Ali imamo ljudje dušo?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Okt. 2007 16:36

ne
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 17:00, skupaj popravljeno 1 krat.
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 02. Okt. 2007 17:41

~NIA~ napisal/-a:mah taki kot smo smo, taki bomo ostal pa če bomo vrjel alpa ne


točno tak!

mahagonij-ne ne vrjamem zato ko piše na netu, LOL, nism tk misla..sam pač vrjamem, zarad drugih stvari..hotla sm sam povet da pa vlk piše o tem...

aja nekje celo piše da NIČ ne obstaja, ker je kao svet nastav iz nič torej nič nekaj le je...filozofija pač..sam hopla, kaj pa če je vse res..torej če nič ne obstaja mi po smrtni ne mormo postat nič :D vprašanje pa je kam pa gremo pa kak...

aja pa a je brav kdo angeli in demoni...tisti princip da so naredli antimaterijo je tud svetovno...če obstaja materija pol obstaja tud antimaterija..tak pa tud pr človeku mogoč...

bog ve kaj je res...(to pa se še fajn čuje..) :D :lol:

lp
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 02. Okt. 2007 20:32

kravzlbavc napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:mah taki kot smo smo, taki bomo ostal pa če bomo vrjel alpa ne


točno tak!

mahagonij-ne ne vrjamem zato ko piše na netu, LOL, nism tk misla..sam pač vrjamem, zarad drugih stvari..hotla sm sam povet da pa vlk piše o tem...

aja nekje celo piše da NIČ ne obstaja, ker je kao svet nastav iz nič torej nič nekaj le je...filozofija pač..sam hopla, kaj pa če je vse res..torej če nič ne obstaja mi po smrtni ne mormo postat nič :D vprašanje pa je kam pa gremo pa kak...

aja pa a je brav kdo angeli in demoni...tisti princip da so naredli antimaterijo je tud svetovno...če obstaja materija pol obstaja tud antimaterija..tak pa tud pr človeku mogoč...

bog ve kaj je res...(to pa se še fajn čuje..) :D :lol:

lp


saj ne postanemo po smrti nič ampak zemlja :wink:
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 02. Okt. 2007 21:51

moi T napisal/-a:Jez tudi verjamem v dušo in posmrtno življenje. Sej kaj bi pa blo, če ne bi verjeli, da se še nekje nadaljuje naša pot? Po moje bi nam bilo še težje sprejeti smrt, tako pa se lahko usaj tolažimo, da bomo umrle še kdaj srečali... Pa še vedno je težko... Ne vem, jaz verjamem in mi je lažje delat use u življenju z mislijo, da se moje življenje ne bo končalo na tem planetu ;). Pa po moje tudi izkušnje ljudi na robu smrti govorijo svoje... usi vidijo neke rove, kako odhajajo k nečemu svetlečemu... ja, jez verjamem v to!


super si napisala in se strinjam oz. podpisem.
branchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 25. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a branchy » 03. Okt. 2007 8:35

linkica napisal/-a:
moi T napisal/-a:Jez tudi verjamem v dušo in posmrtno življenje. Sej kaj bi pa blo, če ne bi verjeli, da se še nekje nadaljuje naša pot? Po moje bi nam bilo še težje sprejeti smrt, tako pa se lahko usaj tolažimo, da bomo umrle še kdaj srečali... Pa še vedno je težko... Ne vem, jaz verjamem in mi je lažje delat use u življenju z mislijo, da se moje življenje ne bo končalo na tem planetu ;). Pa po moje tudi izkušnje ljudi na robu smrti govorijo svoje... usi vidijo neke rove, kako odhajajo k nečemu svetlečemu... ja, jez verjamem v to!


super si napisala in se strinjam oz. podpisem.


Maš tud moj podpis :)
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 03. Okt. 2007 16:35

ja js vrjamem. ker mislim da greš nekam po smrti no...in res tudi vrjamem da imamo ljudje dušo in zaradi duše smo tako različni.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 03. Okt. 2007 18:21

B@bsy napisal/-a:saj ne postanemo po smrti nič ampak zemlja :wink:


ja prah ane..sam to postane sam fizično telo :lol: kam gre pa energija???? thats the question... :D

lp
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 03. Okt. 2007 18:56

Ne obstaja. Ko telo umre, umre um, možgani, srce... Pač umremo. Dajo nas v zemljo in črvi nas imajo za malico.
So pa že Indijanci verjeli v to, da duša gre nekam. Oni so to razumeli nekako tako, da če nekdo umre, je to dobro, kajti živet gre v boljši svet. Aleluja, veselimo se. No, glede tega se pa strinjam. Smrti se je potrebno veselit (no, tisti, ki majo polno rit vsega, se je ne, ker vedo, da ne bojo nič nesli s seboj :D ).
Uporabniški avatar
bjondina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bjondina » 03. Okt. 2007 19:06

Ne vem... nisem noben strokovnjak na tem področju. :D Tako ali tako so takšna filozofska vprašanja brez konca in kraja, predvsem pa brez pravega odgovora. Stvar našega prepričanja je ali verjamemo v dušo ali ne. Vsekakor je lepo verjeti, da duša obstaja - nekje globoko v vsakem izmed nas. :)
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 03. Okt. 2007 19:22

Jst vrjamem v dušo :) Neki že more bit na tem..Velikrat se sprašujem kaj je pol po smrti...najvrjetneje nič, teme..sam vseen pa ljudje mamo dušo.
kafrca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 274
Na forumu od: 24. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kafrca » 03. Okt. 2007 19:37

js tut verjamem u to, da človek dušo, kjer je definiran njegov karakter ... in kjer živi vse to, čemur rečemo duševnost in s tem povezane teme
Uporabniški avatar
GloR-Red
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 129
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a GloR-Red » 11. Mar. 2008 21:56

js ne vrjamem u to niti v neke znake kao ''na nebu se ti mat prkaže '' dj dj dj...ta folk ma prej kere privide al pa halucinira k pa kej druzga. če bi se res kej na nebu prkazal po bi še kdo kej vidu ne sam ENA oseba. pomoje...prej bi vrjela v reinkarnacijo. duševnost pa ne vem...sj so psihologi pa filozofi neki zmutil skupi ampk kaj je pa na tem...dobr pustmo to =)
Love yourself. Be fatal.
Uporabniški avatar
Kala*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kala* » 15. Mar. 2008 21:01

Verjamem, da nekaj je po smrti. Kaj pa itak noben ne ve. Čeprav ideja reinkarnacije je ubistvu še najbolj logična. Če se vse na planetu slej ko prej vrne (voda itd.), zakaj se nebi tudi človeška/živalska duša?

No ja, tako ali tako ima vsak svoja prepričanja, nič ni s tem narobe.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Mar. 2008 2:28

~NIA~ napisal/-a:tud tisti ki trdijo da so ljubje BREZ duše vedno ko nekdo umre ga pustijo počivati toliko da se 'ohladi' - da gre duša iz telesa.. pa čeprav trdijo da ne verjamejo..
Kva?!? Nic ni to zato, da se ohladi. To je zato, ker je treba dat ljudem nekaj casa, da se lahko zberejo za pogreb.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Mar. 2008 2:30

Dodal bi se, da je reinkarnacija najbolj brezvezen koncept mozen.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov