Nepojasnjeno, nerazložljivo

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Verjamete v stvari, kot so reinkernacija, vraževernost, čarovništvo, NLP, duhove

Glasovanje se je zaključilo dne 08. Nov. 2004 21:30

verjetno da je nekaj na tem.
26
96%
ne, to so absolutno same traparije
1
4%
da, defenitivno te stvari obstajajo.
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 27

Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 09. Okt. 2004 21:30

Ste se že kdaj vprašali, ali pa se vam je že zgodilo, nekaj česar si niste znali razložiti?
Verjamete v stvari, kot so reinkernacija, vraževernost, čarovništvo, NLP, duhove,...v glavnem teme ala Dosjeji X?
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 09. Okt. 2004 21:34

ja....meni tudi npr. ni jasno to...v cerkvi učijo, da je bog svet ustvaril po svoji podobi (pa ne po zunanjosti), pri biologiji, pa da smo se razvili iz opic...itd...itd...
kaj pa vi mislite o tem?
tudi nlp, določeni dogodki nam lahko za vedno ostanejo skrivnost...
:?: :!: :?:




:blume: :flower: :kleeblatt:
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 09. Okt. 2004 21:47

Ne verjamem v NLP, duhove in podobno .......... vsaj tok časa ne, dokler nom sama kej v zvezi s tem doživela :troll; :alien: :troll;
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 09. Okt. 2004 22:03

s sosolcem sva prejsn teden mela referat o parapsihologiji. morm povedat da so me nekatere stvari prou sokirale. mislim da je nekej nad nami kar ne znamo pojasniti pa tudi nikoli ne bomo :nixweiss:
Zadnjič spremenil Naughty grl, dne 13. Okt. 2004 16:32, skupaj popravljeno 1 krat.
... se non ti cerco non vuol dire che mi hai perso <3
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 09. Okt. 2004 22:24

Jaz pa sem bila na eni predstavitvi pred nekaj leti o parapsihologiji in te kakšna dejstva res šokirajo. Nekaj je na tem, kar ne bomo znali pojasniti nikoli
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 09. Okt. 2004 23:18

jst vrjamem,da je neki kar je bolj razvito od nas in da je nekdo,ki nam pomaga živeti....pa če mi obstajamo,zakaj pa nebi še nekje nekdo

glede tega kdo nas je po čigavi podobi ustvaril to je tema dolga za celo življenje....
jst mislm tko,nas je res ustvaril Bog ampak ne kot Adama in Evo ampak kot Svet iz katerega smo se razvili(od paramecija naprej) in v katerega se razvijamo,zato tud vrjamem v reinkarnacijo in plačevanje dolgov v naslednjem življenju
Uporabniški avatar
Saša_26
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Saša_26 » 09. Okt. 2004 23:50

kathy : kot Svet iz katerega smo se razvili(od paramecija naprej) in v katerega se razvijamo,zato tud vrjamem v reinkarnacijo in plačevanje dolgov v naslednjem življenju

Se strinjam s tem :D
Don`t regret something that you did, because at one time...you wanted it!
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 10. Okt. 2004 0:58

Ja glede vere je res, da se lahko pogovarjamo še in še pa ne bomo nikoli do konca prišli. Se pa strinjam s kathy glede začetka (še ena razlaga, kako se je vse skupaj začelo).

Verjamem tudi, da v tem neskončnem vesolju nismo edini, da je nekje še kakšno življenje, mogoče bolj razvito.

Verjamem v življenje po smrti, v reinkernacijo, da se naše življenje ne konča s smrtjo ampak se ponovno rodimo v drugi obliki in poskušamo popraviti napake iz prejšnjega.
No tuki vam lahko povem, da imam znanko, ki se je nekdaj s tem kar dost ukvarjala. Začela pa se je ukvarjati takrat, ko je šla na počitnice v Grčijo. Tam so se ji zdele ulice in mesto ful znano, tudi okus hrane ji ni bil tuj. Ko se je vrnila domov, se je zakopala v knjige, hodila do raznih teh ljudi (kukrkol se jim že reče), ki se aktivno s tem ukvarjajo. Na koncu je prišla do zaključka, da je res, ne vem že katerga leta bila v Grčiji kot sužnja.

Verjamem, da se duša umrlih pride poslovit od domačih. Vsaj jaz imam take izkušnje (jih je kar nekaj). Na primer ko mi je umrla prababica, sem 3 ali 4 dni po tem sredi noči začutila roko, ki me boža. Niso bile sanje!!! Zbudila sem se, a v sobi ni bilo nikogar. Ko sem naslednje jutro vprašala mami, če je bila ponoči slučajno kaj v moji sobi, pa zakaj, me je samo butasto gledala, češ a se ti je čist utrgal.

Nekoč smo s frendi sedel za mizo in se šli kao klicanje duhov. Mal za hec mal zares. Potem pa se je v sobi od frenda, pri kateremu smo bili (bil je sam doma!!!) zaslšal ropot. Valda smo šli vsi pogledat kva je in veliko ogledalo ki je bilo pritrjeno na vratih omare je ležalo na tleh v črepinjah.


Potem se mi je zgodilo še nekaj (teh zgodb pri meni ni in ni konca).
Bila je jesenska deževna noč. S prijateljico sva ravno odhajale domov. Hodile sva po ulici (ni bla ravno razsvetljena), ko sva od daleč zagledali drobno postavo v belem. Ni se nama zdela nč posebnega no, razen tega da je bla oblečena v belo v takem vremenu. Ampak sva jo vseen opazovale (babji firbec pa to). Na začetku se je zdel kot da samo stoji (čeprav nog nisva vidle), pol se nama je zdel da se premika. Potem pa sva se samo spogledali (trajalo je samo trenutek) in ko sva pogledali nazaj je bela postava izginila. Nč nama ni blo jasn.



No to je sam par zgodb, ki so se mi zgodile, jih je pa še veliko več. Zato sem tudi odprla to temo, da vidm, če se komu zgodilo kaj podobnega.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 10. Okt. 2004 2:09

bla bla bla...jaz k sm pocen tud vidm use, k sm pa trezn pa grem lahko ponoc nevem kam pes (trezn), pa se nc ne zgodi, cesar nebi znal razlozit, ce pa kak pes zacne lajat hitr najdem eno palco za vsak slucaj, cesar druzga pa se ne bojim, k je use skp en sam bulsit :!: starfotr mi je umru pred enim letom pa od strica zena od tax ne upa vec pridet k babici k praw da vid duhove, lol ker neumn izgovor jaz sm pa skor usak dan pr babici, pa ponoc recimo pa nevidm nobenih karkol ze....a sm torej slepec :?: :roll: Pomoje da nism, use je v glavi kok das na te reci, kok mas v glavi postiman, tko da ne prevec napenjat stvari k si jih pac ne znate razlagat, zihr obstaja ena logicana razlaga za neki kar ste vidle....sicer pa, a vas je ze kak duhec poskodoval, al pa karkol, pa neka frendica k je baje bla suznja v grciji :lol: hahaha...ne me smejat zenska....povej mi pol k bos umrla, ce si se reinkernirala....to je sam tolazba smrti....usi 1x umremo, zadovoljni al pa ne, ni nas vec, dusa? kaka dusa, tvoje telo se v trugi razgradi pa crvi te pozrejo, to je to....ne komplicirat stvari k sploh niso zapletene, have a nice day :wink:
Gone
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 10. Okt. 2004 7:01

jaz mislim, da vseeno je nekaj na tem, kar je zapisala marateja...to z prijateljico, da je bila sužnja v grčiji me je zares presunilo...a smo torej že nekoč "nekaj bili", živeli neko drugo življenje?
kaj pa mislite o teh izračunih kaj si bil v prejšnjem življenju? ravno včeraj sem nekaj takega videla na večerovi strani....
tudi mene zaima veliko nerazjasnjenih stvari, katerih rešitev verjetno nikoli niti ne bom poznala

jst vrjamem,da je neki kar je bolj razvito od nas in da je nekdo,ki nam pomaga živeti....pa če mi obstajamo,zakaj pa nebi še nekje nekdo - to se strinjam z kathy...po moje tudi kje obstaja še kakšno življenje, vendar znanstveniki še tega niso odkrili...

v posmrtno življenje pa tudi na nek način verujem...tudi sama sem verna in mogoče pa le to drži... :/


:blume: :flower: :kleeblatt:

sicer pa ne morem ničesar zatrjevat preden kaj ne doživim....tako da michael, ne moreš biti tako 100% prepričan, da imaš prav... ravno tako ne kot jaz...

če je kdo doživel še kaj podobnega, kot marateja naj kar zapiše...

:blume:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 10. Okt. 2004 8:47

mnja....a ves kok je vse mogocni "bog" nastal? pac, ljudje so vcasih bli full bol naivni in se je pac nardil neki cesar si niso znal razlagat drugace kot, tko da so si zmisnal boga, ki pomaga ljudem.
Nikol nebom kapiru, ljudi k hodjo zjutri ob nedeljah se mi zdi, v hladno cerkev poslusat enga kekca k naklada na dolg in sirok, a ljudje sploh pa otroc pa tam zraven skor dobesedno zmrznejo pa pol baje da se kesh pobira na konc, pa fora k najvec dajo revni ljudje, mislim lol, zakaj ze? Sej ne recem, svaka cast ljudjem k so to postavl in slikopleskarjem k so na strop narisal tko hude freske, res lepo za videt, ampak da bi jaz tam zmrzoval za prazn k***c, a-a, hvala lepa. Sicer mam pa sosede k so res full vern pa use, pa se cist ql stekamo, sam se pac o teh stvareh ne pogovarjamo, tko da tistim vernim, brez zamere ampak jaz nimam cesa dokazvat, tisti k verujejo naj dokazejo da bog obstaja. Mnja...sm tole zakopliciru, najbrz me nebo nben razumu, kakorkol lih fino sm razpolozen za bluzit k sm koma prsu ob 4ih zjutri domov pa me je ob 5ih zbudil tko hudo grmenje, da bi mogu met zvocno izolirano sobo da bi lah spal, tko sm pa mel lih fino par filmov za pogledat tko, da ni blo dolgcas. Btw. I, Robot rox, will smith pa itaq car, smesn za umret :D no ja....grem se mal druge teme pogledat, l8er verniki :wink:
p.s. se opravicujem sa vse tipkarske napake, ampak na moji tipkovnc je 1x vec tipk kt bi jih naj blo tko, da je zajeban tapravo troft
Gone
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 10. Okt. 2004 10:01

Jaz verjamem da nekaj je visjega od nas in nepojasnega ogromno an, da majo nekateri ljudje takše in drugače moči(razn wedezevanje) :arrow: Nostradamusa sem prebrala pa ne wem če naj recem da je kr nekaj nakladal pa smo si mi pac razlaglali z dogotki al je pa vse res.Ne verjamem pa v boga pa take zadeve.Cervek je pomoje tak samo zato da iz starih babic keš vleče,no če si potem s tem kešom kupijo vstopnico v nebesa in mirne duse umreju brez stahu,da jim nebo hudič pod rit ojgn držal potem je tut to za nekaj dobro verjetno.
Uporabniški avatar
Heilie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Za gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a Heilie » 10. Okt. 2004 10:12

Jaz verjamem, da je nekaj...ker če smo sami, pol je res škoda prostora sam za nas.
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 10. Okt. 2004 11:15

Heilie napisal/-a:Jaz verjamem, da je nekaj...ker če smo sami, pol je res škoda prostora sam za nas.


Kar je napisala Heilie, je še najbolj blizu mojim mislim, tako da se strinjam. :)
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 10. Okt. 2004 11:18

Heilie napisal/-a:Jaz verjamem, da je nekaj...ker če smo sami, pol je res škoda prostora sam za nas.


mnja...vesolje je vlko res ja, pravzaprav neskoncno....sam vesolje pa, da je se kje kakrsnakol oblika zivljenja in bog to je cist druga
Gone

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov