Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 29. Jul. 2011 19:58

Tole je Garnier Pure 3 v 1 ( gel + piling + maska) s silicilno kislino in mineralnimi delci.

Sestavine: aqua, kaolin, glycerin, butylene glycol, zea mays strach, CI 77891 / titanium dioxid, decyl glucoside, polyethylene, sodium laureth sufate, chondrus crispus, peg-7 glyceryl cocoate, benzyl salicylate, CI 42090, eucalyptus globulus extract / eucalyptus globulus leaf extract, limonene, linalool, methol, phenoxyethanol, propylene glycol, pumice, salicylic acid, smithsonite/ smithsonite extract, sodium hydroxide, tetrasodium edta, xanthan gum, zinc gluconate, parfume / fragrance.

Sicer prisegam na naravno kozmetiko, ampak mi trenutno noben čajevec itd. ne pomaga, ker mam tako štalo na obrazu, zaradi hormonskega neravnovesja (nehala sm jest kt). tko da, verjamem da prov dobre sestavine ravno niso, ampak zaenkrat mi saj malo pomaga. pa me zanima če je vredno to dajat na obraz, glede na učinek.
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 20. Avg. 2011 14:03

živjo

za hec sem probala eno kremo za upočasnitev rasti dlak od skin doctors - hair no more, pa res nekaj učinkuje, zdaj pa me zanima, kaj so to za ene sestavine, da niso slučajno preveč škodljive:

(aqua), propilen glikol, urea, natrijev citrat, izvleček leske
(Hamamelis Virginiana), imidazolidinil urea, strjeno ricinovo olje
PEG-40, saiiciina kislina, mentol, hidroliziran sojin protein, ksantan
gumi, amika (Amica Montana), izvleček šentjanževke (Hypericum
Perfora­tum), izvleček belega vrbovega lubja (Salix Alba).
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Avg. 2011 13:46

Dita- napisal/-a:Tole je Garnier Pure 3 v 1 ( gel + piling + maska) s silicilno kislino in mineralnimi delci.

Sestavine: aqua, kaolin, glycerin, butylene glycol, zea mays strach, CI 77891 / titanium dioxid, decyl glucoside, polyethylene, sodium laureth sufate, chondrus crispus, peg-7 glyceryl cocoate, benzyl salicylate, CI 42090, eucalyptus globulus extract / eucalyptus globulus leaf extract, limonene, linalool, methol, phenoxyethanol, propylene glycol, pumice, salicylic acid, smithsonite/ smithsonite extract, sodium hydroxide, tetrasodium edta, xanthan gum, zinc gluconate, parfume / fragrance.

Sicer prisegam na naravno kozmetiko, ampak mi trenutno noben čajevec itd. ne pomaga, ker mam tako štalo na obrazu, zaradi hormonskega neravnovesja (nehala sm jest kt). tko da, verjamem da prov dobre sestavine ravno niso, ampak zaenkrat mi saj malo pomaga. pa me zanima če je vredno to dajat na obraz, glede na učinek.


Da ti ne bo izsušilo kože...:? Glede na to, da je tudi piling, tega ne morem ocenjevat kak je (grob, fin, droben ipd). Draži in peče te nič? Ker ima kar nekaj dražilnih zadev notri.

Tko bom rekla - če ti pomaga, pa ti ni panike, pač uporabljaš. Mozoljčki bodo šli, ko se ti bodo hormoni uredili, tole je samo sanacija, ni pa odprava vzroka...tko da odpravil ti jih ne bo.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Avg. 2011 14:43

punkie_ napisal/-a:živjo

za hec sem probala eno kremo za upočasnitev rasti dlak od skin doctors - hair no more, pa res nekaj učinkuje, zdaj pa me zanima, kaj so to za ene sestavine, da niso slučajno preveč škodljive:

(aqua), propilen glikol, urea, natrijev citrat, izvleček leske
(Hamamelis Virginiana), imidazolidinil urea, strjeno ricinovo olje
PEG-40, saiiciina kislina, mentol, hidroliziran sojin protein, ksantan
gumi, amika (Amica Montana), izvleček šentjanževke (Hypericum
Perfora­tum), izvleček belega vrbovega lubja (Salix Alba).


Jah, prvih nekaj sestavin in še potem kakšne mene zelo zmoti, sploh ker tole je namenjeno in tudi delano da se fajn vpije v kožo tako da ni samo površinski efekt. Če ti nekaj uniči dlake na tistem mestu lahko veš, da ni čist nedolžno. Spet drugi, ki jih ni panike za ureo, p.g. inm PEGe bodo rekli, da ni nobene panike.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 23. Avg. 2011 20:55

Kakšno je pa kaj tole mleko za telo?

Aqua, Paraffinum liquidum, Glycerin, Ethylhexyl cocoate, dimethicone, Caprylic/capric triglyceride, Urea, Peg-100 stearate, Cetyl alcohol, Butylene glicol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl stearate, Stearic acid, Parfum, Syringa vulgaris, Methylparaben, Cera microcristallina, Paraffin,Phenoxyethanol, Dimethiconol, Xathan gum, Tocopherylacetate, Carbomer, Allantoin, butylphenyl, Methylpropional, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Tetrasodium edta, Propylene glycol, Sodium hydroxide, Linalool, Limonene, Isoeugenol.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Avg. 2011 22:17

UG84 napisal/-a:
punkie_ napisal/-a:živjo

za hec sem probala eno kremo za upočasnitev rasti dlak od skin doctors - hair no more, pa res nekaj učinkuje, zdaj pa me zanima, kaj so to za ene sestavine, da niso slučajno preveč škodljive:

(aqua), propilen glikol, urea, natrijev citrat, izvleček leske
(Hamamelis Virginiana), imidazolidinil urea, strjeno ricinovo olje
PEG-40, saiiciina kislina, mentol, hidroliziran sojin protein, ksantan
gumi, amika (Amica Montana), izvleček šentjanževke (Hypericum
Perfora­tum), izvleček belega vrbovega lubja (Salix Alba).


Jah, prvih nekaj sestavin in še potem kakšne mene zelo zmoti, sploh ker tole je namenjeno in tudi delano da se fajn vpije v kožo tako da ni samo površinski efekt. Če ti nekaj uniči dlake na tistem mestu lahko veš, da ni čist nedolžno. Spet drugi, ki jih ni panike za ureo, p.g. inm PEGe bodo rekli, da ni nobene panike.


hvala UG! sem še malo poguglala te sestavine ki jih omenjaš in ugotovila, da se res ne splača tvegat
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 15. Sep. 2011 17:43

Bi lahko še ena malo tole kremico pokomentirala:

Aqua (spring water), *Helianthus annuus (sunflower) seed oil, Salix nigra (willow) bark extract, *Cannabis sativa (hemp) seed oil, Cetearyl glucoside, Cetearyl alcohol, *Rosa moschata (rosehip) seed oil, Alpha-glucan oligosaccharide, Glyceryl stearate, Levulinic acid, *Aloe barbadensis (aloe vera) powder, Glycerin (vegetable source), Sodium stearoyl glutamate, ^*Butyrospermum parkii (shea) butter, *Rosmarinus officinalis (rosemary) extract, *Camelia sinensis (green tea) extract, Aroma [*Cananga odorata (ylang ylang) oil, *Citrus nobilis (mandarin) oil, *Citrus aurantium dulcis (sweet orange) oil], Melaleuca alternifolia (tea tree) extract, Sclerotium gum, Xanthan gum, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl glucoside, Potassium sorbate, Citric acid, *Benzyl salicylate, *Geraniol, *Benzyl benzoate, *Farnesol, *Linalool, *d-Limonene (from essential oils).

Hvala :)
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 15. Sep. 2011 22:26

sirova štručka napisal/-a:UG84 in če se še ktera druga spozna
tole sem dobila za lase, pa me zanima, če je sploh vredno uporabe...

Slika

Sestavine:
Water, Cetearyl alcohol, Behentrimonium chloride, Parfum, Hexyl cinnamal, Butylphenyl methylpropional, Alpha-isomethyl ionone, Limonene, Linalool, Benzyl salicylate, Citronellol, Hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde, Amyl cinnamal, Eugenol, Isopropyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Panthenol, Quaternium-80, Silk amino acids, Ethylhexyl methoxycinnamate, Butyl methoxydibenzoylmethane, Propylene glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone.


tole sem videla pri frizerju. in sem zlo pošimfala :D. je pa to kao prva maska za lase brez izpiranja. me je pol cel cajt zafrkaval če mi s tem lase pošprica. :D in to je baje prodajni hit!

se opravičujem za OT.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Sep. 2011 13:30

Zanima me če bi bil tale Weledin "mlečni losjon" za obraz primeren tudi za čiščenje mozoljave in težavne kožo. Moja koža ni mastna - problematičen je t-predel in pod očmi imam take male bele mozoljčke, ki se jih ne da stiskat in tudi ne izginejo sami od sebe (glede njih planiram obisk kozmetičarke ker mi grejo res na jetra :mad: ).

Water (Aqua), Fragrance (Parfum)*, Potassium Olivate, Iris Germanica Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Lanolin, Alcohol, Limonene*, Linalool*, Citral*. *from natural essential oils

Kaj pa bi še predlagala za nadaljevanje nege? Gledala sem tudi tisti akamutijev tonik s čajevcem, pa kakšna lažja krema mogoče?

Hvala :flower: :flower:
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 14:58

UG84!
kaj praviš na tole? je pa to en zaključni puder.
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 02. Nov. 2011 14:22

Kateri losijon za telo po tuširanju priporočate? :) Mika me Fruttini, od te znamke imam gel za tuširanje z vonjem češenj, a sestavinsko najbrž ni nek presežek, ne?

Je pa to Cherry Vanilla Body Lotion.

Aqua, Cocoglycerides, Dicaprylyl Ether, Sorbitol, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Niacinamide, Prunus Cerasus Extract, Parfum, Coumarin, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobuthylparaben, Propylparaben.

Če se da kateri, ki se spozna na sestavine, malo poglobit v to, bi bila super hvaležna. :lupe:
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Nov. 2011 14:16

claire napisal/-a:UG84!
kaj praviš na tole? je pa to en zaključni puder.
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.


Am...ne. No, vsaj mene odbije je čist preveč konzervansov in sintetike notri. Tko, precej ceneno zgleda...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Nov. 2011 14:20

Sarissima napisal/-a:Zanima me če bi bil tale Weledin "mlečni losjon" za obraz primeren tudi za čiščenje mozoljave in težavne kožo. Moja koža ni mastna - problematičen je t-predel in pod očmi imam take male bele mozoljčke, ki se jih ne da stiskat in tudi ne izginejo sami od sebe (glede njih planiram obisk kozmetičarke ker mi grejo res na jetra :mad: ).

Water (Aqua), Fragrance (Parfum)*, Potassium Olivate, Iris Germanica Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Lanolin, Alcohol, Limonene*, Linalool*, Citral*. *from natural essential oils

Kaj pa bi še predlagala za nadaljevanje nege? Gledala sem tudi tisti akamutijev tonik s čajevcem, pa kakšna lažja krema mogoče?

Hvala :flower: :flower:


Pod očmi verjetno nimaš mozoljčkov, ampak milje, so zopne in trdovratne ponavadi. ne si jih sama stiskat, to res pejt kozmetičarki.

Če je tvoja koža zelo občutljiva bi bilo bolje razmisliti o nečem ki ni tako parfumirano, kik ne vsebuje alkohola pa tudi koneckoncev eterična olja če ni nujno (konzervas) naj jih bo čim manj, ampak ok to ni tok grozn.

Pravzaprav če imaš težave skožo je včasih bolje,da narediš mal čistke med kozmetičnimi preparati in selekcijo kaj sploh res rabiš. Mogoče pa čistilni losjon zamenjaš s kakšnim oljem, ki tudi fajn stopi maščobe in make up ali pa poskusiš s čim res nežnim npr. čistilno kremo Inlight.

Tudi namesto kreme lahko nadaljuješ z olji, lahko pa da ti bo na primer čistilna krema zadoščala in zaključiš samo s tonikom. Čeprav zdaj ko je mraz mogoče res rabiš še kaj.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Nov. 2011 14:22

Kasiopeja napisal/-a:Kateri losijon za telo po tuširanju priporočate? :) Mika me Fruttini, od te znamke imam gel za tuširanje z vonjem češenj, a sestavinsko najbrž ni nek presežek, ne?

Je pa to Cherry Vanilla Body Lotion.

Aqua, Cocoglycerides, Dicaprylyl Ether, Sorbitol, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Niacinamide, Prunus Cerasus Extract, Parfum, Coumarin, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobuthylparaben, Propylparaben.

Če se da kateri, ki se spozna na sestavine, malo poglobit v to, bi bila super hvaležna. :lupe:


Frutini je čisto povprečna pretežno sintetična zadeva, je pa zelo parfumirana, ni zdaj da zaradi ekstrakta češenj tako diši :) Za neobčutljivo kožo, čist tko za razvajanje ok, sestavinko, hranilno pa ni presežek. Če rabiš bogato nego ali pa imaš občutljivo, suho kožo raje vzami kaj drugega, sicer pa po želji:)
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 17. Nov. 2011 19:25

OK hvala. Saj v ta namen sem si kupila, ker lepo diši in občasno uporabim, se mi je pa zdelo, da ni ne vem kaj. :D Kateri losijon pa je hranilen za kožo? V L`occitane recimo, ker sem ravno danes spet malo zavila tja, a še nisem nič kupila...
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov