Odvečna maščoba

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 04. Sep. 2011 15:57

Jst jih ne mešam s proteini ampak jih jem za zajtrk z mlekom. In če jih ne skuham v mleku so ful pretrdi in brez okusa (vsaj men :wink: ).
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 04. Sep. 2011 18:47

celjanar napisal/-a:Če hočeš shujšat, boš mogla mal več beljakovin zaužit..7:2:1=B:OH:M, al pa kej takega.
Glede teh "kosmičev za hujšanje" ki jih kupiš v nekih pakngah kjer piše da so za hujšat lahk kr pozabiš. Kup si navadne ovsene kosmiče, v modrem pakiranju tak ko je za moko pa cuker, ponavadi najdeš na oddleku tam ko je za alergike.
Potem jogutri..večina ljudi raje kupuje jogurte z 0% maščobe..žal je tu rahla finta, medtem ko kupiš jogurt s 3,2% maščobe ima ta majn cukra kot pa ta z 0% maščobe, tak da je bolš da kopujete s 3,2.

Kdaj in kolkrat na dan ješ niti ni tak važn, poješ pač kulkr porabiš..

Vaje za rit oz. zadnjo verigo telesa so najboljše počepi,izpadni koraki, deadlifti, predkloni..seveda z obtežitvijo.


torej po tem takem je bolše da jem npr. več mesa kot npr. testenin?

pa če mogoče veš (al pa kdo drug), kako je glede tega, da bi naj po telovadbi oz. gibanju jedel neke beljakovine?
a ni fora tudi v tem, da ko greš telovadit, da daš vso hrano ven, ki si jo čez dan pojedo?
vem,da naj bi ble beljakovine za mišice, samo ne bi si rada z obrokom po telovadbi pol vsega pokvarla in šla tako rekoč za brezveze telovadit..

moj namen je itaq dobiti več mišic in izgubit maščobo.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 04. Sep. 2011 19:10

Men so tud najboljši teli, ki jih celjanar omenja, itak si pol poljubno dodajaš notr kar ti paše (jogurt, sveže ali suho sadje, med, javorjev sirup, cimet ipd.), včasih si jih zmešam z rženimi kosmiči, včasih jem sam ovsene, uporablam jih kot drobtine za npr. tunine polpete, al pa za kake piškote ipd.
Pa jz jih nč ne kuham. Sam prelijem z vrelo vodo in pustim, da jo vpijejo.
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 04. Sep. 2011 20:44

angel99 napisal/-a:
torej po tem takem je bolše da jem npr. več mesa kot npr. testenin?

pa če mogoče veš (al pa kdo drug), kako je glede tega, da bi naj po telovadbi oz. gibanju jedel neke beljakovine?
a ni fora tudi v tem, da ko greš telovadit, da daš vso hrano ven, ki si jo čez dan pojedo?
vem,da naj bi ble beljakovine za mišice, samo ne bi si rada z obrokom po telovadbi pol vsega pokvarla in šla tako rekoč za brezveze telovadit..

moj namen je itaq dobiti več mišic in izgubit maščobo.

Beljakovine=proteini=piščanec,jajca,...

Nikol ne telovadiš za brezveze, po treningu lahk ponavadi ješ karkoli ker bo telo tak in tak porabl, bol je problem pri ostalih obrokih. Tvoj jedilnik bi mogu bit sestavljen iz večine mesa, zelenjave in pa nekaj hidratov. Sej če hočeš hujšat morš ubistvu pojest sam majn ko porabiš, če hočeš pa še na mišični masi dobit, morš pa pač mal bol ahtat na hrano. Tak da velik mesa, pa mal OH-jev, pa je to to.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 04. Sep. 2011 21:16

torej jaz sem si zdaj pribl. sestavila jedilnik..

Z : ovseni kosmiči s sojinim mlekom
M: kar je pač za šolsko malico (nimam izbire, ker sem v šoli od 7ih do skoraj 14.30), če je le možno čimveč zelenjave pa malo ostalega, mogoče kak kos sadja
K: kar se doma skuha, če je le možno beljakovine (meso) + zelenjava
M: neka zelenjava, pest oreščkov
V: skuta/mehko kuhano jajce/solata z tuno

bi mi lahko kdo pokomentiral, če bi ti bilo primerno? ne bi rada že narobe začela..

nimam pa ideje,kaj bi jedla po telovadbi?

zanima pa me še samo, če je boljše prvo začeti z npr. sobnim kolesom/tekom in potem uteži ali obratno?
jaz bi oboje delala VSAK DAN.

hvala za odg.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 04. Sep. 2011 22:00

Jajce ni primerno za večerjo, ker je najbolj popolno živilo (in je zato težko prebavljivo za telo) in ga je treba jest za zajtrk, ne pa pred spanjem. Po treningu jst jem skuto al pa proteine, da nahranim mišice. Drugače pa pri obroku po treningu najlažje goljufaš - večina ljudi jejo mastne in sladke stvari čez dan z idejo "da bojo itak zvečer na treningu use pokurili", po treningu pa ne jejo nič. To je čiiiist narobe - po treningu namreč use kar poješ telo potegne v izčrpane mišiče. Glede vrstnega reda treninga - če delaš kardio in vaje za moč na isti dan, pol najprej nared kardio, da se telo dobro ogreje in se pol loti izpadnih, trebušnih itd. Drugače je načeloma tko - vsaki mišici je treba dat čas, da se spočije - takrat raste. Zato je najbolš da si vaje za moč mal porazdeliš čez tedn - če delaš en dan za biceps, nared naslednji dan za triceps in ne forsiri ene in iste mišice usak dan; si narediš več škode kot koristi.


P.s. kva sm se razpisala :wink:
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 04. Sep. 2011 23:32

jaz pa prisegam na tele ovsene kosmiče :D

http://www.google.si/imgres?q=bio+ovseni+kosmi%C4%8Di&um=1&hl=sl&sa=N&biw=1280&bih=561&tbm=isch&tbnid=gevxK7rzNNj_6M:&imgrefurl=http://www.zito.si/index.php%3Fid%3D511&docid=CeHhHmL1sgE5CM&w=204&h=258&ei=XvtjTouFDYXc4QSAwr27Cg&zoom=1&iact=hc&vpx=749&vpy=83&dur=403&hovh=206&hovw=163&tx=78&ty=98&page=1&tbnh=130&tbnw=109&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:4,s:0 ..sicer so bolj ko ne brez okusa, ampak ravno zato ti dajo možnost, da jih vsakič na drugačn način poješ..vsaka stvar paše zravn :) pa ful so sitostni :)

drugač pa hja..te maščobice. jaz sem zdaj čez poletje tudi zgubila pomoje ene 3,4 kilce, ampak vseeno je moje telo še vedno nenavadno mehko :/ komaj čakam, da začnem spet s kakim plesom in plavanjem!

je pa lepo brat taka vprašanja ob koncu poletja :) ponavadi so takšne teme aktualne bolj spomladi.. vse za poletje pa to :D
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 5:08

haylee napisal/-a:Jajce ni primerno za večerjo, ker je najbolj popolno živilo (in je zato težko prebavljivo za telo) in ga je treba jest za zajtrk, ne pa pred spanjem. Po treningu jst jem skuto al pa proteine, da nahranim mišice. Drugače pa pri obroku po treningu najlažje goljufaš - večina ljudi jejo mastne in sladke stvari čez dan z idejo "da bojo itak zvečer na treningu use pokurili", po treningu pa ne jejo nič. To je čiiiist narobe - po treningu namreč use kar poješ telo potegne v izčrpane mišiče. Glede vrstnega reda treninga - če delaš kardio in vaje za moč na isti dan, pol najprej nared kardio, da se telo dobro ogreje in se pol loti izpadnih, trebušnih itd. Drugače je načeloma tko - vsaki mišici je treba dat čas, da se spočije - takrat raste. Zato je najbolš da si vaje za moč mal porazdeliš čez tedn - če delaš en dan za biceps, nared naslednji dan za triceps in ne forsiri ene in iste mišice usak dan; si narediš več škode kot koristi.


P.s. kva sm se razpisala :wink:


verjetno pa bi morala vaje za določene mišice delati vsaj 2-3x na teden?
kardio pa tak vsak dan, že za to, da 'dam' ven kar sem pojedla.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Sep. 2011 5:48

Jst sem pa slišala, da so jajca za večerjo top.... bo treba prevert
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Sep. 2011 5:50

zakaj?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Perchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Perchy » 05. Sep. 2011 8:21

jst mam jajca na dieti 6x na teden za večerjo..res pa da jem 6dni skoraj popolnoma identično.. ker se pripravljam za fitnes tekmo ob koncu zime/spomladi
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Sep. 2011 10:31

Men je pa top zajtrk omleta iz ovsenih. 2x jajce + 2x beljaka + 50g ovsenih, zmešaš, počakaš, da se kosmiči napijejo in spečeš v ponvi.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2011 10:53

Jajca so super za večerjo. Te prežvečene zadeve o tem kako ma jajce preveč holesterola itd, da so pretežka.. so že zdavnaj zavrženo(dobr, pač zdaj pa kokr keri študiji verjameš no).

Pismo pa vem, da sm en dobr člank o jajcih na maxximumu brala.. ma vseen, to je s foruma, kjer pač en dečko sprašuje identično(, sprva piše o zajtrku, nato o večerji..sicer verjetno sprašuje za pridobivanje na masi..ampak ti verjetno ne boš pojedla šest jajc naenkrat).
http://maxximum-portal.com/forum/viewto ... 05&start=0
It was forever..but it didnt last long..
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 05. Sep. 2011 11:16

Kako je pa z mlekom, ki ima 1,6% mlečne maščobe? Je dobro za hujšanje al naj se raje izogibam tega?
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 05. Sep. 2011 11:31

^^ Ma lej, ne začni komplicirat. Mal si na netu preber par člankov, zamenjej izdelke iz bele moke za polnozrnate, jej velik sveže zelenjave, dopoldne kak kos sadja, izogibi se cukra, poskrb da bodo večerje beljakovinske, redno jej pa migej, kolkr se le da. Pa predvsem posluši svoje telo.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov