Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 19. Sep. 2006 9:06

Včeraj sem prebrala Trije v postelji - roman o seksu, ljubezni , otrocih in poslu. . Men je bila knjiga všeč, ker je lahko berljiva in me je pritegnila.
Govori o ženski, kateri kariera in zabava pomenita največ. Potem pa se odloči, da v njenem življenju manjka otrok. Tako načrtno zanosi in potem spremljamo njeno spopadanje z materinstvom. Meni luštna knjiga.
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 19. Sep. 2006 9:16

Eno vprasanje!
A pozna ktera pisatelja Coelho? In kaj oz. kdo je to Zahir?
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 19. Sep. 2006 9:25

šejla napisal/-a:Eno vprasanje!
A pozna ktera pisatelja Coelho? In kaj oz. kdo je to Zahir?


Paolo Coelho mislis?
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 19. Sep. 2006 9:33

Ja. A poznas?
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 19. Sep. 2006 9:36

šejla napisal/-a:Ja. A poznas?


Ja, med drugim je Alkimista napisal. Pa o njem obstaja ena tema, tak da si lahko tam več prebereš o njem in knjigah. :wink:
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 19. Sep. 2006 9:40

Ja hvala! :) Sm ze prebrala,mal prepozn sm pogledla,ce ze je kej o njem. Sam vseen ne pise to kar me zanima. :?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Sep. 2006 10:35

Marjana Moškrič: Samo jesen- malo nenavaden stil, ampak ko padeš noter, je lepo za brat. "Knjiga za punce pri 40 plus in vse, ki to nameravajo še postati". (Ni chick-lit)

Dubravka Ugrešić: Kultura laži- sem mislila, da je roman, tako kot Ministrstvo za bolečino, ki mi je bila ful všeč. Je zbirka esejev.... nisem čisto vse prebrala, ker se mi zdi, da se ful ponavlja, nekatere stvari so pa ful dobre.

Ian McEwan: Otrok o pravem času- moj ljubi McEwan, rada imam njegov stil in vse, ampak Sobota je še vedno na prvem mestu

Haruki Murakami: Norveški gozd, rada imam Japonce zadnje čase... in ta stil, imenovan melanholični nadrealizem...


Glede Gradišnika- Harryja Potterja sem prebrala samo prve tri knjige, ki jih je prevajal Kenda, tako da tu ne morem dati primerjave. Vsekakor je imel nehvaležno nalogo, ker je bil folk navajen na Kendov prevod...
Sicer pa mi je zelo všeč njegov humor. "Potopisi" z Irske in Sicilije so za umret smešno branje. Kmalu pa izide tudi "potopis" po Sloveniji. odlomek je bil pred nekaj tedni v Sobotni prilogi.
lil' me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lil' me » 20. Sep. 2006 18:00

šejla napisal/-a:Ja hvala! :) Sm ze prebrala,mal prepozn sm pogledla,ce ze je kej o njem. Sam vseen ne pise to kar me zanima. :?


Hmm ja Zahir je ena od njegovih knjig. Kaj te pa zanima..praši mogoče lahko pomagam :)
Only God can judge me.
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 20. Sep. 2006 21:18

kr.ena napisal/-a:Haruki Murakami: Norveški gozd, rada imam Japonce zadnje čase... in ta stil, imenovan melanholični nadrealizem...


Ta je bila tud men ful ušeč. Preberi še njegovo "Ljubi moj Sputnik", čeprav je meni Norveški gozd boljši.

Trenutno končujem Kraljevino izza tančice, čaka me pa Vzhodno od raja.
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 20. Sep. 2006 22:05

lil' me napisal/-a:
šejla napisal/-a:Ja hvala! :) Sm ze prebrala,mal prepozn sm pogledla,ce ze je kej o njem. Sam vseen ne pise to kar me zanima. :?


Hmm ja Zahir je ena od njegovih knjig. Kaj te pa zanima..praši mogoče lahko pomagam :)


Ja zanima me,kdo je ta Zahir? A je to zenska? Ce je,kako jo opisuje. No,ce ves,bi mi bla res v veliko pomoc. :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 20. Sep. 2006 23:42

Zahir v bistvu ni zenska. Je pa v knjigi s tem naslovom njegova zena njegov Zahir. Torej predstavlja mu Zahirja.
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 20. Sep. 2006 23:58

Ja tocn tko. Tud men je en reku da sm njegov Zahir,zato me res zanima njegov pomen. :?
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 21. Sep. 2006 0:10

A pol pa tko povej. :wink:

"Zahir je tisti, ki je viden, prisoten in ga ni mogoce spregledati. Nekaj ali nekdo, ki nam po prvem srecanju vse bolj leze pod kozo, v misli, dokler ne moremo vec misliti na nic drugega. Lahko si ga razlagamo kot nekaj svetega ali norega."

Faubourg Saitn-Peres
Enciklopedija fantastičnega, 1953
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 21. Sep. 2006 6:49

*Sparks* napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:Haruki Murakami: Norveški gozd, rada imam Japonce zadnje čase... in ta stil, imenovan melanholični nadrealizem...


Ta je bila tud men ful ušeč. Preberi še njegovo "Ljubi moj Sputnik", čeprav je meni Norveški gozd boljši.

Trenutno končujem Kraljevino izza tančice, čaka me pa Vzhodno od raja.


Men je pa ta Ljubi moj sputnik takoooooooo brezvezna, da je ze kar groza :D , ocitno mi ta stil ne lezi.

Drgac me pa doma caka ena knjiga od te nedavno umrle pisateljice Fellaci-jeve, pa Poletni sestri, Vecerni tečaj in Izpoved iz harema.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
šejla
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 5. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a šejla » 21. Sep. 2006 7:55

FemmeFatal, hvala ti. To je pa res full lepo. :love:
Polepsala si mi dan,res! :wink:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov