Čokolino in ostale kašice

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 15. Sep. 2009 14:05

Čokolešnik že od nekdaj, odkr ga je mami začela kupvat. Najprej od Droge Kolinske, zdej od Podravke, razlike v okusu niti nism zaznala nekej. Ga pa že od nekdaj najraje jem gostega, sicer ne tok, d bi žlica pokonc not stala, sam unga redkega, k ga loh piješ, pa ne maram. Jem pa ga z vročim, domačim mlekom, drugač ga še nism. :)

Čokolino mi ni tolk všeč in sm ga mogoče 1x v življenju jedla, cornflakes so mi pa dobri, sam jih redko kupmo pri ns doma, niti ne vem kere smo kupl, ko smo jih. :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Dec. 2010 0:18

Obnavljam tole temo, ker smo pred parimi dnevi v neki drugi temi začeli debatirat o Čokolinu pa tja ta zadeva ni pasala, zato se razpišite v tej temi :wink: :D

Jeste čokolino? Kateri okus imate najrajše? Imate rajši bolj tekočega ali gostega?


Jaz sem zadnje čase najbolj navdušena nad Keksolinom. Probala sem ga prvič par tednov nazaj in sm kar jezna nase, ker ga nikoli prej nisem jedla, ker mi je res dober. Imam pa rada bolj gostega.
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 08. Dec. 2010 0:54

Seveda ga jem in to zelo pogosto. :D Ga jeste z mrzlim ali toplim mlekom? Jaz ga vedno naredim z mrzlim, srednje gostega. Včasih mi je bilo všeč, da je bil tako gost, da je v njem stala žlica.

Pa vedno kupim kilsko oz. dvokilsko embalažo, ker tiste originalne takoj zmanjka. :lol:

Mimogrede, haley, hud avatar.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Dec. 2010 12:41

^^Hvala. :wink:

Jaz ga jem s toplim mlekom. Samo ne prevročim.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 15. Jan. 2011 5:51

oooooo, celo tema je o čokolinotu :D
jst tudi keksolino. cca. 5 žlic keksolinota in pol litra mleka skor vsako jutro. sploh pozimi je fajn k me segreje in oplahne želodec.
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 16. Jan. 2011 13:15

Vsak dan med tednom pred faksom veliko šalčko čokolinota, noter pa si namočim še ovsene kosmiče (same ovsene kosmiče kar mal težko pojem, če pa mal zmešam pa ima fajn okus ker jih čokolino prekrije :D). Rada pa imam da ni preredek in ne pregost, glih tolk da še lahko spijem vse skupaj.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 17. Jan. 2011 0:48

Ne jem.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
klawdy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 23. 12. 2006
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a klawdy » 04. Feb. 2011 22:17

Probala sm že vse vrste te otroške hrane, čokolino, frutolino, keksolino, fruteke in vse ostalo, pa ne razumem kok lahko to otroc jejo, kaj šele odrasli, men je vse brez okusa, sama si nardim kašico: svže sadje, albert keks ali pa baby piškoti. Ne tud kot otrok nism tega jedla. Ej pa nimam nč prot vam, sam da vam je fino.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 04. Feb. 2011 23:11

Čokolešnik, z vročim mlekom pa fajn gost. Mmmmm.... :D Ga pa ne jem lih neki ultra pogosto, tu pa tam za večerjo al pa če se mi kej sladkega zlušta. Na zalogi je pa vedno.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Feb. 2011 3:54

Se tolažim z grisom, ker tu ne poznajo čokolina. Lahko si kupim sicer Milupo, kar pa je res OBVIOUS BABY FOOD. In ne, nočem zgledat milf z milupo v rokah :D :D :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Feb. 2011 21:25

O, fuj, nikol mi ni bilo jasno, kako se lahko odrasli z otroško hrano bašejo :/ .. jaz je že kot otrok nisem marala, kaj šele zdaj :P . Pol pa vidim kakšne babe, ki se čudijo, zakaj imajo debele riti in celulit in se redijo, odkar jejo otroške kašice, ko naj bi bila pa to vendar lahka hrana. :D hm, ta hrana naj bi bla narejena posebej za otroški razvoj in pridobivanje teže, tko da jaz se ne čudim :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Feb. 2011 0:56

^^Mislim, da ni noben napisal, da se baše s to hrano. Jaz si zadnje čase čokolino/keksolino privoščim enkrat na 10-14 dni, pride pa tudi obdobje ko ga pol leta ali pa celo več sploh ne jem - tako da verjetno to ni razlog za mojo debelo rit in celulit. :D

Se pa strinjam, da to ni lahka hrana. Sej, če že pogledaš gor na škatlo kuk kalorij ima, pa da malo preračunaš pa res vidiš, da je to kar kalorično.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 06. Feb. 2011 11:03

Ne vem, še nikol nism čula, da bi kera probala shujšat s čokolinom :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Feb. 2011 12:00

Niti jaz. Niti ne poznam nikogar, ki se s tovrstno hrano ''baše'' ali pa da je čokolino/čokolešnik poleg ostalih obrokov, kot dodatek.... To bi še razumela, ampak če ti pa obrok čokolina/lešnika nadomesti en obrok na vsake kvatre, ker je pač ajnfoh in hiter za nardit, pa verjetn vlka rit pa celulit ni od tega, ampak od vsega kar pride v gobček pred tem, čoko pa sam še doda povrh svoj kup OH-jev.

Jaz ga jem nekje 2x mesečno, če se pa od tega redim v Jabbo The Hutt pa so be it :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Feb. 2011 13:02

Jz se spomnim samo enega primera (iz tračev)... :D (ampak ta bejba je extra aktivna, tko da no wonder, da ji je blo tole premalo)


Enivej, čokolino je zakon, pa čeprav ga res poredko jem.


positive vibration, a od doma ti ga pa ne bi poslali? :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov