ne želi otroka

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 05. Okt. 2014 20:52

Ajej. Sej mislim, da sama veš kaj je točno za nardit, samo priznat si je težko. Naprej boš mogla,..in to sama. Ker to ni neka mala stvar, to je ogromna. In tudi če bi se odločla da izbereš njega zoper otroke, bo prej ali slej ta zveza šla na vzdol, ker boš ti nesrečna in mu podzavestno zamerla, da te je za to prikrajšal.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Okt. 2014 22:05

^^Se strinjam!
mladi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 29. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mladi » 06. Okt. 2014 20:34

Mogoče ga je strah, da ti bo naredil trojčke, pa zato noče. Kakšni četvorčki bi bli pa kar šok kneda?! :P
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 15. Okt. 2014 13:37

_patchouli_ napisal/-a:Hm, tudi meni je nenavadno, da tema o otrocih se ni prisla na plan prej.
Je zate to deal breaker, ce resnicno noce imeti otrok? Ker v tem primeru jaz ne bi hotela cakati, da se naslednjih xy let razmislja in se potem morda odloci, da jih nikoli noce...

Popolnoma se strinjam! Boljš pozno kot nikoli, če je to zate tako pomembno, se moraš odkrito pogovoriti.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 16. Okt. 2014 8:34

Kako je pa kaj finančno stanje pri vama? Morda je to pač samo olepšan način, da si pač trenutno ne moreta privoščit otroka.. Imet danes dojenčka je kar precejšen finančni zalogaj, od posteljice,previjalne mize,vozička do oblek,hrane.. In če zraven prišteješ še kako najemnino za stanovanje ,stroške in hrano potem morata imeti oba kar lepo plačo, da se to vse sfolga normalno.. Jaz sem sicer kar precej mlajši ampak če vem, da finančno nebi zmogel tudi nebi želel imet otroka..
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 17. Okt. 2014 19:31

^^ itak, treba je met plačo vsaj po par jurjev, da maš lah froca...
obleke se dobi po simboličnih cenah, celo podarijo jih, previjalna miza je nujna, bog ne daj previt na navadni mizi ali pralnem stroju, kot so to počeli včasih...pa posteljica? dosti mi jih govori, kako otrok spi v njihovi postelji, mamice so zaradi tega bolj naspane (otrok sam ponoči najde joško in pije). Če ne drugega, posteljice spet podarijo ljudje. Pravtako voziček. Če je res kriza. Ali pa se preprosto odrečeš kavici in čiku in zbereš par evrov za nakup. Da ne govorim o socialni podpori.
In kolikor vidim, majo več otrok tisti, ki nimajo dnarja kot tisti, ki ga imajo..pa včasih so bli tut ljudje veliko bolj revni kot danes, pa so sfolgali po 10 otrok.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 19. Okt. 2014 10:18

^^ Ja, ker so jih pogosto naštepali za delovno silo :) (ali pa poslali bose & lačne služit v sosednjo vas h kakemu kmetu še pred OŠ, kot recimo mojo babico :/ ).

Drugače se pa strinjam, v tem primeru zelo dvomim, da bi bil denar vzrok, to bi menda povedal na bolj direkten način... pač si ne želi delat novih ljudi, preprosto :)
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 19. Okt. 2014 14:41

Green Cookie napisal/-a:^^ itak, treba je met plačo vsaj po par jurjev, da maš lah froca...
obleke se dobi po simboličnih cenah, celo podarijo jih, previjalna miza je nujna, bog ne daj previt na navadni mizi ali pralnem stroju, kot so to počeli včasih...pa posteljica? dosti mi jih govori, kako otrok spi v njihovi postelji, mamice so zaradi tega bolj naspane (otrok sam ponoči najde joško in pije). Če ne drugega, posteljice spet podarijo ljudje. Pravtako voziček. Če je res kriza. Ali pa se preprosto odrečeš kavici in čiku in zbereš par evrov za nakup. Da ne govorim o socialni podpori.
In kolikor vidim, majo več otrok tisti, ki nimajo dnarja kot tisti, ki ga imajo..pa včasih so bli tut ljudje veliko bolj revni kot danes, pa so sfolgali po 10 otrok.


Nihče ni rekel, da rabiš par jurjev.. Sam plačat najemnino,stroške,futr plus za otroka mislm da 600€ ni lih dovolj.. Morata imet saj 700€ plače... Poznam par primerov.. Oba mal čez minimalca pa z otrokom.. Lih za lih da normalno živijo.. Ni to kuža k mu daš ostanke od kosila za jest..
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 19. Okt. 2014 14:41

Green Cookie napisal/-a:^^ itak, treba je met plačo vsaj po par jurjev, da maš lah froca...
obleke se dobi po simboličnih cenah, celo podarijo jih, previjalna miza je nujna, bog ne daj previt na navadni mizi ali pralnem stroju, kot so to počeli včasih...pa posteljica? dosti mi jih govori, kako otrok spi v njihovi postelji, mamice so zaradi tega bolj naspane (otrok sam ponoči najde joško in pije). Če ne drugega, posteljice spet podarijo ljudje. Pravtako voziček. Če je res kriza. Ali pa se preprosto odrečeš kavici in čiku in zbereš par evrov za nakup. Da ne govorim o socialni podpori.
In kolikor vidim, majo več otrok tisti, ki nimajo dnarja kot tisti, ki ga imajo..pa včasih so bli tut ljudje veliko bolj revni kot danes, pa so sfolgali po 10 otrok.


Nihče ni rekel, da rabiš par jurjev.. Sam plačat najemnino,stroške,futr plus za otroka mislm da 600€ ni lih dovolj.. Morata imet saj 700€ plače... Poznam par primerov.. Oba mal čez minimalca pa z otrokom.. Lih za lih da normalno živijo.. Ni to kuža k mu daš ostanke od kosila za jest..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Okt. 2014 14:45

Sam sem mnenja, da če imaš nek reden dohodek, da si lahko privoščiš otroka.

Otrok je najcenejši ravno prvih nekaj let.

Moja sestra pri 18ih je mnogo dražja, kot en dojenček.

Tako kot pri vseh stvareh, se gre le za odločitev in prevzem odgovornosti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 19. Okt. 2014 15:09

^^ Ja pa saj ta dojenček je normalen človek in kaj kmalu zraste in gre v vrtec, na šolanje, izlete itd. :) Tako da če ni kakšnih obetavnih izgledov za vnaprej oz. če kvečjemu slabše izgleda s preživetjem, tud to ni zanemarljivo ;) Ampak ja, to je pač v skrajnih primerih, pri moškem iz te teme dvomim, da je finančni vzrok, vsaj iz povedanega ni bilo zasledit :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Okt. 2014 15:21

Ne ne :)

Predvideval sem, da pač če si mlad, ali študent...lahko na začetku pelješ zadevo z osnovnimi sredstvi, seveda pa v času ko finančne potrebe postanejo mnogo večje, postaneš finančno bolj priskrbljen.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 19. Okt. 2014 15:40

Aja, to pa itak :) Jaz sem imela v mislih taledva, ki sta že blizu 40 al kok (kjer pomoje itak ni finančni vzrok v igri) oz. kakšne resne primere revščine :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Okt. 2014 15:47

Za ta dva, bi bilo bolje da gresta narazen.

Napaka je bila, da je najbrž do pogovorov o otrocih prišlo že prej...ampak je ona najbrž verjela da bo dobil željo po otrocih. Čas je mineval, in do tega ni prišlo.

Na žalost, se včasih zaljubimo v osebe s katerimi na dolgi rok pač ne moremo obstajati.
Če imaš željo po otrocih, in on noče otrok je bolje za oba da nista več skupaj.
Zgodilo se bo tisto kar se zgodi mnogokrat, en se odpove življenjski želji in živi življenje z obžalovanjem.

Nehvaležno in napačno bi bilo partnerja siliti v nekaj, kar ne želi.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 20. Okt. 2014 10:22

Led Zeppelin napisal/-a:Sam sem mnenja, da če imaš nek reden dohodek, da si lahko privoščiš otroka.

Otrok je najcenejši ravno prvih nekaj let.

Moja sestra pri 18ih je mnogo dražja, kot en dojenček.

Tako kot pri vseh stvareh, se gre le za odločitev in prevzem odgovornosti.


Ja sam tudi ta otrok zraste v 18 letnika.. :mrgreen: Od moje punce brat je lansko poletje dobil otroka.. On dela za nekje 800-900€, njegova žena dobiva porodniško nekje okoli minimalca.. Pa brez pomoči njenih in njegovih staršev nebi sfolgala.. Vsi vemo kako je danes priti do lastniškega stanovanja.. Če ne podeduješ moraš imeti res odlično službo da si ga lahko kupiš.. Z 800€ ne boš našparal niti za gasonjero za pravnuke.. Otrok v zgodnjih letih raste, treba menjat obleke, zdaj non stop mu nek cheap shit kupovat je tud brezveze.. Potem posteljica,voziček,hrana, kasneje ko zraste vrtec,šola,učbeniki,izleti,žurke.. In če temu dodamo še kako najemnino za stanovanje pa je hitr suša v žepu..

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov