Zdravi recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 18. Jan. 2009 10:32

^^No sej ne trdim, da je to zdej ful zdrav recept, sam povem, kaj si jst nardim za jest. Pač vzameš light kislo smetano, pa je. Sigurn je bolš od raznih pomfrijev, cvrtja, mastnga mesa itd.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Jan. 2009 10:43

Men je pa tuna najboljš sama - tko za omako na pašti - brez kakih dodatkov... Smetano, paradižnike ipd. uporabim za drugačne omake.
Tko da sam skuham testenine in notr zmešam eno kozervo tune. To je to, mogoče še malo sira naribam; men je tko najboljš. :)
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 18. Jan. 2009 16:35

Zdej sem se pomnila nekaj ful dobrega in enostavnega, spet s tuno :P
Skuhaš riž, dodaš maslo in tuno pa premešaš. Njami :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Jan. 2009 17:29

A neb blo mogoče fajn, če bi se odprla kaka tema kjer bi posebi pisali recepte za testenine oz. omake, ki jih pripravimo zraven? :gruebel:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 18. Jan. 2009 18:14

jp :ja:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 18. Jan. 2009 20:32

Ashley*** napisal/-a:
evahunnie napisal/-a:za ljubiteljice sira in česna: nasekljaš česen, daš v olivno olje in si to namažeš na kos kruha, čez daš kak košček sirčka in mogoče paprike in maš zdrav prigrizek :)


Če daš olje in polnomastni sir na bel kruh, jst ne vidm v tem nič zdravega :) To je tko kot bi jedla pizzo al pa toast, kar pa ni glih neka zdrava prehrana...

bedarija! tud pica je lahko zdrava, sej lahko nardiš rženo testo, pa daš gor manj masten sir in zelenjavo. ne vem, kaj bi blo tle nezdravega. :?:

kot drugo: hladno stiskano olivno olje velja za zdravo, je bogato z antioksidanti in sploh je najboljše, če ga ješ takega, ne pa da ga segrevaš in kej pražiš na njem, česen je sploh naraven antibiotik, kruh maš pa lahko doma pečen zrnat kruh, obstajajo pa tud lahki siri, sploh kaka lahka livada je super, tko da ne vem, očitno nimaš ta prave predstave ali pa nobene domišljije :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 18. Jan. 2009 21:14

Ena izmed meni ljubih solatk:

*kupljen solatni mix (zelje, zelana solata, koruza)
*paradajz in paprika, narezano na kockice
*tuna u lastnem soku
*skuta (učas feta u kockicah)

Učas dodam še mal prepečenca (ja, prepečenca, nadomestek krutonou :) ), usake kvatre pa koščke piščanca.

Primerno začinim (sol, kis, bučno olje, posujem kšne random začimbice).

In se noro dobr najem.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 18. Jan. 2009 22:06

^^ Waa, jaz tud nekaj podobnega delam :D .. Ampak jaz posebej zmešam posneto skuto, tuno, kockice paprike in nasekljano rukolo, da dobim nekakšen namaz.. Mešano solatko (samo z jabolčnim kisom, brez olja, soli ipd.) pa za zraven :P
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 20. Feb. 2009 12:53

Roisin napisal/-a:bedarija! tud pica je lahko zdrava, sej lahko nardiš rženo testo, pa daš gor manj masten sir in zelenjavo. ne vem, kaj bi blo tle nezdravega. :?


Sj zato sm pa napisala, če daš na bel kruh olje in polnomasten sir...Ti si mi pa celo lekcijo nardila o polnozrnatem kruhu, pa manj mastnem siru... :roll:

Da ne bom OT: jst obožujem polnjene malancane - najprej izdolbem "meso" malancane (malancano prerežem na sredini in izdolbem), prepražim na čebuli to meso, papriko, paradižnik, dodam šampinjone, začimbe (ponavadi baziliko) in čisto na koncu še nasekljan česen. S tem nadevom napolnim lupine malancanov (ki jih prej za 3 minute poparim v vreli vodi), pa dam pečt za ene 15 min; včasih naribam povrhu še malo manj mastnega sira ali pa mocarelle (to nardim ene 3 minute preden so pečene, tok da se sir stopi). Mnjam.. :)
Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 22. Feb. 2009 21:51

En moj primer bolj "zdravega" kosila:

Ajdovo kašo kuhaš v osloljeni vodi cca 20 min da lepo popije vso vodo.; potem posebi na olivnem olju prepražiš por, dodaš naseckano kitajsko zelje (al pa kakšn ohrovt recmo) in pražiš ene 5min-dodaš kašo, notr pa zamešaš še jajček. mal popra in to je to :top:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Feb. 2009 0:06

zanimivo je brat, kako se hitro kakšna vtakne v eno setsvaino ki je po možnosti v miniaturi :D Še vedno je bolje pašta s kislo smetano in tuno, kot pa piza z vsemi možnimi kalorčnimi bombami gor :wink:

moje zdrave jedi.

regrat,zelena solatka, fižol,rukola začinjeno s ščepcem soli,bučnim oljem in jabolčnim kisom,ocvirkceu popraženih za okus,nariban feta sirček in nasekljan jajček za okus...

Basmati rjavi riž,kuhan, kasneje popečen v pečici tolk da se skorjica naredi,čez pa kšne kockice dušenega piščančka.

zmiksani dve banani, manjša kepica vanilijenega sladoleda,deci mleka...Ful dobro, osvežilno in nasitno!

In še sicer netoknizkokalorična in prekleto zdrava, ampak precej ansitna v manjši količini, umešan jajček (en),kateremu dodamo mal lahkega naribanega sirčka, par koščkov piščančjih prsi (salame),tuno, origano.vsega skupej za eno pest, sit si pa zlo fajn.

al pa solata navadna kristalna,zabeljena pač običajno (kis, bučno olje, sol) z jajčkom, fižolom, tuno, feta sirčkom....

al pa šobska solatka, nasekljana paprika, paradižnik, čebula,kumarce gor pa nariban sirček-ponavad feta.

Aloha, kje kupim lahko tuno namočeno v lastnem soku, da ni tistga nagravžnega olja zraven?
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 23. Feb. 2009 0:58

^^ Sicer nism Aloha, ampak jst kupm tuno v lastnem soku rio mare - v vsaki trgovini jo majo (mi kupujemo v Mercatorju, ki ni neki ful dobr založen, pa jo vedno majo); tuna v lastnem soku je v takih belih pločevinkah (tiste v olju so pa v roza - kar vrjetn itq veš), pa mi je ful dobra, sploh če delam kake omake dam to, ki se ne kopa v olju :)
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 23. Feb. 2009 8:14

Ashley*** napisal/-a:^^ Sicer nism Aloha, ampak jst kupm tuno v lastnem soku rio mare - v vsaki trgovini jo majo (mi kupujemo v Mercatorju, ki ni neki ful dobr založen, pa jo vedno majo); tuna v lastnem soku je v takih belih pločevinkah (tiste v olju so pa v roza - kar vrjetn itq veš), pa mi je ful dobra, sploh če delam kake omake dam to, ki se ne kopa v olju :)


Ja, to pa res povsod prodajajo :ja: (Mercator, Leclerc, Interspar, manjše trgovinice, diskonti, blablabla...)..
Rio Mare Naturale je v belih pločevnikah, ja (slika: http://www.riomare.it/en/prodotti-det.t ... turale.htm)..

Drugače imajo pa tudi praktično vse druge znamke tune v naravnih različicah :wink: ..

Pa Rio Mare Trancio je tudi brez olja - je bolj čvrsta kot tista v lastnem soku, ker je kuhana pod pritiskom (ampak mene okus malo moti, kerji je dodana morska sol :P ). Slika: http://www.ciao.it/Opinionisulprodotto/ ... le__246791
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 23. Feb. 2009 10:21

Men pa tuna v lastnem soku ni všeč in kupujem tuno v olivnem olju, ampak ga zmer stran zlijem, sam da ma tuna bolš okus.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 23. Feb. 2009 10:31

^^ Jap, jaz tudi :D (ni mi pa všeč tista z ekstra deviškim olivnim oljem v zeleni embalaži :heul: )

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov