Klepetalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Jun. 2016 15:08

Mene tudi ne.. Razen ce bi imel res res slabo in slampasto narejene, potem bi sla tezko mimo obcutka, da je tudi na drugih podrocjih prevec slampast in brezbrizen. Nekako ni za soditi, ampak kot receno, bi pustilo malo cuden vtis.

.. Ali pa da ima tribal tattoo, bog ne daj :P
I promise if you keep searching for everything beautiful
in this world, you will eventually become it.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Jun. 2016 12:41

Hvala :)

zanimivo mi je, ker velja tako nenapisano pravilo, da bi naj zdravniki nosili čim bolj nevtralne barve, nobenih kičastih, pisanih ogrlic, ki visijo, ne preveč prstanov, ne hlač ali krila nad koleni, ne odprtih čevljev, ne preveč vpadljivega make upa, kratko postrižene nohte brez vpadljivega laka, itd., pač nekak tak da čim manj izstopaš (verjetno je dober razlog za takšna pravila), potemtakem bi bili tatuji in pirsingi tudi problem, je pa res da pirsing lahko daš ven, tatu pa hja.. :D
sem pa enkrat imela priložnost videt glavno medicinsko sestro na enem oddelku, kjer sem 'bivala', pa je imela res tak v nulo urejen, ampak vpadljiv make up, pa mi je zgledalo precej dobro, čeprav malce nenavadno, nikakor pa ne bi rekla, da bi me motilo :D
isto je izstopala ena punca, ki dela v interšparu, z njenim make upom. mogoče je pač naravna reakcija ljudi, da nas take stvari 'šokirajo', ker jih nismo vajeni gledat vsak dan? realno gledano, ne nosi vsak večernega make upa sredi dneva :)
Uporabniški avatar
Firestorm
Debatorica
Debatorica
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Jun. 2016 12:53

Kar se tiče kratkih nohtov in laka - načeloma ne smejo imet nalakiranih in predolgih nohtov zaradi higienskih razlogov. Tako da vsaj tu se gre za pravilo iz dejanskih razlogov :)

Si pa tudi predstavljam, da bi te preveč prstanov oz. prevelik, masoven nakit lahko motil pri delu (glede na to, da morajo veliko nosit rokavice in podobno).
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Jun. 2016 13:02

tako je:)
prstane še tudi iz razlogov razkuževanja (bakterije ostajajo za/pod prstani), verižica zaradi ovire (ko se nagneš čez pacienta pa mu verižica binglja pred nosom), kar se tiče barv pa zaradi čustvenega dojemanja barv pacientov (npr. nekateri se počutijo neprijetno ob živih barvah)

kar se tiče oblačil pa mislim, da je še drugje tak, vsaj kolikor se spomnim iz srednje, ko smo obiskali parlament, poslanke, prevajalke, obvezno pokrita ramena in kolena ter podobne zadeve :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri