Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 18. Dec. 2011 16:12

lia7bibi napisal/-a:no men te eurčki ne delujejo kot padeni z neba


Delujejo al pa ne, u bistvu ti padejo z neba, ker ti zanje ni treba npr. zlagat cunj u Zari za cca 4€ na uro ;)

Kakorkoli ze, men je zlo prou prsla stipendija, ne glede na to, kok je bla visoka, ker je to pomenil, da morm tok mn delat prek studenta in lohk ta cas, ki bi ga porabla za to, pocnem kej druzga, tut ce je to bluzenje :D
Live. Love. Surf.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 18. Dec. 2011 18:16

tud jz delam za 5€/h ko le lahko,tako da nisem razvajenka ki bi pričakovala denar z neba. in za štipendijo sem garala-ja točno to. ker delam in vem kako služiti svoj denar,lahko brez dvoma povem da je velikooo lažje zaslužit 250€/mesec z delom kot pa z učenjem.
lahko bi rekla da mi pade z neba,če bi govorila o republiški štipendiji,ne pa o zoisovi.
se pa strinjam da pride vsak euro prav in počasi se bom tud jz pomirila s situacijo.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 19. Dec. 2011 9:13

250€ na mesec = 50ur dela za 5€ (dobr plačan)
25dni po 2ure učenja na dan.
25dni po 2ure dela na dan.

Nekomu je lažje eno, drugemu drugo.
Padla motivacija? Dejansko se sliši kukr da si se učila samo za štipendijo.
Najbolš da pustiš fax? Ne? Najbolš da se manj učiš, zgubiš štipendijo in greš tiste ure, ki so "odvzete pr učenju - delat.
Dnarja bo več oz LAŽJE ga boš zaslužila..

VSAKA štipendija je "PADENA" z neba ;)
Zoisovec je pa naziv k ti kr velik pripomore pr iskanju zaposlitve ipd... Tako, da ne jamrat preveč.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 19. Dec. 2011 13:16

uredu bo. kot prvo: sem že napisala da rabim malo časa pa se bom tud jz sprijaznla s situacijo.kar ne pomeni da ne bom več razočarana,le "jamrala" ne bom več.
kot drugo,sem se morala kr krepko več učit kot 2h/dan (lahko kr pomnožiš x4,dostikrat tudi x5).
ne delat take drame iz tega,ker faks sm tud prej delala ane,verjetno je pa razlika med učenjem "za nardit izpit" in za "10".in ja,potem ko za nek tak trud nisi nagrajen,ti pade motivacija,tako kot se to zgodi v drugih situacijah.
z zaposlitvijo pa ne bom mela težav,tko da je iz tega pogleda čist vseeno iz al mam al pa ne Zoisovo.
zdej pa neham,ker ja, sm tečna zard tega,ne mislim da je padla z neba in ja nimam več volje o zoisovi diskutirat.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 19. Dec. 2011 23:01

mislim, da se je na določenih smereh treba kar pošteno namantrati in veliko preučiti, da prideš do tistih 8,5 povprečja, kolikor je po novem, je pa veliko takih, ki jih seveda ta štipendija pade z neba preprosto zato, ker faks za odlične ocene ne zahteva preveliko truda. in roko na srce, takih faksov je v sloveniji kar nekaj
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 19. Dec. 2011 23:38

Ah ne, sej js nism misnla, da pade z neba u smislu, da se ni treba potrudt na faksu za ocene. Izkljucno samo u smislu, da zanjo ni treba dodatno delat prek studentskega servisa.
Sicer ne vem za ostale, ampak js sm se za usak izpit potrudla kukr sm se lohk oz. kukr me ni lenoba zdelala :D in ne vem, a bi se bl trudla, ce bi hotla pridobit stipendijo, pomoje ne. Pa nism bla na faksu k bi se tretirau za enga od unih k lohk pades samo po stengah ;)

Vrjamm pa, da jo je po novem, sploh na faksu (oz. vecini faksov ;) ) tezko pridobit. Ampak, ce se ne motm, obstajata dva kriterija za pridobitev? En je ta, da si v top 5% na faksu - tle se pa pozna to razlikovanje med razlicnimi faksi.
Live. Love. Surf.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 20. Dec. 2011 12:06

ja 2 kriterija sta,eden je za 5% in hkrati neko razmerje=razlika (letos npr.1,26) med tvojim povprečjem in povprečjem tvojega letnika. drugi je pa za vse fakse enak,povprečje (9,75 letos).
težko je ciljat na točno določen kriterij,sploh če imaš malo št.ocen.jz sem sicer prišla po obeh notri,ampak ena deset bi bila devet in ne bi prišla po noben notri.
no vidiš,pol si res super pridna :wink: jz vem da se ne bi tolk učila,če ne bi imela cilja štipendije.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 16. Jan. 2012 19:55

no končno sem dobila odločbo za štipendijo...posranih 100 eurov. ok ne zdej mislt da sm ful nehvaležna al pa kej, sam učasih sem dobivala samo otroškega 100 eurov plus vsaj 60 eurov štipendije, zdej pa ko ni več otroškega naj bi kao dobival več štipendije...ni mi sploh več jasn. spadam u najnižji razred, ful mejhni prihodki, pa nč nism delala na študentu...kje je tuki logika...par strani nazaj pa so punce dobivale vse nad 120 eurov.

a mi lahko še kdo pove če se za subvencijo za vozovnico šteje če mam faks u centru vozim se pa v zalog in je oddaljen več kot 5 km? al se sam šteje če imaš stalno bivališče izven ljubljane?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Jan. 2012 22:18

:? :? Preveri kaka pravila majo na spletni strani in če kaj ne štima se pritoži. Kdaj pa si vložila za štipendijo?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 16. Jan. 2012 22:43

dandy napisal/-a:a mi lahko še kdo pove če se za subvencijo za vozovnico šteje če mam faks u centru vozim se pa v zalog in je oddaljen več kot 5 km? al se sam šteje če imaš stalno bivališče izven ljubljane?


Šteje se sam, če maš stalno prebivališče izven Ljubljane. Oziroma, tisti v Lj, ki se vozijo v šolo/na faks z Lpp-jem nimajo subvencije za prevoz. Tisti, ki živijo izven Lj in se vozijo z medkrajevnim busom, pa dobijo povrnjeno mesečno karto za bus (kar pride med 80-90 EUR). Je pa to ful nelogično, ker tut Lpp karta ni glih zastonj...
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 17. Jan. 2012 14:12

haylee hvala, se mi je kar zdelo da je tko.

emanuela vložila sem že oktobra in ne bi še dobila odločbe, če ne bi klicala ene 3x.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 17. Jan. 2012 15:01

Jaz sem tudi dala vlogo decembra, ker je pač zdaj ta sprememba zakona in mi skenslajo otroške dodatke.. pa pač še ne pričakujem, da bodo prej kot tam marca sploh povedali če dobim kaj al ne. Glede na to, da si vzamejo čas.. :roll:

Glede tega kako fopajo narod, da bodo večje štipendije pa sploh ne bom komentirala, ker so si res izbrali fajn plac za šparat. Mladi že itak nimajo nič dajmo jim še to vzet. :)
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 17. Jan. 2012 17:13

če živiš v lj res ne dobiš nič dodatka na prevoz.
sm če pogledaš tud za bivanje izven stalnega pribivališča je za vse isti dodatek 85€ pa nobenga ne zanima da maš še 80km da prideš do lj ob vikendih,da maš še mesečno lpp, ki stane 17€.
vsi ki se pa vozijo z avtom v lj in imajo kraj bivanja izven Lj pa dobijo 100€,pa je najvišji razred "nad 40km",pa se z avtom pripeljejo do faksa,ne plačujejo stanovanja v lj in ne mesečnih kart za bus.
dejansko se najbolj splača napisat,da se voziš v Lj (če seveda bivaš izven LJ) :)
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 17. Jan. 2012 21:58

a pol bi se mi bolj spalačalo če bi vložila po novem letu ko je ta nov zakon al kaj? ker zdej mislilm da sm še po ta starmu sistemu.
sploh pa nisem vedla da je blo možno vložit še po oktobru...sm mislila da je isti rok za vse...
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 17. Jan. 2012 22:11

Moji sestri je gospa na Centru za socvialno delo sama rekla, naj napiše da se vozi in da ne biva v dijaškem domu.. že tako ji štipendija ne pokrije niti 1/3 vseh stroškov ki jih ima...

dandy - ti si pa po starem sistemu ja.. Ker za novi sistem so popolnoma drugačne vloge (takšen za mladoletne: klik, za polnoletne je malo drugačen, ga zdajle ne najdem).

Skratka, splača se ti razmislit, kakšno je stanje doma - kok avtov imate, kok ima kdo na bančnem računu, velikost stanovanja/hiše... ker po novem zakonu je vse to pomembno.

Te nove vloge pa so od 1. 12. 2011 dalje...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov