Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Sep. 2018 11:38

Exit, ce pogledas na netu, so pri "profesionalcih*" cene od 15-25 evrov na dan. Tako, za obcutek :)

- Sem mislila nekaj napisat, pa se mi ne da.


*V narekovajih, ker ne vem, koliko so dejansko profesionalci :) Pac nakljucne 3 spletne strani.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 28. Sep. 2018 7:18

Hmm ja. glede na to jaz nisem "profesionalec", bi bilo mogoče primerna polovična cena? :D

* god bless lzs dad. police so. im happy :D ne morem se jih nagledat.
* rada bi se tudi iz dna srca opravičila vsem posameznikom, ki sem jim pol leta morila o policah.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Sep. 2018 17:30

za psa pazit doktorata ravno ne rabiš, ene 20% popusta največ, bi js rekla.
poleg tega je za žvau itak boljše, da je pri nekomu doma, namesto v nekih sobicah v hotelu za živali. 15% max torej.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 30. Sep. 2018 10:55

Ok hvala. malo mi je sicer neprijetno postavljat cene itd. upam, da bo sama omenila, ker mi je ogabno načenjat to temo
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Okt. 2018 20:19

-* letim v petek v Nepal, in tole je najbolj naporen del potovanja...vedno crkujem preden grem na potovanje
-* je tale en mesec treka na katerega grem vsaj zame zelo zoprn za planirati, ker planiram za trek, stvari po treku in trip po treku, in zato pakiram po segmentih. Trek je pa zoprn ker ne smem narediti napake glede opreme in tehnike, ker se vrnem v bazo kjer lahko menjam in rešim problem čez 38 dni po odhodu.
-* sem vedno najbolj živčen pred temi stvarmi, ampak najmanj živčen ko se to počne..tako da, this to shall pass, like many times before.
-* me Himalaja res straši, grem res visoko, vreme je vedno uganka, pripravljenost je passable in nekaj dni bom moral res gristi. Ampak, imam prijatelja na katerega se lahko zanesem, ego je pod kontrolo, in vse je samo nadgradnja že podobnih stvari...tako da na koncu dneva, videl bom Himalajo, videl bom Everest, in 35 dni bom samo hodil..in ni lepšga.
-* je moja nova kamera čudovita stvar, paševa skupaj k ata na mamo.
-* vsake toliko časa klepetam z Rusinjo, ne vem, nekaj je na njej.... sva si najbolj različna, ampak si deliva enake vrednote.
-* sem v zadnjih 2 tednih odkar sem doma ugotovil nekaj stvari, Zahod čaka poguba ker ni nobenih otrok, vem da vsak pozna kakšno nosečko, verjemite, luknja se ne pokriva...demografija je tako grozna, da sem imel skoraj eksistenčno krizo ko mi je kapnilo kaj je drugače kot na Vzhodu. Drugič, slovenka kultura je izredno negativna, ko si v njej ne ugotoviš..ampak ko se vrneš, Jezus...verjemite, sem patriot in ljubim to deželo, sam fuck smo en tečen, negativen, nasikan narod. Fuj.
Tretjič, nobena druga kultura nas ne ogroža, Zahod se bo sam pogreznil zaradi zjebane demografije, in nefleksibilnosti glede njegove vloge, svet se spreminja in Evropa je kot stara mama ki je v penziji in ne mrdne s prstom.
Sem zelo pozitiven človek, ampak ko pridem nazaj grem lepo v rezervo v vojsko da si vsaj malo zavarujem pozicijo ko bo drek konkretno usekal ven, ker verjamem da čez 20 let ne bo rožnato. Vem da to vsaka generacija govori, ampak mi mislim da smo mi generacija na prelomu kjer bo globalizacija, demografija in klimatske spremembe izbilo sodu poden ven.
-* je to da sem vmes prišel domov nekaj najboljšega kar sem lahko naredil, ker sem videl kako dobro se moram prištimati ko se res vrnem domov...vmes si bom poiskal službo, da ko pridem domov, magar avte perem, ampak da takoj padem v rutino. Preselil se bom na naš vikend za nekaj mesecev, mogoče ga odkupim od staršev, ker mi paše biti v naravi, in sem tam nekaj let, otroci imajo mir, potem se pa preseliš ko je cajt. Glede partneric in otrok me pa ne skrbi, sem soliden dec, in ko bo čas bo vse padlo na svoje mesto. Tudi če moji otroci ne bodo beli ali pa bom moral skakati po uradih da bom zrihtal papirje da bo lahko ena spala zraven mene, ne bo nobena tragedija...punce iz desne strani tega planeta so res fajn, tok fajn da raje ne govorim :lach: .
-* ne vem koliko bo runda dve dolga, bo pa fajn, za novo leto grem na eno plažo, potem ga pa potegnemo preko našega poletja, in potem bo čas da gremo domov.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Okt. 2018 21:11

- sovražim pakiranje, seljenje, pospravljanje
- V Ljubljani je faking mraz
- meni se zdi, kot da sm v nekem baby boomu, alpa samo zdaj, ko sem starejša bol opazim te stvari, ne vem..
- starejša kot sem, manj se sekiram in bolj mi je ravno za vse..
- nisem že dost časa nobenga novega folka spoznavala in mi malo manjka..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Okt. 2018 21:28

Wow Himalaja LZ, super :)
Everest nosi tako otožnost, vsaj v mojih očeh.

- nimam nič za napisat
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Okt. 2018 22:26

Hvala. Hvaležen in ponižen da grem tja.

Touching the void je top resnična zgodba.

Priporočam ogled filma Everest iz leta 2016, ki je posnet po knjigi Jona Kraukenaurja - Into thin air, o tragediji kjer je zaradi tekmovanja med komercialnima odpravama in grozne nevihte prišlo do ene navečjih tragedij na Everestu.

Za branje pa vsem priporočam knjigo Pot - Nejca Zaplotnika, ker ni le odlično potopisno in gorniško delo, ampak v sebi skriva globoko filozofsko tematiko, ranljivost pisca. Mojstrovina, kriminalno je da je več ljudi ne pozna.
Pisec knjige je bil prvi slovenec na Everestu, in tragično umrl pod plazom na gori Manaslu.

https://siol.net/sportal/sportal-plus/n ... deo-240429

- Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.

- Bil sem svoboden, kakor je svoboden človek v teh letih: ne zaveda se svoje svobode, zanjo se mu ni treba boriti, samo čuti, da živi. Dosegel ni še ničesar velikega, zato nima sovražnikov, pripravljen je sprejemati, zato ima obilo prijateljev.

- Strah me je časa, ker se zavedam, kako obupno malo ga imam. Koliko stvari moram še spoznati, prebrati, narediti, napisati, koliko moram še ljubiti, garati, se veseliti, jokati. Človek bi obupal! Vse to v borih desetletjih, ki so nam na voljo.

- Verjel sem v pot in dosegel cilj, ki ga sploh nisem imel.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 02. Okt. 2018 6:15

* je bil včeraj en tak fin gloomy siv dan <3 se mi zdi, da se takrat čas malo upočasni, da je vse bolj uizi, zrak pa preveva pridih melanholije. mmm i love it <3 comfortably numb - tako bi opisala to vreme!
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Okt. 2018 8:38

LZ, kateri trek pa greš? V deževni dobi si dobrodošel pri nas, ker je pokrajna čudovita, polno vode, zeleno, dramatična svetloba pred in po monsunskem nalivu... Fotografski raj.
Aja, pozabila dodat: totalno off the beaten track in vsi, ki so bili pri nas, so navdušeni! Jebeš Indijo z dobesedno milijoni backpackerjev v elephant baggy hlačah in majicah z logom neke azijske pivovarne :wink:

- Da čakam kosilo, dostavo
- Da komaj čakam, da dobimo svojo pisarno, čeprav je majhna in temna, ker je blizu stanovanja (2 nadstropja nižje) in bom bolj fleksibilna glede delovnega časa pa še mačka bom lahko šla pomečkat med odmorom :)
- Aja, pa tu, kjer smo trenutno, ima internet blokiran dostop do fejsbuka, kar naredi zavlačevanje z delom precej težje. Ni nemogoče (pozdravljeni, cosmo forumaši!), ampak težje :D
- Najbolj mi da zagon za delo, ko se izkaže, da imam prav glede nečesa :cool:
- Lačna
- Da moram konec tedna na poroko in se mi ne da, ker niti ne poznam para, ne maram preveč hrane, ki se ponavadi streže, preveč ljudi naenkrat, dolgčas, treba se je slikat kar naprej, pa še alkohola ni, da bi se vse to lažje preživelo. Meh.
- Ok, se spet oglasim čez par ur :lach:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 02. Okt. 2018 13:47

- Pot treh prelazov. samo da hodim peš od Jirija do Lukle, kar je extra 4-5 dni, 2x. Ampak ne dam 200 evrov zato da lahko pristajam na najbolj nevarnemu letališču.

https://www.mountainphotography.com/gal ... rek-nepal/

Kam grem potem še ne vem, vem sam da bom za novo leto na eni plaži, vedno sem hotel biti za novo leto v japonkah in kratkih hlačah.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Okt. 2018 16:33

- nimam nič zanimivga, ne nič pametnga za povedat :D
- je za moje pojme v Lj ratala prou Sibirija, je zdaj v teh mrzlih temperaturah ratu čaj > kave
- sm cel dan že tko zaspana, da se prav zadeto počutim
- jess zgleda, da je cimra že šla domov in je prišla samo dežurat :D
- a sm js normalna, če se mi zdijo kašni bruci lušni :? :D oz. ne vem stoprocentno, če so bruci, mogoče jih samo prvič vidim, ali pa so se samo preselili
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Okt. 2018 20:08

-se dogaja veliko dobrega in sem za to hvaležna, ampak vseeno veliko vmes žalostna.
-zaradi narave moje obveznosti tudi nisem mogla na pogreb, za kar mi je zelo hudo
-me pride jutri obiskat prijateljica in komaj čakam
-je drugače praktično delo totalno zakon. sem vesela, da počnem to, kar počnem.
-kaj vse sem videla v zadnjih tednih, vsak dan se na novo čudim
-vseeno pogrešam dom, sploh v teh trenutkih
-pogrešam kužo
-me še vedno čudi, da je nekaterim ljudem pes večno breme, namesto da bi razumeli, da je privilegij
-totalno nisem cat-person, ampak tu se mi je en mačkon prikupil, ker je kar naprej v naročje lezel, predel in mi hodil po tipkovnici, pa je bil na začetku strašno plašen
-sem ignorirala srbeče žrelo in mu pustila :D
-me čaka ogromno enih obveznosti, takoj ko se vrnem domov
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 10. Okt. 2018 6:59

* je grozno, ko zboliš, ampak zaradi službe moraš delat. pač nisem ravno bolana bolana, ampak me boli grlo, celo noč sem se premetavala, potila kot nora. danes moram zdržati, če jutri ne bom bolje pa pač bolniška. ampak danes res moram zdržati...
* sem naročila novo knjigo od Murakamija. v ponedeljek naročena, book depository včasih mučka... torej bom morala čakat še kak teden. j* ti slovenijo. v drugih državah so imeli prov event zaradi tega, poleg knjige si dobil en čudovit tote bag. ne pa tu, ko kličeš kdaj jo lahko pričakuješ, in je odgovor: tri do štiri tedne po izdaji. pa še to ni zihr :D wat.
* sanjam o tej knjigi že dve leti. in sem zaradi tega rahlo nestrpna. ko jo dobim v roke, se bom zaprla v sobo, ugasnila bom telefon, vse, ker se res hočem posvetit branju.
* Zafonova nova knjiga je odlična. res odlična. par dni po tem, ko sem jo prebrala, nisem mogla začet kake druge brat. book hangover. bom pa po vsej verjetnosti še enkrat prebrala vse iz tega njegovega cikla (note to myself: kupi si vse ostale knjige)
* trenutno pa berem novo knjigo od Naomi Novik - Spinning Silver. rahlo razočarana. sicer sem prebrala šele 100 strani, ampak mi je njena prejšnja Unrooted bila def. bolj zanimiva.
* beda od bede, ko človek dobi plačo, pa je slabe volje :D
* mi je malo čudno, ker je še manj kot en mesec do potovanja, pa je kolegica čisto apatična... niti ji ne omenjam nič, ker nočem biti tečna, ampak mi je res čudno... :s
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 13. Okt. 2018 9:22

*Bi šla full v kino gledat A star is born. Shallow imam na repeatu in Lady Gaga mi ima že od nekdaj čudovit, poseben glas. :hearts:
*Je bilo včeraj noro lepo, ampak se mi je zaradi tega poslabšala situacijo z okužbo mehurja in danes nimam kaj drugega, kot da cel dan ležim v postelji in pijem ogromne količine tekočine. Upam, da bo ok do ponedeljka, ker umiram na obroke vedno, ko dobim to okužbo. :nein: Raje prenašam glavobol, menstrualne krče, vneto grlo npr., samo tega prosim ne več, ker je grozno. :cry:
*Obožujem dneve, ko mi ni treba delat nič. :oops:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]