Moderatorji in uporabnice ter uporabniki foruma

Predlogi, kritike, mnenja, sporočila, želje, pohvale, vprašanja... o portalu in forumu revije COSMOPOLITAN.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Apr. 2012 14:40

Odpiram novo temo, stara tema ima že precej strani + precej tematike, ki sploh ni v povezavi s to temo.

Sem ste dobrodošli napisati svoja (ne žaljiva) mnenja, kritike, pohvale, predloge glede foruma. Izjemno dobrodošla pa je tudi pomoč pri iskanju in odpravljanju težav na forumu, za kar smo moderatorke vedno hvaležne.

Posti, ki bodo žaljivi, namenjeni provokaciji in v nasprotju s pravilnikom in/ali v nikakršni povezavi z zgoraj navedenimi funkcijami tega topica bodo brez opozorila brisani.

Samo v tej temi(poleg zasebnih sporočil) je dovoljeno diskusiranje o delu moderatork in o morebitnih težavah, ki jih v povezavi z moderiranjem opažate. Diskutiranje naj bo na nivoju in namenjeno temu, da se bomo razumeli boljše, ne slabše. V drugih temah moderatorke takšna sporočila lahko brišejo (v skladu s pravilnikom).


Hvala in lp.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 21. Apr. 2012 16:37

Če smem podati en predlog...
Skoraj v vsaki rubriki,se teme konstantno "smetijo" z medsebojnimi spori uporabnikov.
Predlagam,da se v ta namen odpre ena tema "cosmo pljuvalnik,ali cosmo ring" v kateri bi lahko cenjene uporabnice in uporabniki seveda,lahko dokončno izlili svoj gnev,jezo in zamero,brez cenzure in posredovanja moderatork.Slednjim bi bila tako prihranjena tudi kritike na račun tega,ali so pristranske ali ne.
Mislim,da bi s takšno temo,očistili smetenje ostalih tem,upam si tudi trditi,da bi nekoliko razbili monotonost in zdolgočasenost na tem forumu.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Apr. 2012 16:45

Peggy sue, jaz se s tem strinjam. Naj pa še druge moderatorke in uporabniki podajo svoje mnenje.

V naprej bo tudi kakšen offtopic, če bo soliden pogovor-kar se včasih zgodi celo..da iz kakšne teme pač zaidete v kakšno drugo zanimivo-kar prestavljen-ločen v novo temo in boste lahko z offtopicom, ki to več ne bo, nadaljevali (seveda tukaj spuščam medsebojne spore, ki pa bodo absolutno prekinjeni in brisani v temah).

:)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7029
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Apr. 2012 16:50

Tudi jaz sem za to, vkolikor ne bo ta tema izgovor za spuščanje na osebni nivo/žaljenje itd (pač, da ta tema ne bi pomenila popolnega odklopa oz dovoljenja za drugorazredno obnašanje).
Glede na to, da se zg. opisano (da bi bil off topic pogovor in ne kar nekaj) res ne zgodi velikokrat, bi lahko ena tema služila vsemu temu, če se ostali strinjate :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Apr. 2012 16:54

Ja.. Res je, da tud takšna tema ne more bit popolnoma brez meja, ker smo priča temu, da se kdaj zaide v res ekstremno žaljive osebne poste..To je zdaj dilema glede te teme, kje postaviti merila..

Hmm, "Koristni offtopici" tema? :D Problem bi bil samo v rednem združevanju(zdj sm optimistična, da v primeru, če bi bilo več takšnih čudovitih super offtopicov :D). Če pa je res kakšna specifična tema bi si pa lahko zaslužila svojo..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7029
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Apr. 2012 16:59

Vkolikor bi bil off topic hitro opažen, bi lahko poste scitirale v to eno temo (ali več teh, če bi bile tako obširne) :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Apr. 2012 21:45

Opozarjam, da sem debato o varčevalnih ukrepih vlade iz teme "na živce mi gre" preselila v sklop "Politika", kjer lahko debatirate brez da bi bili offtopic. Pa brez žaljivih postov prosim.
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Apr. 2012 23:06

krasna ideja! meje so pa itak jasne. dokler obvelja to pravilo: Na forumu ni dovoljeno žaljenje oz. blatenje sogovornikov in podpihovanje k spolni,
rasni, narodnostni ali verski nestrpnosti. Za debato raje uporabljajte argumente!
, čeprav me včasih zamika, da bi kake krave neumne in podobne včasih spregledali, da bo malo bolj sočno. hihi :twisted:

lahko odpremo tudi temo, kjer uporabniki foruma predlagajo izboljšave na splošno, izboljšave v pravilih foruma, vse kar uporabnike pač moti, temo o moderatorjih pa namenimo dejanskemu opozarjanju moderatork na spregledane nepravilnosti.

ampak prosim, strpno in razumno.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7029
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Apr. 2012 23:11

Mislim, da je boljše, da ta tema vseeno ostane za razne predloge, ideje itd :)
The world is as you are.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Apr. 2012 23:21

ok. torej :

v tej temi sprejemamo vso konstruktivno kritiko na delo moderatork in predloge za izboljšave foruma.

s poudarkom na konstruktivno!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Apr. 2012 23:26

Yes, sir! Sporočam obenem še - če kdo vidi, da ima preurejen post, nas lahko kadarkoli kontaktira tu ali spiše zs in dobi razlago zakaj je bil kakšen post urejen. Ponavadi se podpišemo, vsaka ima tudi svojo barvo(jaz sem rdeča, flori zelena, emanuela vijolična, Sunshine oranžna) tako, da veste koga kontaktirat.
Poudarek bo na žaljivkah seveda (ker je to prešlo meje), tudi blažje žaljivke, ki bi lahko sprožile kreg ali OT (kar me presodimo) se bodo brisale. Saj se da tudi brez tega popolnoma normalno in prijetno diskutirat, ne? Ja. :)

Pa prijetno sodelovanje še naprej! :D
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Apr. 2012 23:37

hkrati pa posebej navdušeno sprejemamo predloge za korekcijo obstoječega pravilnika, če ma kdo kako idejo, predloge, ki jih je morbit pobral na drugem forumu, ki na določenem področju mogoče boljše funkcionirajo.

konstruktivne seveda. da ne bomo me tiste, ki bomo kao krojile pravila po svoje, ampak da bodo nekje jasno zapisana. in po volji ljudstva.

žal, pa bo presojanje kaj je prav in kaj narobe, kaj je žaljivo in kaj ne, pač e vedno kolikor se le da objektivna presoja moderatork. to pač tako je.

sicer pa, js sm bla v preteklosti banana in v končni fazi me je izučilo, da včasih držim jezik za zobmi, kako stvar povem na milejši način, kot bi jo sicer al pa sem preprosto tiho.

sposobnost dobre argumentacije je uporabna vrlina :wink:
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 22. Apr. 2012 11:18

Konstruktivno:
Prosim, da banananate vse, ki dobijo 2+ opozorila (upam, da nisem vmes? :D ), da ba* vse, ki pišejo, da je forum res beden in se jim itaq je*e (čeprav so čez 2h spet nazaj), vse, ki drkajo vse ostale v glavo...

10komadov, bi lahko TAKOJ zbrisali AMPAK potem bo veliko manj postov.
Sam takoj podpišem ;)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 22. Apr. 2012 12:55

Brandi, tako je ze bilo(samo premalo strogo) in tako tudi bo vnaprej verjetno. vsak dobi opozorilo v temi(preurejen post ali splosno opozorilo da se offtopic konca), ce se to ponovno krsi gre v "register-temo", kjer se pisejo opozorila. To je zadnja sansa, naredis se en prekrsek gres drugic v register in dobis bann, ki je krajsi dva do tri dni..zopet in je bann daljsi na koncu, cesar si nihce ne zeli pa je bann trajen.. Ta red "kaznovanja" nameravamo se z modetatorkami skupaj uredit glede na tezo prekrskov...predlogi dobrodosli.
To je namenjeno vzpostavitvi reda in dobre klime na forumu, ki se je prevec razpustil..

Imam pa en predlog tako za moderatorke kot uporabnike- ste za to da bi se stara tema z opozorili in banni izbrisala in dobimo vsi cist zacetek, novo priloznost za vse? Z bolj doslednim pravilnikom in vzdrzevanjem reda mislim, da vsem pripada cista kartoteka :D pa se tema je stara, ko so bili se stari uporabniki in stare moderatorke!
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 22. Apr. 2012 15:16, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Apr. 2012 14:22

^^itak, da bo bolj pregledno...pa da ne bo datum odprtja teme leto 2004....

Pa naj se odpre tema, predlogi za spremembo pravilnika.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na cosmopolitan.si

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron