Da Vincijeva šifra / razkritje [Združeni temi]

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 18. Apr. 2005 21:56

darči napisal/-a:hm.........
tole morm pa res zgleda prebrat :?
a mi lohk nekdo razloži na hitr o čem se gre o zlatem rezu in fi-ju?


:) še najbolj na hitro si boš lahko sama pogledala na sledečih naslovih

http://sl.wikipedia.org/wiki/Zlati_rez tukaj imaš spodaj tudi razloženo Fibonaccijevo število in nekaj drugih stvari

http://predmet.arh.uni-lj.si/taok/10_ks ... 0_2_1.html
http://predmet.arh.uni-lj.si/taok/10_ks ... 0_3_2.html

tukaj imaš pa nekaj od prof. Bonče, ki uči na arhitekturi in šoli za risanje in slikanje. On ima ponavadi ful fajn razlago.

http://www.kvarkadabra.net/article.php/zlati-rez pa kvarkadabra, na teh straneh se vedno najde kaj zanimivega
Uporabniški avatar
Piglet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 18. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Piglet » 19. Apr. 2005 17:38

Tut men se zdi pretirano, da bi pa človk zdej kr v vse verjel, kar prebere, sam morte pa priznat, da majo tele teoretiki svetega grala in sploh Sionski priorji več dokazov o svojih trditvah, kokr jih ma Krščanstvo samo. O Svetem gralu je celo nekdo na FDV-ju delal diplomo, nisem je še pregledala, ker se faksa raje izogibam v širokem loku, ampak stvari u knjigi dejansko temeljijo na znanosti. Angeli in demoni pa pripovedujejo točno o isti situaciji kokr je zdej ta trenutek, o konklavu, in o Iluminatih, starodavni organizaciji znanstvenikov, ki so se trudili, da bi dokazali, kako sta si bog in znanost u bistvu zlo povezana, potem pa so se, ker jih je Cerkev tako vztrajno zatirala, spremenili u morilce in teroriste, če lahko tko rečm. In so se odločil, da se bojo med konklavom maščeval Vatikanu. U glavnem, tut Iluminati so resnična zadeva, ampak že dolg dolg ni več dokazov, da obstajajo... Jst sm knjigo dobesedno požrla čez noč in zdej jo žre še moja mama. Še bolj srhljiva je kot Da Vinčijeva, sploh že zato, ker je dogajanje postavljeno u Vatikan in Rimske cerkve. Brrrrrr. :eek: Pa še ful sm bla zadovoljna, ker sm lahko brala o nečem, kar se je tut u resnici tist trenutek dogajal, in sem si lahko predstavljala, da je celotno dogajanje u knjigi čist lahko resnično in da je cel Vatikan dejansko lahko ful u nevarnosti. Bolšga stranskega učinka si ne bi mogla želet!
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 19. Apr. 2005 18:02

Naslov diplomske naloge je Sveti gral : nastanek in razvoj mita, avtorica pa je Maja Kenda. Sem prebrala, ampak ni stuhtala nič novega...
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 19. Apr. 2005 18:27

Men osebno je ta knjiga ful bedna. Ne vem, ni mi šla nekak za brat...
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 19. Apr. 2005 18:38

Hm, komaj čakam, da se dokopljem še do Angelov in demonov. V petek je pri Mladinski knjigi predstavitev knjige, pa bomo vidli, kaj je to. Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 19. Apr. 2005 18:41

krfjolca napisal/-a: Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...


Ja, nekaj podobnega sem doživela tudi sama. Fantova družina je globoko verna (včasih celo preveč) in jaz med nedeljskim kosilom, pred katerim se obvezno moli, začnem veselo razlagati, da berem eno fajn knjigo, pa da je bil Jezus poročen, da je imel hčerko, da sploh ni vstal od mrtvih itd. Oni so pa samo Slika
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 19. Apr. 2005 18:48

@ napisal/-a:
krfjolca napisal/-a: Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...


Ja, nekaj podobnega sem doživela tudi sama. Fantova družina je globoko verna (včasih celo preveč) in jaz med nedeljskim kosilom, pred katerim se obvezno moli, začnem veselo razlagati, da berem eno fajn knjigo, pa da je bil Jezus poročen, da je imel hčerko, da sploh ni vstal od mrtvih itd. Oni so pa samo Slika


:lol: Si jih predstavljam, ja! Samo ne razumem, kako so lahko ljudje tako nedojemljvi in občutljivi za take reči, kako lahko za dokaz velja: "ja, v Svetem pismu to piše".
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 19. Apr. 2005 18:51

krfjolca napisal/-a: :lol: Si jih predstavljam, ja! Samo ne razumem, kako so lahko ljudje tako nedojemljvi in občutljivi za take reči, kako lahko za dokaz velja: "ja, v Svetem pismu to piše".


Ja, pol pa dopovej takim ljudem, da evangelisti niso samo štirje in da ostali opisujejo stvari, ki jih je cerkev hotela zatajiti... :roll:
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 20. Apr. 2005 12:08

krfjolca napisal/-a:Hm, komaj čakam, da se dokopljem še do Angelov in demonov. V petek je pri Mladinski knjigi predstavitev knjige, pa bomo vidli, kaj je to. Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...


jst sm jo že plačala.... zdej pa čakam poštarja. :jump:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 20. Apr. 2005 13:32

dragon_fly napisal/-a:
krfjolca napisal/-a:Hm, komaj čakam, da se dokopljem še do Angelov in demonov. V petek je pri Mladinski knjigi predstavitev knjige, pa bomo vidli, kaj je to. Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...


jst sm jo že plačala.... zdej pa čakam poštarja. :jump:


Ha ha, men jo pa ne bo treba plačat! :D
To so pa privilegiji novinarjev ...
Uporabniški avatar
Piglet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 18. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Piglet » 20. Apr. 2005 15:09

krfjolca napisal/-a:Hm, komaj čakam, da se dokopljem še do Angelov in demonov. V petek je pri Mladinski knjigi predstavitev knjige, pa bomo vidli, kaj je to. Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...

Moja mama se je pa spreobrnila! U bistvu je rekla, da je ful razočarana nad Vatikanom, u Angelih in demonih mal manj kokr u DaVičijivi, ampak ni še do konca pršla hehe. Ma ful mi je bedno pr teh Kristjanih, ( no sej u bistvu mam tut jst birmo pa te stvari ), k so tok zaverovani u tiste svoje dogme in ne dopuščajo možnosti, da bi še kej druzga obstajal. Nikol, nikol se ne smeš zabit u en okvir. Tut jst verjamem, da Bog obstaja, samo vedno že odkar se spomnim, sem si ga čist drugač predstavljala. U bistvu sem vedno trdila, da sm jst sam svoj Bog in spravla našga patra pr verouku čist ob živce. Zato mi je bla tale tadruga knjiga še bolj všeč, ker ponuja mal drugačno razlago Boga, ki pa navsezadnje ni v nasprotju s Cerkvijo. Komentirite ko boste prebral!
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 20. Apr. 2005 15:56

dragon_fly napisal/-a:
krfjolca napisal/-a:Hm, komaj čakam, da se dokopljem še do Angelov in demonov. V petek je pri Mladinski knjigi predstavitev knjige, pa bomo vidli, kaj je to. Drugače je pa fuul težko prepričat kakega vernika v to, da bi obstajala še kaka druga možnost, druga razlaga - sem sprobala na moji mami, pa ni blo kakih rezultatov, razen tega, da me je označila za antikrista ...


jst sm jo že plačala.... zdej pa čakam poštarja. :jump:

Ej superca da mam vas. Sploh ne bi vedela, kdaj pride knjiga ven.. :) Pa da si jo lahko narocim ze prej!
Hvala. Grem kasneje narocit! :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 24. Apr. 2005 9:54

jo ze maaaam, jo ze maaam ... sm ze pr 52 poglavju... ful je dobra :jump:
Uporabniški avatar
fiona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 245
Na forumu od: 6. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a fiona » 29. Apr. 2005 10:31

Prebrala, dobra knjiga, zanimiva, poucna...konec me je pa ful razocaral. Lahko bi bil bolje napisan. Strinjam s komentarjem 2goo4u...

Glede dejstev, zanimiva, vsega itak ne smemo nikoli verjet, nekaj pa vendarle drzi. Saj je zdaj cerkev priznala, da je bil Jezus porocen za Marijo Magdaleno (vir: oma :D ).
Pa mimogrede, knjiga ni kr brezveze na prepovedanem seznamu....
Vsi pa vemo, da vera temelji na lazi... Bom kr verjela teoriji,da se je Marija z enim vojakom dol dala in tako brezmadezno spocela otroka.... Mislim, saj ni greh seksat z vojakom, ravnotako je bila zenska... Ampak kar je cerkev iz tega naredila..prh
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 03. Maj. 2005 7:02

konc je tud men biu mal čudn... :twisted: provzaprov sm bla kr mal razočarana.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov