LIFFE - Ljubljanski mednarodni filmski festival

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Boste letos obiskali LIFFe?

Da
4
25%
Ne
11
69%
Še ne vem
1
6%
Skupaj glasov : 16

Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 15. Nov. 2005 18:39

Mene že rit boli od sedenja, ampak so fajn filmčki tko, da sm postala čisti filmofil Liffovih filmčkov.

Hmm, neki filmčkov mam že zbranih:

Otrok, Zadnji dnevi, Ruske lutke, Notranje vražje zadeve, Skrito, Afrika United...

Ostali filmi pa pridejo sproti, ko pridem dam se odločim kaj bom gledala, si grem po karto...
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 16. Nov. 2005 0:03

Jz grem pa gledat PADEM GOR, češko komedijo...klik :D :D
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 21. Nov. 2005 23:04

Men je bila Soba tut čist mim. Zadnji dnevi so mi bili kul. :)
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 21. Nov. 2005 23:57

No jz sm pa danes gledala PADEM GOR...uredu filmček, smešen a hkrati z veliko veliko žalostnih podtonov. V bistvu je tko, da tisto kar je smešno je hkrati tudi žalostno. :?
Po filmu pa še pogovor z režiserjem in slovensko igralko Natašo Burger, ki igra v njem...
...zanimiv večer, res! :D
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 23. Nov. 2005 9:34

jz grm pa jutr gledat potepuški psi. upam da bo dobr film, vsaj zgodba se mi zdi zanimiva.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Nov. 2005 0:08

A je katera videla Odgrobadogroba in Ljubljana je ljubljena? Jaz še nisem, pa me zanima.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 24. Nov. 2005 15:11

********************
Zadnjič spremenil Tiavanna, dne 06. Dec. 2009 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 06. Nov. 2006 14:24

_________ZDRUŽITEV_____________

Pozdrav!

Zanima me, če se letos nameravate udeležiti 17. ljubljanskega mednarodnega filmskega festivala, ki bo potekal od 11. do 24. novembra, torej začetek že ta petek ...?
Letos se predstavlja spet nekaj več kot sto filmov v različnih sekcijah, najbolj pa je v ospredju posebni poklon režiserju Marcu Bellocchiu s filmi Hamburški princ, Metuljev sen, Režiser porok, Varuška, Verska vzgoja. Seveda ne gre zanemariti tudi drugih filmov, kjer bi sama najbol izpostavila Pot v Guantanamo, Transilvanija, Kronika pobega, Parfum ...

Razpišite se malo, če obiskujete filmske festivale, koliko spremljate filmsko festivalsko dogajanje, kateri filmi so se vam do sedaj priljubili na preteklih festivalih ... Namreč zelo redko danes najdeš pravega cinefilista, ki ne spremlja samo holivudske scene, ampak veliko raje pogleda kinematografijo drugih predelov sveta.

Mene je do sedaj najbolj navdušil lanski nagrajenec Skriti adut, ki predstavlja enega boljših art filmov ter ostali filmi Kilometer zerro, Dallas among us, Alice, Ljubljana je ljubljena ...

Še link na filmsko dogajanje v Ljubljani: http://www.liffe.si

Sicer obstaja tema o filmih, vendar se mi zdi, da se tam bolj govori o kritikah holivudskih filmov, forum pa vsekakor potrebuje temo o kvalitetnih art filmih.

LP
Cherub
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherub » 08. Nov. 2006 15:44

Sicer obstaja tema o filmih, vendar se mi zdi, da se tam bolj govori o kritikah holivudskih filmov, forum pa vsekakor potrebuje temo o kvalitetnih art filmih.


ArtFag. :)

Bom šel mogoče gledat The wind that shakes the barley, ker me zanima tema, ne bom pa stal premražen zato, da bom gledal korejske filme brez podnapisov, ali pa filme zadrogiranih študentov umetnosti o punjabskih prebežnikih in njihovem vsakdanjiku, pa filmov neodvisne produkcije iranskih liberalnih režiserjev, ki pripovedujejo o podrejenem položaju islamskih žensk, zato, ker je "nekaj drugačnega". :D
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 08. Nov. 2006 17:49

Cherub napisal/-a:
Sicer obstaja tema o filmih, vendar se mi zdi, da se tam bolj govori o kritikah holivudskih filmov, forum pa vsekakor potrebuje temo o kvalitetnih art filmih.


ArtFag. :)

Bom šel mogoče gledat The wind that shakes the barley, ker me zanima tema, ne bom pa stal premražen zato, da bom gledal korejske filme brez podnapisov, ali pa filme zadrogiranih študentov umetnosti o punjabskih prebežnikih in njihovem vsakdanjiku, pa filmov neodvisne produkcije iranskih liberalnih režiserjev, ki pripovedujejo o podrejenem položaju islamskih žensk, zato, ker je "nekaj drugačnega". :D


Da te malo popravim ... Vsi filmi imajo podnapise in to slovenske, nekateri pa poleg še nemške, angleške, francoske ... Pa ne pride tako, da so potem čez pol ekrana podnapisi ... Check it out :razz:

Iranski filmi so eni izmed boljših filmov, tudi kar se produkcije tiče, kot tudi tematik, ki niso samo nekaj drugačnega, ampak nekateri filmi ponujajo precej zapletene vsebine, ki pa zadnje čase dosegajo zelo dobre festivalske nagrade.

Sicer pa ... Vsak film ima svojega malarja :)

Mene osebno na festivalih pritegnejo predvsem umetniški filmi, filmi romske problematike (na čemur je bil tudi lanski poudarek liffa ...), filmi islamskih držav ...
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 09. Nov. 2006 15:55

Kakšen film si bom sigurno šla ogledati.
Parfum si bom ogledala predpremierno, za ostalo pa še ne vem.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 09. Nov. 2006 21:15

tudi jaz si bom ogledala The wind that shakes the barley, morda še Breakfast on Pluto, saj nam je tko naročila lektorica. Sicer bi šla tudi sama, gledala bi Volver od Almodovarja, ampak sm si z neta snela. Mogoče greva s fantom gledat kakšen srbski film.
Moram pohitet za karte, sploh za une irske filme ker morm oceno napisat. jajks.
Cherub
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherub » 11. Nov. 2006 13:17

cejlon. Samo hotel sem dat "point" kakšni ljudje hodijo gledat "umetniške" filme iz principa, da so "boljši" od holivudskih. :)
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 11. Nov. 2006 15:57

Tok filmov je mikavnih. Dost takih, ki bi jih šla gledat ..
Bom videla, kok jih bom šla gledat. Ene par ziher.

Štartam pomojem jutri z Ofsajdom. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 11. Nov. 2006 19:45

Cherub napisal/-a:cejlon. Samo hotel sem dat "point" kakšni ljudje hodijo gledat "umetniške" filme iz principa, da so "boljši" od holivudskih. :)


Well, ne ocenjujem ljudi glede na to, kakšne filme gledajo ...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov