Odvečna maščoba

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 05. Sep. 2011 11:37

jez tud prvič slišim da bi bilo treba te ovsene kosmiče 'na kilo' prej kuhati :gruebel:

je pa res to najboljše kar lahko narediš, da si kosmiče kupiš v teh tavelikih pakungah, imaš pripravljeno kakšno mešanico semen (lanena, sončnična, sezamova) in pa na koščke narezano suho sadje (marelice, jabolka, slive).
Pelje scat vse kupljene "fitnes" műslije :cool:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 13:03

..Evelyn.. napisal/-a:Jajca so super za večerjo. Te prežvečene zadeve o tem kako ma jajce preveč holesterola itd, da so pretežka.. so že zdavnaj zavrženo(dobr, pač zdaj pa kokr keri študiji verjameš no).

Pismo pa vem, da sm en dobr člank o jajcih na maxximumu brala.. ma vseen, to je s foruma, kjer pač en dečko sprašuje identično(, sprva piše o zajtrku, nato o večerji..sicer verjetno sprašuje za pridobivanje na masi..ampak ti verjetno ne boš pojedla šest jajc naenkrat).
http://maxximum-portal.com/forum/viewto ... 05&start=0


ja, jaz sem tudi na eni strani brala, katera živila so primerna za rast mišic, pa je zraven tudi blo jajce.. da je eno jajce na dan dovoljeno, saj celo znižuje holesterol v krvi (ampak samo eno), gradi mišice in zmanjšuje maščobe..zato sem jaz namerava k večerji dodati jajce.. recimo na vsake 3 dni, da ne bi skos isto živilo jedla.. (skuto ali tuno).. drugače pa me zanima, kaj še ostali npr. jeste od beljakovin za večerjo? poleg kake tune, skute? a navaden jogurt lahko? al pa da bi spila samo kozarec mleka al je premalo oz. ni primerno?
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 05. Sep. 2011 15:26

Glede jajc ( :D ), sm se še mau pozanimala, I was wrong :wink:. Torej: jajca so top za večerjo, ker so počasne beljakovine in imajo dobro aminokislinsko sliko + večino dobrih maščob za proizvodnjo hormonov (testosteron), ki manjšajo maščobno tkivo pri ženskah. Ker so počasne beljakovine telo rabi dolgo da jih prebavi - jih celo noč prebavlja, zato že s tem kuriš kalorije; poleg tega se pa še hranijo mišice. Zjutraj pa so jajca dobra, ker so popolno aminokislinsko živilo - takoj ko jih poješ napolniš telo z aminokislinami. Jajca pa niso dobra oz. so manj primerna blizu treninga oz. po treningu, ker maščobe upočasnijo prebavo, po treningu pa rabi telo čimprej hrano v mišice, da steče regeneracija.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Sep. 2011 15:47

Mleko ne gre skupaj z dieto :wink:

Večerja: jajca/tuna/puranja oz piščančja prsa - pa varjante. Od solat do pice. Testo nardiš iz jajc - omleto, gor sir, kečap, salamo. Kej več raznolikosti bo pa težko :wink: Sej se ščasoma navadiš na to, da ješ cca 5 živil.

Mleko in jogurt mata (čeprav so nam babice drugače govorile) razmeroma malo beljakovin in razmeroma veliko OH-jev. Tko da bi se ju izogibala, no jogurt je nuja vsake toliko zarad prebave.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2011 15:47

:biggthumpup: Super informacije!
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 15:53

barbie_girl_85 napisal/-a:Mleko ne gre skupaj z dieto :wink:

Večerja: jajca/tuna/puranja oz piščančja prsa - pa varjante. Od solat do pice. Testo nardiš iz jajc - omleto, gor sir, kečap, salamo. Kej več raznolikosti bo pa težko :wink: Sej se ščasoma navadiš na to, da ješ cca 5 živil.

Mleko in jogurt mata (čeprav so nam babice drugače govorile) razmeroma malo beljakovin in razmeroma veliko OH-jev. Tko da bi se ju izogibala, no jogurt je nuja vsake toliko zarad prebave.


aja, to pa nisem vedla..hvala.. drugače pa bi naj večerja oz. zadnji obrok bil po vadbi?
raje še enkrat vprašam :D
ker sem prej živela v prepričanju, da moraš zadnjo jest pred vadbo.
drugače pred vadbo pa tudi ni tak pomembno kaj poješ? beljakovine?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Sep. 2011 16:03

Glede jogurta...priporočam grški jogurt. Eden redkih jogurtov, ki ima več beljakovin kot pa oh. Ne vsebuje nobenih umetnih sladil, barvil, konzervansov... Okus je dost podoben navadnemu jogurtu.

Za zihr vem, da ga prodajajo v Intersparu, za ostale trgovine pa ne vem.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 05. Sep. 2011 17:51

Tale jogurt (predvidevam, da imaš v mislih total) se pa redkokje dobi. Jz sem čist mahnjena na njega, ampak niti v največjih mercator centrih in intersparih nimajo vedno (v majhnih mercatorjih pa nikoli). Na srečo majo kr dolg rok (daljši kot navadni jogurti), tko da ko ga dobim spraznim celo polico. :D
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 05. Sep. 2011 18:31

Pa kaj je s temi vašimi jogurti, če hočete shujšat ga pač ne bote jedle.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2011 18:47

Ma ta debata o jogurtih je pa mal too much.
Navadn lahek jogurt je popolnoma vredu na dieti, ne vem kaj je narobe z njim? Evo, mercatorjev navaden lahek jogurt, 150gramov ima 5.7g beljakovin, 5.7g oh in 2g maščobe, 150gramov ima 63kcal. Kaj je narobe, če nekdo to poje zravn zajtrka ali za večerjo aali za malico? :) Nič, je popolnoma vredu živilo. Tudi posneto mleko je vredu.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 05. Sep. 2011 18:53

malo OT na tale grški jogurt- vidla sem ga v interšparu v city parku ampak je drag ko P***a, se mi zdi da okol 3€ tisti mali en deci al neki tazga. wtf?
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 18:58

a ve kdo za kake pametne vaje z utežmi, sploh za noge oz. nasplošno za spodnji del telesa?
sem danes delala neke vaje z neta, z 1,5l flašama polnima vode (nimam uteži), in sem zraven čist obupala, ker je res nerodno s tem delat pa še ne vem, če mi bodo take vaje sploh pomagale.
drugače pa sem se danes že držala tega, da sem jedla v šoli malo, pa še to so ble samo ene testenine, brez omake, pozneje pa sem jedla doma malo zelenjavnega riža, preden sem šla delat kardio eno uro pa sem tudi pojedla solato z eno tuno, pa zdaj po kardio in nekih wnb vajah z ''utežmi'', eno kuhano jajce..
pa spila sem 2,5l vode:D

zdaj mi je bol problem najti kake primerne vaje..
+ali bi mogla kupiti uteži? :?:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Sep. 2011 19:19

my_self napisal/-a:Tale jogurt (predvidevam, da imaš v mislih total) se pa redkokje dobi. Jz sem čist mahnjena na njega, ampak niti v največjih mercator centrih in intersparih nimajo vedno (v majhnih mercatorjih pa nikoli). Na srečo majo kr dolg rok (daljši kot navadni jogurti), tko da ko ga dobim spraznim celo polico. :D


Ja res ga je problem dobit. Jaz sem ga začela jesti pred kratkim, pa ga je tudi v Intersparu enkrat zmanjkalo. Ga pa moja sestra kupuje že kar nekaj časa in so ga tudi že imeli v Mercatorju, v zadnjem času pa ne več.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 05. Sep. 2011 19:23

Iz kje pa si? K če si iz Ljubljane, kjer je fitnes na usakm koraku, ti bo najlažje če si kupš karto za aerobiko pa začneš hodt na bodypump - vadba z utežmi pri kateri pokriješ vse mišične skupine - biceps, triceps, rame, počepi, izpadni, hrbet in trebušne. Pa se ti ni treba zezat z flašami vode (ker uteži dobiš tm) + vaditelja maš, ki te nauči pravilno delat vaje (kar je tut zelo priporočljivo; če recimo delaš nepravilno vaje za hrbet ti lahko to naredi dost škode).


P.s. tale debata o mleku z 1,6 maščobe in navadnih jogurtih je res tu mač - pa sm misnla da jst kompliciram pri hrani :D Čim manj cukra, nasičenih maščob in enostavnih hidratov, pa je problem rešen :wink:
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 19:41

haylee napisal/-a:Iz kje pa si? K če si iz Ljubljane, kjer je fitnes na usakm koraku, ti bo najlažje če si kupš karto za aerobiko pa začneš hodt na bodypump - vadba z utežmi pri kateri pokriješ vse mišične skupine - biceps, triceps, rame, počepi, izpadni, hrbet in trebušne. Pa se ti ni treba zezat z flašami vode (ker uteži dobiš tm) + vaditelja maš, ki te nauči pravilno delat vaje (kar je tut zelo priporočljivo; če recimo delaš nepravilno vaje za hrbet ti lahko to naredi dost škode).


P.s. tale debata o mleku z 1,6 maščobe in navadnih jogurtih je res tu mač - pa sm misnla da jst kompliciram pri hrani :D Čim manj cukra, nasičenih maščob in enostavnih hidratov, pa je problem rešen :wink:


nažalost sem z vasi in v bližini ni nekega večjega kraja, kjer bi blo vse polno fitnesov ali kaj podobnega..

drugače pa ma brat doma tako fitnes stojalo, kot sta prvi dve sliki recimo: http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/id80.html
bom ga prosila, da mi pokaže kak se dela na njem, pa bom tam delala.. upam da bo kaj pomagalo..

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov