Stroški poroke

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zalaL
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a zalaL » 27. Maj. 2005 12:48

@ napisal/-a:Jaz bom pa decembra priča svoji sestri... :? Bolš, da že kar začnem dajat vsak mesec nekaj na stran....

O hudo vi pa imate leto zabav.
Kaj šele vajini starši -reveža kok sta šele onedva nastradala :D
A pa ni v običaju, da starši plačajo poroko?
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 12:50

Aemene napisal/-a:
moj poročni šopek in tistega ki sem ga vrgla


Sem vedno mislila, da nevesta vrže svoj šopek :roll:

Če najdeš sliko od torte pa jo kar prilepi (daj prej opozorilo, da punce na dieti ne gledajo, da ne bo kakega pizdenja) :)

Drugače pa tiste poročene, katere poročne salone priporočate? Ste bile oz. bili zadovoljni s svojim? In kako dolgo potekajo same priprave na eno poroko?

Lp!




Saj ga vrže, ampak jez sem želela svojega obdržat za spomin- potem pa mi ga je tast vrgel stran ko se je posušil. Zamisli si kako sem se počutila in koliko sem prejokala.


Midva sva se začela pripravljati približno 8 mesecev prej. Jat sem ista kot krfjolca, sem hotla že 1 leto prej rezervirat in pripravit. Pa me je lubi bremzal, češ sej se nama ne mudi, ne bojo pobegnil ;-)
Sama sem si obleko rezervirala 8 mesecev prej, cvetličarko sva že vedela katero bova imela- kolegico, frizerko tudi, za gostišče pa so nama full svetovali in ko sva šla pogledat je bilo takoj jasno, da bova imela slavje v Štorovju. Pri njih sva rezervirala 5 mesecev pred poroko, na gradu pa 3 mesece.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 12:59

Aemene napisal/-a:

Drugače pa tiste poročene, katere poročne salone priporočate? Ste bile oz. bili zadovoljni s svojim? In kako dolgo potekajo same priprave na eno poroko?

Lp!


Ja jaz sem bila s svojim zadovoljna, sicer bi se lahko še malo bolj potrudila šivilja, ker mi je rob malo ven gledat- spodnji, kar sem opazila šele na slikah.
Vabila sva naročila v Poročnem kotičku na Dolenjski,priponke- naprsne šopke sva naročila v Grazii na Petkovškovem nabrežju- tam sem si izposodila tudi obleko. Probala sem jo najmanj 10x, tolk mi je bila všeč. Drugače pa imajo v Krinolini full lepe obleke- Mirje, pa v poročnem butiku Lady- Mašera- Spasićeva (bežigrad). Splača se malo okoli pogledat in ne se zaletet v prvo obleko in prva vabila. SIcer so cene vč ali manj povsod enake, mogoče se samo designi razlikujejo.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 27. Maj. 2005 13:02

ej Lucifer,to je tak običaj,da če jo ukradejo,jo pa mora priča-njena
odkupit!zgodilo pa se je,da sem bila na stranišču in je normalno
ona mogla z mano-ostala je pri umivalniku,ker so bili prostori majhni
ni mogla z mano...jaz sem imela vrata priprta,ker so mi obljubili,da jo bodo
ukradli..in nekje med oblačenjem sem samo videla neke roke in je ni bilo več!!odpeljali so jo na stolp,odšli smo tja-vsi skoraj in pogajanja so se začela
začetna cena je bila okrog 250.000sit,malo sem jo zbila ker sem spila
2dcl vina na eks,pa gor pa dol po stolpu sem morala hodit bosa,pa pet
sem mogla in ob vsaki polni uri(14.00,15.00...)sem morala stopit na stol in
kikirikat..... :roll:
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 13:09

zalaL napisal/-a:
@ napisal/-a:Jaz bom pa decembra priča svoji sestri... :? Bolš, da že kar začnem dajat vsak mesec nekaj na stran....

O hudo vi pa imate leto zabav.
Kaj šele vajini starši -reveža kok sta šele onedva nastradala :D
A pa ni v običaju, da starši plačajo poroko?


Ja, letos mamo same fešte - 4x50 let in 2 poroki.... :D Starša bosta do konc leta bankrotirala... :?
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 13:23

Mene so ugrabili pa moja priča ni nič plačala-ker je ona imela prste vmes. Ko pa sem bila jaz njej priča so mi pa skoraj avto odpelali,ker je nisem pazila ;-)


@ pa imate res zanimivo letos. A sta vajino poroko plačala samo tvoja starša ali tudi od tvojega dragega? Pri moji prijtateljici lani so plačali vsak polovico. Ker je to full velik finančni zalogaj za starše neveste- zato sva midva vse sama plačala ;-)
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 13:26

LARIKA napisal/-a:
@ pa imate res zanimivo letos. A sta vajino poroko plačala samo tvoja starša ali tudi od tvojega dragega? Pri moji prijtateljici lani so plačali vsak polovico. Ker je to full velik finančni zalogaj za starše neveste- zato sva midva vse sama plačala ;-)


Najino poroko so plačali vsak polovico - itak so ves čas sodelovali in smo tudi vse skupaj planirali...Imava res srečo, da se zelo dobro razumejo - včasih celo bolje kot midva, haha... :P
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 13:27

*~LUCIFER~* napisal/-a:
micamaca napisal/-a:
*~LUCIFER~* napisal/-a:
satan28 napisal/-a:glede prič:čisto odvisno je kako se zmeniš!
pred 4leti se je poročila moja prijateljica,jaz sem bila priča.
druga-ženinova priča je bil njegov prijatelj.
midva sva plačala poročno torto,ansambel,slike na matičnem
uradu,snemanje,..(vsak cca.200.000),potem so mi še nevesto
ukradli-odkup 85.000-pogajanja!!
gre dosti denarja,darilo-dala sva jima kuverto-vsak 100.000.
priča sem bila takrat pa nikdar več... :?


o bed. Čudn da vama niso kr cele poroke obesl za plačat... :roll:


sej če mal bl prebereš vidš da so jima jo (torta, ansambel, slike itd.)... če je to eno splošno pravilo pol svečano izjavljam, da jst nočm bit nobenmu priča... so back off :D


jz sm pa že 2-ma oblubla... :!:



TO pa ni lepo od ženina in neveste- to je odiranje!!!! Jaz sem svoji prijateljici ko me je izbrala za pričo takoj povedala da nimam denarja da bi jima plačevala- staršev pa takrat tudi nisem želela obrmenejevat- ker še nisem delala, pa mi je takoj rekla da me ni izbrala zaradi denarja ampak ker me ima najraje in si ne zna predstavljat da bi ji bil kdo drug priča- pri meni je bilo isto.
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 27. Maj. 2005 13:28

Cist obicajna poroka s skromno porocno obleko, do 50 svatov je okol 2 mio. Ce hoces pa pravo zadevco, o kateri se bo se govorilo in zelis izgledat kot princeska z unikatno obleko skrojeno samo zate, potem te bodo pa celotni stroski prisli med 5-10 mio (porocno potovanje je vkljuceno v ceno). Pa velik uzitkov pri samih pripravah. Sicer pa je itak obicaj, da pol placajo nevestini starsi, pol pa zeninovi, tako da bo tvoj strosek samo polovicen.
Zadnjič spremenil Lastovica, dne 27. Maj. 2005 13:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 13:32

@ napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:
@ pa imate res zanimivo letos. A sta vajino poroko plačala samo tvoja starša ali tudi od tvojega dragega? Pri moji prijtateljici lani so plačali vsak polovico. Ker je to full velik finančni zalogaj za starše neveste- zato sva midva vse sama plačala ;-)


Najino poroko so plačali vsak polovico - itak so ves čas sodelovali in smo tudi vse skupaj planirali...Imava res srečo, da se zelo dobro razumejo - včasih celo bolje kot midva, haha... :P


To je pa full lepo. Najini se razumejo samo ne pretiravajo, ker se vsak raje drži malo boilj zase. AMpak tašče sta se pa ujele da je veselje.
Midva sva vse sama planirala ker sva želela da bo točno tako kot sva si zamislila. Oboji so bili mnenja da je to full preveč denarja in da bi bilo bolje če bi imela res skromno poroko- blablabl,....

Zato sva tudi vse sama urejala in nisva želela nikogar "obremenjevat" tako da sva vse sama speljala in imela točni tako tako kot sva si zamislila- do potankosti.
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 27. Maj. 2005 13:32

Bageera napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Midva sva se poročila lani in sva celotno poroko plačala sama. Stroški so bili za 40 svatov kar veliki:

taksa za grad Bogenšperk 38.000
moja obleka 58.000
njegova obleka 70.000
prstana: 120.000
torta in pecivo 60.000
gostišče( hrana,pijača) 300.000
glasba 120.000
cvetje in pentlje 90.000
fotograf 60.000
foto album 30.000
osebne stvari zame- 50.000
osebne stvari zanj- 50.000
frizer in vizažistka- 20.000
hrana in pijača za doma- za pogostitev 40.000
najem avtomobila 30.000 -veze in poznanstva
vabila 18.000
priponke za svate 20.000
zahvale 20.000

Verjetno sem še kaj pozabila, skratka računa na koncu je bil okoli
1.500.000


ammm :) sej ne vem-sigurn je blo ful lepo, sam se bi dal vsaj mal zmanjšat :) torta+pecivo-ok torto naročiš, lahko jo pa tut sam spečeš, pecivo tudi :) hrana+pijača--ne vem no, ampak 300.000? aja lahko, da ste šli v gostilno :) cvetje in pentlje 90.000? jao jao jao :) frizer in vizažistka-20.000 ja kje si pa bla :) vabila 18.000? ja pa od kje? men ni jasn!!! zahvale:20.000? od kje? Priponke za svate? ok :oops: to pa ne vem kaj si misnla :)

vsekakor se strinjam, da se poročiš, če je po sreči, samo enkrat in se zato ne špara:) ampak huuuuuu kr ne morem verjet enim številkam.
Sej ne mi čist nč zamert :) sploh nimam nč proti temu, samo, če bi bla to jzt, bi porabla za pecivo+torte max 8jurjev, ker bi vse sama spekla al pa prijatli, pijača bi bla pribl. 15.ooo, cvetje 9in pentlje-nekaj šopkov, pribl. 20.000, pr frizerju bi dala max 8.ooo, namazala bi se sama, vabila+zahvale bi skupaj prišlo pribl. 10.000. pa ne zarad tega, ker bi bla skopuška al pa karkol :) sam bi pa zihr prišla cenejš skoz :)

sej sploh ne vem al nej to pošljem, ker že vidm kok boste začele kričat name :) ampak res-brez zamere-nč hudga misnla :)


TI SI PA FUL VOHERNA PUNCARA. KAJ PA NA TO PRAVI TVOJ IZBRANEC. KO SE BOM JAZ POROCILA BOM HOTELA IMETA VSE NAJ, NAJ IN ME NE ZANIMA ZA CENO. DRGAC SE RAJSI SPLOH NE POROCIM. a BOM POL IMELA POROCNI SOPEK IZ KOPRIV, KER MI BO SKODA 10 JURJOV? A SI BOM LASE DOMA NA NAVIJALKE NAVIJALA, KER MI BO SKODA 20 JURJOV ZA FRIZERJA....... DAJ NO.... DENAR JE ZATO, DA SE OBRACA.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 13:38

Lastovica napisal/-a:
TI SI PA FUL VOHERNA PUNCARA. KAJ PA NA TO PRAVI TVOJ IZBRANEC. KO SE BOM JAZ POROCILA BOM HOTELA IMETA VSE NAJ, NAJ IN ME NE ZANIMA ZA CENO. DRGAC SE RAJSI SPLOH NE POROCIM. a BOM POL IMELA POROCNI SOPEK IZ KOPRIV, KER MI BO SKODA 10 JURJOV? A SI BOM LASE DOMA NA NAVIJALKE NAVIJALA, KER MI BO SKODA 20 JURJOV ZA FRIZERJA....... DAJ NO.... DENAR JE ZATO, DA SE OBRACA.





Najprej ne vpij!!!!!!!!!!!!!!1


In nisem vohrna kot ti praviš. Če ti bojo starši plačal pa imej tako poroko, midva pa varčujeva za stanovanje oz. za svoj dom in nimaš, ponavljam nimaš nikakrše pravice me obsojat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to naj ti bo jasno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAjina poroka je bila čudovita in ni me sram!!! Imela sva se najlepše in si me totalno razpizdila in prizadela!!!


Nesramnica- pejt k hudiču!!!!
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 27. Maj. 2005 13:42

LARIKA napisal/-a:Najprej ne vpij!!!!!!!!!!!!!!1


In nisem vohrna kot ti praviš. Če ti bojo starši plačal pa imej tako poroko, midva pa varčujeva za stanovanje oz. za svoj dom in nimaš, ponavljam nimaš nikakrše pravice me obsojat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to naj ti bo jasno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAjina poroka je bila čudovita in ni me sram!!! Imela sva se najlepše in si me totalno razpizdila in prizadela!!!


Nesramnica- pejt k hudiču!!!!


Moj post sploh ni bil namenjen tebi Larika. Ampak tisti decvi, ki je pod tvojim postom komentirala. Drugic si stvari dobro preberi, potem se pa spravljaj name. Ker men so stroski poroke jasni, ona je pa tvoje stroske komentirala s tem, da so bistveno previsoki in da sta razmetavala denar, jaz sem ji pa sam hotla razsvetlit obzorje. IN SE ENKRAT. POST NI BIL NAMENJEN TEBI IN CESTITKE, CE SI SI POROKO LAHKO PRIVOSCILA SAMA :twisted: :razz: PORKA DUS!!!!!

Sem preverla. Post je bil namenjen deklici z nickom Bageera. Se enkrat preglej vso temo, pa ti bo jasno....
Zadnjič spremenil Lastovica, dne 27. Maj. 2005 13:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 27. Maj. 2005 13:43

satan28 napisal/-a:glede prič:čisto odvisno je kako se zmeniš!
pred 4leti se je poročila moja prijateljica,jaz sem bila priča.
druga-ženinova priča je bil njegov prijatelj.
midva sva plačala poročno torto,ansambel,slike na matičnem
uradu,snemanje,..(vsak cca.200.000),potem so mi še nevesto
ukradli-odkup 85.000-pogajanja!!
gre dosti denarja,darilo-dala sva jima kuverto-vsak 100.000.
priča sem bila takrat pa nikdar več... :?


Ma to mi je prav čudno, da so vama podtaknili vse to. Prvič slišim za kaj takega. :eek:

Vem, da je pri nas tako, da priče kupijo prstane in organizirajo dekliščino- fantovščino in to je vse.
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 27. Maj. 2005 13:50

pišuka ste se razkokodakale... :D (pa to se hecam da nau spet kakšna popizdila!!!)
drgač pa fajn LARIKA, da si tko pregledno napisala stroške ker men se prej niti sanjal ni kok kej stane (razen poročna obleka mogoče :D )... najbl me je šokiral kok pride fotograf... 60 jurjev :eek: :eek: ... to se mi zdi pa res mal oderuško...

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov