Račun za elektriko

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 16. Okt. 2008 17:02

Mogoče pa si dobila poračun? :nixweiss:
Skozi celo leto namreč plačuješ nek pavšalni znesek, enkrat na leto pa je tu še poračun, ko se števce dejansko preveri.
Jaz si skoraj upam trdit, da je to to! Jaz mojega še čakam... :cry:
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 16. Okt. 2008 17:50

le@ napisal/-a:Mogoče pa si dobila poračun? :nixweiss:
Skozi celo leto namreč plačuješ nek pavšalni znesek, enkrat na leto pa je tu še poračun, ko se števce dejansko preveri.
Jaz si skoraj upam trdit, da je to to! Jaz mojega še čakam... :cry:

to je najbrž ja...sam pri nas je ponavadi aprila poračun...znesek pa ponavadi za 3 ali 4 mesečne račune skupaj.
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 17. Okt. 2008 12:00

le@ napisal/-a:Mogoče pa si dobila poračun? :nixweiss:
Skozi celo leto namreč plačuješ nek pavšalni znesek, enkrat na leto pa je tu še poračun, ko se števce dejansko preveri.
Jaz si skoraj upam trdit, da je to to! Jaz mojega še čakam... :cry:


Ne ni poračun.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 17. Okt. 2008 12:28

kalanhoja napisal/-a:
kepka napisal/-a:Se strinjam. Ce bi hoteli goljufat, bi vsakega za 5 eurov na mesec, bi se jim bolj splacalo.


Jaz se pa ne strinjam, ker kaj je težje kot vsakemu spreminjat kar se avtomatsko beleži. To se je že večkrat dogajalo, da so ljudje prejemali gromozanske račune. Ko jim javiš ti pridejo montirat neko napravco za odčitavanje, ki jo blazno plačaš. Potem pa je začuda vse vredu, oz. nič narobe, računi pa naprej takšni kot je potrebno. Pa to je goljufija. Zadnji čas, da se jim najde kakšna konkurenca.


S tem odebeljenim nimam pojma, kaj si zelela povedat.

Sicer pa ste vsi res naivni. Kaj res mislite, da bo konkurenca na trgu elektricne energije prinesla nizjo ceno? Cene bodo visje! Cena elektricne energije se bo visala se naprej. In prav je tako, sej ljudje nimamo nobenega odnosa do le-tega. Najbrz bi bil naval na FE sicer vecji :D

In ce bi se vsaj toliko potrudila, da bi kliknila na link, ki sem ga podala, bi videla TOCNO koliko se placa za tisto napravo. Ne, ni gromozanski znesek. Pojma nimate ne o omrezju, ne o porabi (kar je razvisno ze iz tega, da je bila vecina cosmopolitank navdusena nad akcijo "uasnimo zarnice" - http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=9403, ki je bla vse prej kot prijazna zemlji. Peak load.

Sicer pa pac odjavite elektriko in se nehte pritozevat. :D Itak nimate pojma, za kaj se sploh gre.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 17. Okt. 2008 13:02

kepka napisal/-a:Sicer pa pac odjavite elektriko in se nehte pritozevat. :D Itak nimate pojma, za kaj se sploh gre.


Hvala za pomoč!
Napravica stane 100 eur za mesečni najem. .
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 17. Okt. 2008 18:40

Če je to Elektro (Gorenjska, Ljubljana ali Primorska), ti lahko pomagam, priložnostno delam tam in poznam vse te težave naročnikov. Ponavadi se jim svetuje, da pošljejo pritožbo (na tisti oddelek, ki ma čez položnice oz. je še bolje, da prineseš osebno, da se pošta slučajno ne izgubi) in napišeš vse podatke iz računa (ŠTOD, kilovatne ure in ostalo) in oni pridejo v parih dneh preverit. Samo telefonsko vsaj pri nas na Gorenjskem, tega ne pošiljajo folka da bi šel preverit. Upam, da sem ti kaj pomagala.Lp
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 18. Okt. 2008 21:44

Mayflower* napisal/-a: Samo telefonsko vsaj pri nas na Gorenjskem, tega ne pošiljajo folka da bi šel preverit. Upam, da sem ti kaj pomagala.Lp


Pri nas smo imeli podoben problem. Nekaj je bilo narobe z števcem. Urgirali smo telefonsko in čeprav smo iz Gorenjske so prišli pogledat in odpravit napako.
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 19. Okt. 2008 10:19

Edina možna razlaga zakaj je račun tako visok je da so poslali račun zadejansko stanje na števcu. Račune za elektriko pošiljajo vsak mesec po povprečni porabi; In če se vsak mesec recimo porabi več kot je na računu, potem je normalno da bo račun za poračun višji. Elektro mislim za 1x ali 2x na lepo pošlje PORAČUN.
Enako se je zgodilo meni junija. Račun za poračun je bil za 600 EUR, medtem ko so položnice vsak mesec bile za cca 60 EUR. Zato taka razlika.
V izogib takim računom, je najboljše da se vsak mesec odčita števec in pošlje stanje po mailu na elektro (jst pošljem na elektro ljubljana) in oni vsak mesec izstavijo račun za dejansko porabo. To se lahko naredi vsak mesec med 1. in 15. v mesecu. Tako te potem ne more presenetiti račun ki je za 500% višji...
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 20. Okt. 2008 7:48

Še enkrat povdarjam, da to ni bil poračun, in da po novem odčitavamo kWh vsak dan, in da so bili vmes dnevi, ki so iztopali 8kratno čeprav je bilo isto število porabnikov in tudi časovno ne bi smelo biti bistvenih razlik. Sicer smo se pa že obrnili na ustrezen organ, kjer so dali navodila kako ravnati v takšnih primerih, ker to ni edinstven primer.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Okt. 2008 9:19

jullia_ napisal/-a:Jst sem pa proti objavi v medijih, ker se mi ljudje, ki kličejo novinarje s takimi "aferami" vedno zdijo neumni, prepirljivi in hkrati ne vem, kaj bodo s tem dosegli.
Hkrati tudi ne verjamem v teorijo zarote, da Elektro to dela nalašč, zato bi stvar urejala direktno z njimi, ne pa preko Marka Potrča.


ampak ko stvar pride v medije se potem hitro urgira, v dostih primerih je blo tako.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 20. Okt. 2008 9:22

*purple* napisal/-a:ampak ko stvar pride v medije se potem hitro urgira, v dostih primerih je blo tako.


Včasih pomaga prav samo tole.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Okt. 2008 9:49

[quote="kepka"]
Sicer pa ste vsi res naivni. Kaj res mislite, da bo konkurenca na trgu elektricne energije prinesla nizjo ceno? Cene bodo visje! Cena elektricne energije se bo visala se naprej. In prav je tako, sej ljudje nimamo nobenega odnosa do le-tega. Najbrz bi bil naval na FE sicer vecji :D


emmm...sicer ne bi dala roke v ogenj, ker tolko spet ne vem o teh stvareh. ampak so mi pa letos pri ekonomiki komunalnih gospodarstev uspeli vbit v glavo da ponavadi s podeljevanje koncesij zasebnim podjetij za komunalno gospodarstvo dosežemo nižje cene zaradi konkurence oz. večjo kvaliteto stvoritev. stvar se baje v drugih evropskih državah obnese. drugace je pa višanje cen kom storitev maslo države in ne toliko posameznih ponudnikov.vmes ima prste umetno uravnavanje inflacije in podobni ukrepi.
če nimam prav, se javte na fgg albinu rakarju.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 20. Okt. 2008 11:29

floribunda napisal/-a:
kepka napisal/-a:Sicer pa ste vsi res naivni. Kaj res mislite, da bo konkurenca na trgu elektricne energije prinesla nizjo ceno? Cene bodo visje! Cena elektricne energije se bo visala se naprej. In prav je tako, sej ljudje nimamo nobenega odnosa do le-tega. Najbrz bi bil naval na FE sicer vecji :Dkarju.


A ti kaj slediš novicam, ali samo blebetaš po svoje? Nisi slišala, da so bili že ukrepi, ker se dogovarjajo za podražitev? In kdo je tisti, ki porabi največ energije. Fizične osebe še zdaleč ne. Drugje bo potrebno varčevati. Ne vem no, ampak pri nas manj že ne moremo porabiti. Edino, če nehamo prat, gledat TV, gremo s kurami spat.
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 07. Apr. 2009 18:27

Mayflower* napisal/-a:Če je to Elektro (Gorenjska, Ljubljana ali Primorska), ti lahko pomagam, priložnostno delam tam in poznam vse te težave naročnikov. Ponavadi se jim svetuje, da pošljejo pritožbo (na tisti oddelek, ki ma čez položnice oz. je še bolje, da prineseš osebno, da se pošta slučajno ne izgubi) in napišeš vse podatke iz računa (ŠTOD, kilovatne ure in ostalo) in oni pridejo v parih dneh preverit. Samo telefonsko vsaj pri nas na Gorenjskem, tega ne pošiljajo folka da bi šel preverit. Upam, da sem ti kaj pomagala.Lp


Ojla. Hvala, a sem šele danes zasledila tole, ker smo odpravili nastali problem in nisem več sledila tukaj.
So preiskali zadevo in ugotovili, da je njihova napaka in nam napisali novo, bistveno manjšo položnico.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov