Katero zvrst jezika uporabljati na forumih?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 30. Mar. 2006 15:45

Ja "kk" pa "zj" vrjamem ja ampak naprimer men ne dela težav.

No saj to je res, da nekateri ki so z drugega konca Slovenije, da ne razumejo kakega drugega narečja sej to ne rečem, da ni nadležno.

Vrjamem.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 30. Mar. 2006 15:46

Malena|8 napisal/-a:TO SO ODGOVORI NA TVOJA VPR:UPAM DA PRAVI:d

Povedov - POVEDAL
Naveličov loh - NAVELIČAL LAHKO
Igrt- IGRATI
da t je-DA TI JE
rd-RAD
ne moreš spraševt- NE MOREŠ SPRAŠEVAT
Jz sm lih- JAZ SEM PRAVKAR
Mem- MIMO
Nejgovih-NJEGOVIH
Prevlako- PREVELIKO
... jz sm bla kr tih raj ka tazg ...-JAZ SEM BILA RAJE KAR TIHO KER TEGA..
rekeu- REKEL
kkšno- KAKŠNO
Jest mam tut- JAZ IMAM TUDI
usi mal - VSI MALO


:lol:



ja nevem ka je tok "nerazumljivga" v teh besedah...ddddddddd :roll: :? drgač pa tut ne mislm vsake vlke začetnce pisat,to mnda(verjetno) vsak zasebe ve kk piše...še nism nbenga teksta zasledila k mi nebi biu nerazumliv...tisti k vas pa pač pravilna slovenščina s svojimi pravili itd. veseli,pa vkomot lahk tak pišete ane...ne bomo se pa zdj zrd tega k vas nekatere mot d pišemo v svojm slengu začel pravilno izražat...(saj jst se ne mislm no :P ) :tot:
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 30. Mar. 2006 15:51

tjashika_ napisal/-a:
Malena|8 napisal/-a:TO SO ODGOVORI NA TVOJA VPR:UPAM DA PRAVI:d

Povedov - POVEDAL
Naveličov loh - NAVELIČAL LAHKO
Igrt- IGRATI
da t je-DA TI JE
rd-RAD
ne moreš spraševt- NE MOREŠ SPRAŠEVAT
Jz sm lih- JAZ SEM PRAVKAR
Mem- MIMO
Nejgovih-NJEGOVIH
Prevlako- PREVELIKO
... jz sm bla kr tih raj ka tazg ...-JAZ SEM BILA RAJE KAR TIHO KER TEGA..
rekeu- REKEL
kkšno- KAKŠNO
Jest mam tut- JAZ IMAM TUDI
usi mal - VSI MALO


:lol:



ja nevem ka je tok "nerazumljivga" v teh besedah...ddddddddd :roll: :? drgač pa tut ne mislm vsake vlke začetnce pisat,to mnda(verjetno) vsak zasebe ve kk piše...še nism nbenga teksta zasledila k mi nebi biu nerazumliv...tisti k vas pa pač pravilna slovenščina s svojimi pravili itd. veseli,pa vkomot lahk tak pišete ane...ne bomo se pa zdj zrd tega k vas nekatere mot d pišemo v svojm slengu začel pravilno izražat...(saj jst se ne mislm no :P ) :tot:


No drugače ti full pišeš "po domače". Tako, da se res bolj počas bere. Ampak nimaš kej. No sej glih čist po domače ni treba pisat ampak včasih pa skoč kaka narečna oz. domača beseda notr.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 30. Mar. 2006 17:54

heh..glih ena tema zame..jst ful na slepu pišem in je kdaj ful napak pa se mi jih ne da popravlat..komu pa se jih...če kdu pa ne more prebrat mi pa itak reče pa mu prevedem...

majo pa kdaj kaka probleme k pišem po podgursku pa kere besede ne zastopjo pa jih razložim
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 30. Mar. 2006 18:05

trapa napisal/-a:Tudi tu pa tam najdem kako zadevo s katero se ubadam par minut, da razvozlam, kaj pomeni (npr."zj"), pa je večina posta v redu.
Problem nastane, ko je na kupu kopica takih zmazkov... pol mi pa res zmanjka volja za dešifriranje.

zakaj sem se morala navadit, da "kk" pomeni "kako"?
Ne, mi pogovorno ne govorimo "kk", zato mi je blo tažko razumet kaj za vraga pomeni. :)


trapa, se strinjam s tabo in pozdravljam vsak post, podoben tvojemu, ki teži k malo bolj berljivim prispevkom na forumu!

Moti me to, ker tisti iz osrednje Slo mislijo, da je njihova govorica pač značilna za celo Slovenijo in da VSI tako govorimo ter zato mirne duše pišejo besede, v katerih pol samoglasnikov manjka, halooo??

Me zanima, koliko bi vas razumelo, če bi jaz pisala tako, kot mi govorimo in bi rekla, Ja sej to pa je ja pogovorni jezik!?
Sej verjetno ni pravično, ampak sama tudi precej bolj neresno jemljem tiste, ki pišejo zelo slengovsko.. :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Mar. 2006 18:07

tjashika_ napisal/-a:ne bomo se pa zdj zrd tega k vas nekatere mot d pišemo v svojm slengu začel pravilno izražat...(saj jst se ne mislm no :P ) :tot:


Vsi smo bili včasih mladi in neumni. ;)
Sej vem, da ni obvezno, je pa vseeno nekako zaželjeno in (uh, a poznaš to besedo - uvidevno) do drugih, da mal olajšaš vso zadevo in jim ni treba vsako besedo posebej razvozljat (ker kakšni zmazki so pa RES 2much).
In da dam še sebe za primer, ravno zarad forumov sem začela malo bolj pravilno uporabljat naš lep jezik. :)
Uporabniški avatar
*janch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 26. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *janch* » 30. Mar. 2006 18:11

...
Zadnjič spremenil *janch*, dne 04. Avg. 2009 16:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Life is the first gift, love is the second and understanding is the third.
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 30. Mar. 2006 18:42

jz bl al mn pišm tko k govorim :D . tko d če koga mot to moje pisanje naj lepo pove :P
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 30. Mar. 2006 19:36

Jst pišem v rahlo pogovornem jeziku...sm pa tja spuščam kako črko (npr. namesto SEM napišem SM, namesto JAZ je JST), ampak je še vedno razumljivo. Me pa mal moti pri nekaterih, ki res skor 100% pogovorno pišejo in se res težko bere.
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 30. Mar. 2006 20:15

purple_rain napisal/-a:
tjashika_ napisal/-a:ne bomo se pa zdj zrd tega k vas nekatere mot d pišemo v svojm slengu začel pravilno izražat...(saj jst se ne mislm no :P ) :tot:


Vsi smo bili včasih mladi in neumni. ;)
Sej vem, da ni obvezno, je pa vseeno nekako zaželjeno in (uh, a poznaš to besedo - uvidevno) do drugih, da mal olajšaš vso zadevo in jim ni treba vsako besedo posebej razvozljat (ker kakšni zmazki so pa RES 2much).
In da dam še sebe za primer, ravno zarad forumov sem začela malo bolj pravilno uporabljat naš lep jezik. :)


hehe,vsi smo tut enkrat stari in bol "uvidevni" (glej ga zlomka celo vem ka pomen :eek: :lol: ),tko da bo tut moj čas pršu k bom začela cenit naš prelep jezik :wink:
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 30. Mar. 2006 20:20

Sam tale tvoj zadnji post sem veliko lažje prebrala kot prejšnjega. Pohvalno. ;)
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 30. Mar. 2006 20:34

Men je pa tale forum dost pomagu pr tem, da sem začela bolj pravilno pisat (kar se zdej tut mal pri msgih pozna, sploh pa pr mejlih). So me opozorile, da je vse skupaj mal neberljivo, pa sem se potrudila pisat bolj pravilno .. In voila, se mi zdi, da se da zdej prebrat brez pretiranega mučenja. :)

Sploh mi je pa to všeč, da ne pišem več W-jev in podobnega. Od časa do časa kaka črka spuščena pa verjetno ni preveč težavna.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 19. Maj. 2009 12:11

Nekatere prispevke je prav težko prebirat in razumet.
(s)mej se
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 19. Maj. 2009 12:19

jaz nimam ravno nekih problemov.. poznam ljudi iz preveč različnih kotov slovenije, da bi mi bilo karkoli tuje :D
me pa moti naslov te teme.. zvrst jezika?
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 19. Maj. 2009 12:59

Ah, jaz uporabnice, ki pišejo z raznimi W-ji, Ł-ji, neee poznaaaiiio chrkeee "j" in mEshAiiioOooooO VeŁke & mALeee cHrkEE kar spregledam oziroma sploh ne berem njihovih postov.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov