Vaše bivališče - stanovanje zdaj in v bodoče?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 25. Sep. 2009 13:32

--- ;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Sep. 2009 13:49

Saj tudi jaz nisem zdaj da bi morala podnujno oditi, ampak dejansko mnenja ne mislim spreminjati.
Moja mami mi je jasno dala vedeti, da ne bom tako kot nekateri do 30 leta doma, pa tudi sama se s tem popolnoma strinjam.
Glede življenja pri njegovih pa- mogoče začasno, ampak če s svojimi ne bi živela, bi s partnerjevimi še manj (v smislu mi en štuk, vi en štuk).
Res pa je, da se ne bi preselila nekam, kjer mojih ne bi imela blizu. Sploh v zadnjih mesecih, ko nisem živela doma sem videla da sem dejansko kar navezana-v smislu, da ni minil dan ko se ne bi slišale, vikend da ne bi šla domov itd.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 25. Sep. 2009 16:46

Ko je že lih govora o življenju s fantom/možem recimo v zg. štuku pri enih ali drugih starših. Moja mami ima recimo ful slabe izkušnje s tem, ker se je tašča (moja stara mama) preveč vtikovala vanjo pri kuhanju in vsem, ker pač to ni blo ločeno. No zdej smo mi na svoje in mami vedno prav, če bi kdaj kdo od naju z bratom živel doma, bo zg. štuk popolnoma ločen (tudi ločen vhod), ker ona ne misle kuhat s snaho/z mano in se prilagajt ter vtikovat. Tko mislm, da je tut edino prav. Lahko si ti s starši v še boljših odnosih al pa imaš taščo še rajši, sam ko se enkrt odločiš zaživet s fantom, rabš svojo zasebnost, željo po tem, da sam zase kuhaš, pereš in pospravljaš, da sam sprjemaš obiske in s tem ne motiš sp. štuka in jim zato tut ne rabiš pojasnjevat kdo in zakaj je prišel ter si s tem odgovoren sam zase.
Uporabniški avatar
soncica21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 20. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a soncica21 » 25. Sep. 2009 18:32

js pa trenutno kot študentka živim v najemniškem stanovanju še z eno kolegico...je prav luštno...po koncu študija bi pa rada našla malo manjše stanovanje čist samo zame =)
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 25. Sep. 2009 20:37

snezinka* napisal/-a:Ko je že lih govora o življenju s fantom/možem recimo v zg. štuku pri enih ali drugih starših. Moja mami ima recimo ful slabe izkušnje s tem, ker se je tašča (moja stara mama) preveč vtikovala vanjo pri kuhanju in vsem, ker pač to ni blo ločeno. No zdej smo mi na svoje in mami vedno prav, če bi kdaj kdo od naju z bratom živel doma, bo zg. štuk popolnoma ločen (tudi ločen vhod), ker ona ne misle kuhat s snaho/z mano in se prilagajt ter vtikovat. Tko mislm, da je tut edino prav. Lahko si ti s starši v še boljših odnosih al pa imaš taščo še rajši, sam ko se enkrt odločiš zaživet s fantom, rabš svojo zasebnost, željo po tem, da sam zase kuhaš, pereš in pospravljaš, da sam sprjemaš obiske in s tem ne motiš sp. štuka in jim zato tut ne rabiš pojasnjevat kdo in zakaj je prišel ter si s tem odgovoren sam zase.


točno tako.
stari in mladi preprosto ne pašemo skupaj in tako je. nimaš kaj.

no, midva s fantom sva se odločila, da bova zgradila hišo (ja, oboji starši nama bodo pomagali,hvalabogu) in upam, da bo čez eno leto že pod streho ali pa zelo blizu.

pač odločila sva se, da se lahko še bolje zastopimo (razumemo se drugače zelo dobro), vendar kakorkoli pogledaš zadevo, vsak rabi svojo zasebnost. in če se to da uresničit, je to več kot dobrodošlo.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 26. Sep. 2009 7:44

Pyrexia napisal/-a:Pri bivšem bi najbrž res znorela, če bi morala živet v njihovi bajti, saj so se stalno nekaj vtikali, že samo, če sem prespala tam.


Joj pri takšnih pa jaz sploh nikoli ne bi več prespala. Razen, če nisi bla stara 15 let.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 26. Sep. 2009 7:46

~NIA~ napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:Jaz sem si vedno želela biti na svojem, sama brez katerih od staršev. Mišlenje se je spremenilo.


jest pa še razmišljam tako, ker tudi moja pravi da pač stari in mladi niso za skupi.. pač bi živela doma s starši, ampak nebi pa vlagala dnarja v mansardno stanovanje, ker če bi živela pri starših bi blo to samo zato, ker nebi imela druge opcije.. če res nebi šlo drgač, pa še to začasno, upam ;)


Saj ne bi živela z njimi, ampak v svojem stanovanju zgoraj. Ni v bloku vse tako fino, ker imaš lahko pa nemogoče sosede.
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 26. Sep. 2009 7:47

jagoda-malina napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:Jaz sem si vedno želela biti na svojem, sama brez katerih od staršev. Mišlenje se je spremenilo.


jest pa še razmišljam tako, ker tudi moja pravi da pač stari in mladi niso za skupi.. pač bi živela doma s starši, ampak nebi pa vlagala dnarja v mansardno stanovanje, ker če bi živela pri starših bi blo to samo zato, ker nebi imela druge opcije.. če res nebi šlo drgač, pa še to začasno, upam ;)


Saj ne bi živela z njimi, ampak v svojem stanovanju zgoraj. Ni v bloku vse tako fino, ker imaš lahko pa nemogoče sosede.


Podpis.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 26. Sep. 2009 7:54

Povsod je odvisno kakšni so otroci in kakšni so starši. Pravila ni. Jaz živim še doma v stanovanju mojih staršev, ampak ko kuham, kuham v kuhinji mame in se ona kljub temu nikoli ne vtika zraven in ne komentira. Zato res ne vem zakaj bi se vtikala potem, če bi jaz zgoraj imela kuhinjo.
In če imam npr. šanso si uredit stanovanje zgoraj, res ne vem zakaj si ga ne bi, medtem ko nimam denarja, da si ga kupim. Poleg tega bi imela mamo na dosegu in ne bi bilo potrebno vsakodnevno tekati k njej kilometre daleč, če je to že potrebno.
Pač odvisno je od karakterja ljudi in upoštevanja dogovorov.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 26. Sep. 2009 16:52

Jaz, če bi imela denar sem vsekakor za svojo hišo. A ker si jo ne morem privoščiti mi ne ostane drugega kot živeti s tastom in taščo.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 27. Sep. 2009 20:00

S fantom v najemniškem stanovanju. Zaenkrat je plan, da ostaneva tu do nadaljnega, ker sva šele dva meseca notri, ampak se pa že poznajo pomanjkljivosti: predvsem kuhinja in kopalnica sta odločno premajhni. Tako da bo čez nekaj let, ene 3-4, verjetno naslednja stvar drugo, večje stanovanje. Nikoli pa k staršem.
Every rose has its thorn
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 29. Sep. 2009 21:25

doma pri starših imam v hiši urejeno svoje zgornje nadstropje ,
v Ljubljani (v času faxa) sem v podnajemniškem stanovanju in si ga delim še z dvema puncama ,

za v bodoče so pa želje ali , da kupimo stanovanje v lj. oz. hiška v domačem mestu ....ideje so, finance tudi....bomo vidli :D
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 29. Sep. 2009 21:29

Kako vam uspe zaslužit finance za stanovanje že v času študija?
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 30. Sep. 2009 7:22

jagoda-malina napisal/-a:Kako vam uspe zaslužit finance za stanovanje že v času študija?

mnja, to meni tudi ni čisto jasno... A vam stari financirajo vse ostalo medtem ko same šparate? Ali se odpovete komplet življenju (hobiji)... Kaj bo pa potem vnukom za razlagat? :P :)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 30. Sep. 2009 11:04

keepsake napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:Kako vam uspe zaslužit finance za stanovanje že v času študija?

mnja, to meni tudi ni čisto jasno... A vam stari financirajo vse ostalo medtem ko same šparate? Ali se odpovete komplet življenju (hobiji)... Kaj bo pa potem vnukom za razlagat? :P :)


Verjetno prva opcija + še kaka dodatna finančna podpora. Ker sicer ni nobene variante, da bi človek živel sam zase, si plačeval stroške in hrano + prišparal za stanovanje v manj kot 10 letih :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov