljam, da bi Exupery napisal še enih deset takih poetično filozofskih zgodbic. Bolje, da jih ni...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 24. Okt. 2006 17:47

Trenutno berem 11minut, fajn knjiga. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 24. Okt. 2006 21:23

Js sm prebrala od njega zaenkrat 11 minut-knjiga je res zakon,najboljša kar sem jih kdaj prebrala.
Druga je bila pa Ob reki piedri sem sedela in jokala - nič kaj extra,vsaj men ni bila všeč.
Zej čakam na Zahir,trenutno je zasedena v naši knjižnici
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 26. Okt. 2006 18:27

Js sm tud prebrala Demon in Gospodična Prym pa mi je bla kr fajna, doma mam pa Alkimist sam v hrvaščini, k mi je kolega prnesu direkt iz tiskarne k še ni bla v slovenščini, pa je še nism prebrala :oops:
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
spelc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a spelc » 29. Okt. 2006 22:19

On je eden mojih najboljših pisateljev. Za rojstni dan sem dobila od prijateljev 5 njegov knjig v angleščini in Alkimista v slovenščini :).

Alkimist je izvrstna izmišljena knjiga z globokim pomenom. Posamezni deli so vsaj zame enkratni in samo sporočilo ti lahko koristi v življenju.

11 minut
je pa zanimiva zgodba prostitutke, ki je vsaj meni spremenila pogled na njih. Prav tako pa tudi ta knjiga vsebuje perfektna misli v katerih sem se našla.

Sicer se pa mene njegove knjige dotaknejo in zagotovo jih bom šla ponovno brati ;) (moj prijatelj je Alkimista prebral 7 krat!).
Vse se zgodi z nekim razlogom.
Uporabniški avatar
d_r_e_a_m_Y
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a d_r_e_a_m_Y » 12. Dec. 2006 22:10

Vse njegove knjige so zelo zanimive in tudi odlične.
V vsaki knjigi se skozi glavne osebe odloči razkriti en kotiček duše v kateri se potem sam najdeš. Moram pa priznat, da tale njegova tazadnja knjiga je bila pa popolno razočaranje.
Velja še omeniti še knjigo Priročnik bojevnika luči, ki je neka zbirkica misli potegnjena od vsepovsod (Konfucij,Zen).
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 13. Dec. 2006 12:28

Pa si bom morala res Alkimista sposodit,k ga vse tko hvalite. :) Zej berem Zahir,še par strani mi manjka pa bo. Vredu pisatelj je,eden najboljših,sam mal preveč o duhovnosti...
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 08. Jan. 2007 19:30

Zelo dolgo časa sem rabila, da sem si izposodila Alkimista, naslov me asocira na kemijo, ki mi nikoli ni bila blizu. Ko sem slišala, da je to knjiga, ki je najbolša francoskemu umetnostnemu drsalcu Gwendalu, sem si jo končno izposodila. Zelo fajn knjiga, sploh ko sem jo drugič prebrala po tem, ko sem bila v Afriki. Prebrala sem vse ostale njegove knjige, ki so prevedene v slovenščino. Mnoge še niso prevedene, nažalost. Ko je bil v Ljubljani, sem šla v Konzorcij po podpis. Podpisal mi je knjigo 11 munut, ker tistega dne niso imeli še Alkimista na policah. :eek: Mislim, da sem imela edina 11 minut za podpisat. Mi je blo skoraj nerodno, ampak sej knjigo je napisal Coelho. :D
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 01. Feb. 2007 13:49

jaz sem brala veroniko pa morm rečt, da me ni posebej impresionirala.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Feb. 2007 15:28

kr.ena napisal/-a:Ne vem, zdi se mi, da je v Alkimistu povedal vse ključne stvari in vsaj jaz ne potrebujem nič več od njega.


Tole je dober opis. :)
Jz sem tud prebrala njegovega Alkimista in mi je bil res precej všeč; velik je takih misli, ki ti lahko kdaj pomagajo v določenih situacijah..
Prebrala sem tud Veronika se odloči umreti, pa ... ne vem, zgleda me ni tolk navdušila, sicer bi imela kej več za povedat o njej. :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov