Kako se pripravite do učenja?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 19. Dec. 2007 2:10

No ja no, js se zaenkrat ucim spravlat k ucenju :D Ceprov sem absolventka, sem nekak prisla do sem z bolj malo ucenja, sam se je zdej ustavlo in se treba zacet resno ucit :?

Bom pa vsekakor upostevala nacin od Alohe, ker se mi zdijo zlo ucinkoviti :)
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
maffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maffy » 19. Dec. 2007 12:01

na zacetku studija sem se ucila kampanjsko, pa stvar me je res zanimala in sem si zapomnila potem pa me je malo minilo. Sluzbo sem dobila bolj resno tako, da sem si naredila urnik za ucenje in se ga drzala pa magari samo zaradi urnika.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 23. Dec. 2007 9:44

cute napisal/-a:če ste študentke ... Ne hodite domov vsak vikend!! V tem času je tu neprimerno manj ljudi kot med tednom, s katerimi bi morala na kavo, zabavo... Na nek način nimaš drugega dela kot se učiti...


Tole pa preverjeno deluje. :ja:

In kako se spravim k učenju? Vedno teže... :( :wall:
Uporabniški avatar
Peony
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Peony » 23. Dec. 2007 11:40

Dejstvo je, da se ne moreš prisilit k učenju, ker je potem to neproduktivno in čas vržen skozi okno. Klikniti ti mora v glavi, da se učiš zase (vsaj jaz se) in da to ne predstavlja tegobe pač pa zaklad znanja, ki zna nekoč priti prav. Tudi meni se kdaj ne da delati za faks ampak imam dovolj visoko motivacijo za končanje le-tega in se mi ni treba kej preveč prepričevati ali bi se učila ali ne. Meni to na srečo ne predstavlja težave, delam sproti in je lažje.

Svetujem pa, da si naredite načrt učenja za teden dni vnaprej. Napišete predmete in koliko strani za predmet ali max dva na dan. Naslednji dan pred tem, da greste na nove strani oziroma snov, preberete in ponovite to, kar ste delale prejšnji dan.
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 23. Dec. 2007 17:48

Pri meni na silo ne gre nič...ponavadi pride do enega klika v glavi, ko se zavem, da se preprosto ne smem več zajebavat in brezveze tratit čas. Dopovem si, da se bom morala prej ali slej učit in da ni drugega izhoda, kot da se začnem učit. It's all in the head. :) Je pa res, da do tega "klik" momenta pride šele, ko mi začne teči voda v grlo. :D
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 23. Dec. 2007 17:51

Eileen napisal/-a:Je pa res, da do tega "klik" momenta pride šele, ko mi začne teči voda v grlo.

Pri meni žal isto. :D Ne vem, kdaj se bom zresnila, hjoj.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 23. Dec. 2007 22:32

1. pogoj za učenje je, da sem psihično stabilna :D (da nisem skregana z kom od bljizih)
2. pogoj je čista soba, preluftana in da ni temno
3. pogoj so raznobarvni flumastri za podcrtavanje, novi listi

In če so ti pogoji izpolnjeni, prvo preberem 1. poglavje, vse izpisem na list in tko do konca snovi. Ko mam snov prepisano na A4 format, grem čez snov iz zapiskov in vso to snov prepišem na majhne listke (samo najnujneše zadeve, ali pa tisto česar ne dojamem). Nato vse skupaj prebere in pred testom preberem samo se snov napisano iz majhnih listkov.

Zadeva mi vzame veliko časa, samo se tako najbolj naučim. Se pa ucim za maturitetne predmete 3- 4 dni prej in si označim koliko moram predelat v enem dnevu.

Mi pa je tud ful dobr, da me lubek sprašuje zadnji dan (sam k se mu ne da vedno :D )
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 24. Dec. 2007 21:25

jz mam tud cele ceremonije... od govorjenja sami sebe, do priprave sebe in okolja. mam pa to sreco, da se lahk kljub problemom ucim... ker jih pac imam vedno in mi je to ze postalo normalno. :cool:
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 25. Dec. 2007 19:44

no men pa zdej mau voda u grlo začela tečt počas - januar se obupno približuje (izpitno obdobje pa to) jst pa še niti ošvrklna nism literature - zakaj, preprosto zato ker mi ta bolonjski sistem enostavno ne da dihat - pa ta esej, pa un poročil pa treta seminarska, pa četrt kolokvij - nakonc komi 20% izpita vsak; no in zadne tri tedne garamo že kt nevem "opuščeni izraz" in je blo res stresno - no in zdej me čaka v super januarju 5 izpitov, ki bi jih nujno rada naridla (roki so razporejeni perfektno - vsi na kup), pr vsakmu predmetu mam al 500stransko knjigo al pa 1000stransko skripto - zapiskov skorda ne dobim nikjer (ker je pač ta super bolonjski sistem spremenil učni načrt in so zapiski starih programov čist preveč zastareli)

pa me zanima sledeče (se res opravičujem ker sam neki jamram - ja vem marsikdo je tud v hujšem položaju):

- pisale ste da si ful izpisujete, pa me zanima kako vam pri nevem recimo knjigi 500 strani to sploh uspe?

sama sem navajena izpisovanja in podčrtovanja ubistvu se drugač ne znam učit, sam se zdej ful bojim da mi to sploh ne bo znesl glede na to da mam prvi izpit že čez ca 14dni

- torej kako se spopadat z literaturo, ko ta enkrat postane količinsko res ogromna????
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 25. Dec. 2007 20:24

Jst ravnokar izpisujem iz skripte, ki ma okol 800 strani, pa se mi zdi tabolš način, ker ni šans, da bi ta čreva u angleščini pršla skoz več k enkrat.
Sej gre, izpisuj si res sam tapomembne stvari, pa tko, da jih ti razumeš. :wink:

Men se res upira učenje na božič, ampak fuck it, tko je :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 26. Dec. 2007 12:15

Kako se pripravim.. Včasih je bilo izjemno težko. Sedaj pa sem ubrala drugo taktiko: se usedem za pol ure, grem na čik. To ponovim tolikokrat, da mi je že malo slabo od čikov in se raje učim :)

Taktika se je zaenkrat kar dobro obnesla.

Drugače pa se lažje pripravim do učenja, če zraven delam (šiht). Sicer si ne zapomnim vsega, kar se učim, ker nisem tako zbrana, ampak se toliko lazje doma usedem, če sem prej že vse prebrala mimogrede.
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 26. Dec. 2007 12:44

kai napisal/-a:To ponovim tolikokrat, da mi je že malo slabo od čikov in se raje učim :)


haha polepšal ste mi dan :wink: :respekt:

drgač pa tudi mene skrbi! Zdej januarja se mi začnejo izpiti in me je prou strah :eek: vedno sm bila navajena izpisovat pomembne stvari iz knjig ipd, sam pri teh skriptah, ki jih imam, se mi zdi to nemogoče :( in sploh ne vem kaj nej. Mislm kako nej se naučim eno skripto k ma 800 strani???
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 26. Dec. 2007 12:55

Lej postopek: podčrtaj samostalnike z eno barvo, pridevnike z drugo in glagole s tretjo. Zvsako barvo podčrtuješ eno branje, torej maš tu že tri površna branja.

Za četrto branje vzami samolepilne listke in izpiši samostalnike.

Zabavno in poucno! In lepo barvasto :D

Po tem postopku se neham uciti. Če do takrat ne znam, pač padem. Koni več za barvanje ničesar, je konec. No, mogoče podčrtam tudi samostalnike na samolepilnih listkih.
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 26. Dec. 2007 13:02

:eek: a ti to resno???
Moje skripte majo vse več kot 500 strani!! Že da jih preberm, mi vzame celo večnost! Da bom pa vse posebi podčrtavala..jooj men se to zdi mission imposible :cry:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 26. Dec. 2007 13:07

Sej bereš površno.. In ja, resno ti pravim. Sem se sama spopadala s takim materijalom. Dejansko za povrsno branje rabis manj casa. Vsekakor pa gres in podcrtujes poglajeza poglavjem. Aves. Vsako poglavje 4krat zaporedoma. Ze pri drugem branju bos porabila manj kot polovico casa prvega branja. Res :) Pa še veselje je, ker barvaš. Zabavno učenje.
bounce around kai like bunniez

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov