Študij: Etnologija in kulturna antropologija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Feb. 2006 18:29

Se bo kdo vpisal tja? :)
Hodi kdo tja?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Feb. 2006 20:33

Žal ti ne vem nič povedat, samo vprašala bi, če kdo ve, kakšno zaposlitev lahko dobiš s to smerjo. Mislim, meni se sliši ful zanimivo, samo ne predstavljam si, kaj potem delaš...
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 20. Feb. 2006 20:38

ena moja kolegica hodi. pravi da je ful zanimivo. delaš lahko pa se mi zdi v kakih muzejih, galerijah,... kaj več pa se trenutno ne spomnim. :) aja točno še to... kolegica se pritožujejo, da je večina literature v angleščini.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 20. Feb. 2006 20:51

Ja...best frendica od sestrce tole študira. Je rekla, da ji je full zanimivo (zdele je 3.letnik). Pa vem, da ji je moja sestrca prevajala neko knjigico iz angleščine v slovenščino-tole je imela za pogoj (za izpit).
Baje ima poleg faxa kr dost časa še zase... Mislim, da je v 2. letniku mela 9 izpitou...ampak tole niso obsežni izpiti...pa še zanimivi so. Usedeš se pa naučiš...mislim, da ma povprečje 9. In je rekla, da sploh ni težko met tolk povprečje. Pa glede na to, da bo vpisala vzporedni študij, sklepam, da ma kr dost časa :P
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Feb. 2006 20:58

***********
Zadnjič spremenil Tiavanna, dne 06. Dec. 2009 16:09, skupaj popravljeno 1 krat.
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 20. Feb. 2006 21:08

glede na to da je stvar še kr podobna.. kko je pa na umetnostni zgodovini??
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Feb. 2006 21:15

****************
Zadnjič spremenil Tiavanna, dne 06. Dec. 2009 16:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 21. Feb. 2006 11:23

Moja prijateljica se je vpisala na ta faks, pa je zlo zadovoljna, ji je všeč :)
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 21. Feb. 2006 11:39

Moja prjatlca je bla par let na etnologiji+antropologiji na filofaksu, pa se je potem prepisala, ker ji ni blo kul. Kokr vem so mel predavanja nekje na Viču, svoj ločen oddelk zarad pomanjkanja prostora - lohk da se je to vmes že spremenil - glede samega študija je pa rekla, da je bil precej pasiven, da so sicer mel ful ekskurzij (kar se same etnologije tiče), ampak je pa vsaj kar se predavanj in načina samga dost pogrešala dinamiko. Pa baje je blo dost nesistematično na trenutke, predavanja so jim ful odpadala, ne da bi oni recimo za to sploh vedl, tko da se je dogajal, da so za brezveze prhajal na faks itd.itd. No, to je pač njena plat zgodbe, sicer je pa itak odvisno od posameznika. Mogoče so kej priredil program pa je zdej folk kej bolj navdušen, nimam pojma...
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 21. Feb. 2006 13:53

No, a ti napišem iz prve roke?
Etnologija je za tiste, ki čutijo resnično strast do raziskovanja, opravljanja intervjujev, anket, prebiranja raznih zapiskov, knjig, potovanj, terenskih raziskovanj. Nič slabega, toda naj mi nekdo pove, kje bo dobil zaposlitev. Narobe je to, da mislite v muzejih-tja sprejmejo zgodovinarje; razen v Slovenskem etnografskem muzeju, ki pa trenutno in že kar nekaj let nima prostih mest. Tako ti ostane le samozaposlitev ali resnično VIP. Drugače je zelo zanimiv in ne pretežek faks, znanja dobiš ogromno, globok pogled v bistvo odnosov, hierarhijo sveta, raznih načinov življenja in razmišljanj...
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 22. Feb. 2006 2:02

Kaj pa antropologija na splosno? Kako je s tem? Kje lahko dobis sluzbo? Anyone? :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 22. Feb. 2006 14:55

Med etnologijo in kulturno antropologijo ni velike razlike; študij se imenuje Etnologija in kulturna antropologija. In na koncu moraš že vsakemu razlagat, kaj to je, kje se lahko zaposliš, zakaj si šel to študirat, če služb v tem ni.... :roll:
Tko da ti že tuki vse dol pade, kok so ljudje slabo splošno razgledani. Ko sem se jaz odločila z ta študij, sem točno vedela, kaj je to in mi niti na misel ni prišlo, da bi šla delat v muzej. Tko sem zdej v eni čist drugi branži in v drugačnem poklicu, ki me bolj privlači in sem se končno našla.
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 11. Jan. 2007 23:43

No, še ena bodoča brucka, ki se ful zanima za to smer ... :D Sej kar se teoretičnih stvari (predmetnik, omejitev ...) tiče sem se neki že pozanimala, zdej bi pa rada slišala še kako mnenje, če katera slučajno to študira?
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Jan. 2007 13:50

Jaz to študiram, kaj te zanima? :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 12. Jan. 2007 14:25

smotkA napisal/-a:No, še ena bodoča brucka, ki se ful zanima za to smer ... :D Sej kar se teoretičnih stvari (predmetnik, omejitev ...) tiče sem se neki že pozanimala, zdej bi pa rada slišala še kako mnenje, če katera slučajno to študira?


Oooo, bodoca sosolka. :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov