Stroški poroke

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 16:04

LARIKA napisal/-a:


Važno da je bilo nepozabno, a ne? Se potem sekiraš ko greš plačat , do takrat pa se prepustiš toku dogajanja in uživaš do konca


Točn tako! To je poseben dan in čeprav gre za velike vsote, ni denarja, ki bi lahko nadomestil trenutke, ki jih doživiš na ta dan....
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 16:13

Ampak kakor sem jaz računala, me več kot milijon ne bo prišlo. (no, ne bom se zarekla, ampak upoštevala sem vse, kar je napisala LARIKA in še prištela 20% gor. Takole: (svatov bo 60)

taksa za civilno poroko in šampanjec 60.000 (Bistra ali pa Bistrica pri Tržiču)
moja obleka 60.000
njegova obleka 70.000 (ki jo že ima)
prstana: 60.000 (mi jih bo po moji zamisli naredil kolega)
torta in pecivo 30.000 (preverjeno - ne bo stalo več)
gostišče (hrana,pijača) 400.000 (kar plačajo starši, pol mojadva, pol fantova)
glasba: do 150.000
cvetje 80.000 (naprsnih šopkov za svate nočem, ker ponavadi vsi grdo gledajo, ker jim prebodeš srajce, šopka pa tudi ne bom šparala)
fotograf 30.000
frizer in vizažistka- 20.000 maksimalno
hrana in pijača za doma - za pogostitev 50.000
vabila 15.000 (ampak verjetno manj, ker jih bom izdelala sama)
zahvale 50.000 (bom tudi naredila sama)
fantovčina in deklišna 50.000 (za 20 povabljenih)

pribl. 700.000
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 27. Maj. 2005 16:26

ma vse skp je pretirano ... prevelik pomp okol vsega tega ... jst še zmer mislim (pa če se ženin strinja al ne), se bom poročila na magistratu v krogu najbližjih (družina plus priča) in lepo zaklučla v kšni uštariji ... tut tele bele obleke niso nek moj stil ... pač en kostim s krilom in to je to ... drgač pa več kot 2 mio za poroko je pa tu mač ... vsaj zame ...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 16:28

2 mio, ok, če imaš ful folka, to niti ni tako ogromno. Ampak 5-10 milijonov, kot je prej ena napisala???????? Lepo prosim!
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 27. Maj. 2005 16:37

mah vseen ... ma ne kapla mojmu fotru drek na možgane, da bo plaču 4 mio za poroko, da se bo 50-100 ljudi, ki jih itaq ne poznamo, tm zaston nažiral ... zakaj že? pač na poroko povabiš ljudi, ki ti ful pomenjo ... in jst jih lahko na roke preštejem ... ja, ene 10 ljudi hočm met na poroki, zakaj pa še ostali 40 ... brezveze ...
to je najin dan in je čist od naju odvisno kok hočmo met velko poroko ...
sej, če se gre enim za nek se vidi razkoš in vabjo vse kar leze in kar gre, pa nej majo poroko za 20 mio ... in to se bo vidl kje ... tko prbližn ko dajo 500 čukov za maturantsko obleko ... za 2h 500 čukov ... res, ampak res enim drek na glavo kapla ... sori, traparija ...
jst sm za skromno, če bi se poročila s sedanjim partnerjem, bi negovi tastari povabil pol srbije ... pa poroko v banja luki ... ja, sam lubček to se nau z mano zgodl ... jst se poročim v ljubljani in nikjer drgje ...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 16:46

Itak, kakor komu paše. Jest bi tudi najraje bolj na ozko, vendar je problem, da moram povabit tete in strice ker se to od mene pričakuje. Povabit moram tudi bratrance in sestrične, ker so tudi oni mene na svoje poroke in bi bila potem zamera. Če pa povabiš enega, potem moraš vse. Hvala bogu pa nimam tako obširne familije, da bi preveč naneslo.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 16:57

krfjolca napisal/-a:Ampak kakor sem jaz računala, me več kot milijon ne bo prišlo. (no, ne bom se zarekla, ampak upoštevala sem vse, kar je napisala LARIKA in še prištela 20% gor. Takole: (svatov bo 60)

taksa za civilno poroko in šampanjec 60.000 (Bistra ali pa Bistrica pri Tržiču)
moja obleka 60.000
njegova obleka 70.000 (ki jo že ima)
prstana: 60.000 (mi jih bo po moji zamisli naredil kolega)
torta in pecivo 30.000 (preverjeno - ne bo stalo več)
gostišče (hrana,pijača) 400.000 (kar plačajo starši, pol mojadva, pol fantova)
glasba: do 150.000
cvetje 80.000 (naprsnih šopkov za svate nočem, ker ponavadi vsi grdo gledajo, ker jim prebodeš srajce, šopka pa tudi ne bom šparala)
fotograf 30.000
frizer in vizažistka- 20.000 maksimalno
hrana in pijača za doma - za pogostitev 50.000
vabila 15.000 (ampak verjetno manj, ker jih bom izdelala sama)
zahvale 50.000 (bom tudi naredila sama)
fantovčina in deklišna 50.000 (za 20 povabljenih)

pribl. 700.000




1- Glede obleke zate- v salonih se cene izposoje obleke zelo razlikujejo. Jaz sem recimo dala za izposojo slabih 60.000 @ pa je zanjo dala 80.000. V Krinolini se cene razlikujejo cene od modelov,....

2- šopki za svate, ni potrebno da daš pravo cvetje,ker uvene, raje dajta delat umetne- pa še oblačil ne bo uničilo. Za tvoj šopek pa nikar ne šparej ker mora bit res nekaj posebnega

3- Pri torti ne šparat preveč,ker mora bit dobra,.....
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 17:02

Za torto smo zmenjeni z eno gospo tu v Naklem, ki je prava umetnica za take reči, šopkov za svate pa nočem zato, ker so na zadnji poroki ful robantili - ne zaradi cvetja ampak priponk - ženske ker so imele kao uničene srajčke in kostime zaradi luknjic, in so si po par minutah vse šopke ven zmetale :evil:
Problem je tud v tem, ker na svetli obleki lahko sponka zarjavi, tega pa ne spraviš stran. Mislim da mi ne bo nihče zameril, če jih ne bo - se bom raje bolj izkazala pri konfetkih in spominčkih - aha, še to sem pozabila štet zraven - ene 30 - 50.000, predvidevam???
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 17:13

Ej krfjolca, s kje pa sta vidva? Predvidevam da sta z okolice Kranja? Ker sem jaz tudi! Kje se pa mislita poročit?
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 17:15

Še razmišljava. Drugače sva iz Nakla (jaz sem bila prej v Kranju - centru). Mislila sva v Bistrici pri Tržiču, kjer je na prostem, všeč mi je pa tudi Bistra na Vrhniki, kjer je bila @. Cerkveno pa (zaradi familije, ne naju, nama ne pomeni prav nič, vendar zakramente imava, zato ni nobena ovira) najbrž v Kranju ali pa v Stražišču. Za gostilno pa še ne veva, če so kaki predlogi, kar z besedo na dan :D
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 17:37

krfjolca napisal/-a:Še razmišljava. Drugače sva iz Nakla (jaz sem bila prej v Kranju - centru). Mislila sva v Bistrici pri Tržiču, kjer je na prostem, všeč mi je pa tudi Bistra na Vrhniki, kjer je bila @. Cerkveno pa (zaradi familije, ne naju, nama ne pomeni prav nič, vendar zakramente imava, zato ni nobena ovira) najbrž v Kranju ali pa v Stražišču. Za gostilno pa še ne veva, če so kaki predlogi, kar z besedo na dan :D


Ravno gledam na internetu in mi je full všeč gostilna Pri zajcu- cerklje na gorenjskem. full imajo lep ambient, pejt gledat. pa pri ančki v šenčurju imajo tud full dobro
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 18:00

Zgleda lepo! Bom dodala na sznam :D
Sicer nama je všeč tudi pri Bizjaku na Zg. Beli, pa zelo dobro hrano imajo. Pa še moja starša sta imela tam ohcet in bi bilo že zato zanimivo ... Meni je ful pomembno, da je dovolj prostora in veliko plesišče.
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 27. Maj. 2005 18:05

Kaj pa Jezeršek v Sori?
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 18:14

Ancica napisal/-a:Kaj pa Jezeršek v Sori?


Predrago ... :oops:
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 18:27

krfjolca napisal/-a:
Ancica napisal/-a:Kaj pa Jezeršek v Sori?


Predrago ... :oops:



Če je za vaju predrago naj ti ne bo nerodno. Midva sva tudi gledala cenejšo možnost, glede na to da sva sama vse plačala. Naju je obrok- hrana za enega svata prišla 35000 sit.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron