Knjige/ Ljubezenski in chicklit romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 15. Feb. 2007 14:04

purple_rain - a ti bereš samo angleške knjige? jaz se tudi že nekaj časa želim tega navaditi, ampak mi nekako ne gre, ker vsega res ne razumem in pol se mi ne da brskat še po slovarju.
A moment on your lips, forever on your hips!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Feb. 2007 15:26

nefertit napisal/-a:purple_rain - a ti bereš samo angleške knjige? jaz se tudi že nekaj časa želim tega navaditi, ampak mi nekako ne gre, ker vsega res ne razumem in pol se mi ne da brskat še po slovarju.


Večinoma ja.
Practise makes perfect. :) Sej tud jz ne razumem vedno vsega, *doh*, včasih sem se še velik bolj matrala in skoz mela slovar zraven :D , zdej pa bolj kot ne improviziram - včasih je že iz konteksta razvidno kaj bi beseda lahko pomenila. Če je pa kej res grozno nerazumljivega, si pa izpišem in kasneje preverim v slovarju, včasih takoj preverim, včasih pozabim na zadevo, al pa vprašam mamico, ki vse ve :)

Ful mi je pomagalo to, da smo mogli pri angleščini za domače branje poleg obnove izpisat še nekaj sto(za vsak letnik različno) neznanih/nerazumljivih besed in sem se s tem res velik naučila in od tam mi tud ta navada, da sproti preverjam al si pa izpisujem.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Feb. 2007 8:55

kr.ena napisal/-a:
Velouria napisal/-a:Dobra novica: pred kakšnim tednom je v prevodu pri založbi Učila izšla tudi Shopaholic & Sister

Moje skrivnosti me ni preveč navdušila. Saj stil je v redu, ampak res se sprašujem, v čem je poanta, da nas ženske prepričujejo, kako je kul, če smo butaste, plehke in trapaste v odnosu do moških.
Je pa samo po sebi zabavno branje; tudi shopaholic itd bom prebrala, ampak ravno kupila je ne bom.

Velouria napisal/-a:Haha, je pa prav zabavno, če se spomnim, kako sem nekje dve leti nazaj na faksu vidla punco, ki je brala knjigo Shopaholic in sem samo zavila z očmi, kao kako lahko nekdo bere tako plehko knjigo. No in potem sem z vseh koncev o seriji slišala res same pohvale, zato sem začela brat Shopaholic Ties the Knot in se nasmejala do solz!

No, mogoče bom pa tudi jaz spremenila mnenje :wink:

Nisem spremenila mnenja ... Pa še kupila sem jo - ok, recimo, da je bila zastonj, ker sem kupila v akciji "plačaš 2, vzameš 3".
Trapasti, za lase privlečeni zapleti, ... hja, glede nekaterih stvari sem definitivno z Marsa, ne z Venere (prosto po Grayu :wink: )

Zdaj sem pa začela z Gaby Hauptmann: Samo mrtev moški je dober moški. Brez velikih pričakovanj, ampak zaenkrat je še kar zabavno.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 16. Feb. 2007 23:14

kr.ena napisal/-a:Nisem spremenila mnenja ... Pa še kupila sem jo - ok, recimo, da je bila zastonj, ker sem kupila v akciji "plačaš 2, vzameš 3".
Trapasti, za lase privlečeni zapleti, ... hja, glede nekaterih stvari sem definitivno z Marsa, ne z Venere (prosto po Grayu :wink: )

Priznam, da Sophie Kinsella ne piše ravno kakšnih globokih romanov in zapleti so res privlečeni za nos, ampak včasih pa tudi to paše. :) Še sama ne vem, zakaj tako zelo uživam v njenih romanih, ampak ne morem si pomagati - njene knjige so ''my guilty pleasure'', hehehe. In sem si že naročila 5. del iz zbirke - Shopaholic & Baby. :D :D
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Feb. 2007 17:37

Gaby Hauptmann: Samo mrtev moški je dober moški.
Nisem imela velikih pričakovanj glede Gaby Hauptmann in sem bila kar prijetno presenečena. Niti ni klasičen chick-lit, še najbolj blizu je izraz "črna komedija". Skoraj kriminalka. Res me je zanimalo, kako se bo končala ... in bila na koncu čisto zmedena.
Je pa v knjigi nekaj čisto obrtniško - pisateljskih nedoslednosti. Recimo - tisti dve trupli iz začetka knjige se kar pozabita (očitno ju nihče ne pogreša :? ). Pa taka banalnost, da v enem odstavku pojesta večerjo in gre Ursula pomit posodo, dva odstavka kasneje pa navija špagete na vilico.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Feb. 2007 17:47

kr.ena napisal/-a:Pa taka banalnost, da v enem odstavku pojesta večerjo in gre Ursula pomit posodo, dva odstavka kasneje pa navija špagete na vilico.


?!


Mogoče slabo lektorirana knjiga? Sem tud jz dostikrat opazila v knjigah kakšne napakice, da kakšna črka manjka in podobno..
Sam tole je pa .. :rofl:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Feb. 2007 18:15

Naloga lektorja je bolj jezikovni pregled (slovnične napake ...), res pa bi moral opaziti tudi tovrstne nedoslednosti ... oziroma že avtorica sama. Očitno res štanca knjige po tekočem traku in ne prebere za sabo, kaj je napisala :wink:
Saj ne, da je big deal ... samo smešno mi je. Tako kot v kakšnih filmih, kjer ima igralec v enem prizoru strgano majico, v naslednjem pa spet celo :D
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Feb. 2007 18:19

kr.ena napisal/-a:Saj ne, da je big deal ... samo smešno mi je. Tako kot v kakšnih filmih, kjer ima igralec v enem prizoru strgano majico, v naslednjem pa spet celo :D


Ta je dobra, ja, hehe.

Sam tole s knjigo pa .. očitno je važna bolj kvantiteta, ne kvaliteta.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 25. Feb. 2007 12:07

Marian Keyes: Suši za začetnike

Lepo berljivo in ne preveč predvidljivo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 25. Feb. 2007 12:26

tole sm brala že nekaj časa nazaj na morju: Zlikane gube in štrleči balkoni

Življenje Lizzie McPhee je presneto popolno, vse dokler se ne zave, da ji grozi strašna 4-0. Čeprav se starati ni tako grozljivo, kadar človek pomisli na alternativo, pa je ni ženske, ki bi veliko štirico sprejela z odprtimi rokami. In Lizzie se začne podirati njen popolni svet. Zaradi svojih let izgubi delo televizijske novinarke. Njen oboževani soprog Hugo, doktor medicine, ki iz previdnosti celo med masturbiranjem natakne kondom, izgubi pamet zavoljo Britney Amore, žajfaste igralke, ki je tako popolna, da kondicijo brez dvoma ohranja z aerobičnim poskakovanjem po lastnem egu. Da je mera polna, Britney prepriča Huga, da se zaposli v novi kliniki za plastične operacije. Lizzie je vedno verjela, da je pamet pomembnejša od lepote. Zdaj ji življenje dokazuje, da so njena načela približno tako koristna kot evnuh na orgiji s tolčeno smetano. Bo morala pod nož? A le zakaj bi sploh hotela moža, ki si jo želi silikonsko obdelano od prsi do prstov na nogah? Lahko sploh ljubi človeka, ki v trenutku orgazma vzklikne svoje ime?..

za nasmejat :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Feb. 2007 12:56

kot voda za čokolado je najlepsa ljubezenska zgodba kar sem jih brala....sicer ne vem kdo jo je napisal....
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 28. Feb. 2007 13:31

Kot voda za čokolado
:) posnet je bil tud film...
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 02. Mar. 2007 23:23

Zlikane gube in štrleči balkoni...sem že prebrala mislim da 2x...smešna no :)
Včeraj pa sem prebrala do konca Ljubezen v steklenici...ja, zadnjih par strani sem jokala :cry:
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
muciiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 2. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a muciiika » 04. Mar. 2007 10:09

men so zlo ušeč romani od Amande Quick..
- poželenje
- skrivnostni čar
- nevarnost.. pa še fuull jih je
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Mar. 2007 21:44

Še ena od Jennifer Cruise - Crazy For You
... eh. Sem več pričakovala, sam sem se prov matrala, da sem jo do konca prebrala.
Pač ena se odloči za nekaj sprememb v svojem življenju in s tem posledično celo mesto postavi na glavo. Luštna ideja, ampak mal slabše izpeljano.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron