Maturantska četvorka 2006

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 03. Maj. 2008 12:42

jaz pa letos - 16. maja ... četvorka na titovem mostu v mb .. komaj čakam ..upam sam, da bo v šoli vse ok ... :D
imam pa eno vprašanje.. sej vem, da se dobijo tam piščalke od prirediteljev zabave, ampak saj veste, da vedno zmanjka tega ...
za naš razred imam jaz organziacijo preko, da naročimo majice pa kape in piščalke .. ampak piščalk nisem naročila nikjer, ker so ponujali samo plastične, mi pa hočemo kovinske .. a morda ve kdo, kje bi se jih dalo kupit po cenovno ugodni ceni? :oops:

hvala!
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 14. Maj. 2008 20:08

Kaj zdej dekleta...kaj komaj čakate na to parado?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Ann*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 282
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ann* » 14. Maj. 2008 20:22

sploh ne čakam tok komi:) nevem nimam enih posebnih pričakovanj od te parade ..čiz preveč pijanga folka na kupu to bo pa že bl use heh

drgač pa upimo da se še kej spomnmo od te četvorke pa da bo kšn rekord :lol:


pa naslou teme bi blo mogoč dobr mau spremenit k ni več 2006 heh
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 15. Maj. 2008 14:05

Ja naslov bi se res lahko spremenil...

Mah ja en kup pjanga folka...upajmo e da poderemo rekord :)
Drugače pa smo dons dobil majice pov prevelike...smo eni napisal S pa kr dob M in bom k v pižami tm...no sej pol itak dobimo une maturantske ampak vseeno :)
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Maj. 2008 14:23

A pa se vi ne počutite nič trapasto? Matura naj bi bila zrelostni izpit, vi boste pa skakali naokrog z dežniki in piskali kot ene budale, zato da se bo lahko potem Plesna zveza hvalila z rekordom, ki ga (če citiram svojega bivšega prfoksa) brez problema lahko podere vsaka malo večja kitajska vas.

Že na sestrinem maturancu se mi je pritisk dvignil, ko so na koncu četvorke predvajali Gaudeamus v techno izvedbi, tale četvorka je pa sploh nekaj med nogometnimi navijači in gužvo ob odprtju novega Lidla. Ampak važno, da folk nekaj zastonj dobi, ane.
Uporabniški avatar
Lizzyka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 7. 2006
Kraj: *dreams*

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzyka* » 15. Maj. 2008 14:27

spet me bodo še 3 dni ušesa bolela in piskal mi bo v njih.
I Just Like Being Imperfect!!
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 15. Maj. 2008 16:42

jullia_ napisal/-a:A pa se vi ne počutite nič trapasto? Matura naj bi bila zrelostni izpit, vi boste pa skakali naokrog z dežniki in piskali kot ene budale, zato da se bo lahko potem Plesna zveza hvalila z rekordom, ki ga (če citiram svojega bivšega prfoksa) brez problema lahko podere vsaka malo večja kitajska vas.

Že na sestrinem maturancu se mi je pritisk dvignil, ko so na koncu četvorke predvajali Gaudeamus v techno izvedbi, tale četvorka je pa sploh nekaj med nogometnimi navijači in gužvo ob odprtju novega Lidla. Ampak važno, da folk nekaj zastonj dobi, ane.


ne, ne počutim se prav nič trapasto! končno se bom lepo imela s sošolci in sošolkami ter ostalimi maturanti! to je enako, kot da se ti zdi trapasto, ko postavijo šrango punci, ki se ženi in ti je lahko tudi trapasto praznovanje rojstnih dnevov. kdaj pa naj maturanti skupaj proslavljamo, če ne sedaj in to s plesom? piti ni treba nobenemu, je vse prostovoljno ... tudi skakanje in piskanje je stvar posameznika ...
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Maj. 2008 16:52

Sploh ni res. Majice, dežniki in piščalke niso stvar posameznika, ampak stvar podjetja, ki se na tak način preko vas promovira. In to sploh nima nobene veze s proslavljanjem in žuranjem ob koncu srednje šole, niti ne s slovensko tradicijo ob tej priložnosti (tako da primerjava s šrango ni najboljša).


Meni se zdi pač neumno, da horde maturantov, ki naj bi tekom srednje šole dosegli neko zrelost in si izoblikovali osebnost, to kažejo z uniformiranostjo na masovki.

In če te že zanima. Pri nas je stoletna tradicija maturantskega sprevoda (ne parade) v maturantskih oblekah skozi mesto in nato petje Gaudeamus in četvorka, prava četvorka, ne tale skomercializirana varianta s ploskanjem, ki bolj na polko spominja.
V zadnjih letih so pa uspeli ta lep običaj zbanalizirat v parado oranžnih majic, ki med Gaudeamus piskajo kot prometna policija in se veselo vrtijo držeč za komolce kot na vaški veselici.
Preproščina pač, ampak to imajo ljudje radi.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Maj. 2008 22:22

no no, kok si sovražno nastrojena, julija :lach:
mislm nevem, če folku paše, mu naj pač paše, zakaj pa ne?
četvorka je pač en tak zabaven zaključek srednje šole in pač folku sede tud kej tazga.sicer pa nevem, kdo je pri 20 tok smrtno resen, da bi se mu kej tazga zdelo absurdno.Škisova tržnica ni tud nič drugega kot horda mrtvo pijanih študentov, pa študentje še vedno radi hodjo tja.No, jst ne ker mi stvar ne sede, ampak ne bom pa nobenga obsojala zakaj gre tja.Sem bla pa tud jst trikrat na četvorki, ker sm trikrat plesala s kolegicam, ker niso mele dost tipov.Pa kaj, smo se ga mal naplesal, pa mal napil, pa še mal naplesal na Big foot mami in smo se imeli finofajn.Siguurno je bil pa to zadnji žur, kjer smo bili ko sm končala srednjo šolo, vsi sošolci.uglavnem, jst mam lepe in nepozabne spomine in tega nebi zamejala za nič.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Maj. 2008 22:33

Še enkrat, ni problem v alkoholu in žuranju. Itak da se nazdravi koncu gimnazije. Pa ne samo enkrat :)

Kretenizem je pa cela parada, ker tukaj pa ni nobene povezave z maturanti. Lepo so izkoristili dejstvo, da lahko takrat veliko folka na kup zbobnajo pa si reklamo naredijo. Pri tem, da rekorda sploh ne morejo več postavit, ker so preveč skregani med seboj, da bi stvar organizacijsko spravili skozi vso birokracijo.
Folk jim pa naseda, zato da so del "nečesa velikega". Če bi jim dali zvonce namesto piščalk, bi bili kot čreda ovc.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Maj. 2008 22:50

ja no, sam folku to dejansko sede.mene tud ni brigalo kaj, zakajin kdo je skregan, važno da sem jst uživala, da sem zapila konec srednje šole in zaplesala še zadnjič s sošolci in to je bilo to.Pomoje pa tud polovoca folka niti ne ve od kje kdaj zakaj, kako, parada, niti kdo je skregan, a je kdo skregan..
gre se pač za en zadnji poslovilni žur in mislm, da boljše skor da nebi moglo bit (če odštejemo teženje varnostnikov na gospodarcu ali pa to da te zjutri za dve ure kr notr zaprejo in ne moreš ven in še doživetje, da ko je šla gospodična janja Zupan na wc so ga prov spraznil in varnostnike spredi namontiral :roll: )..ampak dobro te stvari nam niso pokvarle užitka, mi smo se mel fajn in verjamem da se ma večina tud fajn.
sej če se bi pa tko nezoorganizirano zbrali, bi jih pa zihr prec kakšni možje v modrem katere so klicale obupane babice, preganjal.
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 16. Maj. 2008 3:23

Kaj veste kdaj približno bojo nastopili BFM?
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 16. Maj. 2008 18:42

mi v mb-ju pa nimamo bfm-e :( škoda .. no, sicer sem pa že jaz tak doma in komaj čakam, da se voda segreje, da se stuširam in poknem spat ... ker sem preveč v rožicah, da bi lahko še kaj drugega .. in blo mi je cool .. zažurali smo ga s sošolci in vem, da je blo to to .. ne bo nam več isto ratalo ... :( žal ...
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 19. Maj. 2008 10:49

Letos je bilo pa čist hudo. Jaz sem sicer že maturirala kar nekaj nazaj ampak vedno grem pogledat v Ljubljani, kaj se dogaja na ta dan. Razpoloženje je bilo fantastično, evo nekaj slikic!

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 19. Maj. 2008 12:45

Joj julija pretiravas.

Meni je bilo letos super fajn. Ne tok zarad tega, ker so se nekateri napil in ker smo podrli rekord, ampak zarad tega, ker smo ble s sosolkami s katerimi se supr razumemo, cel dan skupaj in smo se naplesale in imele supr.

No sej, vsak po svoje. ;)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov