Nora na vrtnarjenje ...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 21. Feb. 2008 6:05

Sekhmet napisal/-a: Pa ravnokar mi umira drevo življenja pa ne vem, kaj naj naredim :cry: Pa liči noče vzklit :?


Kar zadeva drevo življenja: pod to ljudje razumejo različne stvari. Imaš kakšno slikco, da bom vedela, katero rastlino imaš v mislih. Latinska imena je folk poslovenil do nerazpoznavnosti.

Kalitev ličija pa je opisana na spodnjem linku:

http://rastline.mojforum.si/rastline-ab ... ght=li%E8i

Slika
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 21. Feb. 2008 6:10

amital napisal/-a:bi lahko te rjave liste porezala?


Hja, z nežno roko je treba odstraniti posusšene liste. Yucca bi sedaj morala prezimovati skupaj s kaktusi na temeperaturi tam okoli 5 stopinj... Normalno pa je, da izgublja spodnje lioste, tako raste.

Slika
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 21. Feb. 2008 6:11

Če bi katera menjala ali prodala potaknjence rastlin, naj se mi prosim javi na ZS.

Slika
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 21. Feb. 2008 8:13

kere rastline naj si omislm v prostoru kjer ni velik svetlobe??
ne rože, ampak samo zelene rastline (veliki listi, kšna palmica)?
kšn nasvet? :)
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 21. Feb. 2008 8:27

Jz bi verjetno dala kakega benjamina. Niso zahtevni pa še preprosti so.
http://images1.fotosik.pl/27/nek8hz4f4evu7dy4.gif
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 21. Feb. 2008 8:35

ja ta mi je všeč ja... ampak ne bo problemov ker v sobi res ni svetlobe? cena mogoče? :P
mam pa full velko sobo (tko za druženje) in bi rada mela notr full zelenja... k mi je res všeč...
morm cel flat "opremt" z rastlincami, ampak za ostale prostore ni problema k so full svetli...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 21. Feb. 2008 8:53

Kaj pa to pomen da ni nč svetlobe?Kak okenček je sigurno v sobi...al ne?
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 21. Feb. 2008 8:59

ei bejbe, kdaj se vrtnice sadijo v vrtu? kupljene so, zdj pa ne vem kdaj je najbolj kul da se jih sadi?
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 21. Feb. 2008 9:01

THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 21. Feb. 2008 9:13

lolika69
ja je okno sam je na senčni strani in notr nikol ne posveti sonček...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 21. Feb. 2008 9:24



wiu hvala ti :)
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 21. Feb. 2008 9:28

renee napisal/-a:
amital napisal/-a:bi lahko te rjave liste porezala?


Hja, z nežno roko je treba odstraniti posusšene liste. Yucca bi sedaj morala prezimovati skupaj s kaktusi na temeperaturi tam okoli 5 stopinj... Normalno pa je, da izgublja spodnje lioste, tako raste.

Slika


Slikce nimam. V mislih mam rastlino, ki jo prodajajo pod imanom Yucca. Tudi prej so ji odpadali spodnji listi, vendar pač v normalnem obsegu. To, kar se pa sedaj dogaja..jao jao...to pa ni normalno, verjemi. Nimam je pa kam dat prezimovat. Je pa pod istimi pogoji preživela par let, zdaj pa tole.
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 21. Feb. 2008 11:44

lakeesha:

aha..ubistvu maš ti svetlo sobo, sam sončka ni nikol not? Ker obstaja ogromna zbirka rož, ki jim celo prepovedujejo, da bi ble direktno postavljene sončni svetlobi. Važno je samo to, da maš ti recimor sobo tok svetlo da recimor lahko v njej bereš podnevi knigo brez luči. Potem je za moje pojme to dovolj svetlo, da bi vzgajala rožice. K si rekla, da bi mela rada listnate rastlinice..jz sm mami kupla yuco pa ji prou lepo uspeva (tud nimamo sonca v sobi)-->http://www.flowers.org.uk/images/plants/yucca_lrg.jpg. Stane tja od 6€ naprej. Drgače pa benjamin stane pomoje čisto malo, ker ga lahko tudi sama vzgojiš. Nekje ga vidš, mu odtrgaš par listkov, jih daš doma v vodo in ko začnejo poganjati jih posadiš..al ga pa preprosto kupš.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Feb. 2008 16:11

amital napisal/-a:Jochie, tvojo pomoč bi potrebovala.
imam zamio, zalivam jo enkrat na 10 dni, po malem. vrh enega "stebla" se je začel sušiti, 4 listi so čisto posušeni, 5. in 6. sta rumenkasta.. ima pa dovolj svetlobe, ker je na polici pred steklenimi balkonskimi vrati, na sobni temperaturi.

bi lahko te rjave liste porezala?


ti bom jaz svoje izkušnje povedala...sama imam 2 zamii...zalivam jih 1x na mesec...ko sta res čisto suhi...potem pa jima fajn vode nalijem v lonček, da se napijeta...eno imam na okenski polici..ji zgleda full paše svetloba...drugo imam bolj v temi oziroma ne na direktni svetlobi...ker se je kislo držala na svetlobi...celo nekaj stebelc je odpadlo...sedaj pa je na novem prostoru pognala dva nova...res full lepa stebla...
morda pa tvoji tudi ne paše svetloba...ali pa pač samo odmira...če gre samo za eno stebelce...
sama sicer nisem strokovnjakinja...ampak sta ti dve moji rastlinici res lepi..in sem zelo ponosna na njih... :flower:
mi pa je ena cvetličarka svetovala, da ne sme biti na direktni svetlobi..pa da se je res malokrat zaliva...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 21. Feb. 2008 18:31

Men crkne vse razen kaktusov.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov