Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mucamjaumaca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 11. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamjaumaca » 30. Jul. 2013 16:18

Torej, prišla sem v ožji krog, na koncu so se odločili za drugo kandidatko, jaz pa sem baje da pristala na 2.mestu... :/
pa spet vse jovo na novo ... :roll:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Jul. 2013 17:45

^^ŠKoda. Eni tudi še iščemo delo, tako da verjemi da nisi edina.
Uporabniški avatar
[alone]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: LJ - KR neki umes :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [alone] » 03. Avg. 2013 18:32

Jst sm že tut ful probala, sam si mi zdi da te klasične oblike življenjepisa izumirajo. Lih zadnjič sm brala člank o tem od enga bloggerja in si mi to ne zdi tako faleno razmišljanje. In resno razmišlam da bi zastonj začela delat za začetek ...
"It's mad, mad world and life is a stage"
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Okt. 2013 17:45

Živjo! :D

A mi lahko pomagate pri eni stvari haha. :D Namreč poslala sem življenjepis za delo in sem bila izbrana, tako da imam kmalu razgovor. Problem je v tem, da redno študiram in me skrbi zaradi delovnega časa. Dopoldne imam fax (vsaj prvi semester, ob sredah in ponedeljkih še celo dlje) tako, da ne vem kako naj vse skupaj izpeljem. Rada bi se pozanimala kakšen je delovni čas oz. koliko časa se dela pri njih ampak se mi po eni strani ne zdi ravno primerno da to načnem že na razgovoru? Zelo rada bi šla delat tja ampak me samo to skrbi... namreč imam tudi cilj, da spotoma naredim še fax. :)
Hvala! :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 09. Okt. 2013 18:19

Ravno danes bil na enem razgovoru.. Nevem, po mojem je take stvari nujno vprašat na razgovoru. Zakaj ne bi? Mislim, ker če jim poveš že sedaj je precej boljše, kot če jim poveš ko si že sprejeta.

Jst se vedno potrudim bit čimbolj iskren, je pa seveda kake stvari včasih bolje malo zakriti in zamolčat. Eni imajo neke butaste pogoje recimo glede starosti. Sicer zame to ni več toliko težava, je bila pa pred nekaj leti. Tukaj komot zamolčiš in malo prirediš zgodbo.

Pa da me ne bo kdo napadel, zdaj govorim za študentsko delo.. Pri resni službi ni pametno preveč prirejat. :D
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 09. Okt. 2013 18:22

Aja, pa ne se bat povedat katere dni lahko delaš in katere ne. V kar nekaj študentskih službah se da lepo prilagodit, so delodajalci precej fleksibilni. Meni je danes kadrovnica recimo takoj povedala, da ni panike če kdaj ne morem, se da vse zmenit.

Jst se nekak probam ravnat po načelu, ne delaj drugim tega kar ne želiš da drugi delajo tebi. Predstavljaj si sebe kot zaposlovalko in presodi kaj bi te zmotilo od ljudi, ki jih imaš na razgovoru.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Okt. 2013 18:24

Nevem, ker men se kr mal čudno zdi, da bi jim kar govorila kdaj mam fax pa bi se zdelo tako kot, da se morjo oni men prilagajat in ne js njim... zato mi je malo čudno. :) Drugače se pa, kar strinjam s tabo ja. Najbolje, da povem samo ne vem kako naj začnem. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Okt. 2013 18:27

mastermind napisal/-a:Aja, pa ne se bat povedat katere dni lahko delaš in katere ne. V kar nekaj študentskih službah se da lepo prilagodit, so delodajalci precej fleksibilni. Meni je danes kadrovnica recimo takoj povedala, da ni panike če kdaj ne morem, se da vse zmenit.

Jst se nekak probam ravnat po načelu, ne delaj drugim tega kar ne želiš da drugi delajo tebi. Predstavljaj si sebe kot zaposlovalko in presodi kaj bi te zmotilo od ljudi, ki jih imaš na razgovoru.


Ful hvala. Upam, da se bo dalo skombinirat. :) Učit se bomo mogl pa ponoč, če ne bo druge haha. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Okt. 2013 7:00

Pa sej iščejo študente, logično, da imajo študenti študijske obveznosti...
Mene so kar sami na razgovorih za študentsko delo povprašali, kako in koliko lahko delam. Če ne, pač vprašaj, kakšen je delovnik in to, saj to je logično, da hočeš vedet. Ne se bat spraševat na razgovorih, tako pokažeš malo inciative...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Okt. 2013 15:26

Jaz mislim, da te bodo kar sami vprašali kdaj lahko delaš oz. vprašajo koliko imaš kaj obveznosti na faksu.
Ker če gledaš kakšne oglase na študentskem servisu jih veliko želi, da delaš vsak dan, po možnosti vse vikende in praznike. Če pa ti redno študiraš je pa to skoraj nemogoče. Vsem je lažje vzet študenta kot nekoga redno zaposlit. In zato je skoraj nemogoče dobit delo preko študenta, ker bi skoraj vsi radi da si 'redno zaposlen' pri njih. Žalostno, ampak je danes zelo resnično.
Sinderela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 8. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Sinderela » 12. Okt. 2013 14:50

*cukrr* napisal/-a:Nevem, ker men se kr mal čudno zdi, da bi jim kar govorila kdaj mam fax pa bi se zdelo tako kot, da se morjo oni men prilagajat in ne js njim... zato mi je malo čudno. :) :)


Če hočejo nekoga, ki jim bo stalno na razpolago, naj ga redno zaposlijo. :evil: Pač vprašaj, kakšne so tedensko obveznosti in povej, kdaj ne moreš. Če ti bojo težili in zahtevali, da zanemarjaš svoje obveznosti (in jim tvoje bodoče znanje itak ni v interesu oz. ga ne potrebujejo), pa nimaš kaj početi pri njih.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 12. Okt. 2013 14:55

Sinderela napisal/-a:
*cukrr* napisal/-a:Nevem, ker men se kr mal čudno zdi, da bi jim kar govorila kdaj mam fax pa bi se zdelo tako kot, da se morjo oni men prilagajat in ne js njim... zato mi je malo čudno. :) :)


Če hočejo nekoga, ki jim bo stalno na razpolago, naj ga redno zaposlijo. :evil: Pač vprašaj, kakšne so tedensko obveznosti in povej, kdaj ne moreš. Če ti bojo težili in zahtevali, da zanemarjaš svoje obveznosti (in jim tvoje bodoče znanje itak ni v interesu oz. ga ne potrebujejo), pa nimaš kaj početi pri njih.

Mja sj jim bom rekla... bolš prej kot pa pol. :) Upam, da je na razpolago tud vikend, ker med tednom je res bolj kriza.
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Okt. 2013 15:45

Sinderela napisal/-a:
*cukrr* napisal/-a:Nevem, ker men se kr mal čudno zdi, da bi jim kar govorila kdaj mam fax pa bi se zdelo tako kot, da se morjo oni men prilagajat in ne js njim... zato mi je malo čudno. :) :)


Če hočejo nekoga, ki jim bo stalno na razpolago, naj ga redno zaposlijo. :evil:


Žal je danes marsikje tako, da te vzamejo samo na študentsko napotnico. In že ko prideš na razgovor ti dajo pogoj napotnica ali pa ne boš delal. Žalostno, ampak slišim veliko takih zgodb.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 12. Okt. 2013 21:22

snip
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
darkchina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a darkchina » 24. Nov. 2013 9:35

Zaposlitev v Švici.
Švicarska zaposlitvena agencija z dolgoletnimi izkušnjami išče ljudi za naslednja dela:
-varilec aluminija (nujno)
-CNC operater (nujno)
-industrijski ličar (nujno)
-tesar
-monter stavbnega pohištva
-monter mavčnih plošč
-CAD načrtovalec električnih inštalacij
-krovec
-keramičar
-vodovodni inštalater

Predpogoj seveda VSAJ OSNOVNO ZNANJE NEMŠKEGA JEZIKA (višji nivo nemškega jezika=hitrejša zaposlitev).

Vse informacije na delosvica@gmail.com

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]