diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 06. Apr. 2009 9:09

če strnim čas, ko sem pisala diplomo, skupaj, potem sem rabla nekje 2 meseca, da sem jo napisala. s tem, da sem imela odličnega mentorja, ki mi je zelo hitro odgovarjal na mejle. komunikacija pa je vedno potekala prek e-pošte, pri njemu sem bila morda dvakrat.
predlagam, da si izberete mentorja, ki je res v redu (pozanimajte se pri diplomantih) in vam bo znal pomagati. moj res ni nič kompliciral in je bil super :D
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 06. Apr. 2009 17:53

*°mermaid°* napisal/-a:Uff moj mentor se vtakne v vsako besedo, ne samo stavke. Uglavnem vtakne se v vsako besedno zvezo posebej in komplicira, čeprav sem ob prebiranju literature velikokrat zasledila takšne in podobne besedne zveze (kot npr. to ki sem jo navedla), pa so to literature priznanih avtorjev... :?

Welcome to the club. :wink:
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 06. Apr. 2009 19:47

Jaz sem diplomo že spisala, mentorju dostavla, da si ogleda, pregleda, prekritizira in po 3h tednih je še vednp v stanju "sej bom pogledal". :roll:
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Apr. 2009 21:03

Ne vem sicer kako je pri vas, ampak pri nas je v pravilniku napisano da ima naksimalno 30 dni časa. Tako da še en teden ima, potem pa ne več...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 06. Apr. 2009 21:13

Saj ne gre za to, da bi bilo proti pravilom, ampak za to, da se tudi zaradi tega tako zavlece, preden diplomiras. Mentorja pa jaz nisem izbirala po tem, kateri prof.mi je bil v redu, ampak po tem, kateri ima "cez" tisto podrocje, ki me zanima. :)
Alina21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 7. 2006
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Alina21 » 09. Apr. 2009 12:21

Jaz sem končno vse oddala in sedaj čakam samo še datum za zagovor... :roll:
ana__
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ana__ » 10. Apr. 2009 8:27

kolk časa prej pa zveš datum pred zagovorom?
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 10. Apr. 2009 10:08

Sicer še nisem blizu diplome, ampak meni se dva mesca dela zdita veliko premalo. V tem času komaj dobro prebereš vso literaturo, mogoče začneš razmišljati o hipotezah; kaj šele, da bi že spisal nekaj dobrega. :gruebel:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Apr. 2009 10:22

Mislim, da so to govorile stranjeno. Če vzameš v zakup še vsa pregledovanja, pa skakanja sem in tja, pa čakanja profesorja, da pregleda in vrne, pa da ti spet popraviš, se pa najmanj dvakrat tolko zavleče.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 10. Apr. 2009 10:35

Je tuki mogoče katera, ki že dela diplomo po bolonskem programu?
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 10. Apr. 2009 10:48

Jp jp ravnokar oddala dispozicijo...zdej pa čakam odobritev...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 10. Apr. 2009 10:53

Kakšne imate pa pa kaj zahteve? Pri nas je baje samo praktični del (nič teorije), čeprav se še zdaj vodstvo ni 100% odločilo. skoz nekaj spreminjajo in mi niti ne vemo točno kaj moramo delati. Naj bi bila pa dolga od 20 - 25 strani.

Imamo pa eno leto časa od prijave teme, da diplomo izdelamo. 3. letnika ne smemo ponavljati, lahko pa vzamemo absolventa.

Jst jasno še nič nisem začela delat...
:?
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 10. Apr. 2009 12:17

Js sm vzela absolventa, ki ga je zdej že pol mem in sm šele zdej naslov vzela, ker mamo samo 6 mescev časa in sem hotela absolventa izkoristit.
Zahteve so pa iste kot prej, nič drugače...poglej na naši strani, Fakulteta za upravo/referat/pravilniki/diploma...pa maš vse napisan.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 10. Apr. 2009 13:00

uf potem imamo pa mi popolnoma drugače.

Zdaj sem v 3. letniku in smo obvezno mogl pred začetkom 2. semestra izbrati in prijaviti temo diplome. Imel smo clo 14 dni časa. :? In potem imamo zdaj 1 leto časa da jo nardimo. Torej nekje do marca 2010. Če hočemo čim dlje vleči absolventa, torej skozi celo leto, je najbolje da diplomo narediš in jo zagovarjaš (do marca), potem si pa za poletje pustiš še kakšn izpit (samo zato, da ti ohrani status). Ja celo to je možno pri nas. :roll: :roll:

Poleg tega je sistem zasnovan tako, da se nas faks čimprej reši. Ni važna kakšna je diploma (kakovost), važno da čimprej diplomiramo in gremo.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 10. Apr. 2009 13:04

js sm na cist novem programu, ki je bil bolonjski ze ko se je lani vpisala prva generacija studentov, in bomo meli diplomo v bistvu samo kot namesto enega predmeta v 3.letniku, potem bomo pa naslednje leto sli takoj naprej na magisterij..tako nej bi prakticno to potekalo, za tiste ki si zelijo it naprej

polly-polly sele po 5ih letih bi se naj pisalo tisto kar je blo vcasih diploma - zdej se pac temu po bolonjskem rece magisterij. in faks se vas ne zeli resit, ampak je tako zasnovan bolonjski program, in ta diploma po treh letih NI tisto kar je bivsa univerzitetna diploma po 4ih letih

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov