Opremljanje stanovanja

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 14. Sep. 2007 9:22

Lejla86 napisal/-a:
*QueenBitch* napisal/-a: Zdj edino iščem kje bi mel police za na steno ampak take da so zaprte in v bistvu zgledajo kot kvadrat.


Jaz mam tud take police. Mi jih je naredu mizar, tko k vse ostalo. Grem pa drug teden v Ikeo in če bom vidla kej podobnega, sporočim. :)


Kakšno velikost pa? Pa kok si plačala, če ni skrivnost?

Neki podobnga sm vidla v Ikeinem katalogu, sam so ful velike oz. široke...ne vem če ne mal preveč...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Sep. 2007 11:28

*QueenBitch* napisal/-a:Jaz sm pristaš osnovnih barv, pač tko mi je všeč...imam večinoma vse v svetlem lesu potem pa v dnevni eno steno svetlo rumeno..kavč je rumen, moder in rdeč. tepih je rdeč...men je super :)


isto sem jaz pristaš osnovnih barv.Nekak mi oražne, rdeče, modre ne potegnejo preveč, ker se jih ful hitr naveličam.ekrat sm si sobo prebarvala na svetlo roza, sicer noro lepa barva, ampak sm jo čez dva mesca že prekrila z belo ker je nism mogla več gledat :? stene so tistga ključnega pomena, ki bodo odločale kako se bom jaz v prostoru počutila, tko da mam rajš navadno belo, ker se je ne morem naveličat, pa tudi ni temačna barva in še vse paše zraven.so mi pa všeč kakšne dekoracije na steni, ampak na eni, ne na vseh.Recimo zdej razmišljam o tem, da bi nafarbala tri kroge, vsakega druge veliosti in druge barve, ampak seveda take barve kot bi bili dodatki.se pa izkazuje da to očitno en bo mogoče, ker mam vse bolj malo in bodo stene večinoma založene s pohištvom, oziroma s slikami.sm pa vidla nekej pdoobnega pri kolegici, pa je ful dobro prišlo, ampak se morš zlo potrudt da je lepo in da ni spacano.

Drguč pa jst prostor poživljam tko, da si pač omislim dodatke določene barve.recimo že kuhno mamo belo rdečo in ker prevladuje rdeča, so dodatki (solnice, prtički, skulpture, kozarci...) v rdečkasti barvi.seveda ne vsi, tko da pač se malček poudari in da ni monotono.
Pri sebi bom imela pa dodatke v rumeni barvi, ker mam mal temnejši prostor in da ma posvetli.ampak qrc ker ne najdem enih normalnih rumenih zaves :roll:

*QueenBitch*...take poličke lahko daš komot enmu dobermu mizarju delat, ker te nebi pršle tok drago, pa še kvalitetne bi ble in po čisto tvojem okusu in merah.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 14. Sep. 2007 12:58

*QueenBitch* napisal/-a:Kakšno velikost pa? Pa kok si plačala, če ni skrivnost?

Neki podobnga sm vidla v Ikeinem katalogu, sam so ful velike oz. široke...ne vem če ne mal preveč...


Joj, a veš, da ne vem, kakšna je bla cena, ker mi je naredu čist vse, kar mam od pohištva...postlo, omare, kuhinjo...

Velike so pa ene 40x40 pa 20cm globine...prbližn :D !
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 15. Sep. 2007 19:03

No sj, mislm da so te v Ikei 40 cm globine kr je preveč..ene 20 cm bi blo glih kul.

@*purple* ja sj najbrz jih bom dala narest, ker tocno takih itaq ne bom dobila, sam mal bo treba se prisparat pol pa bo.
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 16. Sep. 2007 12:56

js sm tud pristašica bolj osnovnih barv & potem dodatki v kakšnih živih barvah..

to kar je meni trenutno ful ušeč za dnevno: pohištvo & sedežna v temno rjavi (čokoladni) barvi & bolj bež/vanilija stene... povštrčki na sedežni pa v močnih barvah, ostali dodatki v dnevni pa prav tako..
to sem tud kolegico nahecala, da so vsaj približno to upoštevali.. itak me je vprašala kaj mislim, da oni sami ne vejo in se ne morjo zmenit

vprašanje:
Kje bi js lahko našla kakšno takšno lušno preprogo za k postelji (za v študenta)??
samo nebi ravno neke fuul žive, svetle barve, ker imamo velke svetle sobe.. pa bi raje kakšno malkec temnejšo..
kakršnekoli ideje so dobrodošle :ja:

drugače pa bom po vsej vrjetnosti nardila eno tako "dekoracijo" za v študenta.. smodiševa teniske (velikosti 54), notr pa kaktus v enem lončku :lach:
Alhambra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Alhambra » 16. Sep. 2007 14:34

js mislim, da če se odločiš nabavljat pohištvo za stanovanje je dobro res vse trgovine prečesat, si ustvarit neko sliko o ceni, kvaliteti, pa pač kaj imajo. js recimo gledam najprej na to, al mi je všeč in da ni drago. konc koncev dvomi, da bom celo življenje bla sposobna gledat isto omaro :D . js navijam za Ikeo, zakon roba, če po netu naročiš za vsaj 1000evrov robe je dostava zastoj (preverjeno, je sestra ta teden dobila). je pa seveda priporočljivo najprej it pogledat v graz. če ne je pa totalno enostavno sestavit.
sm pa slišala take za lesnino...ljudje so na kavč čakali več kot 3 mesece. rutat in harvey norman sta po kvaliteti bolj boga. glede garancije ne vem. vem samo za ikejo, da tam je to tip top poštimano. js bom v kratkem, ko bom diplomirala, počasi začela nabavljat, in večino bom v ikei. mi je zelo všeč :P
kar se pa barv tiče pa morš gledat res na vse :roll: , kolko svetlobe gre not, kateri prostor je, kaj misliš tam delat, kaj bo prevladovalo barva ali pohištvo. js mam viola stene v kuhinji sam so omare take smetanaste tko da je prou lepo :love:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 16. Sep. 2007 16:12

Glede dobavnih rokov. Jst sem pri Lesnini vse dobila v ustreznih rokih. Tko kot smo se zmenl. Z Rutarjem sama nimam izkušenj, razen neke drobnarije, ki so ble na zalogi in sem dobila takoj. Je pa soseda prejšni mesec končno dobila od tam dnevno, ki jo je naročila marca. S tem, da se je šla gor neštetokrat kregat. Tudi od drugih sem slišala že veliko pripomb glede Rutarja. ka pa vem??
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 16. Sep. 2007 16:14

dobavni roki znajo biti problem pri Rutarju ali Harveyu ... sorodnica je na sedežno z H.Normana čakala 3 mesece ...
glede Rutarja - bejži kolikor te nosijo noge ... ker toliko kot sem slišala slabih stvari glede Rutarja, jih nisem še o nobeni trgovini ;)
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 17. Sep. 2007 8:09

Glede dobavnih rokov je čisto odvisno ali imajo na zalogi ali ne.. Jaz raje izbiram stvari, ki jih že imajo. Sem bolj nepotrpežljive sorte in ne mislim čakat 45 dni (ali več) za določeno zadevco.

Ko kupujem npr. sedežno, jo želim tudi kupiti.. Ne pa čakati, da jo bom dobila!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Sep. 2007 14:06

Mene to, da so dobavni roki ne motijo, moti me, če se jih ne držijo. Ne vem no, mi je nekok logično, da če bom naročila usnjeno sedežno za 1000€ in več, da jo bom mogla čakat. Je pač po naročilu izvedba, barva, kot... Midva sva jo dobila točno v 30ih dneh.
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 17. Sep. 2007 14:17

Nevem točno kam bi pisala, pa sem ravno tole temo zasledila.

Zanima me kakšna je velikost odeje, ki pride na francosko posteljo. Ali pa, če katera ve koliko so približno velike francoske postelje. Pa, če katera ve, kje bi lahko v Kranju dobila pregrinjalo za odejo.
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 17. Sep. 2007 14:32

Obicajno se mi zdi da so postelje 140 x 200 ali 160 x 200. Ampak sem opazla recimo v Avstriji da imajo cisto smesne mere postelj. Vrjetno se dajo taka pregrinjala dobit v kaksnem Rutarju in podobno.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 17. Sep. 2007 14:35

Pregrinjala majo tudi tam, kjer prodajajo posteljnino...za Kranj točno ne vem...v Škofji Loki je npr. Odeja.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Sep. 2007 17:12

bejbika napisal/-a:dobavni roki znajo biti problem pri Rutarju ali Harveyu ... sorodnica je na sedežno z H.Normana čakala 3 mesece ...
glede Rutarja - bejži kolikor te nosijo noge ... ker toliko kot sem slišala slabih stvari glede Rutarja, jih nisem še o nobeni trgovini ;)


ja, jest sm tut od vsazga k je tm kej kupu slišala neki slabga.. enim se je pojstla sesula,..
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 17. Sep. 2007 20:22

_Petra_ napisal/-a:Obicajno se mi zdi da so postelje 140 x 200 ali 160 x 200. Ampak sem opazla recimo v Avstriji da imajo cisto smesne mere postelj. Vrjetno se dajo taka pregrinjala dobit v kaksnem Rutarju in podobno.


Ok, hvala za podatek. Sej upam, da bodo v trgovini vedeli koliko približno so velika pregrinjala za te postelje. :)
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov