Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 23. Okt. 2013 20:16

Na rjavo, sploh pa temno, ni šans da prime navadna barva. Že z blanžiranjem in barvanjem las ne moreš iz temno rjave v enem dnevu prit na svetlejšo, razen če si želiš uničit lase. Mene zanima za dobre frizerje, sama se ne mislim barvat.
alinamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 29. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a alinamalina » 23. Okt. 2013 20:39

No da ti povem tut js sn temno rjava pa sn se prvic u ziulej barvala in si nism lasu unicla pa sn se dvakrat cez cele. .. ce pa mislis da ce si bos postopoma majn unicla lase si se pa grdo. Zmotla. Ker veckrat ko ti naneses barvo na novo veckrat si jih zastruplas stem in se ti stem tudi osusijo tak da mas pol se sam slamo. Pa ko si rekla da si jih nemislis unicit to si jih bos pa u usak primeru ko si jih zacnes enkrat barvat...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 23. Okt. 2013 21:51

No no, ne širit nebuloz. Če si bo lase postopoma svetlila lase in ne NAENKRAT razbelila ali večkrat belila, si jih pač ne bo uničila. Vsaj ne ful. Uničila bi si, če bi v enem ali dveh šusih šla na blond. Do neke mere si jih vsaka, ki se barva, uniči, to je pa itak logično.
Jaz sem pred leti šla iz črne postopoma na blond, prva dva obiska (na mesec in pol) mi je mogla razbarvat, kasneje pa samo še dodajala goste svetle pramene. Do 5. obiska sem bila že blond, kasneje pa mi je čez dajala še prelive, ki so ubili rumen ton in dali bolj bel odtenek, pa si las nisem kaj dosti rabila postričt. :wink:
O kakšni barvi pa ti to govoriš, da je brez peroksida in da temne lase posvetli? To čudo bi pa res rada videla. Če imaš temne, si jih drugače kot na ta način kot sem opisala, ne moreš posvetliti las. Mogoče tiste, ki imajo že naravno temno blond/zelo svetlo rjave in malo oz. nič rdečega pigmenta.
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 27. Okt. 2013 23:01

Že našla odgovor. :wink:
Zadnjič spremenil Cassiopeia, dne 28. Okt. 2013 22:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 27. Okt. 2013 23:09

ja kako pa naj potem mi vemo :D lahko da ja, lahko pa tudi ne :cool:
fridA.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 23. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a fridA. » 04. Nov. 2013 23:20

Mogoče katera ve, kje v Celju delajo lep ombre, pa da ni predrago?
maybe it's sad that these are memories now. and maybe it's not sad.
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 18. Nov. 2013 11:28

Ojla jst ne vem kam bi tole dala.. pa sm kr sem tko da če ni ok prestavite.. namreč že neki časa iščem eno tako hudo rjavo in dans sm slučajno vidla na 24kur tole žensko k je sicer ne poznam sam ma tok hudo barvo las.. in me zanima če kera ve kaj bi bil to zaen odtenek..

Slika
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 13. Dec. 2013 19:46

Prestavljam temo ... torej zanima me, ali je že kdaj katera nakupovala barvo za lase v Primariji ( MB, Tyrševa, nasproti pravne fakultete ). Zanima me kvaliteta barv, cena , izkušnje ...
Uporabniški avatar
*inkica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inkica* » 27. Maj. 2014 16:00

Jaz pa iščem tako barvo. Probala že ogromno, pa nič niti približek temu.
Slika

Ali pa nekaj takega.
https://www.google.si/search?q=Kim-Kard ... B470%3B705[url][/url]
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 30. Maj. 2014 18:08

joj fuj, se spomnim, ko sem probala eno novo barvo že dolgo nazaj, sem ravno tak odtenek dobila, kot ga ti iščeš (dekle na prvi slikci). Sem se takoj drugi dan šla barvat v rjavo :D
Se mi pa zdi, da je bila od loreala preference, sam nevem pa, ker odtenek. Če bom kaj vidla, ti javim! Vem, da je bila ena meni čudna ženska gor.
Sicer sam odtenek je bil zelo lep, ampak meni res ni pasalo...zdej mogoče bo tebi drugače prijela, kakšne pa imaš naravne? Jaz imam namreč svetle
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 07. Jun. 2014 20:36

Živjo,
mene pa zanima a ve katera za dobrega frizerja v Lj, ki bi me pobarval iz rjave na svetlo (lepi prehod, bolj "pramenasto" in ne vse iste barve)? raje plačam malo več,ok ne bi spet plačala 150€,samo da bi bila zadovoljna, ker bo to moje prvo barvanje las sploh :o
blondaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a blondaaa » 25. Jun. 2014 15:08

Hojlaa :)
Zdej bi mela pa se jst uprasanje k ga nism niker zasledila. Sm naravna blondinka ampak so se mi pri 8ih letih zacele lase temnit in sm bla zmer bl rjava. Tega nism hotla zato sm se neki casa svetlila iz posvetlitvenim sprejom iz Bale-e v razmiku 1-2eh tednov priblizno 5x, pol si kksn dobr 1 mesc nism nc in pol spet se 2x v razmiku 2eh tednov. Zdej sm se odlocila da bom iz tem nehala ker bi bla rada mela oranzne lase. Dej pa se uprasanje. Kolk casa morm zdej pocakat, da se bo barva lepo "prijela" in ne bom mela slucajn kksnih lis al pa da bom slucajn ratala zelena ceprou to bl vela ce se pobarvamo iz rjavo? Hvala za pomoc. Zlate ste! :hearts: :hearts:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 25. Jun. 2014 16:52

če greš k frizerju, itak ni nobenga problema, ampak predvidevam, da bi se rada sama barvala? Kupi si čim bolj kvalitetno barvo in poskrbi, da imaš barve dovolj (količinsko - raje več kot premalo) in kar pogumno :) če bo lepo nanesla, se nimaš kaj bat.Na koncu si vse lepo vmasiraj lase, kot bi se šamponirala. Tako boš nanesla na vse lase.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jun. 2014 19:03

Če imaš temnejše lase, se zna zgoditi, da ti oranžna ne bo prijela. Še vedno preverjen način, ki najbolj deluje, ampak do neke mere poškoduje lase: posvetlitev in barvanje pri frizerju.
The world is as you are.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 31. Jul. 2014 21:52

Ker mi je zadnji obisk frizerja (za ne tako male pare) dvignil pritisk in zoožal denarnico, sem se stvari odločla vzeti v svoje roke! Naravno sem srednje rjava, kakorkoli, na blond prehajam z barvanimi lasmi, ki so zdaj že svetlo rjavi, večinoma lepo blond (gosti tanki prameni). Ker sem pred leti šla na celotno blond in prišla na lepo platinasto, je to očitno MOŽNO doseči, a s prameni vsak mesec pa pol do dva meseca izgubim okoli 100eur (nazadnje sicer pri eni poceni samo 40eur, a še vedno ni malo) za to, da mi sploh ni pobarvala pramenov z narastkom vred!
Ne vem ali je z njo kaj narobe, a ko sem drugi dan prišla nazaj, ker prvi dan sploh opazila nisem (ko so spuščeni se ne vidi tako zelo, v čopu pa ful!), mi je rekla, da mam prhljaj in da lasišča ne sme vznemirjati, zato ga ni barvala. Ma halo, potem bi mi pa to povedala prej in bi šla drugam na barvanje! Uporabljam šampon za prhljaj in barvanje ne sme biti problem tudi če je las barvan od korena lasu, če to počne DOBER frizer, ker vsak normalen frizer pobarva od narastka dalje (z njim vred), če ne, nima smisla, da hodim k frizerju - sploh!

Denarja ni hotela vrnit, reklamacije pa ni želela uveljaviti s ponovnim barvanjem češ da mi noče skurit las (so močni bolj kot od marsikatere z barvanimi na temne barve). No, niti od take nesposobne frizerke ne bi želela več dodatne storitve, ker ji enostavno ne zaupam več.

Zdaj me pa zanima: ali se z barvo iz drogerije ali frizerske trgovine sploh da doma pobarvati z narastkom vred in po dolžini preko pramen, ker blond že sem, rabim samo še bolj svetle od sredine navzdol, ker so tam malce zlato blond, zgoraj pa lepo belo (ja tudi to ni poštimala, je kar na cele dala isti % mešanice za pramene).
Razlika med barvama je očitna, narastek pa še bolj. Tako mam 3 barve. Vem, da se doma da marsikaj narediti, celo boljše kot pri frizerju, a rabim nasvet nekoga, ki je to že počel in zna mešati barve , da pride ven tako kot mora. Na naravni barvi las mi blond prime zelo lepo na belo, skrbi me barva od sredine las navzdol, kjer ji je prijela zlato blond.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov