čarovništvo in magija

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 07. Sep. 2008 5:33

Glede mene je mnenje tako: odvisno s kakšnimi nameni to počne. In koliko se res zaveda. Ter odvisno za kakšno obliko magije gre.
Nekaj časa sem bila tudi sama skoraj navdušena nad belo magijo. Sedaj mi ta zadeva ni več všeč, ker sem se zavedla, da zaradi nevednosti lahko v želji po pomoči narediš preveč škode, drugim in sebi.
Je pa res da znanje vedno prav pride, če ga poseduje trezna oseba, ki ga načeloma na uporablja.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 07. Sep. 2008 13:15

Mi lahko kdo razloži kaj se skriva pod belo magijo? Kaj lahko z njo naredimo in kako?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 07. Sep. 2008 16:15

Bela magija

Izraz bela magija označuje vse magične aktivnosti, ki imajo pozitiven učinek na nas same in okolico ter nam pomagajo življenje notranje obogatiti in osrečiti. Svoja magična dejanja lahko podpremo s pomočjo angelov in dobrih, svetlih astralnih bitij. Magija, ki je nesebičnega značaja, t.j. torej bela magija sledi poti, ki vodi k ljubezni, miru, svetlobi, pravici in sreči.

Vir: http://www.pentagram-shop.si/cgi-bin/st ... lo&templ=0

Obrazložena je tudi magija na splošno.


Glede bele magije. Sama mislim, da pod belo magijo spada samo tista magija, ki kot piše, je nesebičnega značaja. Da pa ti nekomu želiš dobro nesebično, je potrebno načeloma veliko treninga.
Tudi, kadar človek misli da dela nesebično dobro, je velikokrat sebično in sicer zaradi tega, ker je naše počutje odvisno od tega.


Drugače pa tako belo kot črno magijo izvajamo vsi v njeni osnovni obliki, le da se ne zavedamo. Kako? Z mislimi.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 07. Sep. 2008 22:00

No ja, prebrala sem link. Moje mnenje: so delčki svetlobe pri vsem tem, ki so celo povsem realni, vendar je vse zavito v tako bedarijo, da glava peče. Recimo amuleti in izbira pravega časa za izvajanje čarovnega rituala, potem angeli, pa še bi lahko naštevala... Pravljice.

Sicer pa sama verjamem v 'energije' (bi verjetno tukaj morala pojasniti svojo definicijo, pa zdaj nimam volje), da lahko manipuliramo z energijo, da lahko z njo nekomu pomagamo in škodimo, da je moč misli zelo pomembna, prav tako vizualizacija itd.. Torej ja, delčki resnice so skriti v vsej tej 'magiji', vendar so zelo zelo slabo razloženi in večinoma podkrepljeni z neumnostmi.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 07. Sep. 2008 23:08

Se strinjam. Ti amuleti in podobne zadeve so mišljene kot "pripomočki" ali "bergle". Niso čisto pravljice (pri nekaterih zadeve res delujejo), ker temeljijo na moči vere. Sami po sebi pa (brez da bi človek vsaj delček verjel) amuleti verjetno večinoma nimajo moči.
Uporabniški avatar
WhiTe_ŁaDy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a WhiTe_ŁaDy » 08. Sep. 2008 11:09

sej jas ne vrjamem v ničesar drugega, kot v energijo in se zavedam, da ko izvajam urok, delam izključno z energijo. tu maš svobodo... če vrjameš v boga, ok potem izvajaj magijo s pomočjo boga.. če vrjameš v palčke, pač izvajaj magijo s pomočjo palčkov... jas pač ne vrjamem v nič drugega, kot v energijo. vse, kar je okoli nas je energija - nekateri ljudje pač to beležijo kot bog, drugi kot alah, tretji kot angel varuh... vse je energija

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov