s kakšno plačo bi bil/a zadovoljen/a?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Sep. 2010 12:53

McLarnovc napisal/-a:
neznankan napisal/-a:Saj se strinjam, da si medicinska sestra zasluži 900 eur plače, ampak tole z dežurstvi je pa malo huda no.


Najhujše pa je, da kup zdravnikov,medicinskih sester in ostalega osebja, "dežura" doma, s telefonom pri sebi in to je to....


Da ti povem kako dežura naš. Spi na delovnem mestu, in ko pride bolnik, reče sestra, da ga ne sme budit, ker spi. To zame ni dežuranje.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Sep. 2010 12:58

barbie_girl_85 napisal/-a:Zdej primerjava 4 izmenskih delavcev, ki delajo za tekočim trakom z diplomirano medicinsko sestro je tako, kot če bi se pritoževala, da vodja prodaje in trgovka delata isto ševilo ur, nimata pa iste plače. No kidding :wink:


Nisem primerjala delavca za tekočim trakom, ampak nekoga, ki ima 5. stopnjo izobrazbe. Delavec za tekočim trakom itak zasluži minimalno plačo, med službo pa še na wc ne sme it kaj šele, da bi bil na facebooku ali na forumu.
Sem sama tudi diplomirala pa se zaradi tega nimam za nič več. Marsikatero delo bi se dalo opravljati tudi z nižjo izobrazbo.
Saj nimam nič proti tebi, da ne boš mislila, ampak nekateri ljudje se mi dejansko smilijo.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Sep. 2010 16:38

S kako placo bi bila zadovoljna?
Ce mi dajo 1200€ place neto....kar baje mi po zakonu itak pripada, ce imam diplomo v roki. Ampak ok...eno je zakon, drugo pa realnost...
No ja.....to z zakonom ne me vprasat kje sem to prebrala, ker nisem prebrala sama tega, ampak so mi drugi povedali. Ce je pa tocno tak, pa ne vem....
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 24. Sep. 2010 16:50

s sedanjo sem kar zadovoljna, za V. stopnjo dobim prek 900€ neto. se da preživet. :)
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
FoxyMegan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a FoxyMegan » 24. Sep. 2010 17:00

Zadovoljna? Tam nekje 800€ neto/mesec za zdajle prek ŠS-ja da nekaj dobim, bi bilo čisto okej, ko bom pa mela diplomo (haha, še ne tko kmalu) pa tam nekje vsaj 1000€ neto... mhm sanjam malo :oops: čeprav bo verjetno realno gledano res ene 700€, pa še to bom mela srečo če bom dobila kot začetnica.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Sep. 2010 18:51

v-e-s-n-a napisal/-a:Ce mi dajo 1200€ place neto....kar baje mi po zakonu itak pripada, ce imam diplomo v roki. Ampak ok...eno je zakon, drugo pa realnost...
No ja.....to z zakonom ne me vprasat kje sem to prebrala, ker nisem prebrala sama tega, ampak so mi drugi povedali. Ce je pa tocno tak, pa ne vem....


Žal te bom razočarala s tem, da so ti narobe povedali.
Bi jo bila tudi jaz vesela, a sem daleč od tega. Vesela bi bila že 1.000 eur.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 25. Sep. 2010 10:57

Ja sej se mi je zdelo.....sem potem nekje prebrala da sicer ti res pripada nekje tolko....ampak Bruto zneska :D

Kaksne so pa kej place v javni upravi? Ve kdo?
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 25. Sep. 2010 15:54

1000 € neto. Res.. vsaj do jebenga tisočaka bi rada prišla. :roll:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Sep. 2010 20:23

Tudi jaz bi bila zadovoljna z nekje 1000 € neto. Ampak pomoje o tem lahko samo sanjam, saj se v mojem bodočem poklicu oz. stroki plače gibljejo okoli 600-700 €. :?
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 26. Sep. 2010 13:25

v-e-s-n-a napisal/-a:Ja sej se mi je zdelo.....sem potem nekje prebrala da sicer ti res pripada nekje tolko....ampak Bruto zneska :D


Bruto pa možno ja.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 23. Nov. 2010 10:53

Vsi pišete kakšne želje imate, s kakšno plačo bi bili zadovoljni. Nekaj vas morda realno gleda in cilja na takšno plačo, nekateri morda pretiravate. No sej nima veze. Koliko pa dejansko zaslužite (glede na znesek, ki si ga želite nekoč pridobiti)?
Zanima me tudi kakšne plače (neto) imate kaj v komerciali, administraciji?!
Kakšen je tisti minimalni znesek, glede katerega bi še sprejeli določeno delo (glede na to kako je danes težko priti do zaposlitve).
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 23. Nov. 2010 13:03

v-e-s-n-a napisal/-a:Ja sej se mi je zdelo.....sem potem nekje prebrala da sicer ti res pripada nekje tolko....ampak Bruto zneska :D

Kaksne so pa kej place v javni upravi? Ve kdo?
Prevec glede na to, koliko se zahteva od njih.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 23. Nov. 2010 13:27

Želela bi si vsaj 1000€ :D :D
T00Mika napisal/-a:Kakšen je tisti minimalni znesek, glede katerega bi še sprejeli določeno delo (glede na to kako je danes težko priti do zaposlitve).

Nekje 500€ neto. za prvo delo. s tem bi še zmogla preživet, sicer bolj skromno, ampak pomoje bi šlo. bi pa def težila k spremembi delovnega mesta asap, ko bi našla kaj za večji denar.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 23. Nov. 2010 13:45

Uf, nekje okrog 1000€ neto, to pomeni brez stroškov za prevoz in prehrano. To bi mi blo vredu.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 23. Nov. 2010 18:42

moj cilj je 1500 do 2000 EUR neto na mesec... S tem bi recimo bila zadovoljna in bi normalno živela... Do 1500 kakšen mesec še prilezem (ne neto ampak skupaj z nagradami) sm čez pa nikol... :(
Tko da v naslednji petih letih je moj cilj minimalno 1500 + dodatki.

Pa by the way ko se gre za plače faks sploh ni pomemben,pač pa samo veselje do dela. Meni je služba všeč in mi predstavlja izziv (zaenkrat) in to se pozna tudi na plači, moja diploma pri tem nikogar ne zanima.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov