Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 06. Feb. 2012 15:21

punce a ste dobile štipendijo za vse mesce nazaj nakazano?
men so jo nakazal samo za en mesec namesto za 4 pa še to premal :/

zgleda da bom res še enkrat morala oddat vlogo pa da mi jo dajo po ta novi odločbi
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 07. Feb. 2012 15:02

^^Kukr sm slisala javna uprava prehaja na nek nov sistem, zarad cesar majo tezave z izplacili, kar se pozna na stipendijah in raznih socialnih prejemkih :(
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 29. Jul. 2012 20:04

Sem že prej nekje videla zastavljeno vprašanje, pa bom še sama malo tečna glede tega. Zanima me, če ima katera Krkino štipendijo. In sicer me ne zanima višina, ampak pridobivanje. Na njihovi spletni strani imajo stalen razpis za štipendije in sem približno 10 dni nazaj poslala prošnjo. V kolišnem času te približno povabijo na razgovor? Ti sploh kaj odpišejo, če te sploh ne nameravajo izpraševat? In ko prideš na razgovor, kako to poteka? Sem slišala za nek IQ test in pa potem sproščen pogovor o tebi, hobijih v prostem času, itd.. ? Kaj od tega je res?
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 25. Avg. 2012 7:16

Živjo!
Dobivam državno štipendijo in sem študentka 1. letnika univerzitetnega študija. Ker mi ne kaže dobro z izpiti se nameravam prepisat na visokošolski študij, zanima pa me, ali potem vseeno dobivam republiško štipendijo?? :o
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 25. Avg. 2012 8:51

Malishka: še vedno dobivaš štipendijo.

Mene pa zanima, če kdo ve, kaj natančno po novem pri Zoisovi pomeni urejeno bivališče v kraju študija, v kolikor hočeš dobit dodatek za bivanje.
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 25. Avg. 2012 9:30

*Abby** napisal/-a:Malishka: še vedno dobivaš štipendijo.

Mene pa zanima, če kdo ve, kaj natančno po novem pri Zoisovi pomeni urejeno bivališče v kraju študija, v kolikor hočeš dobit dodatek za bivanje.


Najlepša hvala!! :)
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
*gorenjka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 9. 2012
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a *gorenjka* » 07. Sep. 2012 19:49

:)
"Never trust a man who doesn't like dogs".
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 13. Sep. 2012 21:54

*Abby** napisal/-a:Malishka: še vedno dobivaš štipendijo.

Mene pa zanima, če kdo ve, kaj natančno po novem pri Zoisovi pomeni urejeno bivališče v kraju študija, v kolikor hočeš dobit dodatek za bivanje.


Sem tudi jaz pisala na e-upravo in so mi odgovorili,da moraš imeti urejeno začasno prebivališče. Sama sem si ga že uredila na upravni enoti. Urediš si ga brezplačno, sabo moraš imeti le pogodbo z najemodajalcem in osebni dokument :wink:
Uporabniški avatar
miska20
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 17. 8. 2006
Kraj: prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a miska20 » 03. Dec. 2012 11:10

a je kera že dobila odločbo za državno štipendijo za 2012/2013...to pa že mal dolg traja letos :mad:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Dec. 2012 12:40

Jaz sem jo dobila. Pa me je prijetno presenetila. :D Dodatek za prevoz so super luštno zmanjšal itak, to s subvencijami je blo pač too good to be true..Ampak se je splačal bit pridn prejšn let in sm zrd povprečja dobla nadomestilo izgubljenega. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
miska20
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 17. 8. 2006
Kraj: prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a miska20 » 03. Dec. 2012 13:41

a lahk vprašam, kdaj si vlogo oddala..jst sm jo konec septembra, pa nisem še nič dobila.. :x
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Dec. 2012 13:50

Tud konec septembra, takoj ko sem dobila potrdila.. :)pokliči malo in povprašaj.
It was forever..but it didnt last long..
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 03. Dec. 2012 18:59

je kdo tukaj ki ni dobil, ker so mu upoštevali prihodke iz leta 2010?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Feb. 2013 20:33

Hmm.. Zanimivo se mi zdi, da vas je kar nekaj imelo dokaj visoke štipendije oz. pohvalno se mi zdi že, da ste sploh dosegale normative za štipendijo. Si/ste bile res tako pridne, al ste imele kako drugo (državno oz. kadrovsko) štipendijo?


Zakaj se ti zdi to zanimivo? Jaz jih poznam (z mano vred) kar nekaj, ki so prejemali štipendije ali jo še prejemajo - pa naj bo to Zoisova, kadrovska ali državna. Ne vem pa, zakaj ne bi bilo možno, da so nekateri res pridni? Poleg tega pa je lahko priden tudi študent, ki prejema državno štipendijo, a mu je do Zoisove zmanjkalo in do nje ni bil upravičen, državno pa je dobil izmed drugim tudi zato, ker doma niso ravno premožni in ker je študiral v kraju, ki je precej oddaljen od doma (kot je omenila Wilma recimo).


Zakaj zanimivo? Ker je letošnja meja za študente povprečen uspeh najmanj 9.72, kar se mi zdi na 90% normalnih faksov nemogoč dosežek.. Mogoče na kaki turistiki ipd. kvazi fakultetah, a vsi večji faksi so kar zahtevni in je prekleto težko priti čez s takim povprečjem.

O kadrovski pa ne bi razpravljal, ker vsi vemo koliko jih bo resnično delalo v tistem podjetju, koliko pa je štipendijo dobilo zaradi staršev, strica, tete itd. Državna je pa spet nekaj drugega, in je ne mečem v isti koš, to je pač stvar okolščin, čeprav so tudi primerki, ki goljufajo še na tem področju -.-


OK, zdej sem zmeden..
http://www.sklad-kadri.si/si/stipendije ... tipendije/
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr ... tipendije/

Tukaj sta dva linka z različnimi informacijami glede povprečja. Bolj verjamem, da je potrebno imeti povprečje nad 8.5, 9.72 je res malo huda, pa vendar mi ni jasno zakaj so potem tam tako napisali.

Sicer pa še vedno, tudi 8.5 je zelo lepo povprečje, in še vedno je treba bit zelo priden, da ga dosegaš.

P.S. Morda je moj predprejšnji post izpadel nekoliko posmehljivo za koga, nisem imel takega namena in iskreno občudujem vsakega, ki si štipendijo zasluži z lastnim delom in pridnostjo pri študiju.


^^ 9,72 je treba imet, da pridobiš štipendijo, potem pa 8,5, da jo obdržiš.

In jaz nisem na ''kvazi-faksu'' sem se pa eno celo poletje učila kot nora - po ure in ure, vsak dan - da sem dobila štipendijo. Povprečje sem imela pa 9,73 takrat.


Uh, z 8.5 bi mogoče še uspel, 9.72 je pa mission impossible pa čeprav sem na FDVju, ki velja za 'lahek' faks.. Abby kje si pa ti doštudirala?


Jaz sem pisala za svoj primer, kar je nekaj let nazaj. Drugače pa nisem študirala na turistiki ali drugih podobnih (po tvojem t.i. kvazi) fakultetah, kjer visoko povprečje verjetno prav tako ne pade z neba in se je treba malo bolj potruditi kot delati samo toliko, da zvoziš s šestkami.

Tema je o naših stroških bivanja, ne pa o tem kako imamo oz. smo nekateri lahko imeli štipendijo.


Objavljeno: 26.02.13 @ 18:00 Naslov sporočila:
Ocene niso nujno odraz znanja, sploh ko se gre za finese, 9-10...

Večina jih je dobila štipendijo na prehodu iz OŠ v SŠ, za tiste namenijo tudi največ sredstev...pravilniki so se iz leta v leto spreminjali in vem, da je bilo 2 leti tako, da si lahko imel celo 2 štirki (ostalo 5ke) zaključeni v 9. razredu OŠ, pa si dobil zoisovo...svašta.


^^ Ja, to tudi meni ni bilo nikoli jasno, to naj bi bilo res za najbolj nadarjene učence, v OŠ pa take ocene res niso bogvekaj (je res, kot je bilo že rečeno, da ne odražajo nujno realne nadarjenosti, ampak neko merilo je pač treba postavit). Pri nas so gledali sicer predvsem na razna tekmovanja učencev, kamor pa jaz nikoli nisem hotela iti (ne vem, zakaj, trapa), ne vem, če je to še vedno pogoj... Tako da sem jo šele na faksu dobila, pa še to samo iz principa, ker sem takoj zatem dobila še službo in sem se ji morala odpovedat Nisem pa vedela, da je zdaj tako visoko povprečje; kar je sicer ok, tisto z 8,5 se mi je zdelo podobno kot tole z osnovnošolci (je dobro povprečje, samo za štipdendijo za nadarjene se mi pa ne zdi ravno logično). Se mi zdi visoka meja v takem primeru kar sprejemljiva (za ostale so na voljo druge vrste štipendij)... pa tudi tako nemogoča ni, kot je nekdo omenjal; sama sem imela npr. ob prijavi povprečje 10, pa ni nek blazno lahek faks (PF), drugod se baje kvečjemu laže doseže mejo Tako da nekaj spodrsljajev si lahko privoščiš, pa jo še vseeno dobiš... pa še ena najnižja ocena se itak ne upošteva, če se ne motim

Kar se tiče stroškov preživljanja itd., pa štipendija seveda ne zadostuje za samostojno življenje, lahko pa koristno pripomore
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Feb. 2013 20:43

tudi v osnovni šoli si lahko matematični genij in ti res zelo ne leži zgodovina in geografija, ki jo imaš pač 4. kar še ne pomeni, da nisi izjemno nadarjen matematik in zato dobiš štipendijo. za zoisovo ni tako zelo pomembna splošna nadarjenost kot pa izjemni dosežki na določenem področju.

tako je bilo v časih, ko sem bila sama v osnovni šoli.

danes se tudi v OŠ gleda povprečje ocen, kar je z novim sistemom ocenjevanja, kjer so učenci numerično ocenjeni tui pri predmetih kot so delovadba in kake druge nebuloze, ki jih je vpeljala 9 letka, krivično do izjemno nadarjenih učencev, ki pa so precej leseni kar se tiče košarke.

ne vem kako je zdej z bolonjcem, ampak mi smo mogli na faksu vsako leto nardit vse izpite za napredovanje v višji letnik. kar pomeni, da si tistih težjih, ki nižajo povprečje nisi mogel prišparat za naslednje leto (kar je počelo večina mojih vrstnikov). ker je faks interdisciplinarno naravnan in ker se pri izpitih soočaš z vsem od kemije, fizike pa do logike, psihologije in izpitov kjer je ocenjevanje popolnoma subjektivno, ker se ocenjuje tudi všečnost izdelka, lahko brez problema fašeš 6ko ali 2. zaradi velikega števila predmetov, težko zvišuješ ocene. res se ti mora blazno dat.

prejšnji sistem je bil bolj tako- tako, zdajšnji je obupen in naravnan na proizvajanje 'piflarjev' in poslušnih državljanov, ne pa nagrada in vzpodbuda za izjemno nadarjenost na določenem področju.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]