Smisel življenja

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Nov. 2006 17:15

*cream* napisal/-a:Življenje je iluzija. Ne glede na to kaj dosežemo, kje, kdaj in zakaj, na koncu smo le truplo. Ne glede na to kakšne užitke doživimo, vse se ob smrti izbriše. Naše življenje nima bistva niti vrhunca, je le naključje. To smo mi, nič več kot naključje, ki se je zgodilo pred milijoni let in traja samo zaradi naših prilagajanj in odkritij in ta odkritja niso ključnega pomena za nas in ne pomagajo človeštvu, naši podli živalski vrsti.
Smisla življenja ni, namreč ne glede na to kaj dosežemo nič ne obdržimo in vse se ob smrti izbriše. Ne lastimo si niti moralnih niti materialnih dosežkov. Pravila morale in vrednote so postavljeni po naših merilih, pomagajo nam pri brzdanju naših nagonov, ki nam omogočajo materialni razvoj in začasno zadržujejo pred propadom, ki pa nas nikoli ne uniči, ampak vedno postavi na novo raven življenja in razmišljanja. Materialnih dosežkov si nikoli ne lastimo, zato ker to ni v našo korist, niti v korist prihodnjih generacij, zato je vso to neprestano priganjanje popolnoma odveč.
Ko umremo smo »predmet«, mrzlo truplo, ki je včasih imelo zmožnost komuniciranja, samostojnega gibanja, razmišljanja za katerega pa je neznano ali smo edini, ki ga premorejo, vse te sposobnosti, ki pa so le naključni plod združenih celic. Materialne stvari niso v našo korist, ker nimamo trenutno živeči nikakršne koristi od tega, niti generacije za nami, ker bo z njimi enaka zgodba kot z njihovimi predhodniki.
Torej sčasoma pridemo do ugotovitve, da smo morda le »tovarna«. Vojska bedakov, ki igra tovarno brez kakršne koristi, ki izdeluje popolnoma odvečno kramo, ker je to najgloblje koder seže. Tolažimo se s prepričanji in religijami upamo, da le je nek smisel življenja in da nas nekdo ljubi in pričakuje. Strah pred resnico je večen in navsezadnje je vseeno ali živimo, se trudimo ali uživamo, lahko pa tudi naredimo skupinski samomor in prekinemo tok te nesmiselne igre. Vendar pa zakaj bi se trudili, vseeno je, zakaj bi se trudili?


:oops:
Ceprav imas dokaj prav, si s takim postom ne mores kaj dosti pomagati. Torej si ugotovila, da ni nekega "pravega" univerzalnega bistva zivljenja. To je ze res, zdaj pa je na tebi, da si ustvaris svojega.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 08. Nov. 2006 19:03

Ljubiti in biti ljubljen!
Za dežjem vedno posije sonce!!
Nadine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 677
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nadine » 08. Nov. 2006 19:52

smisel življenja je da si srečen
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 08. Nov. 2006 20:22

Trenutno ga ni :? edin lubi je svetla točka v mojem življenju pa še to ga zdej ni :(

Oh, bo bolje.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 09. Nov. 2006 15:14

Zame je smisel življenja živeti. V vseh pogledih.
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 09. Nov. 2006 16:37

ljubezen, družina in prijatelji - to so zame stvari, zaradi katerih se mi zdi vredno živeti.
neumen pristop do življenja se mi pa zdi ta, ki ga je že nekaj ljudi omenlo; zakaj sploh živet, če boš na koncu umrl? ja, a ni to ena logična stvar? rodil si se, dobil priložnost da živiš in iz svojega življenja narediš nekaj najlepšega in najboljšega kar lahko. a zdaj se boš pa kar vdal, zato ker veš da boš na koncu truplo? meni se zdi ful pomembno, da uživaš vsak trenutek in res narediš veliko dobrega, kar pustiš na svetu še po svoji smrti. ne vem, napišeš knjigo, ustanoviš podjetje, vzgojiš otroke, ali pa preprosto ljudem okrog sebe s svojo prisotnostjo spreminjaš življenje na bolje :)
to infinity and beyond!
bejby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a bejby » 09. Nov. 2006 16:48

zame je smisel življenja življenje, ki ga živim.
Ne vem, ali svet res vodi ljubezen, vendar je prav zaradi nje vredno živeti na njem.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 09. Nov. 2006 21:36

...da čim več nardiš iz življenja, ki ti je dano, saj itak sam enkrat živiš!!
meli c
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 14. 9. 2006
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a meli c » 10. Nov. 2006 13:24

da imam mojga pikija ob sebi, pa otroke z njim in to kar delava ze zdej: uzivava in se ne sprasujeva skos kaj bo v prihodnosti, vsak dan probava izkoristit tako, da se mava lepo.
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 23. Nov. 2006 17:03

ne vem... da ga čim bolj uživaš..ker živiš lih enkrat!!!!!
Uporabniški avatar
greyangel
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Six feet from the edge

Neprebrana objavaNapisal/-a greyangel » 24. Nov. 2006 12:16

Ne iskat nekega smisla v stvareh in uživat vsak trenutek. Pa mogoče met v kotu glave da na tem svet preprosto nič ni večno. Tako znaš cenit kar maš v nekem obdobju/trenutku in ko mine pač to sprejet in se ne sesut od šoka da ti sedaj nekaj manjka.
Angels fall first...
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 25. Nov. 2006 13:23

"Smisel življenja je ležanje na plaži,
z možgani na OFF in čivavo na straži.
Visenje v mreži med dvemi drevesi,
slalom po ravnini z zarjavelimi kolesi.
Smisel življenja je jahanje oblakov,
pihanje v sonce in lomljenje korakov.
Sanjanje parnika na modrem ogledalu,
piknik z mravljico in luknjo v sandalu.

tega se tut držim :wink:
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
Uporabniški avatar
~Tia~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 14. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~Tia~ » 25. Nov. 2006 15:15

Ljubezen, družina in muzka :wink: !
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 26. Nov. 2006 23:51

La*Perla napisal/-a:moj smisel življenja je uživanje. V vsakem trenutku poskušam uživat, počet stvari, ki me razveseljujejo. Smisel življenja je delati stvari, ki te veselijo :)
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 27. Nov. 2006 0:04

da se mi vedno nekej dogaja, da doživim neko novo stvar mi pa poolepša življenje!! :D
... ι αм ωнαт ι αм ...

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov