Testiranje na bolezni/"Dopustne" bolezni partnerja

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Feb. 2006 12:07

zanima me, kolikokrat ste se sle testirati, ce je novi partner zahteval kakrsenkoli test vasega zdravja?

Kako ste/bi reagirale, ce bi vam fant to predlagal?
po kolikem casu veze je to dopustno? hocem reci, da ce bi vam fant predlagal to npr. na drugem zmenku, bi brez besed sprejele test ali bi fanta pustile?

ste fantu ze predlagale test, koliko dni/tednov po zacetku veze ste to storile, kako je fant reagiral?

ste se kdaj odpovedale kaksni avanturi s kaksnim izjemnim lepotcem zato, ker ste pravocasno pomislile, da ima mogoce kaksno bolezen?

bi sle v vezo s fantom ki ima npr. kaksno dedno bolezen, kar pomeni, da bi vasi otroci dedovali to bolezen?
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 07. Feb. 2006 12:23

jaz sem se šla 1 krat do zdaj testirat za HIV, pa ne zato ker bi to zahteval partner, ampak me je bilo strah, da se je bivši pač malo preveč zabaval.

reagirala bi najverjetneje tako, da bi mu rekla, da greva lahko skupaj na testiranje (česarkoli že). in bi šla, z roko v roki :)
seveda bi mi bilo čudno, če bi kdo predlagav to na 2. zmenku.
pač je tako, da s fanti s katerimi nisem že več kot mesec,dva ali celo več skupa, seksam pač s kondomom...ptorej po nekem daljšem obdobju bi se začela pogovarjati o testiranjih in menjavi kontracepcije.

še nikoli nisem nobenemu fantu predlagala testiranja, čeprav bi ene 2ma definitivno mogla :?

nisem se še odpovedala avanturi z izjemnim lepotcem - sem jo pa že zelo obžalovala, in tega ne bi nikoli ponovila ( ravno zaradi paničnega straha pred boleznimi, ki je sledil malo pozneje).

pomoje, da bi imela razmerje s fantom, ki ima kakšno dedno bolezen. sem ga že imela ( v družini so imeli shizofrenijo). otrok z njim pa najverjetneje ne bi imela. ampak, če bi ga imela zelo rada, bi z njim lahko ostala do konca življenja, samo brez otrok pač.
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 07. Feb. 2006 12:32

1. 2x
2. nimam nič proti
3. ko zveza postane "resna" in nastopi želja po seksu brez kondoma. Če bi mi fant to predlagal po drugem zmenku, bi sprejela, če enako velja tudi zanj.
3. Ni bilo potrebe, ker je v času menjavanja partnerk sam vsako leto opravil testiranja.
4. O ja, pa ne samo enemu... :D
5. Saj teh stvari pa res ne veš, ko se z nekom zapleteš. Izveš kasneje, na tebi pa je ali sprejmeš ali ne. Družina mojega partnerja ima dedno Alzheimerjevo bolezen in verjamem, da bo tudi moj z leti postl pozabljiv. In verjetno tudi moji otroci. Sicer pa ima skoraj vsaka družina kaj. Tudi visok pritisk je lahko dedovan, pa naglušnost, pa bolezni pljuč itn....
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
_speli_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _speli_ » 07. Feb. 2006 12:44

morm rečt da mi je tole vprašanje zelo zanimivo...
res da vsak dan slišmo zelo velik o spolno-prenosljivih boleznih vendar sama nisem še nikol pomislna na to da bi se šla testirat...priznam pa da bi blo pametno... :roll:

čeprav je za preventivo...ampk vseen bolš da prej odkriješ kaj se dogaja s tvojim telesom kot pa da zveš po naključju... :?

če bi povedala fantu...defenitivno...povabila bi ga tud s sabo...najbrž bi blo tud lažje za oba da bi šla skupi, kot pa vsak zase :razz: sam pa to vseen ne bi predlagala na drugem al pa tretjem zmenku, ko je zveza tolk razvita da veš da ne bo to le "avantura za par mesecev" se lahko s partnerjem pogovoriš prav vse in tud testirat se lahko gresta...

če bi se podalav zvezo s fantom ki bi imel kakšno dedno bolezen? mislm da...če bi bla bolezen res huda in bi tudi otroku prinesla neprijetnosti potem vedno obstajajo možnosti posvojitve, vsekakor pa se ne bi odrekla nekomu za katerega bi čutila da bi lahko preživela življenje z njim :knuddel:
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 07. Feb. 2006 12:53

Hm, nisem se še nikoli testirala.

Me pa zanima in bom verjetno šla na testiranje, da zvem če je vse uredu.
Bi pa šla skupaj s partnerjem, saj drugače nima smisla. Tudi če si ti zdrav ni rečeno da je partner. In potem ne veš nič.
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 07. Feb. 2006 13:07

Js bi vsekakor šla na testiranje oziroma to celo sama predlagala. V sedanji zvezi pa je bilo tako, da sem bila jaz nedolžna, on pa je zagotovil, da pred mano še z nobeno ni seksal brez kondoma. In mu zaupam.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 07. Feb. 2006 13:08

Bila na testiranju za AIDS.
Šla sem zaradi bivšega partnerja, ki je imel dosti "izkušenj" (imela sva zaščito, pa vseeno, nisem bila sigurna).

Od mene tega še ni zahteval noben parter, sem šla sama. Če pa bi zahteval pa... hm... Jah, nč, šla bi skupaj, sej ni kej. Dandanes je boljša prevetiva.

Nisem še zahtevala testa od nobenega mojega partnerja, vem pa, da jih je večina že bila na testiranju.

Kot pravim, sem bila z enim takšnim lepotcem v "zvezi" in šla posledično zaradi tega na testiranje. Šla pa sem zaradi tega, ker sem hotela biti prepričana. Imel je namreč res dosti "prijateljic".

Ko stopiš v zvezo itak ne veš kakšne dedne bolezni ima tip. Razen, če mu daš na prvem zmenku test dednih in prenosljivih bolezni. Če pa bi izvedela za kakršnokoli bolezen kasneje, ko bi bila že dlje v zvezi in, če bi vse štimalo, mislim, da to nebi bil razlog za razdor zveze. O vsem se da, namreč, pogovoriti in najti neko srednjo rešitev.
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Feb. 2006 13:28

testerat se nisem šla še nikol, ker me je strah takih zadev, pa tud sm mela sam dva sex partnerja (sedanji in bivši), z bivšim sva s kondomom, z sedanjim pa ne, ker je on biu še nedolžen pa to, in tud jst mislm da nimam nobene take bolezni (kšne glivice idin kdaj se ponesrečjo). vem, da vseen nebi blo slabo če bi šla, ampak ne grem....silu me noben ni v to, niti mi noben ni tega sploh omenjal....

če bi mi tip reku naj grem na test tko informativno mu nebi zamerla, sploh nebi blo nč narobe, ampak šla bi pa le pod pogojem, da gre on , ker ma lih tok možnosti, da ma on kej kot jst (kakršnekoli inekcije, pirsingi...).Tud če mi reče na prvem zmenku, s nebi razburjala, a le pod pogojem, da mi lepo reče v pogovoru, ne pa kot kašno slutnjo da se kur*am al pa kej tazga, da sm ga prevarala pa naj grem na test.......če tega nisem nardila, in res nisem in nikl nebom, mu ne dam konca, ampak ga užgem ukol kepe.......

...ne ....fantu nikol nisem predlagala za testa, ker vem da se mi bo režal v glavo in da ne bo šel....Pa ne zarad česa druzga, ampak tega ker bi ga blo strah... :D :D in pa še mislu bi si kej......pa se bi skregala........ :x

avanturam se nikol nisem odpovedala,ker nikol nisem mela sexualnih avantur, zarad takih ko so tukaj in drugačnih razlogov....in verjetno bi še vedno isto nardila..... :nixweiss: :nixweiss:

kar se tiče zveze s fantom, ki ima dedno bolezen...Če ciljaš na aids al pa hepatitis al pa kšne take bolezni, res nebi imela otrok z njim, vprašanje pa je tudi če bi sploh bla z njim...zdej ne bom lagala da bi bla, če pa potem verjetno nebi mogla bit...mislm, da je o čem takem govort, ko se ti ne dogaja, malce težko...vsekakor bi pa premislila situacijo in nebi takoj reagirala na kakršenkoli način...sej veste, ko si srce izbere nekoga, ga težko pozabi....
:oops: :(
:yau: Če pa bi fant mel kšno sladkorno bolezen al pa kej.......ni problema, bi imela otroke, sej ni nujno da jo dobijo, čeprow je dedna....pa tudi če bi jo otrok dobil bi bil vseeno moj otrok in bi zanj poskrbela tko zlo dobr da sploh nebi čutu posledic kšne bolezni... :knuddel:
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 07. Feb. 2006 13:31

sem se že testirala.1x...

drugače sva se pa z bivšim zmenila pa sva šla na krvodajalsko akcijo, kjer tudi vse preverijo, s sedanjim je pa isto. sploh se mi ne zdi problem rečt,d a se greva testirat, ker to je neka oseba s kero se morš emd sexom počutit sproščeno in pri men je tle predpogoj da me ne preganjajo po sexu kake misli o možnih boleznih... Če se noče testirat bi se najprej ornk pogovorila o temu kaj mu pomenim, zakaj se noče.. pa mogoče bi pol še kej sploh prakticirala.

če ne je pa vedno tuki sex s kondomi, pa ja niso 100% so pa proti spolno prenosljivim boleznim dost bolj zanesljivi kot tabletke... al pa še kake bolj za lase privlečen metode...
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Vagica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 23. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Vagica » 08. Feb. 2006 12:20

Testiranje za razne spoplne bolezni zelo podpiram in priporočam. Sama sem šla in sem mirna, ker je vse ok. Tudi partner je šel in predlog sprejel zelo pozitivno (najbrž bi kakšen moški pomislil, kaj pa njej ni jasn), kar daje dokaz da mu je do najine veze.

Največ možnosti za pridobitev kakšne spolne boleuzni je med narkomani in homoseksualci, se pa lahko 'ponesreči' tudi pri eni razburljivi noči. Poznam primere, ko so šli iz firbca na testiranje in odkrili, da so HIV pozitivni.

Ne mislim koga prestrašit, je pa vseeno dobro (vsaj zase) biti prepričan, da si zdrav/a. Pa tudi sex brez kondomov je precej boljši (sploh s partnerjem, ki ga ljubiš) :love:

Tko, da pejte za svoje prepričanje in mirno sexajte :wink: Možnosti ni veliko, testiranje pa tudi lahko opravite na več lokacijah (zavod za transfuzijo - lahko greš kot samoplačnik ali pa na napotnico, ki ti jo da osebni zdravnik - moral bi ceniti tvojo odločitev, če bo preveč zasliševanja, infekcijska klinika - tu imajo celo dneve, ko brezplačno delajo testiranja za spolne bolezni..malo se pozanimajte).

Pa še enkrat, pač živimo v takem svetu, da ni nič več čudno in nemogoče. Glavo gor, pa bo. :)
Uživajte poletje
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 08. Feb. 2006 12:26

Jaz sem šla na testiranje in sicer 2x. Prvič zaradi tega ker sem šla z dvema brez kondoma in sem rekla pišuko tole nebo dobr. čeprav mi je en fant reku, da je bil na testiranju ker sva se malo tako okoli tega pogovarjala in mi je povedu.

No v drugo sem šla pa s kolegico. Ona je šla prvič in sem ji pokazal kje je (tja sem jo peljala) in sem šla šeenkrat na test pač samo zaradi potrditve prvega testa.

Tako, da sem clean sedaj pa po pameti naprej.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 31. Avg. 2006 17:58

Jaz sem glede spolnih bolezni zlo pazljiva, tko da vedno uporabljam kondom, če pa grem v neko vezo s fantom, pol pa ne bi mela prav nič proti testiranju, seveda da greva oba skupaj :lol:
Uporabniški avatar
BlueGirl1983
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a BlueGirl1983 » 31. Avg. 2006 18:06

Se odpravljam, v kratkem. Zadnje čase se čisto preveč igram z ognjem (beri - uživam v radostih samskega življenja 100 na uro, tu so tudi tetovaže) in je že skrajni čas, da se testiram za hepatitis in HIV.
Ne, ko nekoga spoznam, mi na kraj pameti ne pade, da bi razmišljala o boleznih, ki jih lahko staknem od njega. In če bi mi kdo predlagal test, bi šla z veseljem. Skupaj z njim, seveda. :D
Ti bodi Zrak in brez tebe jaz, Ogenj, ne morem goreti...
In jaz, jaz naj bom Ogenj in brez mene se ti, Zrak ohladiš.
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 31. Avg. 2006 19:39

1. nikoli se nisem šla testirati
2. če bi mi fant rekel,če se grem testirat bi se defenitivno šla in ne bi vzela to kot nič slabega...prej bi bila zelo presenečena :D ...no na drugem zmenku ne vem glih kako bi bilo to...samo če bi bila pa nekaj meseceu skupaj bi šla brez problema :D
3. Ne nisem mu predlagala testiranja,ker je bil nedolžen ravno tako kot jaz :D
4.Ne tudi nisem imela te možnosti,ker imam že lep čas enega in istega
5.Ne ne bi šla v tako zvezo!
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
Drobtinica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 23. 6. 2006
Kraj: Malo tu, malo tam ....

Neprebrana objavaNapisal/-a Drobtinica » 01. Sep. 2006 12:47

Sm se že testirala (HIV + HEP A,B,C,D) in bi šla brez vsakega vprašanja tudi, če bi mi fant to že na prvem zmenku predlagal (v končni fazi se testiraš tudi zaradi sebe, ne samo zaradi njega, a ne?). Od fanta pričakujem, da bo toliko razumljiv in storil enako.
Spolni odnosi z novimi partnerji - obvezno s kondomom (sicer se pa bolezni kot je hepatitis nalezeš tudi kako drugače kot pa s spolnimi odnosi); iz previdnosti sem se že cepila proti HEP A+B.
Glede dednih bolezni... Odvisno od bolezni in glede na možnosti, ki obstajajo, da jo bo najin otrok imel. Je pa težka odločitev glede tega, saj hočeš svojega otroka zavarovati pred vsem slabim.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov