Igre lakote: Arena smrti - film, ki podira rekorde!

22. 3. 2012
Igre lakote: Arena smrti - film, ki podira rekorde!

V četrtek, 22. marca, v slovenske kinematografe prihaja težko pričakovani film Igre lakote: Arena smrti.

Navdušenje nad prvim delom franšize, posnete po knjižni uspešnici Suzanne Collins, je tolikšno, da je film podrl rekord v številu prodanih vstopnic za premiere v predprodaji. Gre za še bolj težko pričakovan film, kot je bil zadnji del Somraka. Strokovnjaki napovedujejo, da bo film zaslužil več kot 120 milijonov ameriških dolarjev.

Film Igre lakote: Arena smrti je nastal po prvem romanu iz trilogije Suzanne Collins, ki so jo samo v ZDA natisnili v več kot 26 milijonih izvodov in ima strastne privržence po vsem svetu.

Od izida septembra 2008 do danes na seznamu knjižnih uspešnic New York Timesa vztraja že več kot tri leta in se redno pojavlja tudi na drugih lestvicah.

V filmski adaptaciji knjižne uspešnice se preselimo v bližnjo prihodnost, kjer so lakota, suša in požari povzročili uničenje ZDA.

Nova država Panem je razdeljena na prestolnico in 12 območij, iz katerih vsako leto z žrebanjem določijo 24 kandidatov za Igre lakote. Ko je izžrebana 12-letna Primrose, se njena pogumna sestra Katniss odloči, da jo bo prostovoljno zamenjala. S sovrstnikom Peeto se odpravita v prestolnico, kjer se morata v neizprosnem spopadu na življenje in smrt pomeriti z veliko močnejšimi in bolj izkušenimi tekmovalci.

Šestnajstletna Katniss Everdeen se pri spopadu s skrajno izurjenimi tributi, ki so se na igre pripravljali vse življenje, lahko zanese le na svoje izostrene instinkte in na mentorstvo zapitega nekdanjega zmagovalca. Toda ko nepričakovana tekmovalka vstopi v pogozdeno areno, začenja dojemati, da gre pri igrah za več kot zgolj za obet slave, bogastva in obstoja: če zmaga, bo morala sprejeti nekaj trpkih in kljubovalnih odločitev.

Ko je producentka Nina Jacobson leta 2009 odkupila pravice za filmsko verzijo, je roman Igre lakote šele pridobival privržence; šele ko je studio Lionsgate začel razvijati projekt, se je ob pričakovanju filma začelo večati tudi zanimanje za knjige, saj so se številni spraševali, kako lahko režiser na platno prelije sveži pristop Collinsove k mračni prihodnosti in oživi zapleteno, a pogumno junakinjo, zaradi katere je roman neodložljivo branje.

Režiser Gary Ross se je filma lotil tako, da se je takoj podal k samemu viru – Suzanne Collins – in jo povabil, da sodeluje pri priredbi:

“Postala sva scenaristični tim. Bilo je fantastično, naelektreno. Upoštevati avtorjeve zamisli je pravi dar.”

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja