Pogostitev

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Jul. 2010 15:08

No, ja....moja družba (štajerska) pride tudi zaradi hrane, drugače se tako ali tako vidimo-ni pa hrana cilj piknika itd.In vem, da bi se na veliko izogibali mojih piknikov, če bi jim uturila vegi salamo-to so kmečki pobi in verjemi, da razlikujejo :D
Ker imam rd skorja pozimi, je ponavadi kosilo takole: goveja juha z rezanci, potem govedina z vinskim zosom,zatem pohani puranji in svinjski,pražen krompir, riž, zelena solata in mogoče kaka rdeča pesa itd.Zatem pa seveda torta.
V poletnih mesecih (rd moje sestre itd, torej vseh, ki niso zimski :) ) pa delamo piknik varjanto-mogoče kakšne ciganske pečenke s krompirjem v kosih, ali pa enostavno čevapčiči, perutničke, sezonska zelenjava , kakšni ražnjiči se najdejo itd.Občasno si kdo izmisli in vrže na žar kakšne postrvi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Jul. 2010 15:35

ok no, sem malce pretiravala. če vem, da dobim kakega vegi gosta ga vprašam kaj naj pripravim, ker sama nimam pojma o vegi jedeh. običajno itak noben ne komplicira. je pa res, da pa nekega preseravanja ne bi prenašala pri gostih. js tud ne težim, ko pridem na praznovanje in če hrana ni po mojem okusu pač ne jem :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 01. Jul. 2010 17:19

No, pa sej res ni neke panike. Pač vedeti moraš, koga vabiš na praznovanje. Ponavadi se itak družimo s podobno mislečimi ljudmi in tako so ljudje, ki jih poznam, večinoma abstinenti ali pa jim ni panike, če ni alkohola. In so vegetarijanci oz. jim ni problema, če ni pravega mesa.
Do zdaj sem imela samo kakih 5 zapriseženih ljubiteljev pravega mesa na zabavah in niso dojeli, da v hrani ni mesa. :) Zmeraj pohvalijo dobro pripravljene jedi, tudi tiste iz vege šunke, salam, seitana ipd. Pa tudi skritizirajo, če kaj zašuštram (enkrat sem recimo presladke čokoladne kroglice naredila, sem narobe prebrala količino sladkorja v receptu :D ).
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Jul. 2010 21:34

Pri nas, v ožjem družinskem krogu, je pa kar navada it ven jest in si vsak svoje izbere (od tistega kar je pač na voljo..hudiča, neki ti bo že všeč :roll:).
Kšnih praznovanjev se pa ne grem več, običajno so vsi bli že na dopustih v tem času in..sem kar obupala, pa se raj kasneje z vsakim posebi (k sreči jih ni velik :lach:) dobim in počvekam in kej spijem/pojem.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 05. Jul. 2010 12:37

modralaguna napisal/-a:Malo se je ja treba prilagodit. Kaj pa če bi tebi nekje samo meso pripravili?


To ni isto. Nisi ravno bistra, a ne?


1. Jaz - jem vso hrano, ki ni meso.
2. Prijatelj - je hrano, ki ni meso + hrano, ki je meso.

Kaj je narobe s tem, da obema pripraviš skupni imenovalec - hrano, ki ni meso, recimo sirov burek? Kaj je to drugega kot prilagajanje? Nekateri ne jemo mesa iz moralnih razlogov in nakup le-te je isto sranje.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Jul. 2010 22:05

Jaz imam poanavd tako na izi feštico s slanimi prigrizki (čips, smoki, prestice), neki sladkega obvezno (npr. kakšne roladice, torta, kremšnite - po želji, to ponavadi organiziram za domače), obvezno Laško na zalogi, kakšen liter ali dva (ali več) rujnega.

Piknik v naši družini so čist klasični: čevapčiči oz. pleskavice, piščanec ovit v slanino, pečen kruh na žaru, pečene bučke s sirom na žaru, pečeni malancani, pečen sir, ajvar, čebula in podobna konzervirana zelenjava. Glede na to da sem vegi, še nikol iz nobenega piknika nisem šla lačna domov, mi zadostuje že kruh, ajvar pa čebula če druga ni :D Pa pivce za živce ;)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Jul. 2010 10:47

Mi se zadnje čase (po tem ko smo večino srednje šole na žurkah bolj ali manj samo pili) trudimo jest na rojstnih dnevih in praznovanjih novega leta.

Ker mam rojstni dan v jesenskih mesecih, ga morem zmeraj doma praznovat. ponavadi kupim standard slane prigrizke, smokije,.... pa kanapejčke nardim. več različnih vrst, ravno da je nekaj za piknik. pa torta seveda, obvezno!
za silvestrovo jemo bolj konkretno večerjo. lani npr. celo mehiško pojedino s predjedjo in sladico in vsem vmes.

pikniki so standardni. čevapi, pleskavice, zelenjava na žaru.

kar se mene tiče je obvezno vino, zmeraj so nekje še neke zaloge piva, ker je očitno zlo popularno med ljudmi :D
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 07. Jul. 2010 12:49

sončk napisal/-a:
modralaguna napisal/-a:Malo se je ja treba prilagodit. Kaj pa če bi tebi nekje samo meso pripravili?


To ni isto. Nisi ravno bistra, a ne?


1. Jaz - jem vso hrano, ki ni meso.
2. Prijatelj - je hrano, ki ni meso + hrano, ki je meso.

Kaj je narobe s tem, da obema pripraviš skupni imenovalec - hrano, ki ni meso, recimo sirov burek? Kaj je to drugega kot prilagajanje? Nekateri ne jemo mesa iz moralnih razlogov in nakup le-te je isto sranje.


No samo za rojstni dan se mi zdi, da burek ni glih pogosti. In zato ni glih treba bit bister.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 09. Jul. 2010 9:10

^^ in zate je poanta sončkinega posta zdej sirov burek...madona si brihtna :respekt:
Ko zunaj mraz je in veter veje, po sprehajanju viski me ogreje.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Jul. 2010 13:31

z ničemer :D
....ker jih ne povabim k sebi domov, ampak vn na pivo :bia:
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 12. Jul. 2010 21:48

Nazadnje sem naredila grško pojedino za celotno družino..

Gobova juha
Tzatziki
***
(grški) čevapčiči (z origanom, timpjanom, kumino, rožmarinom..)
Piščanec na žaru (grška marinada)
***
Grška solata
Zelena solata
Popečeni kruhki na olivnem olju
Pomfri krompir
***
Baklava
Velika ljubezen in velik uspeh sta povezana z velikimi tveganji!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov