Nenavadno vedenje Robina Williamsa tik pred smrtjo

8. 5. 2015
Robin Williams (foto: Profimedia)
Profimedia

Komik Robin Williams, ki je avgusta lani naredil samomor, naj bi zadnje ure svojega življenja preživel v paranoji. Tako so vsaj zatrdili v britanskem šovu Autopsy: The Last Hours Of.

Desetega avgusta 2014, dan pred tem, ko se je obesil, je 63-letni igralec in stand-up komik Robin Williams svojo obsežno zbirko ur in žlahtnih kamnov zbasal v nogavice in jih odnesel prijatelju 'v varstvo', poleg tega pa je bil zadnjih 24 ur svojega življenja prepričan, da nekaj ni v redu z njim, zato je kot obseden divje iskal ustrezna zdravila na internetu.

Obdukcija je pokazala, da je imel zvezdnik demenco z Lewyjevimi telesci, kar bi lahko pojasnilo njegovo čudaško vedenje.

Patolog, dr. Richard Shepherd, je za britanski šov Autopsy: The Last Hours Of izjavil, da Williamsova aktivnost na svetovnem spletu v zadnjih urah njegovega življenja dokazuje, da se je zavedal, da z njim nekaj ni v redu, a ni vedel, v čem je težava.

Demenca z Lewyjevimi telesci bi utegnila pojasniti simptome, kot so nespečnost, tesnoba, paranoja, trenutki zmedenosti in otežen proces sprejemanja odločitev, s katerimi se je spopadal.

Njegova soproga Susan Schneider, ki je zadnji večer z njim preživela v njunem kalifornijskem domovanju, je povedala, da je zbirko ročnih ur in drugih dragocenosti pospravil v nogavice, potem pa se je odpeljal k prijatelju.

"Incident, ki ga opisuje njegova soproga, je zelo zanimiv, in kaže na to, da je bolehal za paranojo," je dejal Shepherd, psihologinja Anjula Mutanda pa je dodala:

"Paranoične osebe lahko verjamejo, da so v nevarnosti ali da jim nekdo oziroma nekaj grozi. Lahko gre tudi za finančno nevarnost."

V omenjenem šovu so razkrili tudi, da je Williams po tem, ko se je najprej poskušal ubiti z rezanjem žil, očistil kri v kopalnici, in da so v njegovi spalnici našli še neodprto stekleničko zelo močnega zdravila, ki se uporablja za zdravljenje shizofrenije in bipolarne motnje.

Recept za to zdravilo je dobil le teden dni pred samomorom, iz česar je mogoče sklepati, da se je njegova bolezen pred smrtjo naglo poslabšala.

Krvni izvidi so pokazali, da v zadnjih 24 urah življenja ni zaužil kokaina in alkohola, kar je nekoliko presenetljivo, saj se je nekaj mesecev pred smrtjo prijavil v rehabilitacijsko kliniko z namenom, da bi se 'malo osredotočil'.

So pa v organizmu našli sledove mirtazapina, ki se uporablja za zdravljenje depresije, in levodope, s katerim se zdravijo ljudje, ki imajo Parkinsonovo bolezen.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja