Koliko zapravite mesečno?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 30. Sep. 2010 17:49

barbie_girl_85 napisal/-a:WTF? Zdej bom pa novo temo odprla, ker tole men smrdi (pa ne mislim iz tvoje strani, ampak iz strani našega upravnika in lastne porabe :roll: ).

Kakšno kvadraturo maš pa to ti? Bi mogla kakšnega pravnika vprašat...men se zdi to mal prevelika razlika (55 kvadratov, 3 člani).


jz mam 35m2 pa sama živim. Ampak imam res malo stroškov napram ostalim ko se pogovarjam. tudi pozimi se mi položnica dvigne za max 20 eur - ogrevanje. sem pa slišala od ostalih koliko plačujejo in se mi je zdelo fuuuul...

po moje je caka v tem da bojlerja sploh nimam (toplovod al kaj je ta zadeva da imaš 24 ur vročo vodo nonstop), kuham ne, perilo perem enkrat tedensko (ti imaš otroka verjetno preš pogosteje), po cele dneve sem zdoma, pa centralno ogrevanje imamo.
Mogoče ti to kaj pomaga najti cako?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Okt. 2010 7:31

rinca napisal/-a:^^ja, Tearjerker, pa še napiši svoj meni za celoten mesec, da bo sanjanji matematika štimala :roll:


:loldev: :respekt:

sanjaanja napisal/-a:Lahko mi pa razložiš kako porabiš samo 80 eur na mesec za hrano, kot si recimo ti napisala?


Lahko ti razložim. Mesečno grem po fasngo enkrat, kjer zapravim 20-25€, do 30 ali preko mi še ni ratal pridet, pa še tu so vmes ponavadi noter stvari kot so čistila, WC papir in ne samo hrana. Povprečno 2-3× tedensko jem na bone, povprečna cena bona je 2€, kar mi mesečno znese 3×2×4=24€, zaokrožimo na 25€. Torej sem na 50€. Tedensko si sproti kupujem sadje in zelenjavo, kar znese cca. 5€ tedensko (kila japk plus par glav solate res ne nanese več), je mesečno 20€. Smo že na 70 oziroma tam-tam 80. Nedeljska kosila jem navadno doma, futer za mačko kupujema pa jaz in mati, kakor kdaj nanese. Mam še pa ribe, ki pa ful mal pojejo, terjajo pa cca. 4€ na leto.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Okt. 2010 10:07

rinca napisal/-a:^^ja, Tearjerker, pa še napiši svoj meni za celoten mesec, da bo sanjanji matematika štimala :roll:


Potem se pa ti izjasni kako bi ti uspelo preživet s 2,67 eur na dan, če si tako pametna.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 01. Okt. 2010 10:20

Pol evra za zajtrk, evro sedeminšestdeset za kosilo in pol evra za večerjo :D

Če tko gledaš, se sliši smešno. Drugače pa jst zapravim cca 300 eurov za prehranjevanje treh oseb - pa smo kar gurmani, torej je 80 na osebo kar sprejemljivo...

Kilo krompirja lohk furaš kar dolgo, stane pa minimum (za 10 eurov dobiš 30kg pri kmetu). Od kile piščanca (cca 4 eure) lahko narediš 4 samska kosila. Iz kile moke spečeš kruh, ki ga lahko ješ 3 dni. V lidlu kupiš 2,5 kg pomfri (stane 1,74eura) in imaš vsaj za 5 porcij. En paket govejih zrezkov stane cca 3 eure, notri je pa cca 5 zrezkov. Torej za 5 dni.

Če prepračunaš, imaš kilo piščanca (4 eure) za 4 dni, paket govejih (3eur) za 5 dni, iz kile mletega (5 eur) narediš čufte za 2 dni in še haše omako za 2 dni (dokupiš špagete...cca 1 euro). Torej 15 eurov (dodamo še 2 eura za krompir) in 13 kosil....

No, pozabila sem na solato, še to je treba dodat :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Okt. 2010 11:14

^^What she said ;) Ne vem zakaj je to tak čudno. Jaz imam omejeno vrečko zmrznjenega pomfrija za mesec, če ne več. Če kuham jem večinoma testenine, riž, krompir, poletno - kot je že barbie omenila, to je hrana, ki jo lahko trajblaš čez celi mesec in ni draga. Mesa ne jem, kila sojinih polpetov v Sparu pa pride cca. 5€, pa jih imam za več kot mesec. Ne kupujem narejenih omak za testenine in riž, ampak kupim navadno omako paradajzovo v tetrapaku in eksperimentiram z začimbami. Od solat trajblam itak skoz zeleno, ki pride cca. 30 centov na glavo. Torej če si naredim kosilo porcijo pečenega krompirja z začimbami + solato pride kosilo v vrednosti manj kot 2€. Ne vem, meni se kamot izide. Za zajtrk pojem en jogurt al pa puding, to je like... 20-30 centov. Za večejo pa kar ostane od kosila, mogoče kako juho (in teh tudi ne kupujem iz vrečk, ampak kupim paket jušnih kock + kroglice, paket pride v Lidlu 60centov) al pa spet jogurt al pa kakšno sadje. Skratka manj kot 1€. Malico na šihtu si nosim s sabo, raje kupim paket žemelj in 30 dag sira, kot da si vsak dan hodim po sirovo štruco al kaj podobnega, ker me slednje seveda pride dražje.

Jaz imam svoj sistem naštudiran, glede na to da sem se 4 leta preživljala s 160€ na mesec (štipendija), od katerega mi je polovica šla za bencin, pa sem vsak mesec čisto normalno prišla skozi.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Okt. 2010 12:27

barbie_girl_85 napisal/-a:Pol evra za zajtrk, evro sedeminšestdeset za kosilo in pol evra za večerjo :D

Če tko gledaš, se sliši smešno. Drugače pa jst zapravim cca 300 eurov za prehranjevanje treh oseb - pa smo kar gurmani, torej je 80 na osebo kar sprejemljivo...

Kilo krompirja lohk furaš kar dolgo, stane pa minimum (za 10 eurov dobiš 30kg pri kmetu). Od kile piščanca (cca 4 eure) lahko narediš 4 samska kosila. Iz kile moke spečeš kruh, ki ga lahko ješ 3 dni. V lidlu kupiš 2,5 kg pomfri (stane 1,74eura) in imaš vsaj za 5 porcij. En paket govejih zrezkov stane cca 3 eure, notri je pa cca 5 zrezkov. Torej za 5 dni.

Če prepračunaš, imaš kilo piščanca (4 eure) za 4 dni, paket govejih (3eur) za 5 dni, iz kile mletega (5 eur) narediš čufte za 2 dni in še haše omako za 2 dni (dokupiš špagete...cca 1 euro). Torej 15 eurov (dodamo še 2 eura za krompir) in 13 kosil....

No, pozabila sem na solato, še to je treba dodat :wink:


Saj super, če vam znese. Sicer otrok poje manj. Ampak jaz ne jem samo kosila. Manjkajo tukaj še mlečni izdelki, sadje. V 80 eur je bilo vključena tudi hrana za mačka. Nič ne omenjaš, da bi imela v službi toplo malico ali kosilo,...
Meni se pač zdi nemogoče, ker mene stane samo dopoldanska malica 100,00 eur mesečno, 15 eur jogurti, 16 eur zelenjava in sadje, 18 eur kruh,... potem pa še vse ostalo za kuhanje. In to za eno osebo. Res ne vem kaj bi dala v usta za 2,67 eur na dan, ker toliko skoraj znese en malo večji sendvič.
Maska84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maska84 » 01. Okt. 2010 19:30

angel_girl napisal/-a:
Zanima me koliko mesečno zapravite denarja za:

1. hrana + pijača ter kje največkrat kupujete?

Cca 300 €, Spar in Mercator.

2. obleke in čevlje? Katera je vaša naj trgovina? Kaj od oblek najraje kupujete?

Iz svojega denarja bolj malo, ker baje nimam okusa, se pustim 4x letno mami peljat v shopping, takrat je ponavadi okrog 1000 €, pa recimo da še 4-5 parov čevljev letno, tudi recimo potem 1000 €, torej skupaj recimo 5000 €. Čevlji razen superg izključno v Chicu, ker mi odgovarjajo nekatera kopita in čevlji dolgo zdržijo. Ostalo v Emporiumu, pa v Two-way v Župančičevi jami (ufff...a je Two Way, zdaj pa res ne vem...), občasno tujina.

3. modne dodatke? Katera je vaša naj trgovina? Kaj najraje kupujete? Kakšne modne dodatke?

Približno 500 € letno, si raje kupim manj, pa to kakovostno. Swarovski, Mladi Malalan, Kodre. Enkrat letno torbica pri MG, med 500 in 700 €, enkrat letno torbica v Chicu, recimo 200-300 €.

4. kozmetiko? Za katero kozmetiko več porabite dekorativno ali negovalno? Kje največkrat kupujete oz. katera je vaša naj trgovina?

Več porabim za negovalno, dekorativno kupujem samo, ko zmanjka. Težko me je spravit iz Mullerja, v tujini obvezno zavijem v Body shop. Recimo vse skupaj z vsako zobno pasto 500 € letno.

5. žuriranje + alkohol?

Ne žuram, razen če že moram. Recimo 100-200 € letno.

6. cigarete (če kadite)?

Recimo 100 € na mesec.

7. dnevne pijačke (kavo in podobno)? s kom ponavadi hodite na pijačo?

Nema.

8. bencin al avtobus, tiste katere se vozite z njim?

Ponavadi tankam 2x mesečno, ker se bolj malo vozim, se pravi recimo 180 €.

9. revija? katera ja vaša naj revija? poleg cosmota, ker predvidevam da večina ga prebira :D če ne pa to omenite :)

Revije so vštete pri hrani, ker to kupujem hkrati. Me pa to stane recimo ene 40 € na mesec. Potem pa še naročnina na Delo, ampak te položnice nikoli ne vidim, ker je to dolžnost od mojega. Finance in MM v službi, ostalo na netu.

10. frizerja? kolikokrat mesečno hodite k njemu?

Dvakrat mesečno, enkrat je 40 €, enkrat okrog 70 €. Se pravi 100-110 € na mesec, poleti nekaj manj, pozimi več.

11. morje? (letno)


Ahhhh morje. Letos vse skupaj recimo 700 €, ker sva bila samo 2x po en teden na vikendu na Hrvaškem in je potem to bencin+večerje. Sicer pa še vsaj eno potovanje letno, se pravi cca 3000 €
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Okt. 2010 21:58

^^ Človek ne more, da bi verjel.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Okt. 2010 22:25

^^kaj te je pa zbodlo?:O
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Okt. 2010 22:29

Sama nima okusa, zato jo mami 4x letno pelje v shopping in ji nakupi za 5000 eur cunj.
Mesečno porabi 1.525 eur brez kakršnihkoli stroškov stanovanja, položnic, avtomobila,...
V tej temi folk res gre iz ene skrajnosti v drugo. Kako smo si različni.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Okt. 2010 22:46

punca se je malo štorasto izrazila....pač ima osebnega stilista, ki je hkrati njena mami....:D

sploh pa...1500€ zapravit....jaz zelo dobro poznam osebo, ki mesečno zapravi 12.000€!:eek:

pač...s polno ritko je luštn kakat.... :)
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 01. Okt. 2010 23:37

1. hrana + pijača? 100€/mesec
2. obleke in čevlje? 500-1000€/leto
3. modne dodatke? 200-300€/leto
4. kozmetiko?200€/leto
5. žuriranje + alkohol? 200-400€/leto
6. cigarete (če kadite)? 70-80€/mesec
7. dnevne pijačke? 20-40€/mesec
8. bencin ali avtobus? bencin-mami plačuje, avtobus - 20€/leto
9. revija? 5-10€/mesec
10. frizerja? 200€/leto
11. morje? 500-4000€ (vključeno prevoz, prenočišče, žurke, šopingiranje)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 02. Okt. 2010 8:33

Jochie napisal/-a:punca se je malo štorasto izrazila....pač ima osebnega stilista, ki je hkrati njena mami....:D

sploh pa...1500€ zapravit....jaz zelo dobro poznam osebo, ki mesečno zapravi 12.000€!:eek:

pač...s polno ritko je luštn kakat.... :)


Saj je super, če serješ s svojim denarjem. Ampak zelo pa dvomim, da mamice zapravijo po 5.000 eur za cunje za enega otroka. Če pa že jim pa delajo medvedjo uslugo.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 02. Okt. 2010 9:24

lej, eni mamici je lažje kupiti svojemu otroku cunje za 5000€ kot drugi mamici za 200€... :)
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 02. Okt. 2010 21:17

^^ Se popolnoma strinjam. Večji problem bo, ko bo nekoč banka mamica odpovedala.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov